85098211 85098211 komentáře u knih

Na památku černá Na památku černá Carlene Thompson

Tuto knihu jsem si vybrala na základě komentářů zde - a připojuji se k nadšení ostatních ;-). Kniha je čtivá, příběh strhující. Byla jsem jím pohlcena hned od první stránky až do konce, který je nejen překvapivý, ale hlavně šokující. I já jsem přemýšlela stále dokola, kdo - proboha - za tím vším může stát?! Kdo páchá všechny ty krutosti? A myslím si, že pachatel se uhodnout nedá. Možná až na úplný závěr, kdy se čtenáři postupně začínají odhalovat souvislosti a podrobnosti, které byly do té doby nepochopitelné - potom by se určité podezření mohlo objevit. Anebo taky ne ;-). Za mne jednoznačné doporučení!

15.03.2018 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kniha je opravdu dobře napsaná, to stojí mimo jakoukoliv pochybnost. Ale zvolené téma s tak extrémně nesympatickou hlavní postavou? No, já fakt nevím, co si o tom mám myslet... Film jsem viděla také, před několika lety, ale nepamatuji si z něj už vůbec nic. Takže to znamená, že mne moc nezaujal ;-). Kniha je definitivně lepší, ale moje sympatie si i tak nezískala. Rozhodně se k ní již nehodlám vracet...

14.03.2018 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Výborná kniha, prozatím definitivně autorčina nejlepší. Je tady svá, nesnaží se napodobit Agathu Christie a jejího Poirota - možná i to je důvod, proč je tato kniha tak čtivá? Kromě toho je i napínavá, zápletka originální a já jsem opravdu hltala každou větu. Rozuzlení mě překvapilo - příjemně, pokud se to dá v tomto případě takhle napsat... Za mne tedy hodnocení nejvyšší :-).

13.03.2018 5 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Výborná historická detektivka, mně se líbila moc ;-).
Kromě toho znám i rozhlasovou hru, ta je podle mého názoru stejně zdařilá.

12.03.2018 5 z 5

Dům na ostrově Dům na ostrově Mary Stewart

Dobrá, oddechová kniha, kterou jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Je docela dobře napsaná a najdeme v ní i napínavá místa. No a na závěr bych už snad jen dodala, že mě kniha zaujala a zpestřila mi nedělní den :-).

11.03.2018 4 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Tuto knihu jsem četla už před více než dvaceti lety, hned po jejím vydání v roce 1991. A nyní jsem si ji vychutnala znovu - jako audioknihu. Musím předeslat, že filmy miluji a podle mého názoru patří k těm nejlepším s Louisem de Funésem. Jsou vynikající, ale kniha je opravdu úplně jiná. Pokud se ale s touto skutečností smíříte, potom vás čeká jedinečný čtenářský zážitek! Dozvíte se, jak se "zrodil" novinář Fandor, mnohem více prostoru než ve filmu zde dostane i lady Belthamová a hlavně ji poznáte z její temné stránky, zažijete i velká dobrodružství s Helenou, kterou byste, pokud znáte filmy, v knize asi jen těžko poznali. Plus také starý, známý Juve, který je moc sympatický, ale také lidsky omylný. A úplně na závěr musím samozřejmě zmínit Fantomase, který je zde doslova mistrem zločinu a také - a to hlavně - krutosti. U některých scén se vám možná bude dělat špatně, jako mě, ale i takový skutečný Fantomas je...

11.03.2018 5 z 5

Terč Terč Catherine Coulter

Docela dobré, ale něco mělo být jinak. Ne všechno by se ve skutečnosti mohlo odehrát tak, jak to autorka napsala. I přesto je kniha čtivá a příběh napínavý. A za to jí dávám svoje hodnocení ;-).

10.03.2018 4 z 5

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Výborná detektivka, přečetla jsem ji doslova jedním dechem! ;-) Pokud ale (jako já) znáte i její filmovou podobu a tudíž po celou dobu víte, jak všechno dopadne a kdo je vrah, není příběh tolik napínavý. Ale pokud nevíte nic, tak pro vás rozuzlení bude definitivně hodně velkým překvapením ;-). Rozhodně knihu doporučuji!

09.03.2018 5 z 5

Velké himalájské dobrodružství Velké himalájské dobrodružství Maurice Herzog

K této knize bych se pravděpodobně nikdy nedostala - nebýt Čtenářské výzvy ;-). Protože tento žánr obvykle opravdu nečtu. Přitom je kniha dobře napsaná a poutavá. Asi nejvíc ze všeho mne zaujal Reinhold Messner - a hlavně to, jak se zachoval ke svému bratrovi Güntherovi. A to pro svoji rozporuplnost. Okamžitě jsem si o tom vyhledala bližší informace na (německé) wikipedii. A nedokážu pochopit, jak mohl tento horolezec své vlastní ctižádosti obětovat vlastního bratra... Sice existuje více interpretací toho, co se tam nahoře odehrálo, ale já se přikláním k názoru, který jsem právě uvedla.
Kromě tohoto případu bylo zajímavé se dozvědět také něco víc o ženách - horolezkyních, nebo i o české účasti při dobývání nejvyšších hor světa.

