any333 any333 komentáře u knih

Lovec démonů Lovec démonů Kevin Emerson

Někdy si vážně myslím, že mi to autoři dělají schválně, protože téměř vždycky umře má nejoblíbenější postava. Že bych měla prostě jen špatný vkus na oblíbence? Možné to je, ale to neodčiňuje to, co s jedním charakterem stalo na konci. A ta scéna byla tak krásně melancholická a najednou si přijde ona a všechno zkazí! Vážně skvělé, ale těším se, až s ní Oliver v posledním díle zamete(doufám v to).
A taky vlastně v to, jak to dopadne s jeho rodiči a vůbec celým proroctvím. Autor si dával až doteď zatraceně pozor, aby nám dal co nejmíň indicií k tomu, abychom si tvořili teorie.

31.10.2017 5 z 5

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu

Hezké zakončení série, která mě provázela bezmála tři roky. Sice trochu vleklejší a méně akční než předchozí díly, ale ten konec se stromem to vyrovnal. A taky jsem ráda, že se má nejoblíbenější postava přiklonila nazpátek na stranu dobra, takže závěr už vážně nemohl být víc sluníčkový a šťastný.
I když, jsem jediná, koho zajímá, kam odběhl Šejn?

31.10.2017 5 z 5

Ptolemaiova brána Ptolemaiova brána Jonathan Stroud

Tuhle sérii - a tento díl obzvlášť - jsem si totálně zamilovala. Zbožňuji Nathaniela a Bartimaea a Kitty pro mě byla taky skvělá hrdinka s uvěřitelným cílem, i když jsem ji zase neměla tolik ráda jako ty předchozí dva.
Jako v minulých dílech, i tady se vyprávěla historie jednoho z hrdinů, tentokrát Bartimaea, a ve spojení s přítomností příběhu byla neskutečně dojemná. Ale to více scén v téhle knize, obzvlášť konec mě rozsekal. Vydržela jsem s rudýma očima číst do půl druhé do rána a najednou to skončí takhle! Ať se jdou vycpat spadlé budovy, to prostě...zatraceně, to bych vážně nečekala, že to dopadne takhle.
Nejvíce mě zaujalo, jak se Nathaniel změnil a přitom uvnitř zůstal pořád jako ten se spravedlivým pohledem na svět. Akorát udělal pár hloupostí, ale kdo ne, že?
Zase se tomuhle příběhu nemůže upřít vlna úžasných vtipů, akčních scén i těch opravdu dojemných a napínání nervů čtenáře k nevydržení. Jasně, vy se chcete dozvědět, jak to dopadlo s Nathanielem a ejhle, konec kapitoly a další je Kitty, kterou když přečtete, zase vám chybí její pokračování. Prostě k nevydržení, které mě donutilo knihu na jeden zátah dojet až do konce.
Jedním slovem to byla úžasná série a pokud dostanu šanci, bez odporu si ji přečtu znovu, protože ve mě mnoho zanechala. Akorát, Nathanieli, co jsi to udělal...

27.10.2017 5 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Tahle kniha mi zase dala spoustu zajímavostí z mého oblíbeného dějepisu, za což jsem velmi ráda, protože pak můžu svými debatami s učitelem zachraňovat třídu před zkoušením. Ale ne, prostě mě ta minulost jednoduše baví.
Ale nyní ke knize; řekla bych, že to Bářino přání být princeznou tam autorka vsadila hlavně proto, aby vůbec díl vznikl, ale nebudu se v tom pitvat, koneckonců to byl dobrý důvod, jinak by nám byla doba Marie Terezie o něco méně známá.
Zajímalo by mě, jestli se autorka řídila charaktery mladých královniných dětí, protože kdyby ano, byl by to slušný mazec. Asi nejvíc jsem se těšila na odtajnění záhady Mefista - protože jsem kvůli významu toho titulu začala všechny jeho nositele ve skrytu zbožňovat - takže se u mě vyskytlo lehké zklamání, že se z něj nevyklubal třeba nějaký svůdník, ale nevadí. Každopádně Bářinu poznámku o opileckém Hamletovi si budu pamatovat ještě hodně dlouho.
A taky se mi líbilo, že konec pro Vojtu nebyl tak sluníčkový, ale drsný jako z normálního života. Za to velké plus.

