any333 any333 komentáře u knih

Poklad posledního draka Poklad posledního draka Thomas Brezina

Autor ani u tohohle dílu nelenil a zasypal čtenáře akcí hned v prvních kapitolách. Zločinci jsou tentokrát spíš skrytí v pozadí, takže před odtajněním nelze s přesností uričt, kdo provádí ty zvláštní věci. Jediné, co bych snad vytkla, je ten příliš urychlený konec, protože všechno podstatné a pouze převyprávěné od postavy, ne popsané dějem, se dozvíme až na samém konci poslední kapitoly.

13.08.2017 5 z 5

Trollí vrch Trollí vrch Katherine Langrish

Knihou jsem se musela trochu prokusovat, ale přikládám to za vinu tomu, že už jsem z příběhu tohohle rázu jaksi vyrostla. Připadalo mi to jako taková pohádka ze severu, co má z fantasy jenom ty trolly a Babici Zelenozubou. Ale byla to taková oddechovka, sice těžší na čtení, ale co se děje týče. Jak už jsem zmiňovala, jsem zvyklá na něco akčnějšího. I když, pokud bych měla přemýšlet, že bych si to přečetla před nějakými pěti roky, tuším, že by mne to zaujalo. Takhle jsem jenom nasávala severskou atmosféru.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

K téhle série jsem se strašně dlouho dokopávala a nakonec toho vůbec nelituji. Řekla bych, že se stane jednou z mých oblíbených. Tak hlavně, zbožňuji mytologie, různé příšery, oblíbila jsem si Percyho humor a navíc ten styl, jakým to bylo napsáno. Prostě tak lidský, jako by to někdo jen vyprávěl, a to jsem nikde zatím neviděla.
Bohužel se ke mně dostala spousta spoilerů, takže jsem od začátku věděla, kdo bude tím zrádcem a jiné okolnosti, což mi trochu ubralo na požitku z jinak skvělé knihy. Ale tomu už se nevyhnu. Ale, co mě vážně překvapilo a dost pobavilo, byl ten incident na koupališti. Jako vážně? Já z toho nemohla.
Každopádně nám někdo vylézá z Tartaru, takže je jasné, že bude i v příštích dílech o zábavu postaráno. Už se těším.

Strážkyně mlžných kamenů Strážkyně mlžných kamenů Christoph Marzi

Tak, po přečtení tohohle dílu jsem ji jistá, že tuhle sérii zařadím do své pomyslné kategorie 'oddechovějších'. Ano, něco dobrodružného se tam dělo, ale zase nějakou extra velkou úlohu to tam nemělo. Zato oceňuji výběr prostředí, protože alespoň já ještě, kromě tohohle, nečetla nic, co by se odehrávalo v Barceloně a okolí.
Docela mě taky zaujal ten had, culebra, a popis jeho chování k lidem. Tuším, že to má ještě nějaký jiný význam. A taky se tady dozvídáme o Jordiho matce, co odešla do Madridu. Myslím si, že se ještě objeví v posledním díle.
A taky jsem si oblíbila Kamino, takže jsem zvědavá, jak to s ní, ostatními a Malfuriou dopadne.

Rozpolcení Rozpolcení Gabriella Poole

O tomhle díle nějak nevím, co si mám myslet. Sice se tu odkrývají nové skutečnosti potřebné pro poslední díl, ale taky mě docela dost překvapilo nerozvážené chování Ranjita. Chápu, byl do Cassie zamilovaný až po uši a proto se to rozhodl udělat, ale i tak si myslím, že si to možná mohli vyříkat.
Ale to nic nemění, že byla tahle kniha napínavá, sladce romantická a místy dost hodně překvapivá. Například to s Jakeem na konci. Musela jsem tu pasáž číst dvakrát a stejně tomu nemůžu uvěřit. Upřímně, chudák Isabella.
A co se týče milostného trojúhelníku, který je tady nastíněn, zase fandím nepravému, protože jestli se události nějak jinak nevyvinou, jsem si jistá, že nevyhraje. O tomhle se nechám překvapit v dalším díle.

