adnov Online adnov komentáře u knih

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Zklamání. A ještě divný konec. Čekala jsem SPOILER jak se sejde s Lenkou a ono nic :(

03.11.2017 odpad!

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Nelíbilo. Skáče se odnikud nikam a když se konečně začtu, tak zjistím, že pokračování je zase skoro na konci a dokonce nevím jak to dopadlo. Nebo jsem jen já nepobrala, kam se ztratila manželka se synem na ostrově? Jinak krátké postřehy, žádný dej, žádný závěr, žádný nápad, téměř žádné příběhy... No, nedočetla jsem.

21.03.2017 1 z 5

Nezlomný Nezlomný Laura Hillenbrand

Mohu potvrdit pocity které zde zminoval anb8, ALE v druhé polovině to už bylo lepší. A když si člověk uvědomí jak náročné to muselo být vše sepsat a dát dohromady, neb autorka se radila se spoustou (viz závěrečné poděkování) lidí včetně japonských překladatelů, tak klobouk dolů. Je to neobyčejný příběh silného muže a k tomu hodně faktů o válce v Pacifiku. Dozvědela jsem se opravdu dost nového. A nakonec jsem si zvykla i na styl psaní, který se k tomuto dílu přece jen hodí nejlépe.

05.04.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nechápu to nadšení. Vždyť se tam jen bojuje a řeší se: já mu to neřekla, ale měla jsem a on mi zas zatajil to a to. (proč si neříkali vše mi nebylo jasné). Tris je v ohrožení života, ale někdo ji zachrání nebo ona někoho zachrání. A spousta lidí zemře. A to vše stále dokola. Spousta nelogičností. Přečetla jsem to jen se sebezapřením. Byla jsem zvědavá jak to dopadne. BOhužel je nutné si přečíst ještě jeden díl, pokud chci vědět zda se vezmou :)

19.03.2015 1 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Čtivé, napínavé. Hlavní postava nebyla žádná dobračka, ale zas taková záporačka (jak ji zde mnozi popisují) také ne. Zajímavé jsou zde názory na konec, jedni píší že je nadchl, jiní zas kvůli němu ubírají hvězdičky. Patřím k druhé skupině. Spoiler: Sice epilog to trošičku napravil, ale stejně, mám radši konce více optimistické. Bylo mi jich všech líto.

03.01.2021 3 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Nezaujalo, nebavilo. A to mám Krobota jako režiséra i herce ráda, takže to není o tom, že bych nevěděla do čeho jdu. Ale prostě jsem se nedokázala začíst. Přeskakovala jsem, příznavam, ale nakonec dočteno.

13.11.2020 1 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Kde je novomanžel? Důvod znát odpověď na tuto otázku je jediný proč knihu dočíst. Nebylo to vysloveně špatné, ale konec to zazdil. Tohle přece nemohl uhádnout nikdo. Je to tak mimo. Na Druhou stranu je fakt, že takové thillery už bývají. Nejsou moc realistické ale napínavé a čtivé. Na toto téma nám načteno dost, takže musím hodnotit spíše negativně. Ale jsem ráda že tam nebyla jedna vražda za druhou ani žádné nechutnosti.

12.09.2020 2 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Kdo neviděl dokumenty, bude asi spokojený. Jinak většina to, co je známé. A těm, co sledují Třeštíky třeba na fb to nedá nic. Až na úvodní komentář od Michaela a závěrečný od Tomáše.
Je to čtivé, ale smutné. Katka stále jen opakuje, jak chce přestat, ale myslím že tomu nevěří ani sama. Je to pořád dokola, lži, drogy, obstarávání peněz na drogy, řeči o tom jak přestane, jak na tom není tak zle neb jsou i tací kteří dělají to a ono a tak ona nikdy nedopadne...a bum za chvíli tam je samozřejmě taky....nebo ty stále výmluvy: až bude to až tamto, já chtěla, říkala jsem ať si to nedává přede mnou, to on ona/on za to může.... když ji nedonutila ani dcera. Jo, do té doby jsem ji věřila, doufala, moc jsem ji to přála. Pak už mě jen vytáčela. Ale to už hodnotím ji, a ne knihu. Ta je dobrá. Ale tím jak Katka mluví, jasně že nespisovně a občas i vulgárně, tak to prostě je na čtení nic moc. Vyjadřování má dost jednoduché, jednotvárné. Na druhou stranu, za tolik let s drogami je to asi ještě dobrý. Stejně tak vzhled.
Fotky jsou úžasné. Je na nich hezky vidět, jak se Katka mění nejen věkem. Škoda, že nejsou barevné. Ale to by si byla kniha moc drahá.

