ajla5 ajla5 komentáře u knih

Kirke Kirke Madeline Miller

První kniha, jejíž čtení jsem ukončila křikem. Nádhera! Jsem načichlá bylinami, oceánem, dýmem a láska (nejen milenecká) rozhodně je všude. Prostě dokonalost!

18.11.2019 5 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Nevyužitý potenciál? Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Přečteno za jeden den. Skvělý a velice napínavý příběh. Doporučuji.

03.10.2019

Napětí Napětí Naomi Alderman

Žádná naděje, žádná útěcha, absolutní absence lásky. Všichni jsou vyděšení k smrti a ústa mají rozevřená hrůzou. Celou dobu slyším Jima Morrisona: Nikdo to tu nepřežije.... A mimochodem: to přeskakování v čase je skvělý.

12.03.2019 5 z 5

Předveďte mrtvé Předveďte mrtvé Hilary Mantel

Pan sekretář je opravdu kluzký jako hrozinka, ale přesto ho mám ráda. Jen když poslouchám jeho úvahy a slova, cítím se jako myš hypnotizovaná hadem. Ale je tak laskavý, jeho mysl je geniální malíř a já ty obrazy hltám. A vůbec není pomstychtivý????. Jindřich je psychopat bez svědomí, sebestředné monstrum.

31.10.2018 5 z 5

Malíř pomíjivého světa Malíř pomíjivého světa Kazuo Ishiguro

Pan Ono svůj příběh vypráví tak přesvědčivě, že mu často přikyvuji. A pak mi ten obraz jeho života někdo poleje sakém.

09.10.2018 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Pro Eastona jsem měla slabost od prvního dílu. To jak ho autorka popisuje, tedy jeho konání a myšlení, je jako dýchání. Vím, že je to pro většinu lidí jen tupá červená knihovna, ale myslím,že pokud by ženy přestaly myslet romanticky, lidstvo by to muselo zabalit. Škoda, že už je konec.

Spoiler:
Ale podle náznaků na konci knihy možná není. Doufám.

01.09.2018 5 z 5

Tělo, duše a jejich spasení Tělo, duše a jejich spasení Stanislav Komárek

Ačkoliv jsem s něčím nesouhlasila, protože mi to zavádělo elitářstvím a pohodlností, musím spoustě věcí zatleskat. Rozhodně doporučuji k přečtení.

01.08.2018 4 z 5

Skvělé. Ženy mi byly sympatické.

18.07.2018 5 z 5

Drsný je zákon mé země Drsný je zákon mé země Tore Kvaeven

Napínavé a překvapivé.

11.06.2018 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Skvělá kniha. I poměrně složité véci o výživě a pochodech v těle či ekonomice podává srozumitelně. Spousta věcí mi otevřela oči. Díky, paní Slimáková.

31.05.2018 5 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Jazyk byl chvílemi poněkud archaický. A i když postavy hodně zažívaly, nedokázala jsem si žádnou zlidštit. To je pro mě důležité. Prostě plocho.

30.04.2018 2 z 5

Čarovná Čarovná Alex Flinn

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Říkala sem si, že ta perníková chaloupka a rozhovory, které postavy v této části vedou, jsou opravdu silně přitažené za vlasy. Ale postupem času se mi to začalo líbit a postavy získávaly jasnější kontury. Třeba Kendru jsem si na začátku představovala jako tu dívku na přebalu. Postupně, a určitě i vlivem propojení s jinou knihou (a také filmem) od této autorky - tedy Netvorem, jsem v ní trochu začala vídat Mary Kate Olsenovou:). Postavy se vyrýsovaly a najednou byly velice lidské a pochopitelné. I ty nadpřirozené. Konec mně mile překvapil. Prostě krásná pohádka. Ráda bych si přečetla další Kendřiny příběhy.

05.04.2018 4 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Myslím, že přehodit pohlaví hrdinů, byl dobrý nápad. Beau mi byl sympatický. Ten kluk je opravdu vtipný. Navíc měl typicky mužské vlastnosti a to bylo fajn, a tudíž uvěřitelné. Není to naštěstí Edward s povahou Belly. Taky se mi nezdály scény, kdy ho Edyth nese. To bylo opravdu divné. Edyth mi k srdci nepřirostla. zdála se mi nedotažená a až moc rázná. Tu zamilovanost jsem jí nevěřila. Za mě je tenhle příběh dobrý. Ale opravdu jen dobrý. Z druhé strany knihy e původní příběh a ten jsem si samozřejmě přečetla také. ( Po kolikáté?) Za mě je to prostě Edward forever. No, a teď už se snad dočkáme Půlnočního slunce.

26.03.2018 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Krásný příběh! Autumn se mi zdála děsná a nesympatická. Ale postupně jsem jí přišla na chuť. Zato Dax!

23.03.2018 5 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Opravdu skvělá kniha. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Určitě ji budu číst znovu.

10.03.2018 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

MíšaS. Jsem Husákovo dítě a Nástroje smrti jsou nej!

22.02.2018 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Není to špatný příběh, ale pro mně až moc cukrový. A ten překlad je opravdu prastarý.

21.01.2018 3 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Dokonalý popis války a lidí po ní a v ní.

14.01.2018 5 z 5

Můj bratr Mesiáš Můj bratr Mesiáš Martin Vopěnka

Příběh napsaný, jako když jdete na dalekou pouť. Všechny kroky jeden za druhým, přes hory a roviny, kolem nepřátel a v objetí příznivců, hlad i dostatek... Moc pěkné. Konec mě nepřekvapil -dokonalé.

06.11.2017 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Nelíbilo se mi to. Stránky jsem přeskakovala a dočetla jsem jen ze zvědavosti na konec.

01.10.2017 2 z 5