any333 any333 komentáře u knih

Počítačový démon Počítačový démon Thomas Brezina

Další napínavá detektivka. Pattina zvířátka se vždy hodí. Nejvíc mě dostala scéna, kdy Tina Patti poslala domů se slovy: ,,Někdo musí v pokoji chrápat za čtyři."

08.07.2016 5 z 5

Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Veronika Válková

O samotném císaři se příliš nedozvídáme, spíš o jeho dvoře plném astronomů a alchymistů. Musela jsem se usmát, když si konečně "zatracení bratři Brahové" všimli, že Bára není Bárta.

06.07.2016 5 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

V tomhle díle se Bára dozvídá něco málo o tajemství atlasu, nachází si vhodného kandidáta na sourozence a udivuje mě o své neznalosti.
Sice je pravda, že o vlastivědě zrovna moc velký pozor nedávala, ale snad nevědět, co je to Písmo Svaté a město Tábor si plést se skautským táborem, je na její věk trochu na pováženou.

05.07.2016 5 z 5

Pozdvižení v Pompejích Pozdvižení v Pompejích Veronika Válková

Tenhle díl se o hodně lišil od předchozího. Byla tam zapletena detektivka, takže další plus. Jen ta římská pojmenování byla trochu složitá, pro toho, kdo by je slyšel poprvé.

03.07.2016 5 z 5

Hvězda splněných přání Hvězda splněných přání Jill Murphy

Hezké zakončení série. Jen mě trochu zaráží, jak se z průšvihářky vypracovala na premiantku třídy za jediné pololetí.

02.07.2016 5 z 5

Ukradené kouzlo Ukradené kouzlo Jill Murphy

V tomhle díle jsem měla nutkání Ethel něco udělat, protože to, co udělala, byl vrchol. Mildred by mohla přestat být tak naivní.

01.07.2016 5 z 5

Námořníkův poklad Námořníkův poklad Jill Murphy

Tentokrát se Mildred snaží nedělat potíže v Zátoce zmaru. A moc jí s tím nepomáhá ani Ethel, ani Mourek.

30.06.2016 5 z 5

Zakletý kouzelník Zakletý kouzelník Jill Murphy

V tomto díle zjišťujeme, že Ethel je ještě větší mrcha. A Mildred mě překvapila, že byla schopná pro záchranu žabáka i spoutat spolužačku.

30.06.2016 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Líbilo se mi spojení čtyř různých světů, lidí, sirén, draků a jednorožců.
Nikdy by mě nenapadlo, že každá skupina má vlastní oslovení, školu, zákony...
Sice byla popisována jen tak okrajově, ale i přesto měl děj určitý spád. Chystám se na další díl.

28.06.2016 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tahle kniha mě neskutečně pohltila už od třetí kapitoly. Šílenství, šepotání, Říše divů...a ještě Morfeus.
Skoro každý detail měl nějakou úlohu a tak jsem byla místy trochu zmatená. A když jsem si všechno po půlce ujasnila, přijde rána!
Skoro všechno byla jen lež.

22.06.2016 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Tamra se v tomto díle pěkně vybarvila(nebo spíš zbledla). Předtím jsem ji měla za tu, která Jacindě nic nepřeje, a karty se obrátily. Teď měla co závidět její sestra. Ale pokusila jsem se vžít do Jacindiny role a myslím, že bych žárlila taky. Jsem zvědavá, jak se to celé vyvine. Takže se vrhám na další díl.

15.06.2016 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Tahle kniha mě jako jedna z mála donutila se bát. Námět byl originální a alespoň jsem se seznámila s nějakými čarodějnickými rituály. Konec mě překvapil, hlavně Veronika.

10.06.2016 5 z 5

Kouzlo přátelství Kouzlo přátelství Regina Bizzi

Oddechové čtení, s populárními vílami. Tentokrát o hledání Bloominy sebedůvěry.

10.06.2016 5 z 5

Hugo a jeho velký objev Hugo a jeho velký objev Brian Selznick

Příběh popisující různé mechanické stroje, rané kinofilmy a osudy Huga Cabreta. Byl doplněn překrásnými ilustracemi, které někdy sami vyprávěly kousek knihy.

05.06.2016 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Takový doplňovací příběh, odehrávající se nejvíce v Kalormenu.

30.05.2016 5 z 5

Skandálzubní Skandálzubní Sienna Mercer

Hezké pokračování. Překvapil mě konec, jak dokázali šikovně Serenu přelstít. Taky jsem ráda, že se zde sestry dozvídají něco málo o své pravé rodině.

21.05.2016 5 z 5

V lese vlkodlaků V lese vlkodlaků Thomas Brezina

Další čtivá detektivka, poprvé byl zloduch ten, u koho bych to nečekala.

18.05.2016 5 z 5

Mildred opět zasahuje Mildred opět zasahuje Jill Murphy

Kniha byla krátká ale hezká. Místy vtipná. Jsem ráda, že se holky nakonec zase skamarádily.

06.05.2016 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jedním slovem nádhera! Autor překrásně popsal vztahy v přírodě, ať už potravní, nebo mezi Bílým tesákem a jeho průběžnými majiteli. Dávám mu za pravdu, že se charakter musí tvarovat. Popsal život takový, jaký je.

22.04.2016 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

U tohohle fantasy příběhu s romantikou jsem si myslela, že dokonale vím, co se stane. Konec mě překvapil, spíš tedy hlavně Will. Nadchla mě též ich forma. A protože je konec otevřený, těším se na další díl.

13.04.2016 5 z 5