Anna195 Anna195 komentáře u knih

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Ak by som vám mala odporučiť len jednu vianočnú knihu, tak by to bola určite táto. Ak si myslíte, že čo také vám môže ponúknuť, tak odpoveď je... všetko to, v čo na začiatku čítania ani nedúfate.

S Ninou som prežila 24 úloh. Niektoré boli zábavné a plné humoru, iné dojemné a plné sĺz. Hneď sa priznám, že pri tých dojemných som vyronila nejednu slzu, no inak to nešlo, keďže Miška ma zasiahla na tom správnom mieste. A pri tých zábavných som sa smiala z plného hrdla, preto odporúčam čítať knihu doma, kde sa môžete smiať. Ale vďaka týmto úlohám som spoznala skutočnú Ninu. Ju by som určite brala za kamošku.

Nemyslíte si, že Nina bude v tomto príbehu sama, pretože na scénu príde aj úžasný Dominik. Inak slovo úžasný ho ani nevystihuje, pretože tento ohľaduplný, milý, nápomocný a neviem, aké ďalšie superlatívy by som pri ňom mohla ešte využiť, ale jednoducho tento muž je snom každej ženy.

Opäť aj tu je moja obľúbená slow-burn romantika. Ale je to aj ten typ romantiky, pri ktorej sa stále usmievate a ani nechcete, aby príbeh skončil, pretože Dominik a Nina spolu, tak to je humor, láska, zábava a priateľstvo zabalené v tej najlepšej salónke.

Kniha nesie v sebe aj veľké posolstvo, keďže Nina vďaka svojmu adventnému kalendáru zmení nejeden život k lepšiemu a zároveň nájde svoje skutočné ja. Takže hor sa do čítania, pretože práve toto obdobie je stvorené na čítanie vianočných kníh.

21.12.2022 5 z 5

Nero Nero Sarah Brianne

„Nikdy som sa do nej nemal zamilovať, ale bola to najlepšia chyba v mojom živote."

Myslím, že téma mafie je u mnohých z nás obľúbená, ale v tejto knihe je táto téma spojená aj so šikanou. A práve tieto dve spojenia sa autorke podarili. Na mňa mali rozhodne WAU účinok. Najskôr som si myslela, že aj tu bude typický mafiánsky bad boy a obyčajné dievča. No aj v Nerovi, aj v Elle sa skrývalo omnoho viac. Tento príbeh mi dal všetkého viac.

Kniha vo mne vedela vyvolať množstvo emócií od znechutia, cez hnev až po nenávisť. Tieto emócie vo mne vyvolalo najmä to, čím všetkým si Elle musela prejsť a fakt, že to nebola prechádza ružovou záhradou, ale skôr samotným peklom. Niekedy som si myslela, že už nič horšie nemôže byť, ale autorka nám postupne odhalila všetko to zlé, čo Elle musela na škole zažiť a aj napriek tomu ostala silná. Pre mňa bola rozhodne silná hrdinka, no pritom mala to najmilšie srdce.

Áno, Nero je mafián ako vyšitý, čo veľakrát počas príbehu dokázal, ale mal aj svoju inú stránku a tú v ňom prebudila hlavne Elle, pretože pri nej sa vedel skutočne otvoriť, najmä jeho ochranáteľská stránka vyplávala na povrch. Ale, aj keď ukázal svoje skutočné ja stále bol tým nekompromisným mafiánom. Som rada, že autorka nezmenila jeho podstatu.

Autorka do príbehu zakomponovala aj skvelé vedľajšie postavy, ktorý tiež zasahujú do deja a sú pre príbeh dôležité. Dosť ma zaujala Chloe a myslím si, že aj jej príbeh bude veľmi silný. Už si len treba počkať.

Knihu určite odporúčam, aj keď v sebe skrýva silnú tému, o ktorej nie je ľahké písať, o to viac si ma získalo jej spracovanie. Už teraz sa neviem dočkať ďalších častí.

05.12.2022 5 z 5

Ešte! (mi daj šancu) Ešte! (mi daj šancu) Teagan Hunter

Celá séria Texting mi neskutočne sadla, značný podiel má na tom práve autorkin humor, ktorý som si išla s ňou. Hneď na úvod poviem, že mi táto partia kamošov zo série bude chýbať. A Shepard s Denver? Tí si tiež získali moje knihomľské srdiečko.

Tejto časti som sa najviac obávala, keď zoberieme do úvahy, kto je hlavná mužská postava. Tu ňou je Shepard. Áno, ten Shepard, ktorého poznáme ako záporáka v Láske cez správy. Musím sa priznať v Láske cez správy som ho fakt nenávidela (určite som v tom nebola sama), no v tejto časti si u mňa značne polepšil, pretože práve vo svojom príbehu si Shepard prejde prerodom, kde pochopí všetky svoje chyby a vy pochopíte, prečo. Ale ani naša hlavná hrdinka Denver mu, teda nič nedarovala, keďže ani k nej sa nezachoval ukážkovo. Shepard sa musí snažiť, a že sa snažil aby ju získal. On je v podstate skrytý romantik. Jeho činy hovorili za všetko a vo svojom príbehu, teda činný bol.

