Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

První První Kiera Cass

3. díl se mi líbil mnohem víc, než předchozí. Konečně se všechno uzavřelo a já si oddychla od toho věčného: Chci ho / nechci ho, chce mě on?
Těším se, až si přečtu Dceru a možná se jednoho dne k této sérii opět vrátím.

03.07.2016 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Jsem opravdu ráda, že jsem se poprvé s Murakamim setkala u knížečky Podivná knihovna. Díky ní jsem si autora zamilovala a u Spánku se mi moje teorie potvrdila. Murakami je poklad. Dokáže psát prakticky o ničem, ale stejně se od knihy nedokážete odtrhnout, protože vás svým literárním umem naprosto očaruje. Doufám, že si jednoho dne přečtu vše, co tento autor napsal.

25.06.2016 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Obdivuji spisovatelku, jakým způsobem se dokázala vcítit do muže. Svým sarkasmem povýšila knihu z nudné české beletrie na knihu, za kterou se nemusíme stydět.
Film je knižní předloze velmi podobný a zároveň neskutečně odlišný. Pokud chcete vědět, co se mu honí hlavou, přečtěte si knihu, ale pokud chcete vědět přibližnou dějovou linku a odpočinout si, podívejte se radši na film. :)

17.05.2016 4 z 5

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Ráda bych dala odpad, ale to by byla neúcta k překladateli...
Knihu jsem rozečítala a dočítala několikrát, nesnáším nedokončené knihy... A lituju toho. Byla to fakt ztráta času, nic mi to nedalo a filozofické bláboly, které nedávaly smysl společně se šílenstvím postav... Hrůza. Tohle se fakt nepovedlo a přemýšlím, že to musel napsat úplně někdo jiný.
Přečtěte si Spát v moři hvězd a na tohle se vykašlete. Zadarmo drahá kniha ve které o nic nejde. Ani se nedozvíte vlastně, jak to dopadlo :D
Z tohoto "světa" či série už nic číst nebudu, abych si uchovala hezké vzpomínky na Spát v moři hvězd.

30.08.2024 1 z 5

Měsíční čarodějky Měsíční čarodějky Elizabeth Briggs

První dva díly jsem zhltla na jeden zátah, úplně zažraná do příběhu i světa. Totéž jsem očekávala tady, ale nestalo se. Kniha mě sice vytáhla ze čtecí krize, protože se čte úplně sama, ale tentokrát jsem ji četla snad týden. Na začátku se pořád něco vysvětluje, Ayla se učí a fňuká. Kaden je pak taky na přes držku a celé je to takové meh...
Doufám že další díl bude zas tak dobrý jako první dva!
Rozhodně to celé není fantasy, kde by bylo vhodné přemýšlet... Celé je to plytké a je poznat, že je to romantasy... Ale jako celek mě série baví a budu pokračovat.

25.08.2024 3 z 5

Hodina duše Hodina duše Marina Ivanovna Cvetajeva

Rozhodně jsem neporozuměla všemu, ale její verše mě prostě baví. Zajímavá osobnost, zajímavý život, zajímavé názory i náhled na svět.

01.07.2024 4 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Tak bizarní (ale skvělej!) komiks jsem snad ještě nikdy nečetla! To byla jízda. Ani vteřinu mně děj nebyl jedno, potřebovala jsem vědět, jak všechno dopadne a byla jsem jak na trní. Skvěle jsem se bavila. Klobouček!
Kdyby byl časem vydaný nějaký nový díl, neváhám a hned ho budu číst.

26.06.2024 5 z 5

Člověk v mé vaně Člověk v mé vaně Tomáš Přidal

Líbí se mi rozvitá slovní zásoba, přestože je vše napsáno velmi jednoduše. Bohužel jsem se ale ani napodruhé nesetkala s autorovými myšlenkami. Nerozumím, co se mi tím mnohdy snaží říct, zda vůbec něco, nebo se jedná spíš o experimentální/alternativní verše. Škoda!

26.06.2024 2 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Na sbírku povídek z této edice jsem se těšila, je to už moje několikátá. Ale tahle je s přehledem nejslabší...
Zaujalo mě pouze pár povídek (Kočky, Kohoutí večírek, Pán se psem a Žít jako single). Zbytek nic moc / tragédie. Hlavně povídky mužských autorů mě vůbec nesedly.
Částečně jsem poslouchala na rozhlase, částečně jsem sbírku dočetla fyzicky. Rozhlasová verze povídkám dost pomáhala - věřím, že bych byla schopná jinak povídkám dát horší hodnocení. Úplně nejhorší byla povídka Seniorský balet. Doteď nechápu, proč jsem to dočetla do konce.

13.06.2024 2 z 5

Jsi láska ví Jsi láska ví Sam Xabyssus (p)

Možná tato sbírka nemusí být obsahově nejlepší na světě, ale nedá se jí upřít jedna zásadní věc. Verše jsou plné citu, něhy, vřelosti. Čtenář musí stopro cítit tu atmosféru, kterou na něj verše/citáty přenáší. A to se počítá!

Dlouho mě tak moc nevtáhla nějaká sbírka jako tahle. Dala jsem ji na jeden zátah a někdy se k ní vrátím.

Jen teda nejspíš nebyla dobře provedena korektura. Pokud se nepletu, v textech se pravidelně objevují chyby v užití slova JENŽ/JEŽ.