16.07.2017 5 z 5

Popravdě, před touhle knihou jsem ještě žádný divadelní scénář nečetla, takže to pro mě bylo něco nového. Ale očekávala jsem jistou spojitost s původními sedmi díly, takže mi to ani nevadilo. Knihu jsem měla díky stylu, jakým byla napsaná, přečtenou velmi brzo a docela mě překvapilo to hraní s časem. Odpovědělo to docela na dost otázek, co by se stalo kdyby tenhle a tenhle neumřel a tak.
Nejvíc jsem si oblíbila Scorpiuse, ale Albus byl taky fajn, což se ovšem nedalo říct o postavách již známých. Třeba Draco Malfoy se podle mě choval naprosto jinak než v původních dílech a nevěřím, že by se za tolik let dokázal změnit. Tohle mi přišlo asi tak nejhorší.
Co se týče nejoblíbenějšího okamžiku, asi bych to za sebe typovala někdy, když vyprávěl jenom Scorpius. Ale konec byl taky hezký, i když se mi na té dívce něco od začátku nezdálo, ale i tak.
Abych to shrnula, brala jsem to jako takovou oddechovku, ve které jsem se setkala se známými postavami a dozvěděla se, co bylo dál. I když mi to někdy připadalo charakterově nesouvisející.

09.07.2017 5 z 5

Krevní pouta Krevní pouta Kevin Emerson

Tahle série patří k dalším, které mi neskutečně přirostly k srdci. Snadno oblíbitelné postavy a docela akční děj a tajemství v každém díle. Ale myslím, že tenhle se mi zatím líbil nejvíce.
Takže na začátku se dozvídáme, jak se vede Deanovi, jako zombie, u nich doma. Hm, taky to není žádný med, ale Oliver má větší problémy. Už předtím jsem fandila Zlociusovi, ale tady jsem si ho oblíbila ze všech nejvíc a doufám, že další díl vyjeví, co má starší bratr za lubem.
A taky už se začíná projevovat vliv proroctví. Jsem zvědavá, jak se to celé vyvine. A jak dopadne ten slibovaný souboj Olivera a Lythie? Jsem vážně zvědavá na čtvrtý, bohužel předposlední, díl.

09.07.2017 5 z 5

Vzestup a pád Vzestup a pád Eliot Schrefer

Tenhle díl, to teda bylo něco. Děj nabral rychlý spád a objevují se naprosto nečekané překážky. Hlavně je tady dvojí vyvrcholení, jednou v poušti, kdy si Rolan konečně připne zelený plášť, a následně v Zeleném hradu. Tohle určitě pro mě jeden z nejlepších dílů série, ale mohla se více objevovat Mei-lin.
Když už ji zmiňuji, v tomhle díle mi připadalo, že si s Dží vyměnily role. Ona byla ta klidná a panda šla první do boje. A taky byly okamžiky s nimi moc dojemné, i když jich bylo málo.
Co se týče nalezení rosomáka, chvíli jsem dumala, co to může znamenat, a moji teorii zdaleka předběhla skutečnost. Co to mělo zatraceně být! Kdo by tohle čekal! Ten Požírač je vážně mazaný.
A teď se ohromně těším na další díl, i když trochu smutně. Už asi jenom dvě knížky a skončí to, co? Škoda, tahle série je se mnou už docela dlouho.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

K téhle sérii jsem se dlouho dokopávala a konečně jsem se k ní dostala. Přiznávám, že toho nelituji. Sice musím uznat, že tenhle díl je spíš takový seznamovací, ale je přede mnou ještě celá série, takže mi to vůbec nevadí.
S Willem jsem mnohdy soucítila, ale někdy se na můj vkus moc ptal, ale to má hraničář v povaze, takže dobré. Co se týče Horáce, jsem ráda že se zbavil těch, co ho šikanovali, a pak se nadobro(snad) usmířil s Willem. A Halta s Gilanem jsem si oblíbila asi nejvíc, kvůli těm jejich přestřelkám.
A ta záležitost s Willovým otcem jsem tušila, že bude nějak souviset s Haltem, ale nenapadlo by mě, že takhle.
Rozhodně mě zajímá, co přinesou příští díly. Vždyť stále nevím, co to Morgarath konkrétně chystá a jestli to Allys a Willovi vydrží.

