ArwenAragorn Online ArwenAragorn komentáře u knih

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

81%

Vrátila jsem se k Našeptávači podruhé, protože si chci přečíst další díly série. Je s podivem, že tentokrát mi závěr nevadil, přišel mi docela reálný (asi závisí na náladě) a knize bych dala klidně pět hvězdiček.

24.02.2023 4 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

81%
Měl jsem před sebou stopu. Zároveň však vyvolávala hrůzu z toho, kdo je opravdový vrah, protože se nespokojoval jen s vražděním. Propracoval své zločiny do sebemenších detailů, naplánoval je a provedl jako skutečné umění.
A v součinnosti se smrtí...vytvořil mistrovská plátna...
Skvělý je i druhý díl s komisařem Sharkem. Není tak zvrhlý jako ten první, ale zvrácený je vlastně taky. A je to lahůdka pro entomology. Problém naopak budou mít ti, co se hmyzu hodně bojí. Opět napínavé. akční, výborná zápletka a závěr. Náramnou čtivost asi nemusím zmiňovat. Líbilo se mi, jak se postupně vysvětloval vrahův vzkaz. Sharka je mi líto, to co si prožil a prožívá je děsné.

24.02.2023 5 z 5

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

81%
Den po dni se zdokonaloval, jeho krutosti byly stále košatější, vypilovával svoji techniku lovu, pokaždé se zanořil hlouběji do nepopsatelného. Hrál si se smrtí, vysmíval se zákonům, lidskosti, životu a všem věcem, které dávají smysl existenci. Byl tím, skrze nějž se Zlo šíří. Nebyl snad dokonce samotné Zlo? Vážně, velmi vážně jsem si tu otázku kladl...
Nechápu, jak mě, milovnici thrillerů, mohl Franck Thilliez míjet. Bylo to skvělé, i když hodně morbidní, brutální a hnusné. Přečetla jsem jedním dechem. Hodně mě překvapilo, kdo se skrýval za zvrhlým sadistickým vrahem.
Určitě doporučím!

21.02.2023 5 z 5

Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Allen Paul

81%

Zrůdné a pravdivé. Knížka je velmi dobře a podrobně zpracována.

20.02.2023 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

80%

A tady je důkaz toho, že autorovi nechybí smysl pro humor:
Zbraň se zasekla. Shlédl na pušku a pak se podíval na mě.
Na vteřinu se naše pohledy setkaly. Nebál se, v jeho obličeji se zrcadlilo naštvání a zmatení. Proč ta zatracená věc nefunguje? Napůl jsem očekával, že mi svou zbraň předá, abych se podíval, jestli ji nedokážu opravit.
Věnoval jsem mu empatický úsměv říkající "blbý, co?"
Jak jsem vystřelil od boku, vykoplo ústí mé pušky vzhůru. Kulka pronikla pod jeho čelistní kostí a vyletěla ven zátylkem.
Souhlasím s tím, že je to nejslabší díl, ale pořád dobrý. Jsou tady dvě dějové linky, týkající se jednak vraha, jednak policisty. K vrahovi jsem tentokrát cítila sympatie.

19.02.2023 4 z 5

Relikviář Relikviář Lincoln Child

81%
Donovan zakolísal a pokusil se útočníka setřást, ale nedaleko dopadli další dva, vrhli se na potápěče a srazili ho na kolena. Snow začal couvat, namířil zbraň, ale nedokázal dobře zamířit. Pak přispěchal další s nožem v ruce a Donovan zaječel neuvěřitelně vysokým, skoro ženským hlasem. Následoval zvláštní rychlý pohyb, hrdelní vítězoslavný pokřik a ta postava zvedla do výše Donovanovu hlavu...
___________________________________________________________________________________________________________________
Je to takové pokračování Relikvie. Tentokrát se bojuje v podzemí N.Y. Útočníci jsou opět zmutovaní, ale trošku jinak než Mbwun a za potravu jim slouží bezdomovci. Napínavé, dobrodružné, v závěru je to jedna velká jízda. Pendergast a spol. musí zachránit svět.

19.02.2023 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

81%

Dokonalá kniha, ale musím napsat, ještě dokonalejší film. To obsazení prostě nemělo chybu. Brečela jsem u obou, u filmu víc (byl viděn asi 10x, zatímco knížka přečtena 2x) . Na to, že jsem knihu nenapsala jako přečtenou jsem si vzpomněla díky mému knižnímu oblíbenému uživateli tady na databázi n.ezn.amy. Pod jeho hodnocení se taky podepíši, cítím to stejně. Hluboký a dojemný romantický příběh.
Knihu si přečtěte, ale nenechte si ujít ani film!

17.02.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

80%

Výborná detektivka, myslím, že klasická je pro ni to správné označení. Komisař Dupin se stal mojí oblíbenou postavou, hned bych si s ním dala kávu a získal si mě jako milovnici tučňáků. Dobrá je zápletka i závěr bez zbytečných krvavých násilností. Děj plyne pomalu, hodně času je věnováno poutavému popisu Bretaně, což mi vůbec nevadilo, Bretaň musí být krásná, hned bych se tam rozjela (ale raději v létě).
Doporučuji. Nechápu, proč jsem se těmto detektivkám tak dlouho vyhýbala.

