Áňa 998 Áňa 998 komentáře u knih

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Dokonalost! :)

25.12.2017 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další dokonalost! Naprosto skvělé čtení ;)

05.12.2017 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Skvělá kniha :)

29.10.2017 5 z 5

Se záští Se záští Eileen Cook

Skvělá kniha, přečtená za pár dní! :)

19.09.2017 5 z 5

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Čekala jsem změnu od Šepotání, a Běsnění mě velmi mile překvapilo. Skvělé dokreslení série!

29.08.2017 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Předchozí dva díly paráda, tenhle byl ale naprosté zklamání.

10.06.2017 2 z 5

Úžasná kniha která mě bavila od začátku do konce. Ani nevadilo dřívější shlédnutí filmu- právě naopak :)

09.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Nemůžu se dočkat třetího dílu! :)

12.03.2017 5 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Parádní čtení, smála jsem se od začátku do konce :)

25.02.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Čekala jsem víc.. Předchozí tři díly byly naprosto úžasné. Dcera mě docela zklamala.

22.01.2017 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Ze začátku jsem si říkala ze je to blbost, ale dočetla jsem to. Děj me nakonec začal bavit ;) jdu na další díl ;)

24.02.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Přečteno jedním dechem! Paráda :)

26.12.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Úžasná kniha! Získala si mě hned na první straně... a ten konec... měla jsem slzy v očích! Rozhodně doporučuju ! :)

02.12.2015 5 z 5

Knihkupectví & kostní prach Knihkupectví & kostní prach Travis Baldree

Minulý rok jsem se díky knižní štafetě dala do čtení Legend a Latéček, totální úžasnosti, kterou strašně moc ráda doporučuji, když se někdo zeptá na fantasy. Společně s prvky hygge stylu a kafem totiž kniha tvoří roztomilou kombinaci a ještě dohromady s fantasy světem, tak něco, co tu ještě nebylo. A na jaře jsem se dozvěděla o tom, že vyjde prequel Knihkupectví & kostní prach... Když víte, tak víte, takže jsem čekala na vydání!
Z Legend známe orkyni Viv, ale nevíme, co se dělo předtím, než si založila kavárnu. Vracíme se tedy do její minulosti, kdy ji zranění na několik týdnů vyřadí z boje. Viv musí trávit čas v klidu ve vesničce Šerák, ale do cesty se jí připlete zašlé knihkupectví...
Brzy se seznamujeme s krysačkou Fernou, jejím gryfíkem Perkeltem a celým Šerákem. Miluju, jak jsou postavy popsané, originální, ale hlavně dobrosrdečné. Vidí dobro kde není a snaží se pomoct za každou cenu.
Kromě ťuťu stránky knihy máme i nějaké ty komplikace, tady v podobě nekromantky Variny. Její služebníci jsou věrní, bojují tvrdě... Viv ví, jak se to s nimi má. Pak se nám do hry ale dostává další roztomilá postava..
Bylo to jiné, než Legendy, ale ne špatně. Máme tu vůni pečiva, starých knih a prachu, nehledě na lásku ke čtení, kterou Ferna podporuje svým knihkupectvím. Ale taky je tu napětí a tajemství..
Opět povedená kniha, která sice byla zpočátku trochu pomalejší, ale pak už to prostě jelo. Zamilovala jsem si postavy, Šerák.. Bylo mi líto dočítat!

15.07.2024 5 z 5

Psí štěstí Psí štěstí Petra Schier

Psí štěstí mě zaujalo především anotací a samozřejmě roztomilou obálkou. Já se příběhům se zvířaty většinou vyhýbám... Ne že bych je neměla ráda, ale strašně se dojímám a občas.ty emoce jsou dost na hlavu. Ale tady jsem se nechala zvyklat.. a byla jsem dojatá!
Abych Vás vtáhla do děje, Čoko je milý roztomilý labrador, kterému není ani rok. Zemře jí panička, nemá kam jít. Ale mohla by to zachránit dědička Melanie, která je ale opakem toho, jací jsou lidé v městečku, kde zdědila dům, obchod a Čoko...
Melanie je městský typ, workoholik, který nemá přátele a ani silnější rodinné vazby. To, že dostane dědictví po tetě, je pro ní čára přes rozpočet. Abych byla upřímná, neměla jsem jí ze začátku ráda. Je nepříjemná a chovala se dost... Nepřátelsky. Oproti tomu Čoko, to je miláček!
A teď, proč to dojetí? Čoko nefiguruje v knize jako pasivní postava. Čtenář po celou dobu čtení naráží na její myšlenky. Na to jak vyjadřuje city Melanii, čisté a laskavé. To byly momenty, kdy jsem měla na krajíčku.
Máme dva psy, takže představa, že něco takového prožívají je pro mě neskutečná. Čoko jsem si zamilovala a celý proces, kdy se Melanie rozhoduje o své budoucnosti mě bavil, až na to, jak působila jako protiva.
Psí štěstí je krásná kniha o tom, jak jeden pes dokáže změnit člověka. Navíc tu máte pohled i z psího pohledu, o to je to zajímavější. Teď vyšla od autorky další kniha, Kdo je tu šéf a tu si rozhodně nenechám ujít. Pokud máte rádi příběhy se zvířaty, velké doporučení!

