ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

75%
...Malé tajnosti se skrývají snadno - snadněji než velká tajemství, lži a závislosti, které nezůstanou v utajení napořád, protože se jako nějací vodní tvorové nakonec vždycky musí vynořit z hlubin, aby se nadechly.
Plynová hlava, smrt tě očekává.
Tak nejdřív, není to horor, ale je to výborný temný thriller o lásce dvou lidí s trochou duchařiny. Moc mě bavilo, jak pomalu Aaron odkrývá slupky manželčiných lží, noří se stále hlouběji do minulosti a nakonec dopadne vraha. A v závěru se konečně Aaron s manželkou setká.
Thriller plyne pozvolna, ale tím se nenechte odradit, stojí za to si ho přečíst.

04.02.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

40%

Tak musím říct, že je to autorčina nejslabší knížka. První část ještě šla, ale ve druhé jsem už přeskakovala stránky. Nezaujala mě.

03.02.2023 2 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

90%
...Ale Eve mě vzápětí lehce plácne po rameni a já už tuším, co přijde.
"Dělám si srandu."
Všimne si, jak se tvářím. "Sorry. Blbej vtip. Jo, samozřejmě že se včera něco stalo."
Rozhlédne se, pak se nakloní ke mně a já její ústa cítím až u ucha, jsou jako peříčko. A když už si myslím, že se mě chystá na rozloučenou políbit na tvář, přiloží si ruku z jedné strany ke rtům a zašeptá: "Někoho jsi zabila."
Tak to byl mazec! Po přečtení téhle knížky si určitě budete pečlivě vybírat své kamarády, i když ani tak člověk neví... Přečetla jsem jedním dechem, nedá se prostě přestat, zápletka je skvělá a ke konci ještě přijde pár zvratů, charaktery postav jsou mimořádně dobře vykresleny. Moc jsem Kat fandila a litovala ji. Jedna nehoda jí převrátí život naruby.
Já nemám tomuto psychologickému thrilleru co vytknout a samozřejmě ho doporučím!

02.02.2023 5 z 5

Kočka v botách Kočka v botách Ed McBain

60%

Tentokrát bych se víc držela při zdi a nechávám tři hvězdičky. Zápletka se mi líbila. Matthew obhajuje muže, který je podezřelý z vraždy své manželky. Říkám si, čeho všeho by se ušetřil, kdyby řekl Matthewovi všechno.

30.01.2023 3 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

85%
Ve vzduchu se vznášelo cosi, co tlumilo veškeré dění na ostrově. Jako kdyby sám ostrov věděl. Byla to pauza mezi dvěma údery srdce. Mezi dvěma kroky. Zatajený dech. Všechno tu čekalo.
_____________________________________________________________________________________________________________________
Megaúžasný a dojemný psychologický thriller. Lucy Clarke nezklamala. Střídavě vypráví Erin v současnosti a Lori tenkrát. Lori zůstala po ztroskotání letadla s několika přeživšími lidmi na malém neznámém ostrově. Erin věří, že přežila a že se s ní znovu setká, i když už uběhly dva roky od nehody.
Knížku jsem přečetla jedním dechem. Na závěr si pro nás autorka, jak je jejím zvykem, přichystala překvapení.

Smrt toulavého běžce Smrt toulavého běžce Roman Cílek

60%

Já bych to viděla tak na průměr, některé povídky byly dobré, ale některé mě moc nenadchly.

29.01.2023 3 z 5

Clint: Retrospektiva Clint: Retrospektiva Clint Eastwood

100%

Nádherná knížka. Clinťáka strašně miluju, takže není co dodávat.

Hanebný pancharti Hanebný pancharti Quentin Tarantino

90%

Filmy od Tarantina miluji. Tento není výjimkou. Ze scénáře jsem nadšená.

Pulp Fiction Pulp Fiction Quentin Tarantino

100%

Můj TOP film. Víc není třeba dodávat.

29.01.2023 5 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

60%
Jason nečekal. Vyrazil kupředu.
"Vrať se!" zavolala na něj Linda.
Nedbal na ni a popadl detonátor jen o zlomek vteřiny předtím, než na to samé místo dopadla Chálidova ruka. Chálid zaklel a z úst mu odlétla krvavá pěna. Jason ustoupil dozadu.
"Dej mi to, chlapče!"
"Ne." Jason ustoupil o další krok tak, aby na něj Chálid nedosáhl. "Tak zemři." Chálid pozvedl druhou ruku, ve které pořád ještě držel pistoli. Vystřelil z bezprostřední blízkosti.
Moje první knížka od autora. Dobrodružný fantastický příběh, který se odehrává hluboko v podzemí. Skupina badatelů a vojáků netuší, na jaké hrůzy tady může narazit. Postavy jsou pěkně vykresleny, brzy si některé z nich oblíbíte. Jenom mně připadalo, že po půlce knihy v části, kde se naši známí setkávají s tvory něco mezi pračlověkem a zvířaty, se děj občas trochu táhl.

29.01.2023 3 z 5

Ježibaby, Pacička a zajíci Ježibaby, Pacička a zajíci Alois Mikulka

81%

Knížku jsem si koupila až jako dospělá. Senzační pohádky.

Ledové Čechy Ledové Čechy Radek Mikuláš

80%

Atlas ledových útvarů a všeho, co se může nacházet ve formě ledu u nás. Nádherné fotografie.
Pro ty, kdo se o toto téma zajímají doporučuji.

28.01.2023 4 z 5

Cesta na severozápad Cesta na severozápad Kenneth Roberts

80%

Přestože málokdy čtu historické romány, tento jsem si našla v mé knihovně a líbil se mi. Možná proto, že je i dobrodružný a má spád.
Já si ho užila a doporučuji.

28.01.2023 4 z 5

Minerální prameny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Minerální prameny v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Martin Janoška

90%

Ani já nepatřím mezi odborníky. V průvodci jsou na kvalitním papíře fotky minerálních pramenů V ČR s popisem. Pro mě naprosto dostačující pro orientaci.
Doporučuji!

Svět rostlin Svět rostlin Thomas Schauer

100%

Velice pěkně zpracovaná kniha, podle které se dají rostliny opravdu poznat. Já preferuji při určování rostlin kresby. Tady se dá moc pěkně orientovat např. podle barvy květů.
Doporučuji!

Ptáci Ptáci Karel Svolinský

100%

Tak jako Rostliny, mám i atlas ptáků s nádhernými kresbami Karla Svolinského. Podle nich jde tyto opeřence velmi dobře poznat.

28.01.2023 5 z 5

Naše příroda v obrazech - Rostliny 2 Naše příroda v obrazech - Rostliny 2 František Antonín Novák

100%

Nádherný druhý díl rostlin.

28.01.2023 5 z 5

Naše příroda v obrazech - Rostliny 1 Naše příroda v obrazech - Rostliny 1 Karel Svolinský

100%

Krásné obrázky rostlin, podle kterých se dají rostliny dobře poznat. Kniha byla vydána v roce 1940 a je to moje památka na maminku.

28.01.2023 5 z 5

Rostliny našich hor - kapesní atlas Rostliny našich hor - kapesní atlas Jiří Soják

90%

Výborný atlas rostlin. Využívám ho na výletech na naší chalupě, kterou máme v Jeseníkách. Doporučuji.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

85%

Krásný, ale velice smutný příběh lásky dvou mladých lidí u nás v době stanného práva. Četla jsem poprvé na střední škole a velice doporučuji.

27.01.2023 5 z 5