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Po Synovi pekel jsem očekávala něco stejně krvavého, ale nakonec se ukázalo, že to bude spíš taková oddechová fantasy romantika, kde si hlavní hrdinka po celou dobu nebude moct vybrat mezi dvěma muži. Tohle byl asi ten největší problém, takové mrchy nemám ráda ani ve všedním životě, natož v knihách.
Přejdu k postavám. Larissu jsem se snažila se zavřenýma očima snášet, ale rozhodně to vyrovnali bratři svými poznámkami. Většinou si z nich vyberu takové to "zlé dvojče" ale tady moc nedokážu rozeznat, který je který, ale za tu podpásovku na konci jsem litovala Liama, takže vyhrává spíš on, i když teď už je mu to asi houby platné. Pokud to tedy nezmění další díl.
Konec je hodně moc otevřený a navíc mě zajímá, jakou tam měl úlohu prolog z tohohle dílu, takže se chystám na další.

28.06.2017 5 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

Vtipné pojetí dějepisu. Bylo dobré že včetně líčení Karlovi doby autorčin příběh měl zápletku a děj šťastně dotažený do konce.

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Další díl z poučné série o cestách do minulosti. Tentokrát jsem mohla společně s Bárou přicházet na okolnosti z Egyptské(nebo spíš Taketmetské?) mytologie a tuším, že takové základy mi stačit nebudou. Tahle kniha mě příměla, abych se v nejbližší době poohlédla po nějakých obsáhlejších mytologických osudech.
A co se týče Maimose, nečekala jsem, že na konci tak znenadání objeví. Byla jsem překvapená stejně jako Neferib s Bárou.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

K tomuhle dílu jsem přistupovala se smíšenými pocity, protože jsem prvně viděla ne moc kladnou recenzi, ale nakonec musím říct, že mě kniha bavila a stránky rychle ubíhaly.
Zdálo se, že tady nám autorka víc přiblížila svět, ve kterém se děj odehrává a doufám, že ještě nějaká mapování přibydou, protože ráda bych se dozvěděla něco o zemi dvojčat, kde se Ardenové vyskytují běžně.
Děj se mi nezdál vůbec nudný, pořád se něco dělo, od útěku z Tucku, přes Oceánskou vyhlídku až k prvnímu Mavenovu vzkazu, samozřejmě nesmím zapomenout na konec. Tam mě docela překvapilo, kdo zrovna to odnesl. Jedné z postav je mi líto, oblíbila jsem si ji.
A co se týče ostatních, Cal je mi pořád lhostejný, Kilorna jsem v některých chvílích proklínala, ale jinak mi nevadil, Shadea jsem si zamilovala a o něco míň Farley(u té si myslím, že vím, co se s ní děje), pak taky Cameron s její drzou povahou a Mare mi nevadila a mnohdy jsem se s ní totožně sžila. Akorát mi docela vadila věta ,,Jsem bohyně blesku" co se objevila alespoň jednou za pět stránek. Vážně, lezlo mi to neskutečně na nervy. A pak zbývá Maven. Tohohle prince jsem si oblíbila, takže jsem radostně hltala každou stránku s ním, a že jich tam bylo pomálu. Snad se to v dalším díle napraví.
Jediné, co mi tak přišlo divné, byla podobnost s druhým dílem Serafíny a potom s X-Meny třetím dílem s názvem Poslední vzdor. Jsem docela fanda do Marvelovek, takže se mi to například s Cameroninými nebo se schopnostmi Babi zdálo podobné Leechovi a Mystique. Ale to je třeba jen můj názor.
A závěr je hodně moc otevřený, takže s radostí přivítám třetí díl.

22.06.2017 5 z 5

Magie v utajení Magie v utajení Ellie Boswell (p)

Čekala jsem to víc oddechové, asi jako první díl, a on se tady najednou vyskytne i souboj. Přivítala jsem to jako příjemné plus.
Co se týče Angelicy, tušila jsem to dřív než Sophie, ale rozumím, je to pro mladší věkové kategorie neż jsem já. A rozbíhá se nám tady pěkný paradox. Sophie a Ashton jsou nepřáteli a přitom je to k sobě táhne jako magnety. Že by Sophie skončila jako její teta? Zatím mám jen takové domněnky, uvidím, co přinesou další díly.

