ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

81%
...Kocour závěs odhrnul dost na to, aby trochu viděl ven. Zalapal po dechu. Zahlédl za sklem ruku. Za oknem někdo stál. Nezvaný a nevítaný. ...
Luxusní duchařský thriller. Skvěle se četl a těžko se odkládal. K závěru mě ještě čekalo několik překvapení.
Sérii s Freyjou a Huldarem jsem moc nemusela a teď se mi vrátila autorka, jak ji mám ráda.
Ráda doporučím.

07.05.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

81%
..."Zlo, jakého je člověk schopný, mě nikdy nepřestane ohromovat."
Možný SPOILER:
Výborný thriller. Série s Robertem Hunterem je jedna z mála, která si stále udržuje vysoký standard. Knížka je čtivá, hodně napínavá, místy hodně brutální, má skvělou zápletku, skvělý motiv a skvělý závěr. Líbilo se mi, že se nejedná o sériového vraha, který se chce jen proslavit, ale celé vražedné tažení má daleko hlubší záměr.
Jasně, že doporučím! Ale neodpustím si malou kritiku. Ve všech knihách Ch.C. se používá velmi často spojení "Tak jo". A používají ho všichni bez rozdílu

06.05.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

60%
Až do rozuzlení bych dala thrilleru plný počet hvězdiček. Určitě to není nejděsivější thriller roku (kvůli tomu hvězdičky neubírám), i když o nechutné , brutální a odporné popisy tam není nouze. Je napínavý, se zvraty, dobře se čte. Postavy jsou krásně vyobrazeny, nejraději jsem měla Griffina a Caru. I vnější grafická úprava knihy je pěkná. Bohužel konec, hodně šokující, mě hodně zklamal. Zvlášť epilog. Pořád jsem věřila, že se ještě něco stane. Vůbec mi to nesedělo, jsem docela otrávená a dvě hvězdičky ubírám.

03.05.2023 3 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

80%
Mlha nic. Ani se nehnula. Spočívala nehybně na místě, nehodlala řídnout, ani se ztratit. Zkusila jsem ústy vydechnout pár koleček páry, abych zjistila, jak moc se ochladilo. Viditelnost byla tak mizerná, že jsem si připadala jako sevřená sněhovou lavinou. Když jsem zvedla nohu a natáhla ji, zmizela mi bota i s kotníkem...
Tak to je první knížka od autorky, která se mi líbila. Monika s Oliverem, čerstvý pár, se rozhodnou strávit dovolenou v Luhačovicích. Oliver navrhne kratičký výlet na kolech do Vizovic. Jenže se dostanou do lesa a padne hustá mlha...Nebála jsem se , ale příjemně mně nebylo, vím, jak to v mlze vypadá a zvlášť na cizím místě.
I konec příběhu je vymazlený.
Autorka píše, ať si každý čtenář odnese z příběhu to, co si žádá jeho vlastní představivost. A to je chytré.
Za mě určitě ano.

01.05.2023 4 z 5

Rudá jako oheň Rudá jako oheň Ursula Poznanski

81%
Vyměníme si dlouhý pohled. Co se říká v takových případech? Ne Nashledanou, ne Měj se dobře. Táhni k čertu? Ano, to by se mi líbilo, ale nebylo by to vhodné. Otočím se a odsunu stranou překážející větev.
"Nezapomeneš, na čem jsme se domluvily?" prohodí za mnou. "Spoléhám na to. "
To je poslední, co slyším. Moje kroky šustí v listí, a když vyjdu ze stínu stromů, oslepí mě slunce. ....
Výborné zakončení třídílné série. Caroline odjíždí do Frankfurtu, protože je přesvědčená, že tam ji Karpinovci nebudou hledat. Bohužel se dostává opět do války s klanem Karpinovců, která je pro ni hodně osobní a přestože je chytrá a mazaná, je prakticky pořád v ohrožení života. Napínavé, se zvraty a dokonalým koncem.
Doporučuji!

