Amneris Amneris komentáře u knih

Karlův most Karlův most Jakub Malina

Karlův most jako druhý nejstarší kamenný most v Čechách vždy přitahoval pozornost lidí, a tato kniha se snaží přiblížit nejen stavební historii mostu, ale i jeho sochařskou výzdobu včetně jejich ikonografie. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a obrazovou dokumentací, kde jsou zobrazeny i starší části mostu, které už dnes neexistují.

05.05.2022 5 z 5

Velmi humorná kniha, která ukazuje odlišnost mezi muži a ženami. Četli jsme s manželem a hodně jsme se pobavili a zjistili jsme, že se v hodně věcech poznáváme :-)

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Milana Kunderu nemám jako spisovatele moc ráda, ale zkusila jsem mu v rámci čtenářské výzvy dát šanci. Ale ani tato kniha mě moc nezaujala. Poslouchala jsem jako audioknihu. Autorův dlouhý úvod mi přišel jako neustálé stěžování. Samotná "hra" mě opravdu nebavila. Sluha neustále skákal někomu do řeči, pán se choval taky dost zvláštně, o dalších postavách radši nemluvě. Celé mi to připomínalo absurdní drama ve stylu Čekání na Godota, neustále opakující se repliky a vyprávění, které už člověk jednou slyšel. Snaha byla, ale nevyšlo to.

29.03.2022 2 z 5

Světlo jeho očí Světlo jeho očí Maryna Radoměrská (p)

Příběh Františka Nora, který jednoho dne oslepne. Díky tomu pozná ošetřovatelku Emilii Hradilovou, do které se zamiluje. Oba však čeká dlouhá cesta a velké poznání, aby nakonec mohli být spolu... Kniha se četla dobře, zaujala mě některá slova, která byla psaná po staru (halla, geysír). Romány z první republiky mám ráda, takže jsem díky čtenářské výzvě našla další zajímavou autorku :-)

07.01.2022 4 z 5

Čarodějky Čarodějky Barbora Hrůzová

Knížka byla velmi zajímavá, líbilo se mi propojení časových os. Trošku mě mrzí, že se autorka více nerozepsala o životě žen, které Lindě předcházely. Jinak to bylo super počtení.

15.11.2021 4 z 5

Hostinné Hostinné Tomáš Anděl

Kniha mapuje velmi bohatou historii města Hostinného. Je doplněna mnoha fotografiemi, včetně historických zobrazení jak samotného města, tak i jednotlivých architektonických památek, historických událostí, místních rodáků nebo fotografiemi z nedávné minulosti a současnosti. Pro milovníky historie je to rozhodně zajímavá kniha. Doporučuji přečíst :-)

28.10.2021 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Opět skvělá knížka, dobře jsem se bavila, i když zápletka byla méně detektivní než v předchozím díle. Pěkné počtení.

17.09.2021 4 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Tato kniha se od ostatních lanczovek hodně liší, a to mě moc bavilo. Daninu touhu chtít se mstít vždy a všem jsem chápala, ale některé excesy byly i na mě moc. V každém případě je to dost dobře napsaná kniha, která stojí za přečtení.

26.05.2021 4 z 5

Kniha o staré Praze Kniha o staré Praze Jiří Horák

Příběhy a pověsti o naší stověžaté matičce Praze, které jsou velmi čtivé a člověk se dozví zajímavé informace o hlavním městě.

25.05.2021 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Carlo Goldoni je prostě mistr psaní divadelních her. Jak je patrné, tak stačí pár postav a komedie plná záměn, omylů a skvělých konců je na světě. Je to pár let, co jsem viděla záznam hry s panem Donutilem a musím říct, že jsem se taky skvěle bavila jako teď při čtení. Rozhodně doporučuji přečíst :-)

28.03.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Velmi zajímavý příběh a navíc inspirovaný skutečnou událostí. Ze začátku mi trvalo se do děje začíst, ale pak to mělo spád, střídání kapitol bylo fajn. Vadilo mi množství jmen, některé nebyly pro děj důležité. Je smutné, že spolek opravdu existoval a kolik dětí tak přišlo o své biologické rodiny. Doporučuji přečíst.