15.07.2020 2 z 5

Vetřelec Vetřelec Tana French

(SPOILER) Z knihy mám podobné pocity jako Awča.
Líbilo se mi, že je to takové "normální" - žádný sadismus, vraždy jedna za druhou, ale naopak psychologie postav - i vtipné to občas bylo např. nedoslovná citace: Leda hovno "máš pravdu", sympatická detektivka (jakože ta žena ne žánr :) )
Bohužel později to začalo být stále stejné, nebavilo mě to a naše milá detektivka mě štvala čím dál víc. Nejvíc mi asi vadilo, že mrtvou kritizovala dost nehezkým způsobem. a když jsem si myslila, že by ji mohla i pochopit nebo aspon neodsuzovat (otec), tak to zhodnotila velmi nevybíravými slovy. A tak jak byla nepříjemná i na ty, co se snažily být na ni milí. Jasně, chápu, že mezi muži nemohla být citlivka, ale tohle mi přišlo moc .....SPOILER.....vážně jí bylo i jedno jak to bylo s jejím tátou? nechtela slyšet vubec nic? když už ji vyhledal a tvrdil že neměl jinou možnost? nebyla zvědavá na pohled druhé strany?
a uplne přes čáru mi přišlo, že by policisti nechali uplně klidně zavřít nevinného. Když už, tak snad by to mohli nechat jako nevyřešené nebo tak neco, ale odsoudit za vraždu slušného člověka???? .....konec SPOILERu a vlastně i celé knihy.

13.07.2020 2 z 5

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Mě se to líbilo. Některé kapitoly sice moc dlouhé a ani moc nesouvisející, ale často jsem s Bárou souhlasila, zasmála se a ještě se (především díky informacím z různých výzkumu) něco zajímavého dozvěděla. Ale hlavně: zjistila jsem, že můj život je dobrý. Tak akorát. Stejně jako já sama. A naopak, že ani Bára Šťastná není šťastná pořád.

25.11.2019 4 z 5

Konec světa se prý nekonal Konec světa se prý nekonal Patrik Ouředník

Nějak jsem to nepobrala.

28.04.2019 1 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Sice se to četlo dobře, je to napsáno jednoduše a napínavě, ALE příběh je tak moc přitaženy za vlasy, že nemohu než hodnotit velmi nízko.

04.11.2018 1 z 5

Mě to bavilo. Ty co to tu tak kritizují asi nemají smysl pro humor nebo nepoznají nadsázku. Jsou to prostě vtipné fejetony, na odreagování. Ne na přemýšlení. Tato kniha nemá umělecké ani naučné ambice a pokud to tak budete brát, zasmějete se.

31.10.2018 4 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Nádherně napsané, napínavé, čtivé, dojemné, prostě téměř dokonale. Právě jsem dočetla. Nemám víc slov.

31.10.2018 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Super čtivé napínave. Jediná výtka: proč posílala meily? Proc tak složité se nechala natočit na křižovatce? Napadlo mě spoustu jednodušších a snad i bezpečnějších variant jak říct co chci. Ale to by pak nebyla kniha tak zajímavá.

27.10.2018 4 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Velké zklamání, nuda, spousta příběhu navíc, nepochopitelné jednání postav, trocha duchařiny (proč) a nakonec červená knihovna. Zbytečná kniha. I když psaná lehce, čtivě, příjemně.

14.09.2018 1 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Dlouhý předlouhý úvod. Prvních 200 stran zkrátit na třetinu. Čtivé to bylo, napínavé trošičku.
Nelíbily se mi kapitoly z minulosti, naopak jsem hltala současnost, i když se hlavní hrdinka chová stále jak puberťák.

25.08.2018 2 z 5

Všechno jednou pomine Všechno jednou pomine Milena Busquets

Za mě zklamání. Možná jsem jen měla přehnaná očekávání. Ale dost mě vytáčelo množství sexu - na to že mi právě zemřela maminka mi to přišlo nepatřicne, na druhou stranu tuto zkušenost (naštěstí) zatím za sebou nemám, takže těžko říct, třeba to pomáhá....

12.01.2018 2 z 5

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Nebavilo

18.06.2017 1 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

vtipné, čtivé, ale na jedničku to nemá.

24.12.2015 4 z 5