Anna195 Anna195 komentáře u knih

Hriešne bohatý Hriešne bohatý Meghan March

Najskôr musím pochváliť obálku knihy, ktorá sa mi veľmi páči. Autorka má skvelý štýl, kde ide hneď na vec. Žiadne zbytočné naťahovanie príbehu. Hneď, ako som čítala prológ, som chcela vedieť viac. Jednoducho autorka ma vedela ihneď vtiahnuť do deja.

Knihu by som označila za novodobé spracovanie Romea a Júlie. Len dúfam, že Lincoln a Whitney budú mať lepší koniec. Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavných postáv, a tiež sa tu strieda minulosť so súčasnosťou, čo ja v knihách milujem. A v tomto príbehu potrebujete spoznať minulosť postáv, aby ste poznali vzťahy medzi nimi. Síce kniha je tenká a jednotlivé kapitoly krátke, tak dej veľmi dobre napreduje. Ale pri 2 až 3 kapitolách som očakávala, že nám toho autorka viac odhalí.

Obe hlavné postavy Lincoln a Whitney ma hneď zaujali. Príbehu veľmi dobre zobrazuje vzťah medzi nimi, či v súčasnosti alebo v minulosti. Ani jeden z nich to nemal ľahké. Musím pochváliť aj vedľajšie postavy: kladné aj záporne, ktoré sú fakt skvelo vykreslené. Každá z jednotlivých postáv je v príbehu veľmi dôležitá. Tento príbeh o zakázanej láske zobrazuje vzťahy oboch rodín, intrigy a tajomstvá. Záver knihy, ako vždy pri takýchto sériách skončí v tom najlepšom a ja mám opäť veľa otázok, ale verím, že v ďalších častiach dostanem odpovede.

Skvelý začiatok série. A myslím si, že autorka nám toho viac odhalí pri ďalších dvoch častiach. Len aby, čím skôr vyšli.

09.02.2021 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Ten, kto očakáva romantiku, tak tu ju nenájde, ale nájdete tu príbeh, ktorý vás úplne pohltí. Ako prvé musím vyzdvihnúť obálku knihy, lebo tá je neskutočná. Kniha je plná zvratov a rôznych odhalení. Autorka nám odhalí zákutia temného sveta a ukáže, ako to v takomto svete funguje bez pozlátky. Tento príbeh vás zavedie do prostredia mafie, stripklubov, kasín... nájdete tu možnosť vulgarizmov, sexuálnych scén...takže, kto sa nebojí a má 18+ smelo do toho. Autorka veľmi reálne opísala klub LocalX, v ktorom sa podstatná časť deja odohráva, vďaka tomu som si vedela klub aj predstaviť. Iskrenie a vášeň medzi hlavnými hrdinami Cassie a Harrym alias Habibim bola úžasná. Habibi je ten typ hrdinu, ktorého buď budete milovať, alebo nenávidieť. Mne Habibi v tom to príbehu sadol a s každou ďalšou kapitolou som sa chcela o ňom dozvedieť viac a aj o jeho svete. Som rada, že ostal po celý čas svojským a nezmäkol. Ale, čo sa mi páčilo na tomto príbehu najviac?Jednoznačne hlavná hrdinka. Cassie bola pre mňa typ silnej hrdinky, ktorá sa postupne v príbehu vyvíjala. Som autorke vďačná, že z nej nespravila naivku. To, čo v sebe niesla Cassie a ako autorka poňala jej osobnosť malo na mňa taký Wau efekt. Pre mňa spracovanie hlavnej hrdinky TOPKA. Samozrejme nesmiem zabudnúť na vedľajšie postavy... Levi, Bea, ale aj zamestnanci klubu LocalX či Habibiho dievčatá a mnohé ďalšie postavy...aj tieto postavy dodávali príbehu ten správny dojem. Na to, že príbeh je dark romance, tak som tu našla množstvo zaujímavých myšlienok. Knihu som čítala na blogu bez epilóg a pamätám si doteraz, že som si v duchu hovorila...toto snáď nemôže byť koniec.???? Takže epilóg ma veľmi veľmi potešil.???????????? Knihiy odporúčam a neviem sa dočkať pokračovania.????????????

