any333 any333 komentáře u knih

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Konečně jsem se dočkala, v tomto díle se hodně rozebírá komunita dračí populace. Bylo zajímavé dozvědět se, že existuje něco jako dračí cejchy nebo Pán pokladů. Smekám před autorkou, její svět a zápletky jsou vždycky promyšlené a každý zpočátku nepotřebný detail dokáže zamávat dějem. Tady to bylo například to dračí ovoce.
A také se po dlouhé době začal objevovat Sváťa. Zprvu jsem si myslela, že autorka pak podobně jako jeho vynechá Rafana, ale nakonec se tak nestalo.
Strašně jsem si oblíbila Avisira a jeho rozmluvy s Hankou. To její "ty hloupej ptáku" mi vždycky vykouzlilo úsměv na tváři.

18.11.2016 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Doplňující příběh o drakiích, konkrétně Azurce. Myslím, že se děj knihy odehrál ještě před trilogií, protože tam zmiňovala pouze Jacindu bez Willa a Tamru ještě jako milovnici lidských večírků. Bylo to spíše oddechové, romantické a větší akční scéna se vyskytla jedině kousek u konce.
Přišlo mi, že buď to mají všechny drakie, nebo autorka stejné chvění použila jak u Azurky, tak Jacindy. Will a Tate probouzeli jejich skryté osobnosti.

09.11.2016 5 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Takže se moje teorie o pokračovací druhé části nepotvrdila, spíš to vypadá, že přátelé budou zachraňovat svět, nejdřív před aberily, teď knuty, co asi bude příště...
I když jela Hanka hlavně hledat otce, musela nakonec řešit hlavně věci okolo a za svým ztraceným rodičem se dostala až na úplný konec.
Pobavilo mě, jak vlastně dostávali knuty pod kontrolu. Dali jim napít kořalky a zmatená mysl se mohla snadno zbavit nadvlády.
Trochu mě mrzí, že se skoro v minulém i tomto díle neobjevoval Sváťa. Dřív byla trojice téměř pořád spolu a teď ho nachají doma a odjedou řešit výkyvy anomálií.
Padla tam zmínka o králi albatrosů. Tahle rasa se objeví příště?

06.11.2016 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Trilogie vrcholí, Jacinda proniká k enkrosům a získává tam nové spojence. Musím uznat, že tento díl byl ze všech nejvíce protkaný akcí, skoro v každé třetí kapitole se něco semlelo, ať už s šedým drakim, vyhledávacími čipy nebo famózním závěrečným střetem. Od prozrazení pravého zrádce Jacindina otce se toho událo tolik v tak krátkém čase, že to byl masakr. Nakonec jsem však ráda, jak to dopadlo, i když jsem fandila někomu jinému než hlavní hrdinka.
A Tamra s Deghanem budou skvělý pár, úplné protiklady, jak je to v příběhu napsáno. Ona byla dlouhou dobu zakrnělá a on si nepamatoval svou lidskou podobu.

31.10.2016 5 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Tento díl byl protkaný napínavostí a tajemnem zatím nejvíce. Už od samého začátku se něco dělo, každý detail měl nějakou úlohu(tedy až na to setkání ve skladu, ale třeba se díky tomu dají Hanka a Sváťa dohromady) a mordovalo se tam taky víc než v minulých. Ale smrt Karmaneuduny bych oželela, Plamovi a Hance bude jistě chybět její opora.
Připadá mi, že první čtyři díly byly jedna oddělená část a pětka nahrazuje hranici mezi tímhle novým dobrodružstvím.
Nejvíc se mi líbilo, když byla dcera jednorožce a sestra draka u trpaslíků. Výměna nožíku ze školní jídelny za pravou zbraň? Proč ne.

29.10.2016 5 z 5

Pohádky nejsou fér Pohádky nejsou fér Shannon Hale

Další pojetí pohádek jinak než je známe. Raven a Apple si shánějí informace a poznatky, jak lépe vládnout nebo se dostat na linku svobody. Víc jsem si z nich oblíbila Raven, zaujal mě její příběh, když se musela protloukat světem jako dcera Zlé královny. A to s tou cedulí KOPNI MĚ, JSEM ZLÁ, bylo vůči ní předpojaté.
Dále se mi zamlouvá Maddie, její typický Kloboučnický pohled na svět, a Cerise. Taková tajemná postava, s rodiči různých světů. Asi celkově bych se přiklonila na stranu Rebelů.