27.10.2017 5 z 5

Čáry a tajemství Čáry a tajemství Ellie Boswell (p)

Tuhle sérii beru rozhodně jako oddechovku, protože jsem z věku k ní určenému vyrostla, ale i tak se mi líbí autorčino vypodobnění čarodějek a jejich lovců.
Konec byl z celého dílu asi nejnapínavější, ale zase se potvrdilo to, co jsem si tak ve skrytu myslela o Ashtonovi. Jsem zvědavá, jak se bude mstít Angeličin manžel v příštím díle.

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Knihu jsem přečetla jedním dechem, autorka měla jako vždy poutavý stal psaní, vtipný i akční, což je skvělá kombinace. Sice se mi o krapet více zamlouval první díl - hlavně kvůli historické atmosféře a Liamovi - tenhle byl také úžasný.
Uznávám, někomu by sice mohly lézt na nervy ty neustálé romantické repliky, ale jelikož se střídaly s krvavými, nepředstavovalo to pro mě žádný problém.
Jelikož Larissa v minulém díle zabila Liama, byl taky můj nejoblíbenější Derren. Nevím proč, ale prostě zbožňuji ty temné postavy. Obzvlášť, když mě jejich hlášky dostávají smíchy do kolen.
Celá záhada zůstávala stále v pozadí, takže se objevovaly jen lehké střípky, které si čtenář skládal až do samého konce. Kdo by měl uhádnout, kdo z nich byla Adriana? Tohle mě vážně překvapilo.
Konec je takový, jak by si ho představovali zapálení čtenáři prvního dílu, takže takový až moc sladký, ale snesitelný. No, a mně teď zbývá jen dočíst sérii o Jednorožcích a čekat, co hezkého autorka zase napíše.

Elusion Elusion Claudia Gabel

Tak tohle bylo asi první čisté sci-fi, co jsem kdy četla. Autorky měly vážně skvěle vymyšlené fungování celého programu, takže si myslím, že kdyby se našel někdo šikovný, možná by i bylo uskutečnitelné Elusion vytvořit.
Jak už u mě bývá zvykem, opět jsem fandila tomu 'nesprávnému', čili Patrikovi, i když na konci mě taky, stejně jako Regan docela vypekl. Sice jen na chvíli, než se objevily nové souvislosti, ale i tak.
S Regan jsem se v žárlivosti na osvojování otcovy práce úplně viděla, taky nenávidím, když se můj výtvor přisuzuje někomu jinému. Celkově mi nevadila.
Hm, tahle kniha byla spíš taková oddechovější, sice se záhadou k vyřešení, ale i tak. Lehce se táhla, takže čtenář stačil z akce vydechnout, proto jsem zaznamenala nárůst napětí hlavně po tom, co se Regan rozplynula pláž. K druhému dílu se asi nedostanu, ale nápad je úžasný a hodně k zamyšlení. Myslím, že v nějaké vzdálenější budoucnosti taky budou existovat e-feťáci(pokud tedy už náznaky nejsou zřejmé teď).