12.07.2024 4 z 5

Ester Ester Markéta Prášková

Na historické knihy potřebuji mít správnou náladu. Když mi ale autorka Markéta Prášková nabídla svou knihu k recenzi, už jsem o ní něco málo věděla - z nadšených recenzí dalších čtenářů. Dlouho jsem se tedy nerozmýšlela a pak jen čekala na tu správnou náladu, která přišla celkem brzy!
V knize objevíte několik dějových linek. Z roku 1942, období sametové revoluce a roku 1990. Tušíte nějakou provázanost, ale jakou, to musíte prostě přečíst.
Nejhlavnější je tu období roku 1942, kdy v naší zemi zuřila válka. Poznáváme hlavní postavu Lídu a její sourozence, kteří bojují proti režimu. Musejí se skrývat, takže Lída se odklízí na venkov. Tam se po čase k ní přidává i dcera jejích židovských přátel. Zároveň jsou tu ale zmíněné další dějové linky, které jsou příjemným zpestřením a zároveň je tu detektivní zápletka, jako takový bonus.
Autorka ukazuje, velmi realisticky, že za války nebyl život jednoduchý nikde, ani na venkově. Zároveň se tu objevují témata jako láska, přátelství, výchova a hospodaření. Autorka to vše nádherně popsala.
Kniha Ester je neskutečně čtivá, dojemná a napínavá. Netušíte, co se stane a jen držíte palce postavám, které jsou neskutečné, silné a lidské. Autorka vše popisuje tak, že máte pocit, že jste v knize. Byla místa, kdy mi běhal mráz po zádech!
Kniha Ester rozhodně stojí za přečtení a já jsem z ní neskutečně překvapená, protože snad žádná kniha s podobným tématem se mi nečetla tak dobře. Tady je hvězdičkové hodnocení prostě málo. Autorka má ode mě obrovský obdiv! Už teď je mi jasné, že se Ester zařadí mezi nejlepší knihy tohoto roku.

05.07.2024 5 z 5

Žena ve mně Žena ve mně Britney Spears

Britney Spears je osobnost, která mě osobně nijak extra nezajímala, vždycky jsem o ní něco zachytila a znala pár písniček. Ale v poslední době je její jméno hodně skloňováno v bulváru, nehledě na její zvláštní vystupování na sociálních sítích. Přečíst si její životopis jsem vnímala jako příležitost, jak celý ten humbuk okolo její osoby pochopit.
Kniha začíná v dětství zpěvačky, kdy zjistíme, že se svou kariérou začínala velmi brzy a vše budovala od nuly. Postupně se prokousáváme jejím životním příběhem až do současné doby.
Co mě překvapilo je, že se ve své knize nebojí jmenovat, zacházet do detailů. A to i v momentě, kdy je jisté, že si to zmínění za rámeček nedají. S tím souvisí i to, že jsem zírala nad tím, co se jí v životě všechno dělo. Jít takhle s kůží na trh muselo stát hodně odvahy.
Tenhle životopis je neskutečně čtivý, to podporují i krátké kapitoly. Mně samotné se lépe četla první polovina. Pak se na scéně objevil vztah s J. a už vše šlo z konce. Od momentu, kdy se jejich vztah rozpadl, bylo znát, jak je zpěvačka zraněná, zrazená a neví co dělat. Kniha po této části byla zkrátka jiná.
Knihu vnímám jako zpověď zlomeného člověka, se kterým se život nemazlil a podporu nenašel ani v rodině. Pomohla mi taky pochopit chování Britney na sítích, ono vlastně není divu. Teď už si může dělat co chce a nikdo jí neřídí. Ta rodina.. fuf!
Pokud jste její fanoušci, nebo vás žene zvědavost, dejte se do čtení. Tahle kniha ve mně vzbudila řadu emocí, a i když je napsána jednoduše, má co nabídnout.
Navíc knihu můžete sehnat v limitované edici s ořízkou.