Som rada, že nám autorka dala nahliadnuť aj do ich minulosti cez správy, pretože tak som lepšie pochopila ich vzťah a najmä, čo sa stalo medzi nimi. Tu mi bolo Denver veľmi ľúto. Ale pochopíte, prečo Shepardove správanie nebolo vždy ukážkové.

Opäť ani v tejto časti autorka nešetrí skvelým humorom, vášňou, dvojzmyslami či iskrivými momentmi, no rozhodne tu tiež nechýba roztomilé zvieratko, ktoré je pre túto sériu už taká značka.

Ja hovorím tejto humornej sérii áno. Samozrejme hovorím áno aj tejto časti a dúfam, že sa ešte dočkáme ďalšieho prekladu kníh od Teagan Hunter.

04.11.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Posledný diel série Maxton Hall je za mnou a musím jedine nepísať, že celá táto séria je niečo úplne iné ako autorkina predošlá séria, ktorú som si celú zamilovala. Ale aj tak som bola zvedavá, na vyriešenie vzťahov medzi všetkými postavami.

Je pravda, že autorka v tejto časti dáva ešte väčší priestor vedľajším postavám. Ale mňa už od druhej časti viac bavili vedľajšie postavy než naše hlavné postavy, čo sa mi ešte asi v žiadnej sérií nestalo. No veľakrát mi prišlo, ako keby bol vzťah Ruby a Jamesa menej podstatný oproti vedľajším postavám, keďže James a Ruby veľmi rýchlo vyriešili svoje nezhody a skôr sa celý čas len zbližovali a až ku koncu prišla nejaká dráma. Pravdepodobne, preto ma bavili viac osudy iných postáv, než osud Jamesa a Ruby, keďže medzi ostatnými postavami sa aspoň čosi dialo, čo ma nútilo čítať ďalej.

Najviac bola zvedavá na vzťah Grahama a Lýdie, keďže ich vzťah si ma získal, pretože ich príbeh mi prišiel omnoho viac zaujímavejší. Ale tiež ma veľmi potešilo, že sa autorka venovala aj Ember a jej romantickej linke, pretože táto linka Ember a ... bola skvelá.

Osudy vedľajších postáv ma bavili, ale James a Ruby sú stále v úzadí, čo je zase veľká škoda, keďže práve oni dvaja sú hlavné postavy a mali by dostať väčší priestor a možno, keby ho dostali, tak by som si ich aj ja viac obľúbila, pretože takto mi to prišlo, že sú tam len do počtu.

18.07.2022 3 z 5

Cena za bozk Cena za bozk Linda Kage

No úvod musím zmieniť, že ma veľmi zaujalo nezvyčajné povolenie hlavného hrdinu. Povedzme si pravdu gigolo nie je typické povolanie pre knižných hrdinov, no zároveň som čakala, že to bude ďalší playboy. Ale Mason mal veľmi ďaleko od playboya a tým mi ešte viac učaroval. Je to jednoducho chalan, ktorý vám ukáže, čo znamená slovo obetovať sa, a čo znamená láska k rodine. Mňa si jednoznačne získal svoju starostlivosť voči sestre, ale veľakrát mi prišlo ľúto, čím všetkým si musel prejsť a aj to, ako sa ľudia z jeho okolia voči nemu dištancovali a hneď ho odsúdil. No až na hlavnú hrdinku Reese, ktorá mu ukázala, aký skvelý človek on sám je.

Keď sa na scéne objavila Reese o zábavu bolo určite postarané, keďže to bola ďalšia svojská hrdinka, ktorá sa mi hneď od prvého momentu v príbehu zapáčila. Bláznivé dievča, ktoré sa skutočne nebojí povedať, čo si myslí. Aj napriek tomu, pred čím utekala, tak na mňa pôsobila ako silná a vyrovnaná hrdinka, ktorá sa len tak nevzdáva.

V príbehu prevláda slow-burn linka a myslím, že autorka urobila len dobre, keď na ňu stavila, keďže Reese a Mason prechádzali z priateľstva k láske. Medzi oboma bola skvelá chémia a iskrenie, ktoré postupne naberalo na intenzite, slovné prestrelky či nevinné flirtovanie medzi nimi stálo za to. Ich spoločné scény som si naozaj užívala. V príbehu sa objavila aj záporná postava, ktorú som nenávidela od samého začiatku, čo značí, že autorka príbeh skvelo vymyslela.

Knihu môžem len odporučiť a teším sa na ďalšiu časť, kde bude opäť zakázaná láska.