07.01.2021 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Tak toto bola zaujímavá jazda. Príbeh je rozdelený do dvoch častí. Prvú časť príbehu rozpráva Aubrey a druhú časť (o 2 roky neskôr) Chance. Prvá časť príbeh je plná rôznych zážitkov, pri ktorých sa Aubrey a Chance viac spoznávajú. Ich prvé stretnutie bolo úžasné. Medzi oboma bola cítiť príťažlivosť, ale Chance nechcel podľahnúť, pretože ho niečo držalo. Chance urobí to, čo vlastne nikdy nechcel, zlomý Aubrey srdce. A v tomto momente mi bolo Aubrey veľmi ľúto, pretože si zaslúžila lásku a šťastie. O 2 roky neskôr chce Chance druhú šancu a vysvetliť Aubrey, prečo sa tak zachoval. Tento dôvod sa teda nečakala. Veľmi sa mi páčilo ako sa snažil Chance a urobil by pre Aubrey všetko na svete. Chance si ma získal svojim vystupovaním a humorom. Priala som mu krásny koniec. No Aubrey ma na konci troška hnevala, že sa tak dlho nevedela rozhodnúť, ale odpustiť a dať druhú šancu je niekedy ťažké. Miláčik Pixy bola úžasná a dodala celému príbehu originalitu. Krásne napísaný epilóg.Príbeh o druhej šanci, pre ktorú treba bojovať.

27.10.2020 4 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

Opäť som siahla po jednej z mojich obľúbených autoriek. A musím povedať, že táto novinka sa mi páčila. Bolo pre mňa zaujímavé v akom prostredí sa hlavné postavy spoznali. Objavili sa tu aj kapitoly z minulosti, ktoré boli tiež skvelé. Gray Layle v minulosti klamal, no teraz sa ju snaží získať späť a vysvetliť jej, prečo niektoré informácie zamlčal. Medzi Laylou a Grayom to iskrilo hneď od začiatku a užila som si ich zbližovanie. Oboch som si hneď zamilovala a páčilo sa mi, ako sa Gray snažil o druhú šancu. No neskôr sa opäť objavila Grayova minulosť s ktorou sa musel vyrovnať on aj Layla. Aj keď tento následok minulosti je vlastne to najlepšie, čo mohlo vzniknúť a postretnúť ho. Zamilovala som si tiež Ettu, Ripa aj Ellu, len mi bolo ľúto Max. Opäť krásne napísaný epilóg a veľmi som si obľúbila písanie zoznamov za a proti. Túto novinku jednoznačne odporúčam .

08.10.2020 5 z 5

Krízový plán Krízový plán Michaela Zamari (p)

Musím povedať, že toto je moja obľúbená séria do ktorej som sa zamilovala. Krízový plán je štvrtá kniha v tejto sérií.Po prečítaní predošlých kníh a hlavne knihy Osud nevyjednáva, ktorú som si hneď obľúbila som bola zvedavá, čo si autorka pre nás prichystala. Ale najskôr musím pochváliť grafickú stránku knihy. Kniha je fakt krásna či zvonka, alebo zvnútra, kto knihu v rukách už mal isto pochopí. Miky je vtipný, milý, sexy a integentný muž. Deana je tiež silná postava v tomto príbehu a veľmi pracovitá žena, ktorá si ide za svojim. Páčilo sa mi doťahovanie medzi hlavnými postavami a to iskrenie a chémiu ste z čítania cítili od prvých strán. Aj keď k tým ozajstným intímnostiam príde až oveľa neskôr, tak mi to vôbec nevadilo, práveže som si užila ich zbilžovanie, rozhovory a jednotlivé monológy, na ktorých som sa pekne pobavila. Tento príbeh si užijete od prvej po poslednú stranu a nebudete chcieť knihu pustiť z rúk. V knihe nájdete aj niekoľko krásnych myšlienok. Žeby záver knihy naznačoval nový pár ?

20.09.2020 5 z 5

Mile High: Vrchol v oblakoch Mile High: Vrchol v oblakoch Liz Tomforde

Nečkala som, že ma táto kniha až tak chytí, ale toto bude jedna z mojich TOP kníh roka. Od začiatku po koniec ma to nesmierne bavilo a nevadilo mi ani väčšie množstvo strán. O Zandersovi a Stevie by som mohla čítať neustále a stále by som to milovala.

Medzi sebou mali neskutočnú chémiu a vášeň, jednoducho od začiatku to medzi nimi iskrilo. Skutočne puto sa medzi nimi vyvíja postupne, za čo som bola rada, obaja si v príbehu prejdú rôznymi skúškami, spoznajú samých seba, ale zároveň sú si jedne pre druhého oporou.

Na začiatku som myslela, že Zanders bude typický arogantný sukničkár, ale v skutočnosti bol úplne iný. Áno, mal také vyššie sebavedomie, ale vo svojom vnútri, ktoré neukazoval každému, bol milujúci, priateľský a dobrosrdečný muž. A musím vyzdvihnúť jeho silu priateľstva k Meddisonovi, milujem tieto silné priateľstvá.