05.07.2024 5 z 5

Slunce a hvězda Slunce a hvězda Rick Riordan

Percy Jackson! Kdykoliv, když mám možnost se vrátit do Tábora polokrevných, neváhám a čtu! Stejně tak to bylo i s příběhem Nico di Angela a knihou Slunce a hvězda. Každá kniha od Riordana je u mě vítaná a je jedno, jestli se ještě trápím dějepisem na střední, nebo se teď chci pustit do fantasy.
Musím hned na úvod pochválit zajímavé zpracování knihy a krásnou obálku!
V této knize není hlavní postavou Percy, ale syn Háda, Nico. Společně se svým přítelem Willem Solacem, jehož otec je zářivý Apollón. Zajímavý páreček, že jo? Ti dva se pustí do dobrodružství, a to rovnou v hlubinách Tartaru, odkud Nica volá napravený Titán...
Nica i Willa mám ráda už z předchozích knih z této série. Dohromady tvoří zajímavou dvojici, která spolu balancuje na hraně temnoty a světla.
Ještě se vrátím k té jistotě. Myslela jsem si, že tady to bude jako s jinými knihami od Riordana, prostě dej poběží, strhne mě a já se začtu během chvilky. A ze začátku to tak opravdu bylo.
Ale brzy se i v relativně krátkých kapitolách začala objevovat vata. I přes objevování flashbacků a detailů o tom, jak to mezi Nicem a Willem začalo, to bylo takové... Pomalejší. Měla jsem dokonce i pár dní, kdy jsem na knihu vůbec nesáhla a pak se k ní trošku rozpačitě vracela.
Trošku mi tu chyběla ta šťáva, kterou Riordan v knihách mám. Ten moment, kdy se děj zlomí a vy si uvědomíte, že nemůžete přestat číst. I tak si ale myslím, že pro fanoušky série Percyho Jacksona je to fajn kousek do sbírky, i když trošku jiný.
Už se ale těším na další knihy od autora!

09.05.2024 3 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Po spoustě kladných recenzí jsem se i já pustila do série Handlíř, jejíž prvním dílem je Rapsodie. Nebudu lhát, malinko jsem váhala, víly nejsou moje oblíbené bytosti. Byla jsem ale zvědavá po doporučeních a lákala mě temná obálka, která je pěkně záhadná.
Prvních pár stran jsem byla trochu zmatená. Děje se toho spoustu, autorka vymyslela zajímavý svět, který má své náležitosti. Trochu se s ním seznamujeme, ale hlavně s hlavními hrdiny.
Nejvíce prostoru tu má Callie, neboli Callypso. Není obyčejná, jedná se o sirénu. Svým hlasem může ovládat ostatní. A pak je tu Handlíř, vílí král, který je jako Ježíšek, plní přání na zavolání. Má to ale háček - vybírá si to. Callie u něj má spousty dluhů... A Handlíř si přišel pro něco na oplátku.
Mezi Callie a Handlířem je obří chemie a napětí. Můžete se tedy těšit na kroužení, romantickou linku, a i žhavější momenty... Za tím vším probíhá i linka s padouchem, který škodí v Handlířově říši.
Začetla jsem se po několika stranách, a pak už to byla jedna velká jízda. Díky přímé řeči a pošťuchování mezi hlavní dvojicí jsem četla rychle a ani ne za dva dny jsem měla dočteno!
Měním názor na víly, tohle bylo skvělé. Jsem ráda, že jsem se do série dala a zase se tak pomalu vracím k fantasy. Další díly si rozhodně nenechám ujít.

07.04.2024 5 z 5

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

Je to tady! Po delší době konečně dočtená série a jsem moc ráda, že je to zrovna série od české autorky, Veroniky Jonešové! Dneska se budu věnovat poslednímu dílu, ale brzy čekejte recenzi na celou sérii.
Abych pravdu řekla, první díl jsem přečetla strašně rychle, do druhého už se mi chtělo míň a do třetího nejmíň. Ne proto, že by byla série špatná, ale proto, že jsem nechtěla, aby skončila!
Třetí díl Okamžiky má prostě snovou obálku, která se mi ze všech tří dílů líbí asi nejvíc. Zároveň i obsahově je trošku jinačí než ostatní. Podíváme se totiž na zoubek postavám vedlejším, historii rodiny. To je za mě skvělý nápad, protože to je to, co mě u sérií vždycky mrzí. Objeví se nějaká vedlejší postava a nic k ní...
Na deskách knihy objevíte rodokmen rodiny, ten Vám doporučuji sledovat. A pak taky jméno a časový údaj na začátku každé kapitoly. Postav, které se tu objeví ve vypravování je více, takže je fajn kombinace kontroly na začátku kapitoly a rodokmenu.
Co je obrovská výhoda začlenění vedlejších postav je i to, že pochopíte jednání některých postav. Je tu krásně vidět, jak každé rozhodnutí v životě má jistou váhu a je důležité. A jak ovlivňuje život budoucí generace.
Musím smeknout nad tím, jak se autorce povedlo vystihnout (velmi realisticky) pocity postav. Každého trápí něco jiného, na nikoho není opomenuto. A taky je pravda, že mi to poskytlo hodně odpovědí na mé otázky.
Se sérií se mi po takovém zakončení loučí opravdu těžko. Autorka píše krásně a čtivá byla každá strana! Moc ráda si od ní v budoucnu opět něco přečtu!

30.03.2024 5 z 5