Ti druzí

Ti druzí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545467/bmid_ti-druzi.jpg 4 1358 1358

gordon13
18.01.2021 5 z 5

Tak skutečně musím konstatovat, že tato kniha se autorce opravdu povedla! Výborný, neotřelý a hrozně zajímavý příběh, který nutí číst a číst. Obě předešlé knihy paní Tudor byly pěkné a měly svojí specifickou atmosféru, ale tohle je o třídu předčilo. Kniha se mi opravdu moc líbila!!

KočkomilkaJana
17.01.2021 2 z 5

V knize Ti druzí se prolínají 4 dějové linky. Různě se kroutí a křižují, až se ještě před polovinou knihy spojí. Příběh Gabea, Alice a Fran zhruba znáte z anotace. Neznáte ale dívku, jejíž pasáže jsou psány kurzívou a která by v příběhu vůbec, ale vůbec nemusela mít tolik prostoru. Stačily by zmínky z druhé poloviny, aby čtenáři vše došlo. Tomu vnímavému to dojde téměř hned. V neposlední řadě linie Katie - jemná, citlivá a milující. V pozadí se objevují doplňkové postavy, které dotváří pozadí nejen hlavním postavám, ale snaží se dodávat děsivost a tajemno celé knize. Která by bez toho byla celkem obstojná detektivka.

To by ale kniha nesměla být napsána milovnicí Kinga, která jej velice ráda kopíruje či vykrádá seriály, na kterých se podílel. Nemohu být ale úplně zlá, holka píše poutavě, v některých místech je kniha opravdu neodložitelná. Tématem, které Tudor zpracovává se kniha stává děsivou a mrazivou - protože co když někde ti druzí opravdu existují? Sama o sobě hlavní dějová linka postrádá extrémní emoce. Není napsána zle, postavy mají uvěřitelné a reálné charaktery, důvody existence těch druhých jsou lidské a kdo by někdy nepotřeboval ulevit? Metoda potrestání Gabea je krutá, měla by co do sebe, kdyby nebyla opředena jednak imbecilitou lidí kolem, jednak pohádkou. Od poloviny knihy, kdy už víceméně čtenář všechno zná, se kniha stává jednoduše předvídatelnou a osobně jsem ji dočetla jen kvůli konci - bude tudorovský nebo mrazivý?

zuzana2599
16.01.2021 5 z 5

Tak to bylo moje první setkání s touto anglickou autorkou a dopadlo báječně. Ti druzí je vynikající thriller, který mě vtáhl do děje hned od samotného začátku, měl švih, napětí a spád, byl okořeněn tajemnem a prošpikován zlem a starou vinou. Je to temný příběh o zvrácené spravedlnosti, příběh, nad kterým po dočtení musíte přemýšlet a on vás nechce nechat být.
Tak a teď mám dilema, mám sáhnout po Kříďákovi a Jámě ? Uf, tolik skvělého čtení, že to prostě nejde stihnout ani při nejlepší vůli. Ale C.J. Tudor je už i má autorka !

Lokina
16.01.2021 5 z 5

Mně se nejvíce líbila právě tato kniha ze všech autorčiných děl. Kniha se velmi dobře četla a má na tom zásluhu nejenom čtivý styl psaní, ale i kratší kapitoly a větší písmena. Ten kdo má rád thrillery s lehkým nádechem nadpřirozena a tajemna, napínavou atmosférou, rozhodně nebude zklamán. Velkým plusem knihy je i vyprávění z pohledu více postav, takže jsem se v příběhu neztrácela a nebylo to monotónní.
Mysteriózní prvky mi v knize nevadily, protože byly střídmě vymyšleny a nenarušovaly dějovou linii, jen sloužily jako zajímavé doplnění děje hlavně ke konci příběhu.

Jurkyns
16.01.2021 5 z 5

Supr knížka. Čte se jedním dechem. ????

kate333
15.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky musím říct, že pecka, a určitě půjdu i do dalších knih. Líbí se mi jak autorka zapojila nadpřirozeno a zároveň to nikterak nepřeháněla, bylo všeho tak akorát a dávalo to smysl. Děj byl sám o sobě velmi napínavý a dobře poslouchatelný (audioverze). Asi jsem moc velká detailistka, ale zajímalo by mě, jak vysvětlili policii smrt pečovatelské sestry a Izabel ????, ale hacienda jim zůstala, tak asi dobrý ????. Doporučuji!

Bee240
13.01.2021 5 z 5

První kniha tohoto roku dočtena a nemohla jsem si vybrat lépe než úžasnou C.J.TUDOR.
Její nová kniha Ti druzí je podle mého zase o trochu jiná než předchozí dvě knihy. Máme tu příběh Gabe smutného a zničeného muže, který se řítí do záhuby svým hledáním po své mrtvé dceři. Jeho příběh mě zasáhl a bylo mi ho upřímně líto.
V této knize je ale několik dějových linek , které ať se to nemusí ze začátku zdát propojí dohromady a vytvoří příběh plný strachu, smutku a odhodlání. Příběh plný tajemna opředený tajemství kdo jsou Ti druzí ... A že je sakra špatný nápad se snimi dávat do čehokoliv.
Tato kniha nebyla tolik "duchařská" jako předchozí dvě alespoň mě to tak přišlo, ale vůbec to nevadí máme tu skvělí psychologický thriller s tajemným Samaritánem který si nese tolik démonů kolik je člověk asi možný unést...na druhé straně tu máme již zmiňovaného Gabe a jeho ztracenou holčičku. A další postavy které jak se ukáže jsou zatraceně důležité.
Miluji knihy C.J. Tudor a tato není vyjímkou. Kdo nečetl rozhodně doporučuji a také i předchozí dvě knihy.

zimolka
13.01.2021 5 z 5

Mě se tato kniha líbila nejvíce.Puvodne jsem ji po Křídakovi ani nechtěla číst,ale teď jsem ráda.