Autorka spojila dva odlišné svety v rámci našich hrdinov, keďže Stevie bola obyčajná žena, ktorá značnú časť deja o sebe pochybovala. Ale to, aké pokroky robila postupne, akou ženou sa stala, tak tým ma dostala.

Máme tu zápletky, ktoré sú typické pre romantický príbeh, ale zápletky v tomto príbehu jednoducho vyplynuli z celého deja. Áno, mala som chuť Zandersovi v istej chvíli “nakopať zadok, ale trpel aj on a nakoniec všetko napravil. Zároveň som rada, že ukázal, aký v skutočnosti je pred celým svetom.

Teším sa na ďalšiu časť, lebo pár, ktorý bude v ďalšej časti ma nesmierne zaujal.

25.05.2024 5 z 5

Rebel Rebel Elle Kennedy

Neviem, ako vy, ale ja od Elle Kennedy milujem série Off-Campus a Briar U, ale kniha Rebel mi prišla, ako keby ju napísal nikto iný. Celý tento príbeh bol pre mňa veľmi zdĺhavý a pravdepodobne séria Prep nebude nič pre mňa.

Mnohé pohľady v knihe boli už od začiatku veľmi mätúce, autorka sa chcela zamerať na všetky postavy, čo bolo zas na úkor hlavného páru. Až kdesi v tretine knihy som si vedela zaradiť všetky postavy.

Hlavné postavy ma moc nezaujali. Mala som pocit, že Sloane a R.J. nedostali dostatočný priestor na to, aby vzbudili vo mne pocit, že ich príbeh žeriem. Ani ma nepresvedčili, že je medzi nimi niečo viac, ako menšia príťažlivosť. Nejako som im to nežrala, najmä Sloane mi prišla, že má v sebe veľmi málo citov voči R.J.
Rozoberajú sa tu rôzne témy, ktoré boli zaujímavé, len neboli dostatočne dotiahnuté. Rôzne situácie, ktoré sa tu stali sa aj veľmi rýchlo vyriešili. Očakávala som viac napätia. Slovo pipka ma bude asi mátať niekoľko dní aj v snoch.

Ale poďme na pozitíva. Páčil sa mi postupne rozvíjajúci sa vzťah medzi nevlastnými bratmi. Páčil sa mi hacker ako hlavný hrdina, niečo iné a pre mňa dosť netradičné. Zaujala ma celá záhada okolo Casey. Záver knihy je v podstate otvorený, čo nás ma navnadiť na ďalšiu časť a ja tento krok schvaľujem.

Myslím, že táto séria nie je moja šálka kávy a pravdepodobne ostanem pri sériách Off-Campus a Briar U.

02.05.2024 2 z 5

Láska na úteku Láska na úteku Melanie Harlow

Objavila som ďalšiu autorku, ktorá sa zaraďuje do môjho MUST HAVE zoznamu. V knihách zbožňujem, také tie malé mestečká, kde sa každý s každý pozná a ani tu tomu inak nebolo. Mestečko Cherry Tree Harbor som si zamilovala aj s jeho obyvateľmi. Hlavne som si zamilovala Austina a Veronicu, každý z nich bol iný, ale spolu boli dychberúci. Milujem ich a vy budete tiež.

Hneď na začiatok zmienim, že som čakala nevinnú romantiku. No veľmi som sa mýlila, toto malo od nevinnej romatiky veľmi ďaleko… Toľko vášne, chémie a citov bolo medzi Veronicou a Austinom, že som bola veľmi prekvapená. Toľko potláčaných citov ma dostalo. Všetky tie emócie som prežívala s nimi.

Keď si spojíme mrzutého Austina, ktorý myslí viac na druhých ako na seba a dobrosrdečnú Veronicu v úlohe pestúnky, ktorá začína od znova, no najmä žena, ktorá ho prekvapí a postupne búra jeho hradby, tak nám vznikne skvelé duo, ktoré vás bude baviť od začiatku až po samý koniec. Aspoň u mňa to zafungovalo. V tomto príbehu jednoznačne platí, že sa protiklady priťahujú.

Polku knihu som doslova tlačila Austina, aby sa zobudil, keď tak urobil, tak som bola natešená ako malé dieťa. Aj keď niekedy, akoby jeho brat Xander povedal, sa správal ako idiot. No neskôr sa otvoril všetkému, po čom skutočne v živote túžil, a to vďaka jeho osudovej žene. Mňa celý čas všetky postavy v príbehu bavili. Celý tento príbeh je postavený tak, že nebudete chcieť prestať čítať.

