animovanej medv Online animovanej medv komentáře u knih

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

Zatím nejhorší, co jsem o Evě četla.

Příběh byl průhledný, od začátku víte kdo vraždil. Eva se občas vyspí se svým dokonalým manželem a jinak litá z jedné části města na druhý. Případ netěší, většinou ji někdo zavolá a dá jí tip a tím se v případu posune.
Závěr typický - Evě jde k život, vrah ji sám řekne, jak to všechno udělal a někdo ji na poslední chvíli zachránil. Zajímá je ale postava toho mladého kluka, doufám, že se objeví i v dalších dílech.

Jako na druhou stranu, když je tolik dílů od této autorky, tak se nemůžeme divit, že některé nebudou tak dobré jako ostatní

23.04.2021 3 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Pěkná oddechovka, trošku předvídatelná, ale příjemná. Další díl ale číst nebudu, takto ukončené mi to stačí.

10.04.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Dobrý thriller, ale nenašla jsem nic nadprůměrného. Vlastně už mě moc nabaví thrillery na pokračování, kde hlavní děj je na začátku a na konci knihy a mezi tím se odehraje detektivka, takže kvůli tomu hvězda dolů. Nečetla jsem předchodzí knihy série a nebudu číst ani ty následující, ale měla jsem chuť na dobrý thriller, což tato kniha bezpodmínečně splnila.

08.03.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Proč já vždycky začnu číst nějakou super séerii a po přečtení prvního dílu zjistím, že další díl je v dotisku a bude trvat dva měsíce, než si ho stihnu koupit a nebo, že další díl se teprve píše a že musím čekat rok (který se pak prodlouží) než si přečtu další díl?

Rozhodně si to přečtěte, ale počítejte s výše popsanou frustrací :)

Hvězdičku strhávám za pomalý začátek a za nerealistický věk hrdinů.

02.03.2021 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nějak nevím, jak hodnotit. Kniha mě nebavila, na druhou stranu si pořád říkám, že z nějakého důvodu jsme se o ní učili. Tak bych asi potřebovala nějaký výklad, co jsem to vlastně četla...

22.02.2021

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Špionážní knihy čtu celkem často. Tohle příšně vzato není špionážní kniha. Je to kniha o životě dívky, která prožila spoustu různých vzratů a měla spoustu různých rolí a mimo jiné byla i špionka.

Tato je naprosto odlišná od všech špionážních knih, co jsem kdy četla. Špionážní část začína a za půlkou knihy. V prní polovině se vlastně dovídáme o tom, jak se z dívky, která nebyla schopna rozhodovat o svém vlastním životě stala žena, která dokázala jednat chladnokrevně tváří tvář smrtelnému nebezpečí.

Jestli váháte, zda číst, rozhodně čtěte! Kniha vás pohltí a i po dočtení budete zažívat ten pocit, který my čtenáři popisujeme jako knižní kocovinu.

12.02.2021 4 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

Liška je fajn kniha, která by pro jiného autora mohla být tím nejlepším, co kdy napsal, ale bohužel na Forsytha je to málo.

Vlastně mi to přišlo jako povídková kniha. Liška se svým šéfem dovedli jednu akci do konce a jejich nepřátelé se jen marně snažili o odplatu a mezi tím Liška začal dělat na další akci. Jedndotlivé příběhy byly zajímavé, ale bohužel čím dál člověk četl, tím méně byly uvěřitelné. Myslím, že závěr knihy byl vyloženě mimo...

Ale je to Forsyth, takže pořád to stojí za přečtení.

11.02.2021 3 z 5

Hercul Poirot už měl zajímavější příběhy. Tohle byla taková příjemná vlastně povídková knížka. Velký problém jsem měla s tím, že občas Poirot vyřešil případ, řekl nám jaké bylo řešení toho případu, ale dost často jsme se nedozvěděli, jak na to přišel. To mi vadilo, proto celkem průměrné hodnocení.

03.02.2021 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nechápu, jak jsem mohla tuhle knihu tak dlouho přehlížet.

Moc mě bavila a byla velmi zajímavá. Bavilo mě nakouknout, jak organizačně mafie funguje. Baví mě tam to, že všichni Donové jsou stejní v tom, že odmítli žít podle pravidel společnosti a odmítli se jí nechat omezovat. A taky se mi líbí kolik tam je postav, že má každá svůj vývoj a charakter a že rozhodně nejsou stejné a že i přes množství postav a vedlejších linek se čtenář neztratí.