30.04.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

81%
... Nejpodivnější na ní byly oči. Takové Emil nikdy neviděl. Vzpomněl si na pstruhy, které chytal doma v potoce. Jejich oči byly podobné, taky tak chladné. ...
Velice poutavé vyprávění. Je o krásné Rusce Neonile, která se naučila přizpůsobovat jakékoliv situaci. V Rusku se vdá a otěhotní, aby nemusela na frontu, když přijdou Němci, pomáhá v jejich polní nemocnici, Němci jí potom zatknou manžela, seznámí se s českým mladíkem Emilem, který je ve wermachtu, protože se jeho rodiče dali k Němcům, s příchodem Rudé armády nechá svou dcerku rodičům a putuje do Čech, aby našla Emila. Cestou najde při náletu miminko, pravděpodobně někoho z nuceně nasazených na práce v Německu a vydává ho za svoji dceru Světlanu. V Čechách najde Emila, vezmou se, je už po válce, Neonila se stane zapáleným členem komunistické strany, pak prožívá šedesátá léta s podstatným rokem 1968, její nevlastní dcera se provdá a Neonila se stane babičkou Karin, která je jí pořád víc podobná, přijde rok 1989 s převlékáním kabátů, nevlastní dcera i Emil umírají, Neonila se dostává do domova důchodců, Karin má přítele, který se velice zajímá o téma kolaborace s nacistickým režimem, to ho přivede až k Neonile.
Myslím, že nikdo, kdo si knihu přečetl si Neonilu neoblíbil. Ani já ne, ale v mnoha situacích jsem její chování chápala.
Knížku určitě k přečtení doporučím. Scarlett Wilková psát umí a příběh se mi dostal pod kůži. Musím ještě připomenou záložku knihy, takovou jsem ještě neviděla. A ano, půjdu si přečíst román Až uvidíš moře.

29.04.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

70%
... V ten zlomek vteřiny Adrianě cosi sevřelo předloktí, pevně, příliš silně. Chtěla zakřičet, ale to cosi zadusilo všechny zvuky rodící se v jejím hrdle. Svět se s ní roztočil a náhle ji spolkla tma. Šílená, lepkavá nicota.
______________________________________________________________________________________________________________________
Dobrá česká detektivka. Krátká, pro mě na jeden večer. Z vesnice, kde spí u babičky, se ztratí sedmiletá Adrianka. Není to první, kdo se ve vesnici ztratil, jedna holčička zmizela ve 40. letech a druhá v 60. letech 20. století. Dvojice vyšetřovatelů a tým hledajících dělá všechno možné, ale po dívce jako by se zem slehla. Každým dalším dnem se snižuje pravděpodobnost, že se Adrianka najde živá.
Motiv mě překvapil a šokoval, právě při jeho odhalení se stává detektivka hodně napínavou. Konec byl taky napínavý a velmi smutný, pořád nemůžu uvěřit, že ta osoba by toho byla schopná.
Doporučuji

29.04.2023 4 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

81%

Na úplném začátku knihy jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Na konci už to vím. Líbila. A moc. Charaktery postav jsou tady dokonale vykresleny a příběh doprovází autorčin svěží humor. Jdu se hned dívat po nějaké další knize od autorky. Toto byla moje první.
Určitě si přečtěte, ať víte, kdo nad kým vyzrál.

26.04.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

83%

Neřekla, nedokázala se přimět říct nahlas to, co obě věděly. I kdyby šel únosce po penězích nebo měl něco osobního proti Lucyiným rodičům, neznamenalo to, že se Lucy vrátí domů živá.
Skvělé, skvělé, skvělé! Sedmiletá holčička Lucy milující motýly zmizí takřka před očima rodičů z kolotoče. Rozbíhá se rozsáhlé pátrání. Po určité době je více než jasné, že holčička byla unesena. Únosce se spojí s rodinou a navíc se rozhodl postupně zavraždit nebo ublížit těm, kteří mají k rodině nejblíž.
Zápletka je dokonalá, stejně jako závěr. Thriller je napínavý s překvapivými zvraty. Josii Quinnovou mám moc ráda už z předešlých dílů a hodně se zajímám i o její soukromý život.
Doporučuji a těším se na další díl!