Knihu vám môžem na milión percent odporučiť. V neposlednom rade chválim celý dizajn knihy či obálku, ktorá úplne vystihuje príbeh, ale aj vnútorné spracovanie je úžasné. A hlavne celý príbeh otecka s deťmi a pestúnkou je DOKONALOSŤ.

25.04.2024 5 z 5

Všetky cesty vedú sem Všetky cesty vedú sem Mariana Zapata

Posledné dve knihy, ktoré som od Zapaty čítala neboli moja šálka, ale v tejto knihe mi autorka opäť predviedla, prečo jej slow-burn romatiku tak milujem. Zatiaľ je toto moja TOP kniha od autorky, čistá dokonalosť.

Prostredie Pagosa Springs som si hneď zamilovala. Všetky tie miesta či túry, ktoré absolvovala Aurora som si vedela úplne predstaviť. Možno bude pre niekoho úvod zdĺhavý, keďže práve táto časť príbehu bola venovaná jej životu a udalostiam, vďaka ktorým do mestečka prichádza. Keďže mne Aurora od samého začiatku sadla či jej celková osobnosť, alebo humor, tak som bola len rada, keď som sa o nej dozvedela, čo najviac. Pre mňa to bola veľmi silná žena, ktorá sa len tak ničím a nikým nedá zastrašiť.

Prvé stretnutie Aurory a Rhodesa bolo veľmi vtipné a už vtedy som čakala, aký bude v skutočnosti náš zachmúrený, tichý a rezervovaný Tobias Rhodes. Pod tým drsným povrchom sa skrýval milujúci, zodpovedný, nápomocný muž plný lásky a nádherných činov. Ich postupné zbližovanie sa mne osobne veľmi páčilo, ale samozrejme na tie veľké veci si musíme počkať. Vždy som sa tešila z tých malinkých činov (možno pre niekoho nepodstatných), ktoré po malých krokoch robil Rhodes pre Auroru. Takže som si ich zbližovanie užívala a ani som nechcela, aby to skončilo.

Obaja sa vyrovnávajú s rôznymi situáciami vo svojich životoch, no napriek tomu si boli veľkou oporou. V príbehu sa objavuje aj zopár zvratov, ktoré prirodzene vyplývajú z rôznych sutuacií, ktoré ovplyvňujú naše postavy. Celý tento nádherný príbeh nečakanej lásky dopĺňajú vedľajšie postavy, ktoré si nejde nezamilovať a samozrejme som si obľúbila najmä Amosa, keby nie je Amosa neviem, neviem. Epilóg bol nádherný a tu bolo skvelo ukázené, ako sa môže život zmeniť a čo je dôležité.

08.04.2024 5 z 5

S týmto mužom S týmto mužom Jodi Ellen Malpas

Viem, že nie každý siahne po tejto sérii, ale ja ju milujem. Séria Tento Muž je jedna z mojich srdcoviek.

Jesse a Ava sú pár, ktorí majú už toho veľa za sebou. Ale tu ich zasiahne veľká skúška osudu, s ktorou sa musia vysporiadať. Opäť sa mi potvrdilo, že sú si obaja súdení a nič ich nerozdelí.

Ale poďme po poriadku. Už z anotácie je zrejmé, že Ava ani Jesse to nebudú mať vôbec ľahké. Veľmi som sa obávala, ako to celé Jesse vezme, a tiež, ako sa zachová. Ale napriek tomu, že Jesseho poznáme ako dominantného hrdinu (aj tu ním samozrejme bol ), ale zároveň ukázal aj svoju trpezlivejšiu a jemnejšiu stránku. Keďže značná časť deja bola písaná z jeho pohľadu, mohla som ho omnoho lepšie pochopiť v rôznych situáciách. Jesse bol veľkou oporou pre Avu a myslím, že najmä vďaka nemu robila veľké pokroky.

Z oboch som napriek všetkému, čo sa deje v ich živote, cítila veľkú lásku a vášeň. Srdce sa v tomto oklamať nedá. Ich láska jeden k druhému je niečo neuveriteľné.

Celý zvrat v príbehu som ja osobne čakala, keďže daná osoba mi nejako nesadla a skôr som bola z jej prítomnosti podozrievavá. Ale nečkala som do čoho celého to ku koncu vyústilo, keďže mi v určitom okamihu bolo aj smutno. Ale je tu krásne ukázané, ako je dôležité bojovať za lásku.