07.02.2022 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Na toto pokračovanie som bola zvedavá aj napriek tomu, že ma prvý diel úplne neuchvátil. Autorka pokračuje presne tam, kde skončila v prvej časti, a to musím vyzdvihnúť, pretože tu som sa bála, že nás autorka presunie o niekoľko mesiacov neskôr. Ale našťastie to tak nebolo.

Dej knihy sa opäť točí okolo hlavných postáv Ruby a Jamesa, no v tejto časti nám autorka dopriala aj kapitoly z pohľadu ich sestier: Lýdie a Ember, za čo som rada, pretože to ma na príbehu bavilo najviac. A najmä časti z pohľadu Lýdie som vždy rada čítala, keďže jej životná situácia ma veľmi zaujala a vôbec by mi nevadilo, keby bol viac kapitol v knihe, práve z jej pohľadu. No som aj zvedavá, ako bude pokračovať situácia s Ember.

Ruby a James riešia stále dokola ten istý problém, ako keby boli v nejakom začarovanom kruhu, a to ma už po určitom čase nudilo, keďže sa tam nič nové nedialo. Ale v tejto časti si ma James omnoho viac získal, najmä kvôli tomu, že už vedel, čo chce a pôsobil na mňa omnoho viac vyspelejšie. Tu by si z Jamesa mohli jeho kamaráti vziať príklad, pretože niekedy mi prišlo, že niektorí vôbec nedbajú na Jamesove šťastie.

No musím skonštatovať, že tento diel bol predsa o niečo slabší, teda hlavne na mňa tak pôsobil. Bolo to spôsobené najmä tým, čo som už spomínala, že sme sa v deji točili stále okolo toho istého a nič veľké sa v tejto časti nedeje, samozrejme až na koniec, pretože ten autorka zakončila v tom najlepšom a navnadila ma na ďalšiu časť.

02.02.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

3,5/5

Autorka si ma získala už jej predošlou sériou Znovu, no jej nová séria Zachraň Mě je predsa v niečom iná. Nebola som úplne sklamaná, ale nebol tam to, čo som od autorky očakávala. Príbeh nás zavedie do prostredia prestížnej strednej školy, takže aj zmýšľanie postáv odpovedalo ich veku, aj keď v niektorých situáciách mi prišla hlavná hrdinka vyspelejšia ako jej rovesníci. Priznám sa na začiatku som mala problém začítať sa do knihy.

V príbehu stretávajú dva svety bohatstvo a chudoba, čo je téma, ktorú každý z nás pozná. Ale tu som rada, že autorka z hlavnej hrdinky Ruby nespravila typickú sivú myšku a hlavne vďaka nej si ma príbeh získal. Páčil sa mi jej zmysel pre organizovanie, plány do budúcnosti, jej odvaha, a to, že nemala strach povedať, čo si skutočne myslí. Hlavný hrdina James mi v pár situáciách vadil svojím správaním, niekedy som mala pocit, ako keby sám nevedel, čo vlastne chce. Slow-burn linka sa sem skvelo hodila, pretože najmä vďaka tejto linke sme mohli lepšie spoznať toho skutočného Jamesa. Veľakrát sa objavili v texte slová maminka, tatínek, čomu som nechápala najmä u Jamesa, keďže vieme, aký bol jeho vzťah s otcom.

Výborným krokom bolo, že autorka rozvíja v knihe aj príbehy vedľajších postáv. Samozrejme ma dorazil koniec príbehu. Áno, tušila som, že sa čosi stane, keďže má séria 3 časti. No to, čo urobil James Ruby na konci mi do príbehu určitým spôsobom nezapadalo. Chápem, že autorka chcela wau záver, ale James sa počas celého príbehu vyvíjal, no najmä pár kapitol pred koncom veľa vecí vysvetlil, ale zrazu bum. Každopádne som zvedavá, ako sa celá situácia vysvetlí a dúfam, že nás autorka nebude zbytočne naťahovať.

12.01.2022 3 z 5

Ten deň Ten deň Blanka Lipińska

Áno, aj ja som sa pustila do druhej časti tejto populárnej série. Musím uznať, že príbeh sa mi rychlo čítal a námet je podľa mňa dobrý, no opäť autorka nevyužila možnosti, ktoré sa jej núkali.

Hlavná hrdinka Laura mi ani v tejto časti nesadla, pretože je stále materiálna, povrchná, sebecká a v tejto časti sa ešte viac ukázalo jej detinské správanie. A práve vďaka jej detinskému správaniu mi miestami Massima prišlo ľúto, ale samozrejme, že ani Massimo nie je svätý, kdeže je stále sebecký manipulátor. Ale má môj obdiv, že zvládol jej správanie, ktoré som ja ako žena vôbec nechápala. Bola som sklamaná, že ani v tejto časti nedokážem medzi Massimom a Laurou cítiť lásku a chémiu, pretože na to nestačia len opakované erotické scény, ktoré ma po určitom čase už aj nudili.