27.10.2016 5 z 5

Hay Lin - Dračí vítr Hay Lin - Dračí vítr Lene Kaaberbøl

Hay Lin získá od dobrého přítele její babičky zvláštní lucernu. Prý ji měla dostat, až přijde správný čas. Čarodějka Vzduchu netuší, že se tak zavázala splnit slib daný babičkou jednomu lidu sužovanému krutou Císařovnou, která jako své poskoky využívá veškerý hmyz. Hay Lin bude potřebovat pomoc svých kamarádek, aby vládkyni zastavila.
Hay Lin se stala asi mou nejoblíbenější W.I.T.C.H., nejspíš kvůli osobitému stylu oblékání a jejímu živlu. A tak jsem si ji nechala na konec téhle oddechové série o Strážkyních Kondrakaru.

26.10.2016 5 z 5

Cornelia - Zelená magie Cornelia - Zelená magie Lene Kaaberbøl

Cornelia se na okamžik stane opravdovou modelkou, jenže kvůli podivným zeleným jiskřičkám jsou její fotky zamítnuty. Rozhodne se zjistit, co po ní světélka chtějí a společně se svými kamarádkami se vypraví na pomoc říši, kde se usídlil zlý červ Karok, který ničí tamější krajinu.
Připadá mi, že se dívky v novelách chovají jinak než když nejsou samotnými vypravěčkami děje. Dělají věci v některých situacích tak, jak bych nečekala vzhledem k jejich povaze.

25.10.2016 5 z 5

Taranee - Plamen moře Taranee - Plamen moře Lene Kaaberbøl

Taranee měla špatné přání a musí si nést následky. Vypraví se se svými kamarádkami Strážkyněmi do jiného prostoru, kde vládne Mořská Královna, co unesla jejího bratra. Je na čarodějce Ohně, aby ho dostala zpátky. Královna ovšem ovládá takzvaný mořský oheň, který jí propůjčuje neobyčejné schopnosti.
Pokoušela jsem si představit Reba a nevím proč, ale připadal mi hrozně roztomilý.
Asi bych taky jako pan Buckingham utekla, kdybych na své zahradě uviděla představení živlů. I když bych měla jako on brokovnici.

24.10.2016 5 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

U první kapitoly jsem měla pocit, že čtu úplně jiný příběh než ten ze série Sedmého smyslu. Posléze se ale ukázalo, že na seznamu hlavních postav přibyde Tulian a možná i Silmur. Dvojčata Mojeranovi získala vlastní kapitoly a musím říct, Sam s Tomem toho za ty dva roky stihli prozkoumat v Airbowanu opravdu hodně.
Tím se dostávám k tomu, jak rychle tenhle díl plyne. Zatímco u minulých jsme prožívali s hrdiny jeden rok, tady byl dvojnásobek.
Nechybí tady napětí, taky jste si říkali, kdo to unesl Tuliana z Gortovy zahrady?
A za nejvtipnější bych označila scénu, když Zachariáš naháněl Vrona se sekerou.

24.10.2016 5 z 5

Irma - Pekelná hudba Irma - Pekelná hudba Lene Kaaberbøl

Irma a její kamarádky Strážkyně se nachomýtnou k první premiéře nové hvězdné kapely Pekelníci, do které se posléze zblázní celá škola. Spolužáci chodí jako oživlé mrtvoly a zpívají si písničky. Něco tady musí být špatně! Čarodějka Vody se rozhodne začít hledat u hlavního kytaristy Keda, který jako by byl z jiné planety...
Taky jsem si při řešení hádanky od sfingy jako první vybavila lásku, slovo rád by mě nenapadlo.

21.10.2016 5 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Další díl ze strhující série. Spousta věcí se uzavírá, ale pár jich přece ještě čeká na dořešení.
Fandila jsem Hance a Nikovi, no, asi by mě taky při pohledu na Paulu bodal osten nenávisti.
Přijde mi, že autorka nám postupně popisuje všechna společenství, která se v říši sedmého smylu nacházejí. Jednorožci, teď sirény, příště se nejspíš objeví draci.
Jsem ráda za Vrona, opravdu mi přirostl k srdci a bylo by nepraktické, kdyby byl na špatné straně nebo doopravdy zemřel.
Příští díl se má věnovat pobytu Toma a Sama v Airbowanu, tak jsem zvědavá.