Možno bude pre niekoho koniec sladký, ale keďže je to taký veľký záver, tak ja ho len schvaľujem.

20.03.2024 5 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Táto kniha bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením, na začiatku som ani nedúfala, že ma to bude tak veľmi baviť. Ak hľadáte príjemnú oddychovku s množstvom vtipných scén a hlavne scén, kde nebudete vedieť či sa smiať alebo súcitiť s hlavnými hrdinami pri množstve trápno-vtipných scén, tak smelo do toho.

Síce z prvých dvoch kapitol som mala rozporuplné pocity, ale potom to nabralo ten správny smer a vychutnávala som si to. Begonie a Hayes boli úplne protiklady, ale to dodávalo príbehu ten správny šmrnc. Keďže ja protikladné postavy zbožňujem, tak tu som si ich postupné zbližovanie zamilovala a čakala na ten výbuch emócií.

Begonie som si obľúbila hneď od začiatku, bola tým správnym spôsobom “šibnutá a neobľúbiť si ju sa jednoducho nedá, keďže ona bola úplne slniečko a jej pes Marshmallow k nej totálne pasoval. Naopak Hayes bol typický mrzutý hrdina, ale jeho rodina, a to čím sa všetci v rodine živili,tak to bolo pre mňa zaujímavé. Rozhodne som si jeho rodinu obľúbila, na začiatku sa to nezdá, ale neskôr som pochopila, akí sú v skutočnom svete.

Najviac ma bavilo ich zbližovanie a najmä to, ako si Hayes začal uvedomovať svoje city. Za neho hovorili jeho činy zároveň som rada, že Begonie ostala sama sebou, teda tou, ktorú som si hneď od začiatku obľúbila. Mňa títo dvaja bavili ich príbeh je plný lásky, súdržnosi, vtipných scén, rôznych citov a hlavne zistení, čo je pre nich v živote to dôležité.

Takže ja rozhodne odporúčam.

22.02.2024 5 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

Varovanie pri tejto knihe je úplne opodstatnené, keďže Diablo nebude pre každého. Ale mňa Diablo doslova pohltil. Možno niekto nebude súhlasiť s chvaním Diabla či Vivien, ale jednoducho poviem, že boli pre seba stvorení a ich príbeh ma od začiatku po koniec bavil.

Vivien mi sadla od prvého momentu, možno si budete myslieť, že Diablovi rýchlo podľahla, no ja som to tak nevnímala, lebo to iskrenie bolo medzi nimi citeľné od ich prvého stretnutia. Takže skôr by som sa čudovala, keby mu nepodľahla, ale povedzme si pravdu Diablo to nemal ľahké a musel sa snažiť. Na Vivien sa mi obzvlášť páčilo, že mu napriek všetkému nič nedarovala a aj samotný Diablo musel odhaliť svoje vnútro a najmä dokázať Vivien, čo pre neho znamená.

A ak hľadáte dominantného a majetníckeho hlavného hrdinu, tak neváhajte, pretože presne takým je Diablo. Čo chce Diablo to dostane. Toto sa mi na ňom tak páčilo, napriek tomu, že sa v príbehu dejú rôzne neočakávané zvraty a Diablo nachádza vo svojom živote niečo skutočné, tak napriek tomu je stále vo svojej podstate ten istý. Takže som rada, že dominantný hrdina nám ostal až do konca, pretože iného by som ani nechcela.

V tejto knihe ide doslova o boj o lásku. A povedzme si pravdu, ak dominantný hrdina bojuje o lásku, takým spôsobom, ako v tomto príbehu Diablo, tak to nenechá chladnú žiadnu čiateteľku. A najmä Diablo mal vo svojom vnútri viac citov, ako dával najavo. Ku koncu som obzvlášť obávala, ako ich príbeh dopadne, pretože v tomto príbehu som nikdy nevedela, čo ma čaká v ďalšej kapitole, no zároveň práve to ma nútilo čítať ďalej. Takže ja Diabla len odporúčam, pretože Vivien a Matea zaraďujem medzi TOP knižné páry a určite sa ešte niekedy ku knihe vrátim.

19.11.2023 5 z 5

Americký experiment Americký experiment Elena Armas

Hneď na úvod poviem, že touto knihou ma autorka utvrdila v tom, že ju hneď bez rozmýšľania zaraďujem medzi moje obľúbené autorky. Ak sa vám páčil Španielsky ľúbostný podvod, tak toto sa vám tiež bude páčiť.