30.01.2021 5 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Úžasná kniha, vlastně dost feministická, ale příjemně. Hlavní postava má charakter je uvěřitelná, dělá molární rozhodnutí, ale taky občas chyby a snaží se je napravit. Do toho je matka, manželka a žena, která se snaží vybudovat kariéru v mužském světě. Není divu, že to Arthur Hailey napsal na počest své ženy :)

16.01.2021 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Kniha, která vás v první polovině nutí nenávidět hlavní hrdinku a v druhé polovině s ní soucítit.
Nečte se lehko, ale stojí za přečtení.

18.12.2020 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

No nevím vlastně, co si o knize myslet. Nebavilo mě to, ale stejně jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Takže asi takhle...

04.12.2020 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tato kniha má tolik přesahů, myšlenek a metafor, které jsou hodny zapamatování, že už teď mi je jasné, že tuto knihu musím zařadit mezi knihy, které je potřeba si čas od času přečíst. Snažím se tento seznam udržovat krátký, je to tedy velká čest, pro tuto knihu, že jí tam zařadím.
Jako křesťana mě velmi bavila obhajoba Adama a Evy. A vlastně by mě zajímalo, jak by tento soudní spor dopadl.
Líbil se mi výklad doktora o hořkosti a se smutkem jsem si uvědomila, kolik hořkých lidí znám.
Líbil se mi už tolikrát omýlané téma o tom, že blázni jsou blázni jenom proto, že někdo rozhodl o tom, co je normální a oni do té kolonky nezapadají.
Tedy jestli váháte, neváhejte a přečte si, co se Vám bude z knihy líbit. Určitě tam něco naleznete :)

02.12.2020 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásný příběh o tom, že práce a čistý vzduch hojí duši, že láska je rozumové rozhodnutí a že láska je silnější než smrt.

29.11.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Přijde mi, že má pan Brynza podobný scénář u každé knihy. Erika začne řešit případ, něco je špatně a všechno se spykne proti ní a vedení ji z případu buď odvolá nebo tím minimálně hrozí. Pak se něco stane a najednou všichni Erice věří, že ví, co má dělat a ona vše zdárně dovyřeší...

I přes to, mě to s ní baví a co jiného tedy od tohoto žánru vlastně potřebuju. Pořád si myslím, že jsou na světě už dávno lepší detektivky, ale toto je velmi příjemné čtení na podzimní večery :)

23.11.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět přečteno během dvou dnů. Achjo. S takovou celou sérii dokončím do týdne. No můj pracovní i osobní život asi bude muset počkat :)

Nemůžu nesrovnávat Eriku s hrdinou detektivek od Nesbo Harry Hole.
Oba dva mě dost štvou vlastně - Erika svou tvrdohlavostí a neposlušností. Harry je v tomhle trošku podobný, ale u něj mě teda štval jeho alkoholismus.
Kdybych měla srovnat, které detektivky se mi líbí více, tak musím se přiklonit na stranu Eriky. Vlastně ani nevím proč, ale líbí se mi její postoj nemám co ztratit, tak aspoň chytu ještě jednoho zločince. Ačkoli doufám, že se s dalšími díly bude měnit a bude trošku víc dbát příkazů autorit. Přecijen, představte si, že se jako Erika chová každý pocajt...

Každopádně mám Eriku ráda a vrhám se na další díl :)

17.11.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nerada čtu bestsellery, nevěřím jim. Každopádně jsme ráda, že jsem udělala výjimku. Je to skvělá kniha, která tak od 1/3 je napínavá až do konce. Bojím se číst další díl, protože nemám 3 dny volného času, které tomu pravděpodobně obětuju... Ale vy to znáte, žejo (-:

11.11.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Červená knihovna jako prase. Ale zase příjemné oddechové čtení ;)

05.11.2020 3 z 5

Divoké kačeny Divoké kačeny Oldřich Mikulášek

Dočteno kvůli výzvě... Jinak poezie není nic pro mě

31.10.2020 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Duna vás pohltí, pomalu, velmi pomalu, ale na konci zjistíte, že chcete číst dál.

31.10.2020 5 z 5