Andrea864 Andrea864 komentáře u knih

Království slepých Království slepých Louise Penny

Další výborný příběh Armanda Gamache a jeho přátel z vesničky Three Pines. Atmosféra knihy jako vždy skvělá, tentokrát ještě umocněná pořádnou zimou. Zápletka děje ( tedy vlastně dvě ) se mi moc líbila. Doslov knihy určitě stojí za přečtení.

25.04.2024 5 z 5

Jak utopit doktora Mráčka Jak utopit doktora Mráčka Petr Markov

(SPOILER) Milá, úsměvná a čtivá knížka, která je jiná než film. Stejné má pouze některé postavy, ale ty mají trochu jiný charakter i vzhled. Tento vodnický příběh mě bavil, jen mě vrtalo hlavou, proč Vodička a Břeťa neztratili svou nesmrtelnost po styku s lidskou ženou, proč se to týkalo jen Jany. Příjemná oddechovka, která stojí za přečtení.

16.11.2023 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Taková milá oddechovka.

21.02.2023 4 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

Příběh je založen na psychologické sondě do mysli a úvah lidí v málopočetné společnosti a to autorka opravdu umí. Skvěle propracované charaktery postav. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale narozdíl od detektivek se k ní vracet nebudu.

08.05.2022 3 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Kniha se moc dobře četla. Dobrý nápad, včetně místa. Nechybělo napětí a zvraty, ale nějak to prostě nebylo ono. Čekala jsem víc.

05.02.2022 3 z 5

Tajemství kovového domu Tajemství kovového domu Ellery Queen

Fajn detektivka. Čtivá, vtipné dialogy.

07.05.2021 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Skvělá, čtivá kniha. Příběh o nešťastné události ukazuje britský sociální, zdravotní a právní systém. Příběh o lásce, nenávisti, naději, zoufalství, moci, manipulaci a především o povahových rysech osobnosti dává velký prostor k zamyšlení.

Závěj Závěj C. J. Tudor

Čtivý, napínavý a zajímavý příběh s překvapivými, ale uvěřitelnými zvraty v ději. Drsnější momenty dodávaly příběhu tu správnou atmosféru. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nechápu nízké hodnocení, za mě skvělá kniha.

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Kniha se zajímavým námětem, ale vyprávění mě přišlo takové ploché, bez náboje, nešlo do hloubky. Je to škoda, protože téma na to kapacitu mělo a popis těžkého života a použití nářečí bylo fajn. Příběh Marýny mě bavil nejvíc.

28.10.2023 3 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Uvěřitelná kniha o neuvěřitelném tajemství. Příběh má tři dějové linky a ve všech jsem byla ráda. Postupné vyjasňování zápletky udržuje napětí a zvědavost, aby to nakonec do sebe vše skvěle zapadlo. Velmi čtivé, nedá se jen tak odložit. Už se těším na druhý díl Kniha duší, ze kterého je v závěru knihy prolog.

28.09.2023 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Průměrná, čtivá detektivka v kulisách středověku. Taková oddechovka, která neurazí ani nenadchne.

18.09.2023 3 z 5

Babinec Babinec Zdeněk Šmíd

Milý, úsměvný a nadčasový příběh, který vypráví o tom, jak to vypadá před oponou i za oponou učitelského povolání. Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.

17.06.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Kniha se zvláštní smutnou atmosférou. Zajímavé téma. Škoda, že autorka nešla víc do hloubky praktik šeptuch, příběh na to kapacitu měl.

06.02.2023 3 z 5

Muž bez vlastností Muž bez vlastností Robert Musil

(SPOILER) Na pozadí osudů jednotlivých postav a jejich příběhů, včetně hlavního hrdiny matematika Ulricha, jsou zde aplikovány filozofické úvahy a zajímavé myšlenky k zamyšlení. Jednotlivé postavy se setkávají roku 1913 v přípravné komisi. Ta má za úkol pomocí různých zasedání, porad a akcí vymyslet podobu oslav 70. výročí panování císaře. Tyto oslavy připadají na rok 1918. Je to však jen sled nikam nevedoucích setkání. Ta správná myšlenka, nápad pro monarchii už zkrátka neexistuje. Díky vtipným postřehům, ironii a slovním obratům bylo čtení často úsměvné.

18.05.2022 4 z 5

Co se v Praze všecko děje Co se v Praze všecko děje Jan Neruda

Atmosféra 19. století dýchá na čtenáře z každého fejetonu. Milé, zajímavé a poučné čtení.

28.03.2022 4 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Čekala jsem víc, nicméně některé historky vtipné jsou. Muzeum, cesta letadlem a rozhovor o prasklé struně asi nejvíc.

08.02.2021 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tahle kniha mě fakt chytla, nemohla jsem ji odložit.

Kletba podle Justiny Kletba podle Justiny Lydie Romanská

Poutavý a čtivý příběh. Tragické události a tajemná rodinná kletba rozehrává velmi smutné vyprávění. Škoda toho uspěchaného konce, ale určitě stojí za přečtení.

26.05.2024 4 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Kniha se mi líbila. Film, který mám moc ráda se od knihy téměř neliší, ale něco navíc tu samozřejmě je. Skvělá práce s češtinou. Vtipná, milá oddechovka.

27.04.2024 5 z 5

Návrat čistých radostí Návrat čistých radostí Jan Šmíd

Moc hezký příběh. Životní vzestupy i pády, krásná příroda, pohoda a klid, prostě radosti života. Stejně jako u prvního dílu jsem se bavila.

24.04.2024 5 z 5