Autorka mi dopriala moju milovanú slow-burn romatiku, ale teraz so spojením od priateľstva k láske. A toto celé bolo tak krásne, vtipné, plné lásky, citov a krásnej romatiky až som ani nechcela prísť na záver knihy, keďže som sa do našich postáv úplne buchla, teda samozrejme hlavne do ich lásky.

Lucas, ach Lucas. Neviem či kdesi v skutočnom svete takýto Lucas existuje, ale ak ánourčite je už zadaný. Romantik, ktorý vždy pomáhal Rosie, stál pri nej a hovorili za neho hlavne jeho činy a k tomu všetkému úžasný kuchár. Áno, taký je Lucas. A Rosie bola presne to, čo mu chýbalo. Ja som Rosie tak priala, aby jej najväčší sen vyšiel, s čím jej samozrejme ochotne pomôže Lucas. Oni dvaja si zaslúžili všetko šťastie sveta.

Ich pomalé zbližovanie bolo niečo nádherné, aj keď od samého začiatku som medzi nimi cítila to práve spojenie a skvelú chémiu. Ja som s nimi prežívala úplne všetko. Ich experimentálne rande (aj keď toto sa nedalo predstierať) som úplne žrala a doslova ma dostala celá tá romatika v knihe. Keď nastal, ten pravý výbuch emócií, tak to bolo niečo. DOKONALOSŤ.

Lucas a Rosie sú pár, na ktorý len tak nezabudnem. Jednucho tu pochopíte, čo znamená slovo láska. Milujem to.

27.10.2023 5 z 5

Projekt šéf Projekt šéf Vi Keeland

Ak hľadáte milú oddychovku z kancelárskeho prostredia tu si určite prídete na svoje. Jedná sa o typickú keelendovku, na ktorú sme všetci zvyknutí, len tu mi čosi chýbalo, ale k tomu sa ešte dostanem.

Opäť autorka vymyslela úsmevné prvé stretnutie našich hlavných postáv, toto Vi jednoducho vie. Merrick aj Evie patria medzi tie silné postavy. Oboch skúšal osud a samozrejme sa o ich problémoch postupne dozvedáme, najmä, čo sa týka Merrickovej minulosti. A tu som bola rada, že nám autorka postupne dávkovala jeho minulosť, keďže takto ma čítanie viac a viac bavilo a postupne som si dávala všetky súvislosti dokopy. No veľa udalostí sa vysvetlí až na konci príbehu.

Tu sa mi veľmi páčilo ich postupné zbližovanie, pri čítaní som mala pocit, že práve ich dvoch môžem stretnúť aj v realite. Jednoducho ich autorka vytvorila veľmi reálne, čo bolo podľa mňa len plus.

Čo mi v príbehu chýbalo bolo viac chémie medzi nimi. Aj keď to medzi nimi išlo všetko tak prirodzene a aj z nich cítite vzájomnú lásku, len na mňa tam bolo málo iskier. Čosi viac mi tu chýbalo, takže tu je určite menej vášne než v iných keelandovkách.

15.09.2023

Pauza Pauza Kylie Scott

Leifa som si obľúbila už v prvej časti a v jeho vlastnom príbehu si ma získal ešte viac. Musím skonštatovať, že tento diel sa mi páčil omnoho viac než prvý diel.

Leif bo skvelý, proste zlatíčko, plný pozitívnej energie. S Annou sa skvelo dolňovali, ona bola pre mňa silná hrdinka, ktorá to po autonehode vôbec nemala ľahké, ale Leif jej bol veľkou oporou, no najmä, keď zistila, že jej život sa zásadne zmenil. Páčil sa mi ich postupný vývin vzťahu, všetko medzi nimi plynulo tak prirodzene. Ich zoznámenie síce nebolo typické, ale o to krajšie bolo ich zbližovanie a zdôverovanie. Tu je krásne ukázané, aká dôležitá je dôvera. Inak oni dvaja spolu, tak to bol výbuch emócií. Jednoducho ja som s nimi všetko prežívala.

Zápletka bola jednoduchšia, čo mne neprekážalo a skôr by som povedala, že táto jednoduchšia zápletka sa sem úplne hodila. A epilóg bol úplne typický pre nich dvoch.

Síce by som príbeh zaradila medzi oddychovky, ale toto bola veľmi vydarená oddychovka, plná lásky a krásnych citov.

13.09.2023 5 z 5

Královsky tvá Královsky tvá Emma Chase

Konečne nastúpila na scénu kráľovná Lenora, aj keď by som uvítala tento príbeh ako prvú časť série a nie poslednú. Najmä kvôli tomu, že tu nám autorka ukazuje, aká je Lenora v skutočnosti, čo všetko nosí na pleciach a najmä, čo všetko ju formovalo, aby bola skutočnou kráľovnou. Práve jej príbeh všetko začal.