Hořící most Hořící most John Flanagan

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí, protože se konečně děje něco velkého, i když spíš až ke konci knihy. A procestovali jsme Celtiku, takže už zbývá jen Skandie v příštím díle a někdy v budoucnu by to mohla být Pikta.
A myslela jsem si, že ty ukázky soubojů mezi Willem a Horácem zastávají jen úlohu zpestření, na konci se ukázalo, že tomu tak není. Čili, příště si na takové věci budu dávat pozor a pak budu odhadovat, co se asi stane. I když, když už jsem začala o tom závěrečném souboji, přišel mi takový moc zlehčený. Horác, učeň, si troufl na zlo a povedlo se mu to? Až do té doby, než se to uzavřelo, jsem čekala, že najednou vstane z mrtvých a začne je znovu teorizovat. No, v tom případě jsem zvědavá, co se stane v dalších dílech.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak tenhle díl byl oproti prvnímu nářez. Akce, krve a dokonce i mučení hojně přibylo, což jsem uvítala. Prostě, někdy jsou tam takové zvraty, že mi padá brada dolů a nechápu, jak se to mohlo stát. Obzvlášť v případě postavy, co tak předčasně odešla na přelomu první a druhé části. Ale takových momentů se vyskytlo mnohem víc. Namátkou, třeba ta věc na konci s Archerem Finnem. Docela jsem si ho oblíbila a najednou tohle. Proč? No, vím, ale nemusel jednoduše říkat ta slova.
Zase jsme se dozvěděli něco o tamějším království a dokonce i něco málo o rodech, z čehož si můžeme odvozovat děj do třetího dílu.
A opět tu bylo spoustu hlášek, u kterých jsem se smála na celé kolo a když jsem se dala přečíst kamarádům, buď nade mnou kroutili hlavou a nebo se smáli taky.
No, jediné, co mi tak vadilo, tak spočívá v tom, co se stalo mezi Celaenou a Chaolem. Nebylo to moc urychlené? Prostě, přelomem jedné kapitoly je to mezi nimi zase úplně jinak. Ale rozumím, měla prostě vztek. A co se týče Doriana, svým tajemstvím způsobil, že jsem si ho oblíbila ještě víc a jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jako, četla jsem hodně kladných recenzí, ale i tak mě mile překvapilo, jak hezký příběh to je. Prostě zase jedno pořádné fantasy(i když prozatím bez větších kouzel) s kontextem temného středověku. Tohle podle mě bylo splněno skvěle, bavilo mě získávat informace o Erilee.
Dalším plusem byly i tradičně středověké dialogy, co mnohdy byly v takových správných metaforách, takže postavy mohly v jedné chvíli polemizovat o dvou problémech, přičemž jen jeden naznačovaly.
K postavám; Celaena se mi zdá jako silná hrdinka, co ale má nějaká omezení, i když se vždycky nějak dokáže vyvléct z problémů. Co se týče Chaola a Doriana, rozhodně fandím tomu druhému, i když přes spoilery vím, že to ještě bude jinak. Ale Dorian je mi prostě sympatičtější, asi stejně jako Nehemia.
Prostě a dobře, tuhle sérii budu zřejmě zbožňovat a s radostí se pustím do dalších dílů a knih od autorky.

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Tak, série o třech generacích je u konce. Nejenže se v tomhle díle objevily téměř všechny postavy z předchozích knih, ale zase jich spousta přibyla a mě to tak připadá jako vskutku nádherně promyšlené svazky, protože tamhleten se zná s tamtím a tak. A navíc, můžeme sledovat jejich vývoj(který mě u jednoho z Jinxiných kluků vážně překvapil).
Fínka mi byla sympatická, připadala mi jako takový přechodník mezi matkou a babičkou, ale i tak u mě bude pořád vést druhý díl se Ziou. A taky mě docela zaskočila ta skutečnost s Fínčiným strýcem, který byl jen o něco málo mladší než jeho neteř.
A jako v minulých dílech jsem i taky mnohdy při narážkách na jistou věc dostávala nezadržitelné záchvaty smíchu. To se prostě jinak nedalo.
Jen bych asi trochu víc rozvedla cestování po Ledovém kontinentu a závěrečný zvrat, protože chvilku to bylo takhle a než se člověk rozkoukal, dopadlo to nějak jinak. Ale jinak krásné čtení. A když se tak zamyslím, všechno docela dobře dopadlo, což je plus.

