Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Zajímavé a čtivé. Odborná stránka s osobní linií postav je vyvážená.

27.05.2022 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Silný příběh, který ve mě zanechal hluboký dojem. Opravdu velmi dobře napsáno. Silná dívka, která měla ve vší té hrůze i notnou dávku štěstí. Autorka své vzpomínky napsala až po více jak padesáti letech po válce, protože jak sama řekla ,, člověk chce na to špatné zapomenout ,, . My bychom ale zapomenout neměli, proto by si měl tuto knihu přečíst každý. Doporučuji.

09.05.2022 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Naprosto skvělá kniha, díky které jsem si pak kupovala všechny knihy od B. Erskinové. Naprosto mě pohltila. Dvě, někdy i tři, časové linie v knihách této autorky mě prostě baví a tady to nebylo jinak. Vřele doporučuji.

30.04.2022 5 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Kniha je psána svižně a lehce, dobře se četla. Příběh zajímavý a charaktery postav vykresleny tak, že nikdo nebyl vyloženě špatný, ale ani dobrý. Konec celkem předvídatelný, i když zvratů a překvapivých momentů bylo dost. Kniha mě bavila.

23.04.2022 4 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Na pozadí příběhu o Daniele je skvěle vykreslen život maloměsta s postavami a charaktery, které můžeme najít naprosto všude. Vlídný humor. Milé, příjemné čtení.

19.04.2022 5 z 5

Templáři Templáři Ernst Sommer

Skvěle napsaná kniha o naprosté bezmoci proti úmyslům mocných. O konci templářského řádu jsem věděla docela dost, ale některé detaily jsem se dozvěděla až v této knize. Smutné a poučné čtení.

14.04.2022 5 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Poslechnuto jako audiokniha v podání Jany Ondruškové. Skvěle načteno. Příběh se mi líbil, měl napětí a spád.

19.03.2022 4 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

Krásná pohádka, která se dobře četla a pobavila. Výborný román pro čtení na dobrou noc.

07.11.2021 4 z 5

Plošina Plošina Roger Levy

Nebyla to špatná kniha, ale čtyři hvězdy až za druhou půlku a rozuzlení. Velké zvraty v ději, dobře popsaná technická stránka i prokreslené charaktery postav jsou určitě plusem knihy.

28.08.2021 4 z 5

Tchán Kondelík a zeť Vejvara Tchán Kondelík a zeť Vejvara Ignát Herrmann

Druhý díl mé oblíbené knihy Otec Kondelík a ženich Vejvara už není tak vtipný, ale svoje kouzlo určitě má. Opět ta milá atmosféra života 19.st. Ráda se k této knize vracím. Doporučuji.

07.05.2021 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Lehce mysteriózní příběh odehrávající se na pozadí skutečných přírodních katastrof je poutavý a čtivý. Velmi dobře vystižené pocity, nálady, popis krajiny i charaktery. Výborná práce s češtinou, i když někdy těch metafor a přirovnání bylo trochu moc. Líbilo se mi to drobné propojení se Šepotem z lesa. Bavila jsem se.

30.05.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Při čtení Joy Fieldingové si pokaždé uvědomím, proč ji tak ráda čtu. Čtivost, spád, napětí, zajímavé téma, vztahy i ta mírná předvídavost, u které ale mám spíš radost, že se potvrdilo to, co jsem si myslela. A přesně to má i kniha Hospodyně. Moc se mi líbila, přečetla jsem jedním dechem.

03.05.2024 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kniha je čtivá, má spád, má dobrou zápletku, má i napětí, ale jakoby něco chybělo. Příběh byl pro mě málo uvěřitelný, až moc šťastných náhod a konec vcelku předvídavý. Za mě zklamání.

02.09.2023 3 z 5

Žádné stopy Žádné stopy Frederick Forsyth

Výborné povídky, u kterých pointu víte hned, tušíte, nebo se ji dozvíte až na konci příběhu, ale pokaždé jde o zajímavý pohled na společnost, systém, myšlení a jednání člověka, nebo jde prostě jen o náhodu, štěstí či smůlu. Rozhodně má každá povídka spád, je čtivá a nutí k zamyšlení. Obecně moc povídkové knihy nemusím, ale v tomto případě mohu jen doporučit si tuto knihu přečíst.

21.07.2023 5 z 5

Rajské fontány Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Děj příběhu je sice jednoduchý, ale autorova fantazie a vize budoucnosti podepřená velkými znalostmi z oblasti techniky, historie i záhad a jeho pojetí člověka, lidstva a filozofických úvah dává velký prostor k zamyšlení. Čtivost a spád se postupem příběhu zlepšuje až do úplného konce. Doslov knihy určitě stojí za přečtení.

30.06.2023 4 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Velmi zajímavá kniha. I když uplynulo hodně let od vydání této knihy, otázky i odpovědi, domněnky, myšlenky a hypotézy dávají spoustu prostoru a látky k zamyšlení.

09.02.2023 4 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Kniha mě bavila. Prolíná se tu skvěle fikce, fantazie a reálné situace pomocí neočekávaných setkání nebo náhody. Všechny povídky jsou zajímavé a podněcují k zamyšlení.

12.12.2022 4 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Skvělý román od výborného vypravěče Wilbura Smitha. Zajímavý, čtivý, dějem nabitý romantický příběh o neobyčejném osudu mladé ženy. Nejvíce se mi líbila prostřední část, kde byl popisován život křováků i do těch nejmenších detailů. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

02.12.2022 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Změna prostředí a vypravěče čtvrtému dílu velmi prospěla. Bavila jsem se.

23.08.2022 4 z 5

Smrt podle druidů Smrt podle druidů Josef Klíma

Docela dobrá detektivka se zajímavou zápletkou, která se dobře četla a měla spád.

18.07.2022 4 z 5