Hlavne v jej príbehu som pochopila, aká je silná, no najmä, čo od nej krajina vyžaduje. Možno niekomu príde začiatok pomalší, ale ja som za takýto začiatok len rada, pretože nám autorka ukázala, ako sa krôčik po krôčiku stala kráľovnou, aké nástrahy musela prekonať, ale aj množstvo tých smutných chvíľ, ktoré ju v živote čakali.

Keď prišiel na scénu Edward spolu s ním prišlo množstvo lásky, ktoré Lenora potrebovala. Tie ich začiatky a najmä ich zbližovanie som si celé zamilovala. Toto bola skutočná rozprávka. Edward bol presne to, čo potrebovala. Milujúci, chápajúci, nápomocný, láskavý a vždy ten, na ktorého sa mohla spoľahnúť.

Krásny záver série, len škoda, že práve tento diel nebol prvý v poradí. Ja osobne by som to len uvítala.

01.08.2023 4 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Milujem to. A tá obálka je úžasná.

Ak hľadáte spojenie romantiky a humoru, tak toto je to práve orechové. A ešte k tomu hokej, veď, kto nemiluje knihy z hokejového prostredia, pretože ja rozhodne áno. Hneď od samého začiatku ma príbeh bavil, autorka ma hneď od prvej stránky vtiahla do deja a pokračovalo to až po poslednú stránku. Ani raz som sa pri čítaní nenudila a užívala si príbeh spolu s našimi hrdinami.

Ale poďme k našim postavám. Harper bola bláznivá, vtipná a mala to najzaujímavejšie povolenie, o ktorom som čítala...Akože haló toto autorka vymyslela bravúrne. Áno, Harper si niesla so sebou pár vecí z minulosti aj som ju chápala, prečo sa určitých vecí obávala, no zároveň to bola žena, ktorá bola odvážna. A keď spozná Collina zistí, aká môže byť láska úžasná.

Na začiatku je Collin tak trošku tajnostkár. Ale mne sa to jeho tajnostkárstvo páčilo, keďže vďaka tomu vzniklo množstvo zaujímavých zvratov v príbehu. Som rada, že autorka išla práve touto cestou, pretože tak bol ich príbeh zaujímavejší. Ale zároveň je Collin tak milý, nápomocný a pozorný, že z neho spadnete na zadok.

Harper a Collin sú postavy, ktoré mi takpovediac prišli až priveľmi skutočné, čo si obzvlášť cením, keďže vedeli vo mne vyvolať ten pocit skutočnosti a zároveň sú tým párom, o ktorom si poviete, že jednoducho musia byť spolu. Ja som sa do nich úplne zamilovala. A to nehovorím, akú mali medzi sebou neskutočnú chémiu a lásku. Takto si ja predstavujem knižný pár. DOKONALOSŤ. Celý príbeh bol milý, iskrivý, vtipný a plný lásky. Toto si musíte prečítať.

Už teraz netrpezlivo čakám na ďalšiu časť s Ryan, to bude živel.

30.07.2023 5 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Už po prečítaní predošlej časti som sa veľmi tešila na Liama a Peige. Už tam som sa dozvedela zopár informácií o nich, ale chcela som poznať celý ich príbeh. A aj som si ho patrične užila.

Na začiatok poviem, že opäť autorka stavila na nežnú romantiku, ktorú som v tomto príbehu len uvítala. Síce príbeh napreduje veľmi rýchlo, ale v tomto prípade mi to vôbec nevadilo, jednoducho som si užívala príbeh a lásku Liama a Peige.

Peige ako slobodná matka s dcérou, ktorá ma hendikep všetko zvládala bravúrne. Veľká téma je sám o sebe jej bývalý, ktorý je presne typ muža, ktorého by žiadna žena nechcela ani za milión. V mnohých situáciách som, tak Peige vedela lepšie pochopiť.

Som rada, že Liam zasahuje do príbehu hneď od samého začiatku, aj keď niekomu sa môže zdať ich vzťah hŕŕ, ale mne to medzi nimi prišlo všetko tak prirodzené a láskyplné. Liam je muž, ktorý sa ničoho nezľakne a nebojí sa prejavovať svoje city.

Čo sa mi najviac páčilo boli rozšírenejšie epilógy, keďže sme mohli nazrieť aj do ich budúcnosti, ktorá bola obzvlášť zábavná a plná lásky.