Tereez8662
12.01.2021 4 z 5

Kniha se moc dobře četla.
Není tak tajemná a mystický jako ty dvě předchozí. Možná trochu škoda.

kalimaskry
11.01.2021 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od autorky. Ze začátku mě nebavila a chtěla ji odložit. To by byla veliká chyba! Rozhodně doporučuji, nakonec jsem ji zhltla.

petkasable
11.01.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec se mi kniha líbila. Ubírám hvězdičku za nadpřirozené prvky, nějak mi zde vadily.

lisell
11.01.2021 5 z 5

Knížku jsem našla pod stromečkem, abych mohla ke Kříďákovi a Jámě přidat další "sestřičku". Od autorky mám přečteného Kříďáka, který mě upřímně moc nenadchnul, takže Ti Druzí neměli moc dobrou startovací pozici.
Překvapili. Po strašně dlouhé době se mi povedlo, zhltnout knížku za den. Ano, není moc tlustá a ano, druh písma je větší, ale díky krátkým kapitolám, měl děj rychlý spád a nešlo knížku odložit. Autorka vás drží v napětí od první do poslední stránky a nenechá vás ani na chvilku vydechnout. Díky tomu dám určitě šanci i třetí knížce a co nejdříve se do Jámy pustím.

Nikol92
10.01.2021 3 z 5

Předchozí knihy autorky mě zaujaly svým zpracováním a napínavostí. Nemohla jsem je odložit. Tato její poslední kniha mi, ale přišla nejslabší. Do knížky jsem se nemohla začíst a takové napětí, jako u předchozích knih, jsem postrádala. Doufám, ale že tím nikoho neodradím. Je to zajímavý příběh, jen mi tam chybělo víc mysteriózna a dramatu a temna. Ale přesto se těším na další knížku.

PetraDD
10.01.2021 2 z 5

no..na to jak je to vychvalovane, tak tedy za me velke zklamani. Jediny plus je, ze to neni vlekle, precetla jsem to za 2 dny, ale bohuzel zadne wow ci sokujici pasaze/zaver se nedostavily, coz me u Thrilleru bavi nejvic.
Precteno, ale bude brzy zapomenuto, skoda

krevetka79
09.01.2021 5 z 5

Úžasné....
Nejlepší z knížek této autorky.
Napínavé od začátku do konce... Skvělý námět, propletené osudy postav, trošku mysteriózní.
Už se těším až vyjde další knížka.

st18321
08.01.2021 5 z 5

První setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nadšený. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Od začátku mě to chytlo a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Moc se mi líbilo takový závoj nadpřirozena a hutná a temná atmosféra. Rozhodně si v dohledné době přečtu i další knihy od této skvělé autorky. Za mě pět hvězdiček a potlesk ve stoje.

Míša02
06.01.2021 3 z 5

Nakonec mě ani třetí knihou autorka úplně nepřesvědčila. Moc mi nesedí její styl psaní. Příběhy jsou napínavé a čtou se velice dobře. Problém mám s nadpřirozenem a podivným koncem, tak jako v jejích ostatních knihách. Některé věci byly až moc nepravděpodobné. Pro mě to byla docela průměrná kniha.

Galaty
04.01.2021 5 z 5

Prý je pro mě škoda kupovat knížky, protože to stojí takový peníze a já to pak za jeden den přečtu...Jenže my knihomolové naopak víme, že je to znamení toho, že je ta knížka supr. No a ona fakt byla! Nesmírně mě to bavilo od samého začátku. Příběh si plyne tak, jak má, je do něj zasazeno trošku mysteriózna, ale v rámci celého děje to spolu opravdu klape. Nebylo to zdlouhavé a zakončení to mělo parádní. Bavilo mě to fakt moc!

MartySchattawa
04.01.2021 5 z 5

Uff, tak tato knížka byla boží. Od paní Tudor to byla nejlepší knížka. Děj ubíhal jak měl a, i když jsem věděl někdy jak to dopadne, ale i tak tam byli momenty které mě překvapily. Určitě doporučuji

Martiiiik
04.01.2021 4 z 5

Je vidět, že už autorka pochopila, že velký chaos je trochu kontraproduktivní a konečně to nebylo tak zmatené.. :-) Hlavní téma knihy mi přišlo velmi zajímavé, i to, jak se všechno postupně propojovalo a zapadalo do sebe :-) Občas se zde sice najdou drobné nelogičnosti, ale autorka jistě míří správnou cestou a už se těším na její další počiny :-)