any333 any333 komentáře u knih

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Opět se tady setkáváme se spoustou zvratů, něčekaných překvapení (hlavně ukrývajících se v koši) a jednotlivé indicie do sebe zapadají kousek po kousku. Je tu jistá spojitost s předchozím dílem, ten nalezený papír se ukázal důležitým.
Nejvíce mě dostalo, když došel okousaný papír ze Stínadel a Rychlonožka se pokoušel k jeho poškození použít jejich psa Kuliferdu.

04.09.2016 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Tenhle díl překvapoval více než první a konečně se objevil Široko se svou tajemnou maskou. I když překvapení s Bublinou ke konci bych klidně oželela. Závěr je šťastný, ale ještě je třetí díl, tak jsem zvědavá, co bude mít Žlutý květ za problémy.

21.08.2016 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Je trochu pro zlost, když znáte seriál a pak až teprve knihu. Proto jsem v některých chvílích nebyla překvapená, což ovšem nic nemění na tom, že jsou Stínadla místem strašidelným.
Mrzelo mě to, když s Červenáčkem nemluvili téměř tři čtvrtě knihy a on se příliš neobjevoval.
Nejvíce mě mrazilo ze zápisů v deníku Jana Tleskače.

21.08.2016 5 z 5

Pokušení Pokušení Lisa Jane Smith

Poslední díl série, tentokrát se zlými předky. Dojal mě konec a scéna s Faye na hřbitově. Do té doby jsem si myslela, že má ráda jen sebe a své upírské kočky. Nevím proč, ale vždycky když nějakému klukovi fandím, vyhraje ten druhý. Škoda.

18.08.2016 5 z 5

Rozkol Rozkol Aubrey Clark (p)

Tato pokračující trilogie se dost lišila od té původní. Připadalo mi, že se změnila jak Diana, tak Cassie. Jedna už nebyla tak laskavá a druhá tak plachá. Čekala jsem víc výstupů bratrů Hendersonových, ale ten na střeše mě taky rozesmál. Konec je otevřený, proto se pouštím do dalšího dílu.

15.08.2016 5 z 5

Moc Moc Lisa Jane Smith

V tomto díle sice nebylo tolik akce jako ve druhém, ale vynahradily to zvraty číhající na každém rohu. Trochu mě zklamalo, že temnou sílu porazili tak brzy, jen na půl kapitoly. Musela jsem se zamyslet nad Dianinou laskavostí, jak na začátku, tak na konci.

13.08.2016 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Tahle kniha byla podle mě o hodně akčnější než předchozí. Pár nevyřešeným záhadám z prvního dílu se přichází na rozuzlení, ale i tak nejsou zcela odkryté. A objevuje se někdo dvakrát horší než Faye.
Nejvíc jsem se musela usmívat při té nevšední oslavě narozenin.

11.08.2016 5 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

První díl se mi zdál lepší, s promyšlenějším dějem. Tohle mi připadalo jako takový zápis z deníku, ale alespoň se tam vyskytly nevšední věci. Silný byl Ernin příběh a jak se s tím vyrovnávala. A Lenka(bývalá Leni) ji povzbudila slovy: ,,Štěstí přijde zítra."

10.08.2016 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

V tomto díle se toho příliš nestalo, kromě naznačení linií pro příští knihy o Tajném kruhu. Máme tu vraždu bez viníka, tajemné dveře z lebky a nějakou temnou sílu. Na konci vezme Faye osud do svých rukou, takže jsem zvědavá, jak se to všechno rozplete.

09.08.2016 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Tahle kniha ukazuje, že ani v Německu nebylo vše tak úžasné, jak jsem si předtím myslela. Obyvatelstvo spustošeno válkou nemělo dost jídla a pořádné oblečení.
Bylo zajímavé, když si Leni vybavovala různé okamžiky pro ni "z onoho světa".

08.08.2016 5 z 5

Zlatý fénix Zlatý fénix Lene Kaaberbøl

Tajemství odhaleno, Magická koule spojena a svět zachráněm. Překvapilo mě to, že Mraveneček nebyl ten, za koho jsem ho pokládala, spíš úplný opak.

01.08.2016 5 z 5

Stín sovy Stín sovy Lene Kaaberbøl

Šeredýr se projevuje a staví W.I.T.C.H. do hledání Sovího střepu překážky. Úplně jsem se vžila do Hay Lin, když byla ve falešném městě a vlastně neexistovala. Začínám mít tušení, co by mohl být Mraveneček zač.

01.08.2016 5 z 5

Spáry orla Spáry orla Lene Kaaberbøl

Začíná se to rozjíždět a Šeredýr intrikuje. Kdyby tak věděl předem, že si moc nepomůže...Mraveneček bude mít nejspíš v téhle sérii ještě nějakou důležitou magickou roli.

31.07.2016 5 z 5

Kamenný sokol Kamenný sokol Lene Kaaberbøl

Čekala jsem jistou podobnost s knihami o Winx. Nevyplnila se. Je tady víc dobrodružství a záhad. Možná to bude tím, že je to první díl čtyřdílné série.

31.07.2016 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Tento díl se mi zdál o trochu víc záživnější. Možná to bylo tím, že se čtveřice sourozenců už nechovala jako úplné děti. Dost jsem se sžila s Edmundem, když si vybral, že půjde s Lucinkou.

28.07.2016 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Asi nejznámější díl této série, s průchodnou skříní, zákeřnou ledovou čarodějnicí a moudrým tajemným Aslanem.
Bylo mi ho na konci líto, jak se nechal připoutat ke Kamennému stolu.
A ten profesor, není to náhodou Digory z Čarodějova synovce?

25.07.2016 5 z 5

Hustoupírský Hustoupírský Sienna Mercer

I když už znají tajemství o svých pravých rodičích, musejí se sestry rozdělit. A samozřejmě to tak nehodlají nechat!
Nejvíc mě dojala devátá kapitola, jak Olivia našla deník.
V tomto díle se dozvídáme něco málo o upírských Vánocích.

15.07.2016 5 z 5

Tajemství krve Tajemství krve Sienna Mercer

Prozrazeno je nejen tajemství o sestrách, ale i jejich pravých rodičů. Jen mi ty tři zkoušky připadají v anotaci moc zveličené.

14.07.2016 5 z 5

Měsíční oko Měsíční oko Libba Bray

Oslnivé. Skloubení doby staré Anglie a fantasy prvků, odkrývání tajemství deníku, říší a hledání sebe samých. Příběh mě přiměl se zamyslet nad situacemi, jaké prožívaly ženy v dřívější době.

13.07.2016 5 z 5

13 modrých koček 13 modrých koček Thomas Brezina

Tahle detektivka mě donutila domýšlet si stále nějaké nové konce, protože s přidáváním dalších a dalších detailů se moje domněnky bořily. A konec byl překvapivý, jak říká poslední kapitola "I dospělí si chtějí hrát".
Jen je trochu škoda, že ten trik nakonec objasnili jen tak málo.

09.07.2016 5 z 5