Golemovo oko Golemovo oko Jonathan Stroud

Tenhle díl se mi líbil stejně moc jako ten předchozí a taky jsme tu našli spoustu spletitých záhad s vlastní uzávěrkou na konci, i když některé otázky přetrvávají do třetího dílu.
První, na co jsem čekala už od dočtení Amuletu, bylo autorovo zpracování Prahy. Docela mě překvapila ta poznámka o hřbitově na každém rohu, ale když se tak zamyslím, dost možná je to pravda. Část pátrání po golemově záhadě v Praze mě bavila z celé knihy nejvíc, ale ta poslední byla taky hezká.
A zatímco v předchozím díle mě zlobilo, že se Nathanielovu minulost čtenář dozvídal tak pomalu a prolínalo se to s ostatními linkami, tady takovým tajnůstkářem zase byla Kitty. V Amuletu jsem na ni pohlížela spíš negativně, ale tady mi nevadila.
Co se týče zbylých hlavních postav, Bartimaea a Nathaniela, opět nezklamali. Džin svými hláškami a Nathaniel zase svojí ctižádostivostí a touhou po spravedlnosti, ale zdá se to jenom mně, že se z něho mezi mágy tahle vlastnost vytrácí?
Nejvíc jsem se asi nasmála, když mluvil ifrít-kostlivec Honorius a nebo mi taky vyrazilo dech, když Bartimaeus zjistil, kdo udělal Nathanielovi ten monokl. V tu chvíli jsem ho docela litovala, ale muselo by být neskutečně komické, kdyby se tam v tu chvíli objevil.
A chystám se na třetí díl. Přece ještě zbývá vyřešit, co to Hopkins hraje za hru, ne?

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tenhle díl sice víc sladký než první, ale četla jsem už i jinou knihu od autorky, takže to pro až tak velká rána nebyla. Navíc, zase to bylo ředěné smýšlením Alessandry z renesančního období, takže bylo docela i zajímavé pozorovat, jak si taková dívka zvyká v jednadvacátém století.
Docela mě dostalo, když se Less od Lucase dozvěděla celý průběh svého života. Takový souhrn s vámi docela zamává, takže jsem v tu chvíli Less litovala a držela jí palce, aby našli nějakou skulinu.
A jako u každé romance(tedy pokud s mou malou znalostí v tomto žánru můžu tak soudit) bylo už od začátku jasné, že se dá Less s někým dohromady. Čtenář pak už jen s přihlouplým úsměvem pozoruje, jak se ti dva k sobě opatrně přibližují a překonávají překážky, co jim osud staví do cesty. Pro mě to byla taková oddechovka na jedno sobotní odpoledne.
Teď docela netuším, o kom bude poslední díl. Ale tipovala bych to na Hayley nebo Jamie. Nebo snad Angelu? Uvidím.

Archiv Archiv Victoria Schwab

Tahle kniha mě uchvátila. Další nádherně promyšlené fantasy a libovými postavami, s kterými jsem se do puntíku vžila. Chápala jsem Mackenzie v jejích vzpomínkách na dědečka i Bena, Wesleyho ve stylu oblékání a poslouchání metalové hudby, jeho vtipy navíc tvořily příjemnou atmosféru, a soucítila jsem i s Owenem, i když si to na konci trochu dost pokazil.
Ten nápad s Archivem, mrtvými Historiemi a myšlenkami o tom, kam půjdeme po smrti, je velmi originální a mě osobně velmi zaujal. Taky mi připadalo, že čtenář tajemství minulosti Coronada odkrývá společně s Mackenzie jako nějakou nit vzpomínek. Zprvu se objevují jen drobné náznaky k řešení a konec je epický. To, jak záporák propadl dveřmi, mi připadalo jako v nějakém mém oblíbeném akčním filmu, kde hrdina řekne něco trefného a pak se svojí nemesis zbaví. Prostě super.
Taky se mi líbilo, jak tučně vyznačení text Mackenzieniných vzpomínak s dědečkem bezvadně seděl do kapitoly, v které se nacházel, a mezi řádky tak prozrazoval, o co tam jaksi taksi půjde. Bezva nápad pro nadšeného teoretika jako jsem já.
Abych to shrnula, tuhle knihu vřele doporučuji. O nějakou akci nebo romantiku tam nouze není, ale najdou se tam i chvilky melancholie. Slyšela jsem, že existuje i druhý díl, takže doufám, že se k němu někdy dostanu.

