ajasin ajasin komentáře u knih

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Klasika. Začnete číst a pak začnete být zvědaví a nedočkaví a musíte využít každou volnou chvilku, abyste se konečně dočkali rozuzlení. V tomto žánru dobré, trochu jiné a nápadité.

18.02.2018 4 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Skvělá kniha. I když vám zpočátku hlavní hrdina poleze na nervy a bude vás iritovat, v druhé části se královsky pobavíte. A mimochodem. Být tak "blbej" a "sebestřednej" jako Mojmík, to by snad mělo být trestné :-).

07.11.2017 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tak tady mě Yrsa lehounce zklamala. Knížka je opět skvělá a plná napětí. ALE!! Ve všech jejích knihách měli "nadpřirozené jevy" nakonec racionální vysvětlení. Tady jsem se bohužel dočkala jen částečně. A proto jen čtyři hvězdy.

25.06.2017 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Nenacházím slov jak knihu popsat. Asi nikdo z nás netuší, co člověk dokáže vydržet a já doufám, že to nikdy nikdo už nebude muset zjišťovat.

18.04.2017 5 z 5

Učebnice sebelásky Učebnice sebelásky Lucie Kolaříková

Nejsem cílovka pro takové knihy. Byla mi vnucena příbuzným. Mám totiž malou úchylku. Na každé návštěvě lidem zkouknu knihovnu ( samozřejmě s jejich svolením ) a snažím se zapříst rozhovor o knihách v ní nalezených. Nicméně mi to nedalo a knihu jsem přečetla. Shrnutí - k většině životních postojů zde prezentovaných jsem už dospěla věkem, pár věcí mě k mému překvapení zaujalo a dalo podnět k zamyšlení.

14.02.2019 3 z 5

Cesta do bláznovy zahrady Cesta do bláznovy zahrady Ladislav Szalai

Tohle byla jedna z knih, které si pro sebe nazývám „ Knihy k recyklaci“. Knihy, které jsem před mnoha lety už četla a zasloužily by si repete. Pamatuji si, že se mi tenkrát tyto sci-fi povídky vcelku líbily. V paměti mi uvízla hlavně povídka Hane ( sci-fi variace Jezdce z neznáma). Nejsem žádný velký fanoušek tohoto žánru, ale tyto povídky mají něco do sebe.
Když jsem zjistila, že má kniha pouze 4 komentáře byla má volba díky tématu č. 9 ČV 2019 jasná.

01.02.2019 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Skvěle namíchaný koktejl historických faktů a fikce. Pro brněnské patrioty kniha s další přidanou hodnotou. Já osobně moravskou metropolí pouze párkrát projížděla, ale snad se někdy dostanu i k delší návštěvě. Rozhodně to plánuji.

13.04.2018 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Knihu jsem přečetla vlastně náhodou, neb mi ji v knihovně tak trochu přidělili. Ale nelituji. Zajímavý, čtivý a celkem uvěřitelný příběh. Na rozdíl od severských autorů, u kterých mám občas pocit, že si z nás čtenářů dělají trochu ( a možná ne jen trochu) legraci. Jen mě zarazilo jaká je hlavní hrdinka "supermanka", když to všechno zvládla za třicet dní.

31.01.2018 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha o vyrovnání se poválečných generací Němců s nacistickou minulostí svého národa. Kniha nabízí pohledy z mnoha stran. Hlavní dějovou osou je milostný příběh zralé ženy a velmi mladého chlapce.

25.05.2017 4 z 5

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Pro mě je tato série jedna z nejoblíbenějších. Šestý příběh je stejně dobrý jako předešlé. A ani po přečtení doslovu nevěřím, že je poslední. Pokračování určitě bude. Možná až za pár let, ale bude. Musí být.

29.12.2018 5 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Za mě jedním slovem skvělá. Skvělá je celá série s Alexem a Fredrikou a já doufám, že je autorka neopustila navždy a jednou se dočkám pokračování.

04.12.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Samozřejmě nejsem cílová skupina pro tento žánr. Přečetla jsem ze zvědavosti co čtou dnešní mladí. A kdyby mi bylo -náct, byla bych nadšená.

08.04.2017 5 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá odpočinková detektivka. Závěr překvapivý, i když jsem čekala něco více převratného. Jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila.

14.06.2016 4 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Tak tohle byla jízda. Od začátku nebyl čas na oddech jak pro hlavní postavu, tak pro čtenáře. Autorka umí psát tak, že vás chytne do drápů a do konce knihy už nepustí. Ale bohužel. Mohu si donekonečna opakovat, že je to jen kniha, vymyšlený příběh, ale měl by být alespoň trochu uvěřitelný. Nechci spoilerovat, ale jedna odnož příběhu je pro mě překombinovaná víc než je zdrávo a naprosto nedotažená. Škoda.

22.01.2018 3 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Kniha o tom, jak v životě najdete něco úžasného. Něco, o čem jste ani netušili, jak moc vám chybí a téměř vzápětí to ztratíte. Kniha o tom jak se se ztrátou, každý člověk vyrovnává po svém. O touze, o odpuštění, o lásce v různých podobách.
Útlounká knížka, o které jsem si myslela, že ji budu mít přečtenou během dvou dnů. Jak jsem se mýlila. Četba to rozhodně není odpočinková.

20.07.2017 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Po přečtení komentářů níže nevím co napsat. Vše již bylo řečeno. Knihu bych v žádném případě neoznačila za odpad, protože něco zajímavého jsem se díky ní dozvěděla. Ale je pravda, že autor jede stále podle stejné, základní osnovy. Hlavní hrdina, padouch, krásná, inteligentní a vzdělaná žena a někdo jí blízký obětí padoucha. Dávám tři hvězdy a jsem zvědavá na Inferno. Třeba Dan Brown překvapí :-).

06.01.2017 3 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Kniha o vině a trestu v různých podobách. Zajímavý příběh ze života. V ději se prolínají dvě časové roviny. Padesátá léta a současnost. Žádná z hlavních postav není nijak zvlášť sympatická a tím mi připadají o to víc reální. Mě příběh zaujal.

07.02.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Jako oddychové čtení mohu doporučit. Čtivé, napínavé, dobře zpracované. Určitě dobrý námět na filmové zpracování.

20.06.2018 3 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Série s Alexem a Fredrikou se mi líbila o dost více. Ale to neznamená, že tato série nestojí za přečtení. To rozhodně ano. Jen se prostě nemohu vyhnout srovnávání a tím pádem nemohu hodnotit lépe.

17.01.2018 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Zajímavý, dobře napsaný příběh. Kniha mě vtáhla do děje hned od první stránky a už nepustila. Pro mě spíš psychologický román s několika málo miniprvky thrilleru.

12.05.2017 4 z 5