17.07.2023 5 z 5

Búrka Búrka Iveta Klemanová

Ešte predtým než som sa pustila do čítania ma hneď zaujala obálka, ktorá je neskutočná. Čo si budeme aj samotná anotácia ma prinútila, aby som si tento príbeh prečítala.

Som rada, že autorka stavila na povolania hrdinov, ktoré nie sú v knihách úplne bežné. Bolo to iné, a to sa mi páčilo. Však, kde nájdeme letušku a bývalého hráča NFL a zároveň vlastníka klubu. Elliot aj Louisa si ma získali. Dosť som obdivovala Elliota, napriek nepríjemnej minulosti mi prišiel ako vyrovnaný muž, aj keď je samozrejmé, že tú bolesť len tak niečo neodstráni, ale imponovalo mi, že sa nenechal utápať v sebaľútosti. Jediné, čo mu chýbalo bola práve Louisa - múdra žena, ktorá sa nenechá len tak zastrašiť, takéto hrdinky zbožňujem.

Začiatok ich príbehu sa mi veľmi páčil, nebolo to nič prvoplánové a v niektorých situáciách som absolútne nevedela, ako sa Louisa alebo Elliot zachovajú. Takže príbeh nebol zvlášť predvídateľný. Akurát bolo na mňa hŕŕ ich zbližovanie, mne tam chýbal nejaký medzikrok, kde by som sa ešte viac tešila na ich spoločné zbližovanie a výbuch citov. Pri niektorých častiach v príbehu som sa pristihla, že by sa mi žiadalo viac ich rozpísať, pretože niekedy sa mi zdalo, že som veľmi rýchlo prešla z jedinej situácie do druhej situácie. Popravde mne by vôbec nevadilo, keby má kniha aj viac strán.

Celková zápletka príbehu si ma získala. Hlavne téma pravdy a lži, sa mi v tomto príbehu obzvlášť páčila, toto autorka skvelo spracovala. Tento príbeh mi ukázal, aká môže byť pravda a lož.

Možno by niekto chcel o niečo sladší epilóg, ale mňa si práve tento epilóg získal, keďže v ňom bolo množstvo pravdy.

Pevne verím, že sa dočkáme aj príbehu, kde bude hlavná hrdinka Ava, keďže ma v tejto knihe veľmi zaujala

25.05.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Táto kniha je v podstate jednohubka, ktorú budete mať prečítanú veľmi rýchlo, ale napriek tomu má aj kvalitný obsah.

Knihy, kde hlavná postava trpí amnéziou som už zopár čítala, ale táto je poňatá z iného uhla, a práve to sa mi páčilo. Nie je to o tom, že sa hrdinovia počas príbehu zaľúbila a až potom jeden z nich stratí pamäť. Tu sa stretávame s Clem, ktorá nepozná svoju minulosť, nevie, že chodila s Edom a ani nevie, prečo sa s týmto sexy chlapíkom rozišla. V podstate počas celého čítania som spolu s Clem odhaľovala jej minulosť, najmä to, kým bola a aké zásadné rozhodnutia v minulosti urobila.

Clem bola na začiatku zvláštna, ale postupne som si ju obľúbila. To akou bola v minulosti som vnímala, len z rozprávania iných postáv. Ale táto "nová" Clem sa mi omnoho viac páčila. Bola viac sama sebou, neovplvyvňovali ju názory alebo rady iných, skôr sa riadila tým, čo ona sama chce, čo cíti a spoznávala samú seba.

Na začiatku som Edove správanie úplne chápala, keďže rozchod ho dosť zničil, ale postupnými krokmi sa snažil Clem pomôcť. V podstate môžem povedať, že medzi nimi išlo o takú malú slow-burn romantiku, ktorú som len uvítala, keďže obaja potrebovali viac času na zblíženie. A to ich postupné zbližovanie, plné citov, iskier a vášne sa mi páčilo.

Aj v tomto príbehu máme záporáka, ktorého som nemala problém odhaliť, ale chcela som vedieť, ako to všetko dopadne, keď sa príde na to, kto za všetkým stojí. Ale tu mám jediné negatívum, pretože práve toto odhalenie sa vyriešilo až veľmi rýchlo. Vôbec by mu nevadili 2-3 kapitoly navyše, kde by to autorka viac rozobrala a o kúsok viac napätia by spôsobila v príbehu.

Napriek tomu knihu odporúčam, pretože tu si ma získalo z akého uhlu poňala autorka tento príbeh. Som veľmi zvedavá na ďalšieho brata.

09.05.2023 4 z 5