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Tak tahle kniha mě zaujala snad ještě víc než první díl, pokud je to vůbec možné. Myslím, že to částečně je i kvůli Geratovi, kterého jsem si absolutně zamilovala. Nevím, jak to dělám, ale většinou místo hlavními hrdinovi fandím jeho zlému nevlastnímu bratrovi. Proto jsem velmi ráda, že se objevili stříbrní jeleni.
Neran mi jako v předchozím díle nevadil, zato Drel překvapila. A co se týče Liadel, stále ji nemám vůbec ráda. Prostě mi není sympatická. Ale zase si nahnala pár bodů, když Geratovi pomohla.
Co se týče průběhu děje, snad v každé kapitole tekla krev a to u autorky oceňuji, že jí nevadí zajít ani do nechutných detailů.
Na konci mě hlavně závěrečný moment před epilogem, velmi překvapil. Avšak zásadní bitva s démony mi přišla taková krátká, i když vlastně po ní přišlo ještě rozuzlení sporů s Aragen, takže mi to ani tak nevadilo.
Autorčin styl psaní mi zase hezky ubíhal, takže jsem rozhodnutá si od ní ještě něco přečíst. Konkrétně Poselství jednorožců. I když, počítám, že se dřív dostanu k Volání sirény.

04.06.2017 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Emily Rodda (p)

Tenhle díl mi narozdíl od prvního, kde nás autorka seznamovala s Rondem, přišel víc takový detektivní. Takže ano, je možné, že se tam zase tolik akčníh chvilek neodehrálo, ale mě stačilo kousek po kousku odkrývat záhadu ztraceného čaroděje a poté vlastně i Strixova mračného paláce. A celou knihu jsem si říkala, kdy už se objeví Modrá královna, a ona přijde v nejméně nečekanou chvíli a ještě se Leovi vysměje do tváře. Tohle odhalení mě na konci hodně překvapilo.
Tenhle díl byl napsán krásným stylem, dobře se četl a hlavně mě bavily hlášky postav. Protože, když někde slepice mluví a někde ne, může z toho vzejít spousta nedorozumění. A úplně to vždycky zabil kotlík, když se zrovna objevil. Stačilo přečíst ,,Kašťo" a už jsem se smíchem hádala, co kotlík zase provede.
A konec byl velmi dojemný. Moc se mi líbí, když někdo vzpomíná na staré časy, a tady to taky nezklamalo. Nejsmutnější to bylo asi pro Taju, když uviděla své druhy tarlamíny.
A teď jsem velmi zvědavá, co přinese poslední díl. Na obálce byl vyobrazen drak, ale já naprosto netuším, o co tam půjde. Tyhle dva díly moc závratných otázek nezanechaly, takže to bude překvapení.

22.05.2017 5 z 5

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Tuhle knihu bych označila jako oddechovou, hlavně pokud jste již odrostli věku té knihy, protože se vám, stejně jako mě, může zdá bez nějaké závratné akce. Alespoň na konci jsem očekávala nějaký boj o Bridewell, ale autor to pro mě nezáživným způsobem shrnul do jedné kapitoly. Taky bych vytkla, že nadcházející okamžiky jsou ve většině případů velmi předvýdatelné, alespoň pro někoho, kdo je zvyklý na složitější zápletku. Ale rozumím. Je to teprve první díl série a Alexa nemůže zažívat nějaké krvavé bitky, když je teprve dítě.
A tady jsem byla spokojená. Hlavní hrdinka se chovala na svůj věk, takže plus. Dále bych taky pochválila styl, jakým je kniha napsaná. Četlo se to téměř samo, ale díky těm předvídatelným situacím se to někdy neskutečně táhlo. A další plus i za Pervise Kotchera, že byl vyveden v černobílém světle.
Jsem teď docela zvědavá, jak to bude s druhým dílem. Zda-li budou podobného rázu nebo tamten trochu akčnější, posoudím někdy v budoucnu.

22.05.2017 5 z 5