Alma-Nacida Online Alma-Nacida komentáře u knih

Sbohem buď, lásko má Sbohem buď, lásko má Raymond Chandler

Klasika drsné školy, jen já jsem už asi trochu přefilovaná. :)
Poslouchala jsem audio u různých otravných činností, které zaměstnají ruce, ale hlavu ne, a k tomu to bylo fajn. Jen z těch frajerů a super krásek mi tak trochu poklesl morál, no...

14.01.2021 3 z 5

Poslední objednávky Poslední objednávky Caimh McDonnell

Závěrečný díl (zatím) se mi líbil asi nejvíc, sice je to trochu míň sranda, trochu víc akce, vyskytují se tam zahraniční spiklenci, FBI, CIA a tak. Ale je to svižné, čte se to samo a možná se i na konci vyplní, v co čtenář celou knihu doufal. ;)
Celou trilogii můžu jen a jen doporučit.

03.01.2021 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Já vám nevím, mám s Aspíkem osobní zkušenost a taky v práci se setkávám s dětmi s touto poruchou, a tak tady mi v knize nějaký přesah nebo účinek chybí. Vím až moc dobře, že jestli někdo takovou "poruchovou" každodennost neustojí, pak většinou otec. My mámy to většinou ustojíme hlavně proto, že už tam tak nějak nikdo další není, že jo. A když to nějaká už nevydrží, tak pak skočí pod vlak i s tím děckem, které už tou dobou není dítě. Psát o tom knihu není v případě matky čas a ani síla.
Ani se mi nechce přesně definovat, proč a čím, ale autor mě dost štval. Kdyby to šlo, dala bych dvě a půl hvězdy, nejspíš za téma.

31.12.2020 2 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Venku je brzy tma, tak jdu uklízet knihovnu, a jako vždy narazím na knihu, kterou si už vůbec nepamatuji. :) Takže taková vracenka, ale moc milá. Zkrátka když někdo umí psát, tak se to vždycky dobře čte, i když si v průběhu na něco vzpomenete. ;)

31.12.2020 4 z 5

Gabra a Málinka v Praze Gabra a Málinka v Praze Amálie Kutinová

Uznávám, že hodně z těch čtyř hvězd dělá nostalgie, ale stejně je to tak milá knížka! Kdysi dávno, asi tak před pětačtyřiceti lety, jsem dostala tuhle knížku od jedné moc hodné staré paní, sousedky, která byla bezmála zenovou přebornicí v nelpění na věcech, mimo jiné proto, že prošla několika lágry nacistickými i komunistickými. To jsem tenkrát nevěděla, byla jsem jen věčně nemocná holčička, co se z nudy sama naučila číst. Teď jsem zjistila, že si můžu nejen přečíst tuto kouzelnou knížku znovu, ale dokonce můžu sehnat i další díly. Tak čtu, trochu se usmívám, a vzpomínám na vás, frau T.

Gabra a Málinka: Galánečky Gabra a Málinka: Galánečky Amálie Kutinová

Gabra a Málinka v čarovné zemi Gabra a Málinka v čarovné zemi Amálie Kutinová

Gabra a Málinka se učí latinsky Gabra a Málinka se učí latinsky Amálie Kutinová

Gabra a Málinka ve městě Gabra a Málinka ve městě Amálie Kutinová

Den, který nikdy nepřijde Den, který nikdy nepřijde Caimh McDonnell

Nevím, jak vám, ale mně Irsko docela připomíná Česko. :) Taky tam maj pěkněj bor.el a korupci a tak vůbec, ta mentalita... ;-)
Krapet míň srandy než v prvním díle, taky při tom modu operandi, že jo, není moc se čemu smát. A Bunny tak nějak nezvěstný či čo (abych nespoilovala)...
Ale pořád to má ohromnej drajv, tak jdu i do trojky, když jsem ji dostala, a těším se.

21.12.2020 4 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Ajaj, to bylo na mě teda příliš. Já nevím, jestli lidem normálně chybí představivost, ale já bych mnohé detaily i oželela. Přijde mi, že si to v tomto případě autor užívá tak trochu moc, muhehe...

