Analady Analady komentáře u knih

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Každého, kdo prožil jakékoliv útrapy, si vážím a o to hůř se mi píše záporné hodnocení. Ale bohužel způsob, jakým je kniha napsaná, se mi nelíbil. Ne že by nebyla čtivá, ale celkově na mě nepůsobila dobře. Jednak mi vadilo, že události byly popisované dost útržkovitě. Dále mě překvapilo, jak málo psala autorka o své rodině. To mi přišlo hodně zvláštní. Celkově mi tam chyběly citové vazby. Pak tam byly události, kterým se mi jen těžko věřilo ( jak se při práci v koncentračním táboře rozkřila, že je studentka, vzdělaná žena a oni po ni chtějí nádenickou práci a nic se jí nestalo, jak si jen tak s dalšími třemi ženami utekla a nikdo je nepronásledoval, vrátila se do Prahy, kde hledala útočiště a nikdo ji za celou dobu nelegitimoval, jak se roztáhla v kanceláři předsedy a že neodejde a bude tam spát, dokud jí nepřidělí nějaký byt). Přišlo mi neuvěřitelné, že by si s ní lehce neporadili. Prostě se mi její svědectví nelíbilo. Možná je to i tím, že jsem o této době četla daleko lepší knihy.

16.10.2018 2 z 5

Když se žena topí Když se žena topí Irena Fuchsová

Z této knihy mám trochu smíšené dojmy. Styl, jakým je psaná, mě bavil. Děj byl svižný, i když bych řekla, že zbytečně moc překombinovaný. Místy byl reálný ze života, místy trochu přitažený za vlasy. Fotky bych tam raději nedávala, spíše kazily dojem. Ale celkově to bylo takové pohodové čtení.

28.09.2018 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Cath a Wren, dvojčata, a přesto jsou úplně jiné. Cath žije ve svém světě, píše povídky o Simonovi a Bazovi a nic víc ke svému štěstí nepotřebuje. Je spíš samotářská a první rok na koleji je pro ni stresující. Chybí jí opora Wren, která je naopak společenská a chce se od Cath osamostatnit a co nejvíce si užívat. Díky své spolubydlící se Cath seznámí s úžasně milým klukem Levim, který se do ní zamiluje a Cath v něm najde tolik potřebnou oporu. Už je to dlouho, co jsem o této knize slyšela. Tak mě tenkrát zaujala, že jsem se na ni moc těšila. Autorka píše dobře, ale samotný příběh mě moc nezaujal.

05.07.2018 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nebylo to špatné, ale jelikož je psaná podobným stylem jako kniha Stačí jen chtít tzn. střídání příběhů různých osob, které jsou vzájemně propojené, nevyhnu se srovnání a tato kniha tak vyjde jako průměr, který nenadchne, ani neurazí.

01.05.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se četla dobře a měla spád. Ale chybělo mi tam víc napětí. Taková pohodová detektivka, kterou rychle zhltnete, ale nezanechá ve vás žádný extra hluboký dojem.

12.03.2018 3 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Josef Svátek

Kniha je psaná krásným starým jazykem, díky kterému dostává celý příběh příjemný nádech,ač nepopisuje zrovna příjemné věci. Příběh kata Mydláře mě místy bavil (hlavně jeho životní příběh), místy byl dost drsný ( při popisování mučení a poprav to bylo dost náročně čtení) a místy mi přišel psaný až naivním způsobem. V těchto místech mi připadal jako příběh pohádkový. Nebylo špatné čtení, ale druhý díl už se číst nechystám.

08.03.2018 3 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Tato kniha není ani tak o životě v Paříži, jako o lásce autorky k ekologii a k udržitelné módě. Co se mi na této knize líbilo nejvíc, byly hezké kresby, kterými knihu vyzdobila sama autorka a taky mě oslovily některé myšlenky. Ale čekala jsem od ní víc.

05.03.2018 3 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Bylo to takové pohodové, místy opravdu vtipné čtení. Byla místa, kdy jsem z knihy byla nadšená a chtěla jí dát pět hvězdiček. Pak bohužel nadšení zase upadlo. Celkově knihu hodnotím jako slušný průměr.

27.02.2018 3 z 5

Na útěku: Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse Na útěku: Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse Luděk Navara

Příběh muže, který za 2. sv. války bojoval v Anglii a který prokázal velkou odvahu při útěcích z německého zajetí. Bohužel jeho rozhodnutí vrátit se zpět do vlasti se mu stalo osudným. Jeden z mnoha, kteří pro svoji lásku k vlasti trpěli a nakonec zaplatili životem. Smutné.

23.02.2018 4 z 5

Jak žít naplno Jak žít naplno Arnold Bennett

Tato kniha je velmi útlá, ale skrývá v sobě perly moudrosti. Ne každému musí sednout, místy na mě působila trochu zvláštně, nicméně když si ji přečtete, určitě neuděláte chybu.