19.10.2016 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Zajímavé zakončení tetralogie. U konce jsem si pokládala neodbytnou otázku, jak tedy Galbatorixe zabijí, když znal to slovo. A Eragon to vyřešil neobvyklým způsobem.
Na posledních stránkách dal autor dost prostoru pro zakončení veškerých nejasností a na nikoho nezapomněl.
Fandila jsem Arye a Eragonovi, v kapitole o Fírnenovi jsem jim držela palce a dopadlo to skoro jako s Murtaghem a Nasuadou.
Mám jisté podezření, že když se Galbatorix zmínil o osobě z Jasnovidčiny síně, neměl namysli náhodou Angelu?

06.10.2016 5 z 5

Will - Srdce Kondrakaru Will - Srdce Kondrakaru Lene Kaaberbøl

Kniha věnovaná Will Vandomové, čarodějce energie. Když neopatrností přijde o Srdce Kondrakaru, musí ona a její kamarádky udělat všechno pro to, aby ho získaly zpátky.
Jsem zvědavá, do jakých Světů se W.I.T.C.H. dostanou příště, když teď navštívily planetu s blesky a Salamandry.

06.10.2016 5 z 5

Ghúlmošky navždy Ghúlmošky navždy Gitty Daneshvari

Nová parta ve složení chrličky, dívky z plátů a nýtů a dcery masožravé rostliny musí zachránit své spolužáky z Monster High.
Zaujal mě autorčin styl psaní, ještě jsem nečetla knihu, co byla v er formě a zároveň v přítomném čase.

27.09.2016 5 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

U téhle knihy se nešlo nudit. Pořád někdo s někým bojoval, řešila se tajemství skrytá ve foliantech a ohledně Šnůry perel. Překvapilo mě, že se "démon" vzdal lehčeji než Sethon. Chápu sice, že královská krev dokázala ovládat dračí oči, ale ta Dillonova proměna byla taky silná.
Konec je vlastně takový otevřenější, každý si může zvolit alternativu, která se mu víc líbí.

23.09.2016 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Na tuhle knihu jsem se těšila z důvodu, že se dozvím další články z kultury elfů a trpaslíků. Bylo zajímavé pozorovat, jak se Eragon s Roranem stále kontrolují, jestli se, jak řekl Oromis ,,ruce válečníka nemění na ruce prahnoucího po krvi,,. Jsem zvědavá, co se stane v Pevnosti duší, s Eldunarí, Murtaghem a Trnem a jak nakonec zničí Galbatorixe. Musím si dopřát další díl.

13.09.2016 5 z 5

Rodinné štěstí Rodinné štěstí Iginio Straffi

Kniha z nové série Winx Family. Stella se snaží sblížit své rodiče pomocí magie, ale až na konci si uvědomí, že láska je kouzlo sama o sobě.

Trochu mě zarazilo, že Musa zná Poštu pro
tebe.

13.09.2016 5 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Naši tři hrdinové teď už společně nastupují do školy v Santareně. Rafan začne ve svých snech nacházet vize věcí budoucích, Sváťa si najde novou rodinu a Hanka má obavy z Plamova bratra Drápa.
Tento díl měl víc akčních scén na začátku, u konce se řešil hlavně složený úkol u jednorožců. Vize nám sdělují úlomky, co se stane v příštích dílech. Doufám, že Dundar přestane být tak předpojatý k drakům.

11.09.2016 5 z 5

Znovuzrození dračího oka Znovuzrození dračího oka Alison Goodman

Eon(a) spolu se svým mistrem rozehraje hru, kterou však nemá tak zcela pod kontrolou. Její dračí síla je totiž pro ostatní dračí oka stejným tajemstvím jako pro ni samu.
Do toho existují dva muži, co chtějí pomocí svého plánu usednout jako císaři na trůn. A jedna strategie zahrnuje i Eonu...
Líbilo se mi, jak autorka spojila japonskou kulturu s fantasy světem, zamíchala do toho dvanáct znamení a vysvětlila jejich magické vlastnosti .

07.09.2016 5 z 5