18.12.2020 2 z 5

Kronika zániku Evropy 1984-2054 Kronika zániku Evropy 1984-2054 Vlastimil Vondruška

To mám z toho, že jsem s tím nesekla a pořád čekala..., na co vlastně? Celkově zklamání, kniha je docela rozvleklá, že se až divím, protože obvykle se tohle autorovi vytknout nedá, všechno ostatní mi od něj připadalo čtivé, i když jsem třeba měla nějaké výhrady k ději apod. Ale tady bych škrtala s radostí a hojně.
První část odsýpala zřetelně víc, další už byla podle mě protahovaná smrt. Glorifikace starých struktur asi není nic pro mě. :)

14.12.2020 1 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Audiokniha načtená velmi zdařile Tomášem Hanákem mi občas evokovala jeho "sklepáckého" mazaného Filipa, ale jinak jsme si detektivku užila. Všichni jsou proklatě drsní, ženy svůdnice až nymfomanky, padouši patřičně podlí... zkrátka Phil jako vyšitý. ;)

05.12.2020 4 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Tohle jsem si užila, zápletku, srandu, napětí i rozluštění, i když musím přiznat, že mi občas ke konci připadala snaha o vtipnost už trochu násilná. Do dalšího dílu půjdu taky, jsem zvědavá, jak to bude fungovat dál.

23.11.2020 4 z 5

Inés, má drahá Inés, má drahá Isabel Allende

Na hodnocení jsem se musela vyspat. Teda, já chápu, že se jedná o nepřikrášlovaný obraz, a taky už mám nějaké ty zkušenosti s realismem latinoamerických autorů, ale tohle bylo na mě prostě moc. Lidi mě dost děsí i bez podobné literatury. Možná jsem cíťa, ale myslím, že po čase mi z knihy utkví soubor násilí a jinak, bohužel, asi nic; ne že by to bylo tak špatně napsané, ale právě že je to tak dobře napsané, jen já asi nejsem ta cílová skupina. Taky úplně nevím, jestli bylo cílem autorky, aby čtenář cítil k některým postavám krajní odpor. Kdyby to šlo, dala bych dvě a půl hvězdy právě pro tu eskalaci násilí všeho druhu.

15.11.2020 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Klasická hrdinská fantasy jen lehce šmrncnutá Geraltem a Marigoldem (a za to jedna hvězda dolů), zkrátka pěkné dobrodružně magické počtení.

13.11.2020 4 z 5

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Poslouchala jsem jako audioknihu. A budu nekorektní, ale myslím, že lidé s vadou řeči by načítat audioknihy asi neměli. Jinak co se týká děje, je to celkem průměr, Phil je prostě Phil, musí dostat nějakou tu ránu a být trochu sváděn a trochu využit nějakou tou kostí, že. Bohužel když člověk přečte tolik detektivek, tak ho už hned na začátku napadne možnost záměny blondýny A za blondýnu B, no... Ale zase je to klasika, že jo, takže by to byly asi tak dvě a půl hvězdy.

09.11.2020 3 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

29.10.2020 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

No... Tak nevím, myslím si, že u thrilleru se mám bát, ale nemělo by se mi chtít zvracet. Což se mi teda chtělo.
Poslouchala jsem jako audioknihu a přednes D. Bambase mi šel hlavně v ženských postavách docela na nervy.
MOŽNÝ SPOILER!
Nebudu zpochybňovat možnost pohybu a vůbec života popálených osob, ale od té doby, co tam takhle jeden z hlavních záporáků kráčel jako walking dead, jsem se nebála, protože mi to přišlo jako úplná hovadina. Autor promine. A ten přerod na posledních řádcích... Sákryš. A ten konec dobrý, PČÍK, alles ....gute? Nebo radši néé? ;) Muhehe!

28.10.2020 2 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Ze začátku to byla fakt sranda, drsná a občas sprostá, ale sranda. Postupně se to nějak proměnilo, až se sranda vytratila úplně. A ten závěr, no nevím... Nechci spoilovat a bez toho se nedá napsat nic víc, jen že celkově to špatný nebylo, akorát tak na tři hvězdy. ;)

28.10.2020 3 z 5