20.09.2017 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Do téhle série jsem se dala jen kvůli renesanční Florencii, která tady úplně chyběla, což mi trošku vadilo. Ale nevadí, i tak to bylo hezké zakončení(i když poněkud pohádkové). A taky jsem neuhádla, kdo bude u tohohle dílu vypravěčem, protože tentokrát autorka rozdělila pohledy mezi Cat a Lucase.
Tenhle díl se mi zdál takový nejslabší, Cat mohlo být jasné, jak to zase dopadne s její mámou, ale rozhodně to zachraňoval Ramos. Ono bylo vlastně souhrně zvláštní sledovat, jak se postavy z minulosti objevují v budoucnosti a jejich charaktery jsou v obou jiné.
Každopádně, tady asi končím s čistými romancemi. Możná se ještě někdy k nějaké dostanu, ale spíš ne. A co se týče nejlepšího dílu série, podle mě první, protože tam bylo nejvíc Florencie.

20.09.2017 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Nejspíš proto, že jsem toho o knize tolik slyšela, mě trochu zarazilo provedení. Trvalo mi, než jsem si zvykla na autorčin neobvyklý styl psaní, tak jednoduchý, ale nakonec se mi to podařilo.
Opakem provedení byl námět, který jakožto velmi originální oceňuji a těším se, co se to dál s elementály bude dít. A navíc, nějaká taková škola v Česku? Krásné, kdyby vážně existovala, hned bych se tam k nim na gymnázium napsala.
Jediné, co mi jako další trochu vadilo, byla nenadálá zjištění o rodiných svazcích, je to prostě všude, a Marinino smýšlení nad Martinem. Snad mohla vědět, že jí to nevyjde, tak proč to pak pořád musí omývat?
Každopádně se těším na další díl a odhalení, která s sebou přinese. A taky na Buližníkovy hlášky, pod některými z tohohle dílu jsem se prohýbala smíchy.

Trnité údolí Trnité údolí Patrick Carman

Řekla bych, že kniha byla zajímavější než první díl(hlavně kvůli těm novým objasněným věcem, místům a zvratům), ale i tak ji stále řadím do škatulky oddechovějších, odkud ji zřejmě nikdy nepřesunu. Ano, z téhle série jsem už vyrostla, ale už jsem si ji rozečetla a míním pokračovat až do konce.

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Když jsem začala knížku číst, myslela jsem si, že po pár kapitolách půjdu dělat něco jiného, ale já se prostě nemohla odtrhnout(což bych asi měla přikládat tomu, že jsem před příběhem docela dlouho nic nečetla, takže mi to prostě scházelo). Ale i tak mě do sebe knížka vtáhla a i když se na začátku nic neobvyklého nedělo, uteklo mi to rychle jako voda.
Co se týče zbylých částí, autorka vytvořila působivý postapokalyptický svět a zaujalo mě obzvlášť prostředí ve fialových bublinách a celkově vše venku. Takže pro mě byl docela zásah, když jsem se dozvěděla, co je Oren ve skutečnosti zač.
K postavám: s Lindou jsem se dokázala sžít, ale to platilo i o Krisovi a Orenovi. Vlastně, pravé vlastnosti a skryté úmysly obou mě dost rozhodily, i když, uznávám, jeden z nich se v jednu chvíli choval velmi podezřele.
A Zinka mi, obzvlášť v jednom momentě, připadala jako moc fajn bzučilka, až jsem litovala, k čemu byla naprogramovaná ve skutečnosti. No, protože se zřejmě k dalším dílům nedostanu a ani se nedozvím, jak dopadl Badyán, nezbývá mi nic než přejít k něčemu jinému.