09.03.2018 5 z 5

Věčná Ambra III. - Lady Susanna Věčná Ambra III. - Lady Susanna Joan Seymour

Sice příběh docela ujde, ale občas si člověk přece jen klade otázku, proč to ta spisovatelka vůbec napsala? Je to celé takové nemastné, neslané a konec se táhne celou věčnost. Knihu jsem četla dvakrát v rozestupu zhruba dvaceti let - a bylo to definitivně naposledy! Další šanci si už nezaslouží...

08.03.2018 2 z 5

Věčná Ambra II. Volné pokračování Věčná Ambra II. Volné pokračování Joan Seymour

Tak tato nastavovaná kaše už není o ničem. Z Ambry se stává potvora na ultimo, celou dobu jsem litovala Juana, ale i Almsburyho nebo Bruce, že jí tak podléhali. Z mého pohledu chování naprosto nepochopitelné a vzhledem k Ambřině jednání absolutně nelogické. Dávám dvě hvězdičky jak z nostalgie, tak i proto, že existují ještě o dost horší knihy ;-).

08.03.2018 2 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Hodně dobré a napínavé. Dějové zvraty - aspoň podle mého názoru ;-), poměrně nečekané a svým způsobem originální. Interpretace u audioknihy zdařilá, nejen Martin Stránský, ale i ostatní se svého úkolu zhostili na výbornou. A tak není co dodat. Poslouchejte a přesvědčte se sami...

08.03.2018 5 z 5

(audiokniha)
Velice zajímavá kniha, týkající se tématiky, která sice není úplně nová, ale moc se o ní neví. A přestože se jedná o literaturu faktu, autor knihu napsal tak napínavě a poutavě, že se poslouchá jedním dechem, a také z tohoto důvodu bych ji žánrově přirovnala asi nejspíš k thrilleru. A to i díky interpretaci, která je pro knihu opravdu přínosem.

07.03.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Kniha, rozdávající radost ze života a ze všeho, co k tomu patří. I když salvy smíchu se nekonaly ani náhodou. Interpret audioknihy výborný, tučňák velice sympatický :-). Jen jsem tak nějak očekávala optimističtější konec...

07.03.2018 4 z 5

Magický čtverec Albrechta Dürera Magický čtverec Albrechta Dürera Giacinta Caruso

Tato kniha ve mně zanechala tak trochu rozporuplné pocity. Začátek výborný, byla jsem hned od první stránky vtažena do poutavého děje. Linie z minulosti se mi líbila moc a byla velice zajímavá. Jméno Albrechta Dürera je samozřejmě známé, ale já jsem toho o něm moc nevěděla. Kniha mne ale přiměla si o tomto malíři vyhledat další informace ;-). Linie ze současnosti dlouho vypadala slibně, ale rozuzlení příběhu se mi nelíbilo. Prostě jsem očekávala něco jiného...

04.03.2018 4 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

Musím přiznat, že chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla. Mně totiž příběhy z Austrálie z nějakého záhadného důvodu většinou nesednou. Původně jsem si myslela, že to tak bude i tentokrát. Ale ne, nestalo se! Právě naopak - kniha je neskutečně čtivá a osud Meg nejen pestrý, ale i strhující. Za mne jednoznačné doporučení! :-)

04.03.2018 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Dobře napsané, to ano - ale Gretu naprosto nechápu. Tohle by nebylo nic pro mne, v tomhle jsem "stará konzerva" :-))).

03.03.2018 3 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Velice zajímavá kniha mého krajana - oba jsme se totiž narodili ve stejném městě ;-). Právě z tohoto důvodu jsem si ji vybrala do výzvy - a vůbec nelituji. Welzlovo jméno jsem samozřejmě znala, ale ani zdaleka netušila, že by mne kniha mohla bavit až tolik. Některé příhody jsou dost kruté, ale je jasné, že takový život na dalekém severu opravdu byl - a možná stále je? Na závěr bych snad jen dodala, že Eskymo Welzl byl podle mého názoru obdivuhodný a neobyčejný člověk.

02.03.2018 5 z 5

Venuše Illská Venuše Illská Prosper Mérimée

Výborná povídka, ve které houstne atmosféra do té míry, že by se dala krájet.
Jinak se připojuji ke komentáři od eraserhead - víc snad ani není co dodat ;-). Jen snad jako poznámku na okraj - já jsem příběh četla v antologii Půlnoční povídky.

01.03.2018 5 z 5

Schůzky s Lukullem Schůzky s Lukullem Eva Horáčková

Tato kniha pojednává o jídle a nápojích napříč dějinami. Neexistuje snad jediný pokrm nebo i pochutina, které by zde nebyly zmíněny. V knize najdeme i zajímavé a záživné pasáže, ale jinak je dost popisná a zdlouhavá. Asi bych kolem ní za normálních okolností prošla bez povšimnutí, ale vybrala jsem si ji do výzvy - tak mi nezbylo nic jiného, než ji přečíst ;-).

28.02.2018 2 z 5