23.04.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

81%

Potřebuju dvě, přesně podle plánu. To všechny zmate. Jenže zvládnout dvě najednou by bylo náročné. Proto hezky jedna po druhé. Překvapilo mě to. Zdálo se, že na to možná nebudu mít žaludek, místo toho se nemůžu dočkat té další. Ten pocit. Jako by mým tělem probíhal proud. Příval života, který mě zaplavil, zatímco z ní unikal.
Jasný pětihvězdičkový thriller. Vychutnala bych si ho ale určitě víc, kdybych nemusela jeho čtení z časových důvodů kouskovat. Napínavý, čtivý, výborná zápletka a rozuzlení na konci. Lottii moc obdivuji jako policejní inspektorku i mámu a babičku. Jsem moc zvědavá, kam se bude ubírat její vztah s Boydem.
Doporučuji!

21.04.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

81%
Někdo tu seděl. Pozoroval tu rodinu zpovzdálí, nenápadně a v tichosti vyčkával, jako dravec lovící svou kořist. Dlouho, trpělivě. Číhal na vhodnou příležitost.
Tak tohle je zatím nejlepší autorčina detektivka. V honosném domě jsou nalezeny tři oběti, rodiče a dcera. Všechno nejdřív vypadá na to, že zabíjela matka a pak spáchala sebevraždu, ale později je zřejmé, že je tady ještě někdo čtvrtý. Laura se svým týmem se pouští do těžkého boje najít vraha.
Tento díl je i hodně smutný, nejen proto, že přišli na začátku o život tři lidé, ale nechci nic prozrazovat. Fakt je, že se mi v jedné chvíli chtělo brečet. Nikdo ovšem neví, co teď bude s Laurou.
Paráda, doporučuji! I obálka je dobrá.

17.04.2023 5 z 5

Pro tebe všechno Pro tebe všechno Josefin Schygge

81%
...Poslední týdny má pocit, jako by se jí všechno začalo vymykat z rukou. Přestávala se ve svém okolí i sama v sobě cítit bezpečně. S Elmou na zahradě se něco přikradlo a ona má strach, aby se to neuchytilo, nebo, nedej bože, to nezískalo převahu. ...
Tak mně se tenhle psychologický thriller líbil. Nebylo to sice nic úžasného, ale já jsem si čtení užila.
Malin žije na malém švédském ostrově s manželem a dvěma syny a přispívá do svého blogu o dokonalém životě, který má hromadu obdivovatelů. Jednou ji známá požádá, jestli by nemohla u sebe v zahradním domku ubytovat ženu Elmu. Je jasné, že Elma před někým utíká. A není sama. V závěru knihy se rozpačitý vztah mezi Malin a Elmou změní a ženy se semknou proti nepříteli. Tato část je hodně napínavá.
V knize se střídají pasáže s Malin v současnosti, Malin v jejích šestnácti letech a vyprávění Fatimy v minulosti. Možná už tušíte, že v knize půjde o násilí páchaném na ženách a je to hodně emotivní.
Ráda doporučím.

16.04.2023 5 z 5

Její poslední výdech Její poslední výdech Robert Dugoni

80%
Našel Kovboje. Byl tam také kroužkový blok s ručně psanými záznamy, zřejmě deník, a několik sešitů s články a fotografiemi pečlivě vystřiženými a nalepenými na stránkách - snad všechny novinové zprávy o každé ze čtyř vražd, s podtrženými slovy a zvýrazněnými odstavci. To ještě prohloubilo Nolascovu jistotu, že má svého člověka. Znepokojovaly ho však desítky fotografií na boční stěně, koláž, která vypadala, že si ji .......... pečlivě skládal dohromady - a na každé fotografii bylo přes obličej Tracy Crosswhiteové vyškrábáno černé X.
Bezvadný thriller. Tentokrát detektiv z odd. vražd Tracy Crosswhiteová a její kolegové pátrájí po sériovém vrahovi nazvaném Kovboj, který zabíjí mladé tanečnice z pánských klubů. Ani Tracy nezůstane v bezpečí, jsou tady znamení, že ji někdo sleduje a pozoruje. Celý thriller má napětí, zvláště v poslední čtvtině, která je vůbec moc dobrá. Taky se mi líbilo, že vrah se neobjevuje k knížce poprvé až na posledních deseti stránkách, jak to u některých thrillerů bývá.
K přečtení určitě doporučuji a nutně si musím přečíst Hrob mé sestry, který tomuto thrilleru předchází.