V prvej časti postavy holdovali alkoholu, tu prišli na rad drogy a autorka ich dopriala viacerým postávam. Z postavy Domenica, ktorého som si v prvej časti veľmi obľúbila autorka spravila úplne iného muža, v ktorom som len veľmi ťažko našla Domenica z prvej časti.

Veľká časť príbehu sa zameriava len na erotické scény, ktoré sú v podstate na každej druhej strane. Tieto scény sú v tomto prípade na úkor deja, kdeže sa tam nič iné nedeje. Kniha ma začal baviť až v poslednej tretine, keď príbeh zamiešala nová postava, ktorá má podľa mňa veľký potenciál a myslím si, že táto postava bude v záverečnej časti ešte veľmi dôležitá. Čo sa musí autorke nechať, že vie, ako ukončiť príbeh v tom najlepšom, aby nalákala čitateľa na ďalšiu časť.

Keďže zvedavosť je zvedavosť a chcem vedieť, aký koniec čaká Lauru a Massima, no najmä to, čo autorka ešte vymyslí, takže určite pôjdem aj do záverečnej časti.

18.09.2021 2 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Určite ste už zaregistrovali množstvo pozitívnych recenzií na túto knihu, no musím povedať, že kniha si všetky tieto pozitívne recenzie oprávnene zaslúži. Príbeh splnil všetky moje očkovania, ktoré som mala, pretože je plný vtipných scénok, humoru a tej správnej romantiky. Už veľmi dlho som nečítala, tak vtipnú knihu.

Obe hlavné postavy si ma získali hneď na začiatku, a ani po dočítaní som sa s nimi nechcela rozlúčiť. Delia bola typ ženskej postavy, ktorá mi úplne sadla, bola vtipná, milá a jej sarkazmus som žrala. A samozrejme Zach za ňou rozhodne nezaostával, pretože tiež sršal skvelým humorom. Obaja sa úžasne dopĺňali a hneď som mala pocit pri čítaní, že títo dvaja sú si jednoducho súdení, a tá ich chémia medzi nimi fungovala na 100%. Autorku veľmi chválim za vytvorenie takýchto úžasných postáv, pretože ja som si týchto dvoch, skrytých introvertov, zamilovala.

Podstatnú časť príbehu tvoria správy, a práve tu som sa veľmi obávala, že tieto správy ma budú nudiť, ale bolo to presne naopak, pretože tieto správy ma nesmierne bavili a užívala som si ich. Kniha síce má jednoduchšiu zápletku, ale mne táto jednoduchšia zápletka do príbehu veľmi dobre zapasovala. Príbeh si doslova pýtal menej dramatickú zápletku, a tú mi aj autorka ponúkla.

Nemôžem nespomenúť domáceho miláčika-kozliatko, ktoré veľmi dobre zapadlo do streleného príbehu Zacha a Delii.

Knihu som si nesmierne užila, a ak ste ju ešte nečítali smelo do toho, pretože ja sa už neviem dočkať ďalšej časti od autorky, ktorá má úžasný humor.

14.09.2021 5 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Opäť skvelý príbeh od autorky. Vždy ma na jej knihách uchváti najmä to, ako dokáže do ľúbostného príbehu zakomponovať vážnu tému a to sa jej podarilo aj v tomto príbehu.

Začiatok príbehu bol pre mňa veľmi vtipný a úsmevný, a to vďaka doberaniu sa medzi hlavnými postavami. Carson ma hneď zaujal svojou nezvyčajnou profesiou a to ma donútilo čítať ďalej, pretože som chcela vedieť, ako dopadne ich príbeh lásky.

Carson bral svoj život taký, aký je a žil prítomnosťou, no Grace mala svoju budúcnosť presne naplánovanú. Obaja boli tak odlišní, že keby nebolo určitej náhody v Las Vegas ani by sa nestretli, no zároveň sa tak skvelo dopĺňali. Iskrenie medzi nimi ste mohli cítiť na každej strane. Tento príbeh vám ukáže, že keď stretnete určitého človeka môže to ovplyvniť celý váš život, aj keď ste od seba vzdialení. Po ich odlúčení ma v dobrom zaskočilo, akým smerom sa Carson ubral. Možno stredná časť tohto príbehu môže byť pre niekoho nudná, ale mňa bavila aj táto časť, pretože som mohla zistiť, ako obaja zmenili svoje životy. Ich náhodne stretnutie som si užila a všetko som prežívala spolu s nimi. Carson a Grace sú presne tie typy postáv, o ktorých si vždy poviem, že jednoducho musia byť spolu.