03.02.2018 3 z 5

Buď sám sebou – jdi vlastní cestou Buď sám sebou – jdi vlastní cestou Karel Spilko

Tuto knihu jsem si pořídila díky kladnému hodnocení jednoho ze čtenářů Databáze a jsem opravdu moc a moc ráda, že se tato kniha ke mně dostala. Líbí se mi pro svoji jednoduchost (žádné zbytečné omáčky) a zároveň velkou hloubku a krásu myšlenek. Pro mě je to top kniha z knih osobního rozvoje. Nepřečetla jsem ji celou. Zatím ji náhodně otvírám a nechám se jí inspirovat. Zatím mě všechny myšlenky, které jsem přečetla oslovily. Krása. Moc doporučuji.

21.11.2017 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Milý a dojemný příběh, který potěší všechny milovníky zvířat, zejména koní.

30.10.2017 3 z 5

Denní naučení Denní naučení Rhonda Byrne

Velmi inspirativní a krásně zpracovaná kniha. Každá strana vám nabídne krátké zamyšlení, které vám ukáže, jak můžete výrazně obohatit váš život. Vřele doporučuji.

19.10.2017 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tato kniha mě v knihovně zaujala svým názvem i krásnou, romanticky laděnou obálkou. Uvnitř knihy mě překvapilo titěrné písmo, kvůli kterému se mi kniha hůř četla. Autorka se zde s námi podělila o své zážitky a poznatky, přidala i pěkné obrázky. Ráda se nechávám inspirovat lidmi, kteří se nebojí uskutečnit svoje sny, dokáží přijmout výzvu, postavit se obavám i neúspěchům. Obdivuji jejich odvahu a přeji jim úspěch.

19.10.2017 3 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Knihu jsem si koupila, protože slibovala zážitky za pokladnou psané s humorem. Ten jsem tam bohužel neobjevila. Věřím, že být pokladní není žádná slast. Jde o stereotypní práci a zákazníci dokáží být kolikrát protivní. Ale z pohledu zákazníka mám mnoho negativních zkušeností s prodavačkami. Nejednou se mi stalo, že jsem pozdravila, usmála se a odpovědí mi byla jen zakaboněná tvář. Samotná kniha mi přišla taková nijaká. Nic mi nedala, nijak mě nepobavila.

19.10.2017 1 z 5

Z této knihy pohádek mám trošku smíšené pocity. Mám už odrostlejší děti, ale upřímně si nedovedu představit, že bych jim tyto "pohádky" četla. Spíš než pohádky to vidím jako příběhy ze života jedné rodiny (možná přímo pana Viewegha, soudě podle velké náklonnosti tatínka k vínu :) ). Ale to neznamená, že se mi kniha nelíbila. Po této knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě. A nemůžu říct, že bych toho litovala. Moc se mi líbí její grafické zpracování. Působí mile a vesele. Za to dávám hvězdičku navíc. Obsahově se mi líbily některé příběhy víc, jiné trošičku míň. Každopádně úsměv na tváři jsem měla stále, místy jsem se i zasmála. Když bych to měla shrnout, tak bych ji ohodnotila jako celkem milou knížku.

17.10.2017 4 z 5

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Velmi zajímavý a poutavý příběh dívek ze Šanghaje. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

16.10.2017 4 z 5

Za humny nejsou lvi Za humny nejsou lvi Milena Holcová

Skvělá kniha, moje nejoblíbenější od této autorky. Je nabitá mnoha zajímavými postřehy a velkou moudrostí. Jen tu obálku by si zasloužila hezčí.

14.10.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Velmi opěvovaná autorka, vysoce hodnocené knihy... Nemohla jsem se dočkat, až si od ní něco taky přečtu. Slibovala jsem si od všech jejích knih velký čtenářský zážitek. Po přečtení této knihy budu muset svá očekávání hodně umírnit, aby pak zklamání nebylo příliš velké. No, budu upřímná ... knihu jsem nedočetla. Skončila jsem na str. 80, kdy jsem si řekla, že nebudu plýtvat časem na knihu, která mě nebaví, kdy mně je osud postav naprosto lhostejný. Kniha je sice psaná čtivě, ale obsahově mě nijak neoslovila.

14.10.2017 2 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Anotace zněla velmi slibně. A začátek knihy se mi opravdu moc líbil. Autorka píše čtivě a já jsem s radostí odhalovala příběh Anila a Líny. Pak ale přišly momenty, které mi přišly málo reálné. A těch postupně přibývalo. Příběh mi nepřišel příliš věrohodný a já jsem se pak nedokázala do příběhu začíst a prožívat ho naplno.

13.10.2017 3 z 5