13.06.2024 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tak tohle otevřít byla chyba. Zkoušela jsem knížku přečíst několikrát, tentokrát jsem se zadrhla v půlce a dál prostě ani jít nechci...
Trilogie je za mě úžasná, na tu si sáhnout nenechám :D Ale tohle autorka napsala fakt jen kvůli penězům a kvůli naléhání čtenářů... Kam se vytratila osobnost těch postav? Proč je to úplně o ničem a nic to nevyjasní v ději? (aspoň do půlky)
Věděla jsem, že do tohohle se musí jít hodně s rezervou... Ale to byl fakt odpad.

07.04.2024 1 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Knížka je fakt spatlanina všeho, co souvisí s nadpřirozenými bytostmi. Stmívání je oproti tomu naprosto seriózní a kvalitní četba :D
Ale když přistoupíte na fakt, že je to jeden velkej bizár a všichni kolem dělají z hlavní hrdinky blbku, jde to přečíst celkem snadno. Odpočinkovka za 1, jakákoliv hloubka textu za 5. Ale to se asi od tohohle žánru fakt neočekává.
Co k tomu dodat, hl. hrdinka nic neví, nikdo jí nic neřekne, je zamilovaná, i když pomalu neví jak se ten vyvolený jmenuje atd. atd. :D No... Ani po přečtení si nejsem jistá, jak to v tom "světě" funguje, kde všude je problém, souhlasím s předchozími názory, že to celé působí jako nedotažená fanfikce. Je super, že tam je válka na spadnutí, ale bez detailů či znalostí toho, co kdo dokáže, je to dost o ničem. Nehledě na to, že hl. hrdinka něco umí a taky nevíme přesně co - nebýt jedné věty na konci knihy, nemáme představu... Snad to bude v dalším díle všechno. A dobře si rozmyslím, jestli se na něj vrhnu. Vědomí, že to má mít podle goodreads 6 dílů, to celé shazuje ještě o něco víc.
Jinak... Na ty kapitoly z pohledu Jaxona jsem se těšila a přišly mi ve výsledku strašně nudné, táhlo se to. Kvůli tomu jsem strávila s knihou zbytečně o hodinu déle.

05.01.2024 3 z 5

Charles Chaplin Charles Chaplin Ondřej Suchý

S knihou mám po dočtení komplikovaný vztah. Přišlo mi, že čtu učebnici s fakty na úkor jakékoliv čtivosti. Román jsem přitom od toho opravdu nečekala. Jsem ráda, že se mi dostala do ruky, ale doporučit ji také dál nemohu... Příště zkusím sáhnout po nějakém zbeletrizovaném životopisu :-)

20.12.2023 3 z 5

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Historické detektivky za normálních okolností nečtu, tato se mi dostala pod ruku náhodou. A víte co? Bylo to skvělý! Děj proletí - ani nevíte jak, vše je napsáno lehce a celkem i vtipně. Líbil se mi milostný románek, charakteristika postav i popis doby, uvědomění si, že lidé před 100 lety byli také jen lidé... :D
Taky oceňuju, že když nevyšly další díly, tak to vlastně nevadí, protože vše končí zdánlivě uzavřeně. Kdyby nějakou náhodou vyšel další díl, jdu bez váhání do toho.
Některé scény byly sice typicky "americké" jako ve filmech - podle mě by hl. hrdinka měla dávno čuchat k maceškám zespodu, ale díky tomu bylo čtení vlastně moc příjemné. :-)

19.12.2023 4 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Druhý díl je lepší než první... Ale podle mě to nestačí na to, aby se kvůli tomu pokácel strom. Někomu se to líbí a sleduje to na sockách? Proč ne, nikomu to neberu. Ale na papíře je to fakt zbytečný... Pokud jim ještě něco vyjde, vyhnu se tomu obloukem.

07.12.2023 1 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Škoda papíru. Nepřišlo mi to ani úsměvné. Bez kontextu, nezasáhlo mě to, nepoznala jsem se v tom, nepobavilo. NIC.

07.12.2023 odpad!

Ani Eva, ani Adam Ani Eva, ani Adam Amélie Nothomb

Při čtení na mě dýchla japonská atmosféra, kterou jsem doposud poznala skrze příběhy Haruki Murakamiho. Je vidět, že autorka využila autobiografické prvky, že v zemi někdy byla. Stejně jako u Kyseliny sírové je příběh netradiční, nevšední. Od spousty jiných autorů by se mi vyprávění nelíbilo, tady jsem nemohla přestat číst. Rozhodně si v nejbližší době musím přečíst další autorčina díla a v její tvorbě se dovzdělat.

07.12.2023 4 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Některé myšlenky a situace tu byly zacyklené, ale při čtení jsem si odpočinula a to je hlavní. Je to fajn oddechovka od které je lepší nic nečekat. Pak mile překvapí. Nic nového mi nedala, ale ani nevzala. Jednoduchý příběh, který je přečtený max. za několik večerů :-)

07.12.2023 3 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Další kniha, která by si dle mého zasloužila 3,5*. Knihu jsem začala číst díky neobvyklému tématu a prostředí, o kterých jsem nic předtím nevěděla. Zpracování se mi místy líbilo velmi, jindy jsem se zase ptala samy sebe, proč to čtu a jestli mi to za to stojí. Nedokážu vlastně říct, jestli se mi to jednoznačně líbilo nebo ne. Velmi zvláštní kniha, doporučuji, aby ji zkusil každý, koho téma zaujme a udělá si na ni názor sám. Nesedne rozhodně každému.

13.10.2023 3 z 5

Asja Asja Ivan Sergejevič Turgeněv

Možná jsem se dostatečně nesoustředila, ale příběh mě moc nezasáhl. 3,5*/5*...
Ocenila bych to trošku delší. :-)

08.10.2023 4 z 5