21.01.2021 4 z 5

Můj pohádkový svět Můj pohádkový svět neznámý - neuveden

Tuto knížku jsem jako malá holka milovala, hlavně pro krásné ilustrace, ke kterým jsem si vymýšlela příběhy. Nyní jsem knihu četla se synem před spaním a úplně jsem zapomněla, jak jsou ty pohádky krásné :-)

01.12.2022 5 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Knihu jsem objevila díky kolegům tady na Databázi knih, tak jsem byla velmi zvědavá. Zámek Červenou Lhotu mám moc ráda a vždycky jsem podobný zámek chtěla, takže jsem se do děje začetla velmi rychle. Co mi přišlo škoda, tak bylo hodně postav, o kterých se toho čtenář moc nedozví a najednou je skok v ději o 10 let dopředu. Trochu mi vadilo střídání vyprávění, tedy ich a er formy, ale na to jsem si během čtení zvykla. Konec byl hodně useknutý, ale jinak byla knížka velmi čtivá. Přečtu si určitě i další knihy od autora :-)

26.11.2022 4 z 5

Kosmetika z rostlin Kosmetika z rostlin František Starý

Kniha seznamuje s rostlinami z pohledu jejich využití v přírodní kosmetice. U každé ze 122 rostlin je uveden popis, jaké obsahuje látky, jak se dá využít v kosmetice a jaký má jiný význam. Jednotlivé popisy jsou navíc doplněny nádhernými ilustracemi akademické malířky Zdenky Krejčové. Kniha obsahuje také rejstřík rostlin, a to v češtině a latině.

24.05.2022 5 z 5

Rudolf II. a jeho Praha Rudolf II. a jeho Praha Bohumil Vurm

Kniha o době a panování velmi zajímavého panovníka Rudolfa II., za jehož vlády se Praha stala sídelním městem celého království. Zajímal se o umění, alchymii, astrologii či ezoterii a byl velkým mecenášem umění a architektury. Určitě jde o zajímavý pohled na tuto dobu a kniha je opravdu velmi čtivá.

Tkalcovská příručka Tkalcovská příručka Oldřich Talavášek

Tato příručka seznamuje čtenáře s tkalcovstvím jako uměleckým a oděvním řemeslem. Nejen, že se zde člověk dozví, jak se tká na tkalcovském stavu, ale také, kolik existuje druhů vazeb. Jako potomka tkalcovských předků mě tato kniha velmi poučila a hlavně potěšila fotografická dokumentace.

Saška maminkou Saška maminkou Colette Mercier-Nast

Na knihu jsem narazila v rodinné knihovně jako malá holka. Příběh o Sašce, která se musí postarat o malou sestřičku po dobu nemoci své maminky. Připomnělo mi to knihu Robinsonka.

Tábornická encyklopedie Tábornická encyklopedie Mirko Vosátka

Skvělá kniha pro zálesáky či skauty, kde se dozví vše o pobytu v přírodě, vázání uzlů, stavění stanů či poznávání zvířat a rostlin.

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Knížka mě v pubertě naprosto minula, na rozdíl od jiných příběhů od Lenky Lanczové, takže jsem byla velmi zvědavá. Příběh se mi líbil hned od začátku, Lenka byla sympatická stejně jako Vítek. Takovou studentskou lásku jsem jim trochu záviděla. Hlavně mě potěšilo, jak citují hlášky z Povídek Šimka a Grossmanna, které naprosto miluji :-) S tou cukrovkou mi bylo Lenky líto, ale nakonec dokázala, že je silná a všechno bude fajn. Přestup na jiný gympl bych pochopila, ale co ten konec? To skoro naznačovalo, že by knížka měla mít pokračování...

22.04.2022 5 z 5

Madona bez kabátu Madona bez kabátu Ivona Březinová

Pokračování příběhu o asistentce Lucii, která doposud tápala ve vztazích. Moc jsem jí držela palce, aby konečně našla toho pravého. Skvělé pohodové čtení.

11.11.2021 5 z 5