AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Odposlechnuto v Praze 2 Odposlechnuto v Praze 2 kolektiv autorů

Příjemné čtení ze života na jedno odpoledne :)

30.12.2021 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Jsem ráda za vylíčení i poválečných osudů, byť válečné období bylo místy na mě až moc stručné. Podobně jako u Tatéra byly líčeny osudy těch šťastnějších vězňů s jistými privilegii, což může místy působit až neuvěřitelně. Ze tří knih autorky se mi tato líbila nejvíce.

29.12.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Perfektní případ, opět mě bavili hlavní hrdinové i jejich osobní život, jen u druhého případu mi rozuzlení připadalo hodně narychlo a spíše jako šťastná náhoda. Celkově však kniha byla velmi čtivá a odehrávala se v mém oblíbeném městě, takže musím dát plný počet :)

27.12.2021 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Autorku jsem neznala, knihu jsem přečetla díky čtenářskému klubu a jsem za to ráda. Velmi čtivě a zajímavě představuje problematiku dnešních influencerů a zneužívání dětí v rámci tohoto trendu
Myslím, že by si knihu měli mnozí přečíst a zamyslet se.

24.12.2021 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Byť byla hlavní dějová linie hodně naivní, byla psána čtivě, bavila mě i přesto, že příběh byl velmi nereálný. Druhá argentinská linka mi připadala zbytečná, možná, kdyby byla podrobnější s historickým pozadím, lépe by zapadla, ale takto byla navíc. Konec byl ve stylu amerického filmu, ale proč ne.

21.12.2021 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Většina knihy byla přesně to, proč knihy Kariky vyhledávám - děsivá, mrazivá atmosféra, nadpřirozeno podáno děsivou formou, prostředí hor. Posledních 30 stran jsem četla ale spíš jako cizí řeč, závěr mě nebavil a nebýt toho, dala bych 5 hvězd :( Škoda, kniha měla u mě nakročeno k těm nejlepším, které jsem v žánru hororu četla.

19.12.2021 4 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Moderního fotra čtu pravidelně, mám ráda humor plný nadsázky a od knihy jsem nečekala nic hlubokého nebo měnícího pohled na život. Byla to jednohubka k odreagování, vzpomněla jsem si na klíčové okamžiky covidového roku a jako učitelku mě nejvíce pobavil pasáže o online výuce, v důsledku které se u nás doma prudce zvedla spotřeba vína :) Takže s knihou spokojenost, co jsem čekala, jsem dostala a budu se těšit na další zážitky.

17.12.2021 4 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Z knih obdobného žánru průměr :( začátek mě ještě bavil, ale ke konci kniha spíše nudila. Konec byl hodně naivní a rychlý.

13.12.2021 3 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Děj byl překombinovaný, ale poměrně čtivý styl to vyvažoval, měla jsem pocit, že příběh Nelly je úplně navíc, že byl v knize jen kvůli poslední straně. Celkově kniha nenadchla ani neurazila.

07.12.2021 3 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Kniha mě zaujala svým tématem i prostředím, ale trochu mi vadila střípkovitost děje, se kterou normálně problém nemám, zde mi ale bránila se začíst. Místy se mi hodně líbily hlubší myšlenky nebo nástin zápletky, ale pokaždé to moc rychle skončilo a přesunulo se jinam.

04.12.2021 3 z 5

Do temnoty: Od milosrdné smrti k masovému vraždění Do temnoty: Od milosrdné smrti k masovému vraždění Gitta Sereny

Klobouk dolů autorce, že takto dokonale zpracovala téměř nemožný úkol. Kniha ve mně vyvolává spíše více otázek než odpovědí, jsem nesmírně vděčná za možnost přečíst si o událostech z tohoto úhlu pohledu a velmi mě zaujal zapeklitý závěr. Téměř 80 let po událostech nám asi již úplná pravda zůstane skryta, ale i tak stojí za to se těmto tématům stále věnovat a alespoň takto si připomínat miliony nevinných obětí.

01.12.2021 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Asi nebyl dobrý nápad číst tuhle knihu v 7. měsíci těhotenství, ale možná o to víc jsem ji prožívala a upoutala mě. Sice jsem měla problém s množstvím postav a ke konci byl dej překombinovaný, celkově však mě čtení bavilo :)

25.11.2021 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Od Zibury mám přečteno vše a vždy se k němu ráda vracím pro humor a lehkost jeho psaní. Tentokrát to pro mě bylo ještě příjemnější, protože osobně k cestování a výletům vyhledávám, byť vlakem ne autem, jen místa v naší zemi, která mi má i po 32 letech stále co nabídnout. V knize jsem se tedy vrátila na mnoho míst, hodně jsem si připomněla a opět se i něco málo dozvěděla. Jako závěrečná pochvala může sloužit i skutečnost, že můj manžel, který přečte maximálně 3 knihy ročně, knihu přečetl během 3 dnů a chvílemi se smál nahlas. :)

20.11.2021 5 z 5

Byl jsem číslo 30529 Byl jsem číslo 30529 Felix Weinberg

Kniha je psaná velmi čtivě a s citem, ale zároveň z ní překvapivě čiší lehkost, což nebývá u tohoto tématu zvykem. Připadala jsem si, jako bych poslouchala vyprávění dědečka. Určitě jsem již četla podrobnější a více šokující knihy s tématikou šoa, ale toto byl pro mě velmi příjemný čtenářský zážitek.

15.11.2021 5 z 5

Mauthausen - konečná stanice Mauthausen - konečná stanice Vlastislav Janík

Za první část bych dala maximálně 3 hvězdy, za fotografickou 5, takže dávám střední cestu. Text byl skutečně velmi obecný, povrchní, na druhou stranu obrazová příloha za to skutečně stála.

13.11.2021 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Bavil mě případ, byl skvěle propletený a odporný, byť mě baví i hlavní hrdinové série, tak mi trošku vadilo, že chvílemi jejich příběh působil jako typická sitcomová zápletka. Konec neměl chybu.

13.11.2021 4 z 5

Dějiny Madagaskaru Dějiny Madagaskaru Pavel Hošek

O dějinách Madagaskaru jsem neměla ani nejmenší ponětí, takže jsem velmi vděčná za tuto publikaci i čtivou formu, jakou byla napsána.

07.11.2021 5 z 5

Chlapec z Buchenwaldu Chlapec z Buchenwaldu Susan Elizabeth McClelland

Neobvykle psaný příběh, který se liší od ostatních knih podobného žánru tím, že se soustředí na dobu po válce, do které probleskují vzpomínky na dobu předválečnou a válečnou. To se mi hodně líbilo, protože mnoho podobných knih končí osvobozením a člověk se mnohdy ptá, co dál. Velmi přístupně podáno.

22.10.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Pohodový lehce detektivní čtivý příběh, ideální na tyto podzimní večery. Jako Třinečanka jsem ocenila prostředí Beskyd, které miluji. Škoda, že děj většinu knihy plynul velmi pomalu a poté naopak závěr byl velmi rychlý.

18.10.2021 4 z 5

Analfabetku jsem si užila od začátku do konce, jsem ráda, že byla psána obdobným lehkým, humorným stylem s nadsázkou stejně jako Stoletý stařík. Mnohdy jsem se smála nahlas :)

10.10.2021 5 z 5