V poslednej časti knihy príbeh nabral aj na vážnosti najmä kvôli Carsonovi, ktorý vykonával určitú prácu. Musím povedať, že autorka v tejto knihe spracovala veľmi dôležitú tému. Nechcem vám už viac prezradiť, ale môžem skonštatovať, že mňa si celý príbeh získal a aj jeho spracovanie. Síce neprekonal Archerův Hlas, ale aj toto bolo úžasné čítanie.

06.08.2021 5 z 5

Dokonalý vzťah Dokonalý vzťah Katarína Harmatová

Príbeh ma hneď zaujal samotnou anotáciou. Autorka má skvelý štýl písania a veľmi rýchlo ma vtiahla do deja tak, že som nedokázala prestať čítať. Samozrejme nesmiem zabudnúť na úžasné opisy Dubaja, ktoré sa v príbehu vyskytujú, pretože autorka ma zo Slovenska vedela preniesť do tejto nádhernej krajiny.

Ak by sa ma niekto opýtal, akú knihu si predstavujem pod pojmom "hate to love" dnes by ma napadla práve táto kniha. Zbožňujem slovné prestrelky a doberanie sa medzi hlavnými hrdinami a tu mi to autorka doslova naservírovala na striebornom podnose.

Edwin môže pôsobiť na začiatku arogantne a povýšenecky s obmedzeným názorom na ženy, ale páčila sa mi jeho cesta v tomto príbehu a to kým sa stal. K jeho zmene mu dopomohla práve Mia so svojou dobrosrdečnosťou a podrezaným jazykom. No keď sme už pri tom, tak ani Mia mu neostala nič dlžná a nenechala so sebou zametať, čo samozrejme viedlo k zaujímavým situáciám v príbehu, ktoré som s radosťou hltala. Edwin a Mia boli ako deň a noc a to mi na nich najviac imponovalo. Pri ich škriepkach lietali iskry a chémia medzi nimi bola úžasná. Síce som koniec knihy vedela odhadnúť, ale pre mňa bola dôležitá tá cesta postáv. Toto sú presne tie postavy, ktoré si na začiatku nevedia ani prísť na meno, ale na konci nedokážu bez seba žiť. A epilóg? Tak ten bol dokonalý a získal si ma na plnej čiare.

Určite si autorka zaslúži oveľa viac pozornosti, pretože mňa týmto dielom očarila.

04.08.2021 5 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Opäť skvelá romantika od tohto ženského dua. Ich príbehy milujem a vždy si ich rada prečítam aj keď viem, ako skončia. Aj táto kniha, ako aj všetky ostatné od nich, bola skvelá. Autorky to jednoducho vedia.

Príbeh je rozdelený na dve časti, čo bolo podľa mňa len dobré a skvelo to autorky vymysleli. Prvá časť ma bavila o troška viac, a najmä kvôli vývoju vzťahu medzi Matteom a Hazel, pretože autorky nič neuponáhľali a vzťah hlavných postáv sa vyvíjal pomaličky. A ich priateľstvo medzi nimi na začiatku bolo úžasné.

Hlavného hrdinu Mattea som si hneď zamilovala, keďže bol vtipný, dobrosrdečný a sršal skvelým humorom. Hazel sa mi v prvej polovici knihu páčila, len keď nastala spomínaná druhá časť knihy, tak som veľakrát s jej rozhodnutiami nesúhlasila a najmä s jej žiarlivostnými scénami, keďže sa ona sama nachádzala v zaujímavej situácii. Aj keď v určitých častiach sa ju dalo chápať, že bolo z veľa vecí zmätená. Keďže je príbeh rozprávaný z oboch pohľadov viete sa vžiť do obidvoch hlavných postáv.

No nič na tom nemení, že príbeh sa mi veľmi dobre čítal a medzi Matteom a Hazel postupne vznikalo krásne a silné puto. Autorky znovu vytvorili medzi postavami osudovú lásku, o ktorú treba bojovať. Epilóg bolo ako vždy dokonalý aj s krásnymi suvenírmi.

25.06.2021 4 z 5

Zamlčaná pravda Zamlčaná pravda Kelly Rimmer

Toto je moja úplne prvá skúsenosť s autorkou a verím, že nie posledná, pretože tento príbeh ma dostal. V knihe sa skrýva dojemný príbeh plný lásky, ktorá sa len tak nevidí. Názov knihy úplne vystihuje celý tento príbeh. Prelínajú sa tu 2 doby a musím povedať, že ten nápad sa mi páčil, a tiež sa tu vyskytuje množstvo postáv, ale každá z nich je dôležitá.

Vyše 90-ročná Hanna, ktorá nemá už veľa času, požiada svoju vnučku, aby navštívila jej rodné mesto v Poľsku. Síce jej vnučka Alice, nevie, čo má hľadať, pomôže svojej babke, aj napriek tomu, že je pre ňu ťažké odísť od manžela a detí. No v knihe sa objavuje aj príbeh Aliny, z obdobia vojny.