16.02.2023 4 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

(SPOILER) 81%

...Světlo v chodbě zesláblo, vzápětí se znovu rozzářilo. Pendergast pomalu poklekl na jedno koleno, napřáhl ruku s pistolí a zamířil. Světla podruhé zablikala. Spatřil, jak si to stvoření sedlo na zadní končetiny, potom se zvedlo a obrátilo se k němu. Pendergast zamířil na střed hlavy a vydechl. Potom pomalu stiskl spoušť.
Tak to byla síla.. Poprvé se setkávám s agentem Pengergastem a moc se mi líbí. V muzeu se chystá velkolepá výstava. Krátce před jejím vypuknutím jsou v podzemí muzea nalezena zavražděná těla. Výstava přesto není odvolána a tajemná hrůzostrašná bytost Mbwun má hody.
Napínavé od začátku, od poloviny knihy už hodně akční.
Jasně doporučuji.

14.02.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

81%

Podívá se na pistoli, kterou drží v ruce, palcem si hraje se zásobníkem a já nepoznám, na co teď myslí, ale je to jako sledovat havárii ve zpomaleném závěru. S vědomím, že to dopadne hrozně, že někdo zemře. Nemám jak tomu zabránit. Přepadne mě pocit bezmoci.
Další parádní thriller z prostředí Amišů. Katie tentokrát vyšetřuje brutální vraždu bývalé Amišky s komplikovanou povahou. Má spád, je napínavý, s výbornou zápletkou. V dramatickém konci opět Katie bojuje o život.
Vysoká kvalita thrilleru mě nepřekvapila a doporučuji.

12.02.2023 5 z 5

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

90%

Skvělé povídky. Hodně jsem se nasmála a to už dávno nejsem dítě.

11.02.2023 5 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

40%

Dost lituji, že jsem knížku vůbec četla. Ještě v půlce bych dala s přimhouřenýma očima tři *, ale ke konci už byly některé situace tak stupidní, že jsem musela dát dvě. A navíc nuda, nuda, nuda. Kay je možná geniální detektiv, ale to neznamená, že se někdy neumí chovat jako blbka. Zločinci byli taky naprosto marní. Navíc v knížce pořád někdo zvedal ruku, špital a měl pnutí v rozkroku. Nejsympatičtější mi pak přišel had Sid.
Další díly s tímto detektivem si nechám ujít a radit nic nebudu, to už závisí na vkusu každého.

09.02.2023 2 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

81%
Když to říkal, uvědomoval si, že s ní pravděpodobně hovoří naposledy. Bez ní už nechtěl žít. Ona se o tom však nemohla dozvědět....
Láska za ostnatým drátem. Moc pěkně napsáno, navíc docela uvěřitelně. Je to jedna z těch výborných knížek o holocaustu, která ve mně ještě dlouho bude doznívat. Srdceryvný, smutný a silný příběh.
Vřele doporučuji.

08.02.2023 5 z 5

Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová Don Pablo, don Pedro a Věra Lukášová Božena Benešová

81%

Tato působivá novela je velice pěkně psaná. I když je krátká, obsahuje všechno, co je potřeba a zamyslíte se nad ní. Četla jsem si jako povinnou četbu a přečetla jsem si s chutí i teď.

07.02.2023 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

95%

Jak jsem na ni mohla zapomenout? Díky mým oblíbeným čtenářům tady na databázi (konkrétně niknikita) ji sem dávám. Mnohokrát přečtené krásné verše. Manon je motýl, Manon je včela...
Samozřejmě, že doporučuji!

07.02.2023 5 z 5

Skalky a jejich stavba Skalky a jejich stavba Vojtěch Holubec

90%

Pokusila jsem se podle knížky za vydatné pomoci chlapů postavit skalku na chalupě. Trvá to dlouho, ale s výsledkem jsem byla spokojená. Doporučuji.

06.02.2023 5 z 5

Údolí, soutěsky a kaňony v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Údolí, soutěsky a kaňony v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Břetislav Balatka

90%

Moc pěkná zajímavá publikace. Budete překvapeni, co se nachází třeba blízko vašeho domova. Doporučuji.

06.02.2023 5 z 5

Operace mé dcery Operace mé dcery Stanislav Rudolf

80%

Jedná se o hodně smutný, ale povedený román, dobrý byl i film natočený podle jeho předlohy.

04.02.2023 4 z 5

Na semaforu zelená Na semaforu zelená Stanislav Rudolf

80%

Další knížka od autora, kterou jsem měla ráda.

04.02.2023 5 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

80%

Pro mě v nějakých třinácti letech výborná kniha. Pamatuji si, že maminka mě ji nechtěla koupit, nechápala, že autor byl v té době pro mě TOP.

04.02.2023 4 z 5