Strážci dobra Strážci dobra Michaela Burdová

Stále u mě od autorky vyhrává série Syn pekel, ale ani tohle nebylo vůbec špatné. Zase jsem se krásně začetla a stránky ubíhaly jedna za druhou. Jen, když to tak vezmu, celou knihu putovali jen za jednorožcem. Ale rozumím, nejprve je třeba představit místo konání a pak se teprve pouštět do války. I když, jedno mě celý příběh vážně sžíralo; Veraginovo tajemství. Nespočetkrát jsem si pokládala otázku, kdy už ho odhalí a on je konec a ono nic. No nevadí, alespoň vím, co čekat v příštím díle.
Co se týče ostatních postav, opět jsem příliš nemusela Aranis, ale v jejích úvahách spojených s přírodou a dobrem jsem s ní souhlasila. Falien mi z nich nejvíc lezl na nervy a Eleas se chová jako pravý elf. Jeho, Veragina a kočkoroha Snížka jsem si oblíbila nejvíc. Hlavně ty jejich slovní přestřelky mě skoro pokaždé rozesmály.

21.08.2017 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva Emily Rodda (p)

Tahle série byla neskutečně odpočinková, i když se tam pořád něco dělo. Přikládala bych to za vinu autorčinu stylu psaní, který rychle ubíhá. Rozhodně se poohlédnu po nějakých dalších autorčiných knihách.
A tohle byl závěr jaksepatří. Odkryl se tam pravý původ Modré královny i jejího plánu, poznali jsme zbytek Ronda a na konci se sešly všechny postavy z minulých dílů, což bylo hezké. A navíc si autorka zase našla něco, u čeho jsem umírala smíchy. Ano, byla to markýza Angelika.

21.08.2017 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Popravdě, čekala jsem od téhle knihy něco úplně jiného. A asi jsem ze způsobu stylu děje už vyrostla, takže se mi to místy zdálo zdlouhavé. Vždyť se celou knihu řešil jen jeden jediný problém, ale rozumím, jsem zvyklá na zapletenější. Každopádně jsem si velmi oblíbila Artemise a všechny ve Fowl Manor. Jenže, částí kapitol s ním bylo velmi málo, což byla podle mě škoda.
Nejvíce se mi ale líbil prolog a epilog, bylo to prostě pojaté tak nějak vtipně a zaujalo mě to.
Ale další díl si i tak přečtu. Třeba mě překvapí, uvidím.

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Opět jsem našla sérii, od které jsem se téměř nedokázala odtrhnout. Alessandro i Rosa mi hodně přirostli k srdci a dalo se s nimi krásně sžít. A navíc příběh vsazený do prostředí Sicílie? A o mafii? No, jen z těhle aspektů se dá vyvodit, že to bude velmi originální.
Když zbývalo ještě asi sto stránek do konce, říkala jsem si, že to tak vyvrcholilo, až to nebylo možné. A přitom ještě nebyl konec. Tak jsem byla ještě napjatější než předtím, pokud to tedy vůbec šlo. Protože pro mě se to zdálo primárně nepředvídatelné. Autor, nejspíš záměrně, nechával jen malá vodítka k dalšímu pokračování a já vlastně doteď moc nevím, o čem bude druhý díl. Každopádně si ho přečtu.
A jen tak mimochodem, před nějakou dobou jsem přemýšlela, kterou knížku budu číst u vody a los padl na tuhle. A když se tak zamyslím, docela se to hodilo. Prosluněná Itálie a parné léto se k sobě prostě hodí.

Druhý pokus Druhý pokus Sienna Mercer

V tomhle díle si Olivia hledala lásku a sestra jí při tom pomáhala, i když napůl pátrala, jestli neskrývá nějaké tajemství. Sice jsem trochu tajně tušila, že by pravda byla někde jinde, ale nečekala bych, že zrovna v takovém směru. U téhle série jsem si vždycky s její jednoduchostí hezky odpočala, takže jsem zvědavá na ten poslední díl. A myslím si, že v něm půjde o jejich matku.