Tento Alinin príbeh ma úplne dostal. Alina a Tomasz sú postavy, ktoré budete milovať. A aj napriek tomu, že v období, keď ich láska rozkvitla vypukla vojna, tak ani jeden z nich sa nevzdával a bojoval. Tomasz je typ muža, ktorý by pre Alinu zniesol aj modré z neba a to isté aj Alina pre neho. Keď ich oboch vojna zasiahla, aj tak dokázali spoločne snívať o lepšej budúcnosti a tieto sny chceli premeniť na skutočnosť. Veľa krát mi v príbeh vyhŕkla slza, no najmä, keď som čítala čím si museli prejsť, koľko útrap museli podstúpiť a koľko smútku prekonať. Dôležité rozhodnutia museli urobiť z hodiny na hodinu. Tento príbeh je nielen o tom, ako vojna zasiahla ich, ale aj ich rodiny. No hlavne je to príbeh čistej lásky, ktorá dokáže prekonať veľa. Nechcem vám veľa prezradiť, hlavne preto, že v príbehu je množstvo zvratov, ktoré budete odhaľovať spolu s Hanninou vnučkou Alice.

Musím priznať, že tak dojemný a krásny príbeh som nečakala a tie záverečné kapitoly, kde sa celý príbeh rozuzlil ma opäť rozcítil.

15.06.2021 5 z 5

Na love Na love Michala Ries

Prvá Miškina kniha Na Úteku ma úplne pohltila a nebolo to inak ani pri knihe Na Love. Počula som, že sa tu delíme na tímy, ale ja chcem patriť do oboch, pretože jedna časť by nemohla existovať bez druhej. Nuž celý príbeh tejto motorkárskej lásky mi učaroval. Aj pri tejto druhej časti sme sa dočkali skvelého humoru a sarkazmu.

V knihe Na love bola Júlia vyspelejšia, vedela presne čo chce a aj za to bojovala. Toto sa mi na nej veľmi páčilo, tá zmena z dievčaťa, čo utekalo na vyspelú ženu. Aj jej vzťah s mamou prešiel úžasnou zmenou a určitou časťou k tomu dopomohol aj jej malý bratček Tomáško ( toho som milovala a najmä pri scéne s Adamom). No nemusíte sa báť, že by ste stratili Júliu z prvej časti, pretože tá Júlia tam je, ale zrelšia. Napriek tomu, keď zistila určité informácie o svojom otcovi, ktoré ju sklamali, tak sa rozhodla zachovať si v sebe to, čo na ňom milovala. Túto Júliu som doslova žrala.

Adam bol jednoducho Adam. Možno sa niekomu môže zdať, že správal ohrdnuto, ale za Adama jednoducho hovoria jedine jeho činy. Dočkáme sa tu aj veľmi zaujímavých dialógov medzi Júliou a Adamom a že tie dialógy stáli za to.

A ten ich lov? Tak ten som si užila, pretože pri tomto love lietali doslova iskry a ich vášeň ste cítili na kilometre. Autorka vytvorila medzi nimi úžasnú chémiu. Čo musím pochváliť je to, že v tejto časti sme viac ponorení do motorkárskeho sveta a klubových akcií, ktoré celý dej viac oživili.

Čerešničkou na torte bol epilóg. Myslím, že by som týmto chcela popriať knižnému Adamovi veľa šťastia a pevné nervy.

Miškina séria sa stála sériou, ktorá som si zamilovala.

08.06.2021 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Keďže som videla film, tak som mala predstavu, aký príbeh ma pravdepodobne čaká. Celý námet príbehu ma zaujal a nebol vôbec zlý.

Príbeh je celý nereálny a niektoré situácie šialené. Toto všetko by mi vôbec nevadilo, keďže aj takéto príbehy obľubujem, a aj medzi takýmito príbehmi mám svojich favoritov. Ale tu mi chýbala logické konanie postáv a tých nepresností v príbehu bolo veľa, ako keby autorka zabudla na to, čo písala v predchádzajúcich kapitolách. A to pozornému čitateľovi neunikne.

Musím povedať, že Laura mi moc nesadla. Prišla mi materiálna a povrchná, jediná jej činnosť bolo nakupovanie za cudzie peniaze, pitie alkoholu, vždy ste vedeli, čo má na sebe a aké značky. Jej správanie sa mi miestami zdalo mimo.
Massimo mohol byť fakt skvelá postava z prostredia mafie, ale autorka to nevyužila vôbec. Nedala mi takého mafiána, akého by som očakávala. V podstate sme ho spoznali len cez intímne scény.

Knihe sa nedá ale uprieť, že sa veľmi dobre číta a hneď ju máte rýchlo prečítanú. Stále sa v príbehu niečo deje, takže sa nudiť určite nebudete. Dej knihy je veľmi svižný a s každou kapitolou budete chcieť vedieť, čo Laura a Massimo vymyslia, pretože tu nájdete fakt všeličo. Samozrejme je tu množstvo erotických scén, ktoré mňa najviac bavili a nemusíte sa báť, že by boli moc tvrdé sú úplne znesiteľné. Tu sa autorka veľmi dobre vybláznila. Musím pochváliť vedľajšiu postavu Domenica, ten mi veľmi sadol a hneď som si ho obľúbila.

Koniec príbehu vás navnadí na ďalší diel. Určite si prečítam aj ďalšie časti, pretože chcem vedieť, ako skončí táto populárna séria.

02.06.2021 3 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Po prečítaní Strmého Pádu som bola veľmi zvedavá, ako dopadne príbeh o Chaseovi a Hailee. Asi viete, že mňa si príbeh Strmý Pád moc nezískal, no pokračovanie série bolo o čosi lepšie a viac ma bavilo.

Ale Prudkému Vzletu musím vytknúť množstvo zbytočných strán, ktoré vznikli v dôsledku opakovania myšlienkových pochodov hlavných postáv. Táto jediná vec mi na celom príbehu najviac prekážala.

Čo naopak musím vyzdvihnúť je to, že autorka sa v príbehu venuje viac aj rodinným problémom, ktoré má hlavná mužská postava Chase. Napriek tomu s čím všetkým sa Chase v tejto časti musí vyrovnať a prekonať určité veci, tak stále je oporou pre Hailee. Chase bol presne, taký skvelý ako aj v pravej časti, jednoducho hrdina, ktorého som si zamilovala. A Hailee?... V prvej časti som bola z Hailee zmätená, najmä z jej zmýšľania a správania, ale v Prudkom Vzlete som ju vedela viac pochopiť a vcítiť sa do nej. Určite to bude aj tým, že si Hailee prešla určitým vývojom a pracovala na sebe. Jednoznačne Hailee si ma získala až v tejto časti a musím povedať, že musela podniknúť veľmi ťažké rozhodnutia vo svojom živote.

Veľmi sa mi páčila romantická linka, síce bola pomalšia, ale v tomto príbehu mi to úplne vyhovovalo a pekne mi to do celého príbehu zapasovalo. Jednoznačne budete im obom držať palce, aby našli svoje šťastie.

Prudký Vzlet je príbeh nielen o prekonávaní smútku, ale aj o odpustení, prekonaní samého seba, priateľstve, láske, porozumení a o odhodlaní niečo zmeniť.

Mňa si Prudký Vzlet získal viac ako Strmý Pád, až na tie zbytočné strany a opakovanie myšlienok.

26.05.2021 4 z 5

Prudká rozkoš Prudká rozkoš Linnea May

Na tejto knihe ma zaujala anotácia, keďže vyzerala veľmi sľubne, ale nebolo to, čo som očakávala. Knihu som mala veľmi rýchlo prečítanú, keďže má len okolo 200 strán. Hneď od začiatku ste vtiahnutý do deja. Autorka jednoducho išla hneď na vec bez nejakých zdĺhavých opisov. Od tohto príbehu nemôžete čakať žiadnu romantiku, pretože tu nájdete pravý opak.

Príbeh je písaný z oboch pohľadov, čo ja mám veľmi rada. Celá zápletka príbehu je veľmi jednoduchá a dala by sa hneď vyriešiť, no chápem, že nás autorka chcela ponaťahovať. Joseph a Liana boli zaujímavé postavy ale škoda, že celá pozornosť príbehu sa sústredila iba na ich chúťky a intímne scény. Obaja mali podľa mňa veľmi zaujímavú minulosť, no všetko to autorka zhrnula na pár stranách. Keby sa viac venuje aj ich minulosti bol by pre mňa celý príbeh omnoho lepší. Kniha je plná rôznych intímnych scén, ktoré sú síce zvláštne, ale to ma na tom bavilo najviac, aj keď som párkrát prevracala očami nad prekladom niektorých slov pri týchto scénach.

Môžeme preskúmať život hlavného hrdinu, ktorý si zakladá na pravidlách. Páčili sa mi kapitoly z jeho pohľadu, kde sme mohli pozrieť na jednotlivé udalosti jeho očami. Síce niektoré veci, čo robil boli fakt šialené a divné. A veľká škoda bola za tie nepresnosti v knihe, ktoré mne dosť vadili. Koniec príbehu bol na mňa veľmi rýchly. Keby sa autorka s tým viac pohrá, tak by mi vôbec neprekážalo ani pár strán navyše.

Knihe sa nedá vytknúť, že sa to fakt rýchlo číta a chcete vedieť, ako si to všetko postavy vysvetlia, no nebola som z toho úplne ohromená.

12.05.2021 3 z 5

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

•V knihe Leova Šance sa nachádza rovnaký príbeh ako v knihe Leo, len z pohľadu hlavného hrdinu. Pre niekoho zbytočnosť, ale ja som v tomto príbehu mohla viac pochopiť hlavného hrdinu, vidieť veci z jeho pohľadu a hlavne nazrieť do jeho minulosti.Táto časť z jeho pohľadu mi prišla viac prepracovaná a dej mi tu neprišiel až tak zrýchlený. Síce stále tu je ten rýchly posun vo vzťahu, ale tento príbeh si ma celý získal viac než príbeh Leo.

Určite odporúčam prečítať si obidve časti, aby ste mohli lepšie pochopiť obe hlavné postavy v príbehu, a tak si doplniť celok.

01.05.2021 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Veľmi som sa tešila na pokračovanie série Vested Interest, kdeže chlapcov z BAM zbožňujem a som rada, že sa v príbehu objavujú aj predošlé postavy.

V tejto časti sa viac spoznáme s IT-technikom Reidom. Reida som si obľúbila už v príbehu o Maddoxovi, kde ma dosť zaujal, no v tomto príbehu môžeme viac nahliadúť do jeho vnútra, ale najmä do jeho detstva a minulosti. Vo svojom živote to mal ťažké, najmä vďaka udalostiam, ktoré prežil. Veľmi sa mi páčila jeho úprimnosť, vďaka čomu vznikalo dosť úsmevných príhod, ale aj to, ako každému dokázal pomôcť. Pre Reida sa stala práca jeho útočiskom, až kým nespoznal Beccu. Síce ja mám radšej v príbehoch skúsenejších mužov, ale tento príbeh bol pre mňa takým milým osviežením. A keď sme pri tých skúsenostiach v okamihu, keď Reid nabral odvahu, tak mi až tak neskúsený neprišiel. Becca mi bola hneď sympatická najmä tým, že pomáhala Reidovi prekonávať prekážky a povzbudzovala ho.

Môžeme sledovať ich postupne vyvíjajúci vzťah, ale aj to, ako sa navzájom spoznávajú a budujú si dôveru. Zaujímavú úlohou zohral Beccin otec a som nadšená, ako sa voči nemu Reid zachoval. V knihe je možnostvo vtipných situácií, ktoré mi vyčarovali úsmev na tvári. Skvelá dvojka boli Reid a Aiden, na ktorých som sa schuti zasmiala, no a epilóg som si zamilovala.

Od príbehu nemôžete čakať nejakú veľkú zápletku, autorka sa skôr zamerala na city medzi postavami a prekonávanie strachu z budúcnosti. Ale napriek tomu si ma príbeh získal, aj keď Maddox je zatiaľ moja Topka. Opäť sa v knihe skrýva silná téma rodiny a priateľstvo, čo v tejto sérii milujem. To, ako sa všetci z BAM podporujú a pomáhajú si je úžasné a ukážkou ma autorka opäť navnadila na ďalší diel s Vanom.

11.04.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Zatiaľ som na novinku čítala samé pozitívne recenzie, ale na mňa, až tak nezapôsobila. Veľmi som sa tešila na knihu, keďže príbehy z vysokoškolského a hokejového prostredia zbožňujem, no pre mňa to bolo sklamanie. Neviem či som mala prehnané očakávania, ale ja som od príbehu čakala viac. Napriek tomu sa kniha rýchlo číta a v priebehu jedného dňa sa dá celá zvládnuť.

Ale poďme k postavám. Príbeh rozprávajú obe hlavné postavy: Corey a Adam Hartley. Hlavná hrdinka Corey mi sadla, síce to mala všetko ťažké najmä kvôli tomu, čím všetkým si musela prejsť. Obdivovala som na nej, že napriek tomu sa nevzdávala a bola statočná a silná. Chaválim autorku, čo sa týka Corey pre mňa bol jej osud dosť zaujímavý. Problém som mala ale s mužskou postavou, pretože mne Adam Hartley nesadol. Na začiatku bol vtipný, milý, no neskôr, keď príbeh viac pokročil mi jeho správanie voči Corey prišlo detinské a sebecké.Veľmi často som nad nad jeho správaním pretáčala oči. Keď sa ku koncu spamätal, aj tak som mu to nedokázala stopercentne uveriť.

Tento typ príbehu od priateľstva k láske, plný humoru a doťahovania mám rada, ale mne tu stále čosi chýbalo, čím by ma celá kniha viac oslovila. Miestami ma príbeh už aj dosť nudil a čakala som, že tam jedna postava zamieša karty omnoho viac, ale dúfala som márne. Síce musím uznať záverečné kapitoly sa mi páčili a tu sa aj Hartley ukázal v lepšom svetle.

Vedľajšie postavy ma veľmi bavili a najmä spolubývajúca Dana a Bridger, o ktorom sa dozvieme pár informácií, ktoré boli zaujímavé. Na jeho príbeh sa už teším a dúfam, že ma viac osloví.

Príbeh radím medzi oddychovky, bez nejakej veľkej zápletky.

16.03.2021 3 z 5