15.04.2023 4 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

60%

Byla jsem vždycky proti tomu, aby se dětem jako já říkalo vlčí děti. Protože já jsem vlčí děti, skutečná vlčata, měla možnost pozorovat. Viděla jsem, jak si s nimi máma hraje, lehla si na zem, maličká mohla kolem ní skákat, jak chtěla, máma jim jazykem myla ouška. Měla se mnohem líp než já. Skutečně jsem těm malým vlčatům záviděla.
Co se týče literárního zpracování této knihy, tak to není nic moc, občas jsem se při čtení trápila. Ale jako dokument má pro mě vysokou cenu. Dozvěděla jsem se nové informace, o této smutné skutečnosti jsem dosud nevěděla. Obdivuji Liesabeth, byla moc statečná.
Jinak doporučuji přečíst si příspěvek mé oblíbené čtenářky tady - Doubravky, dozvíte se tam, co všechno Liesabeth potkalo.
Takže doporučuji.

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

60%
...Obrátí se ke dveřím, zaváhá a pak se naše pohledy střetnou.
Pozná, že to vím...
Bailey je znásilněná a v každém muži teď vidí potenciálního pachatele. Z traumatu se vzpamatovává pomalu, trpí nočními můrami a občas se trvá potrhle. Z prožitého traumatu ji pomáhá vzpamatovat se sestra. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dám tři, protože se mi zdál začátek dost pomalý. Děj se postupně víc a víc rozbíhá a koncem, i když dost rychlým, si to autorka vynahradila, dozvíme se hned dvě závažné skutečnosti.
Je to pěkný psychologický příběh a k přečtení ho doporučím.

14.04.2023 3 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

60%
Už nejsem Gina. Gina byla nesmělá, bojácná a slabá.
Gina by se bála, že si pro ni Melvin přijde. Gwen Proctorová je na něj připravená.
V hloubi duše cítím, že se to celé smrskne jenom na nás dva. Na pana a paní Royalovy. Nakonec, vždycky to tak bylo.
Vychválila jsem první díl, tady u toho se budu držet víc při zemi. Hodně mi tam vadila opakující se falešná videa a reakce na ně rodiny Gwen a jejích blízkých. Jinak v podstatě nemám dál co bych thrilleru vytkla a doporučuji ho k přečtení.

14.04.2023 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

85%
Melvin Royal je nakažlivá, smrtelná choroba.
Přečetla jsem si znovu. Je to strhující thriller, který má všechno, co na thrillerech oceňuji. Doporučuji, pokud jste ještě nečetli, a jdu na další díl.

09.04.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

81%

Tělo se jí začalo třást, Melissa se sesunula na podlahu. Pochopil, že pláče, že její naděje jsou pryč, že její vůle je zlomená. Olízl si rty v očekávání toho, jak znovu ochutná ty její.
Dnes večer zkrotí svého nejnovějšího dravce.
Bezvadný, v pořadí už třetí díl thrilleru s agentkou FBI Ninou Guerrerovou. Tak napínavý, že mě to nutilo číst dál a dál, zápletka je skvělá, závěr překvapivý. Povídání o sokolnictví a egyptské mytologii mě moc bavilo, vrah byl správně ujetý tím, co dělal s obětmi za živa i po smrti. Současně s pátráním po sériovém vrahovi sledujeme soukromý život Niny.
Všem doporučím a na další díl se těším.

08.04.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

60%

Thriller to není špatný, to určitě ne, je docela neotřelý, ale přesto budu vystupovat z řad nadšených fanoušků knihy tady na databázi. Celý příběh se nějak táhl, pořád dokola jsou popisovány fobie hlavních představitelů a řeší se jejich rodinné problémy, nedokázala jsem si k nikomu vytvořit vztah, jednání některých osob mi připadalo nelogické, ale to bych už musela spoilerovat. I přesto pro trpělivé čtenáře doporučuji .

06.04.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

80%
"To je dobře, že nám říkáš, že jsi hladový, miláčku. Tetička Victoria tě teď nakrmí. "
"Tetička Victoria?"
"Co na to říkáte? Myslela jsem si, že by to mohl být hezký způsob, jak zůstat v jeho životě, víte? Že byste se pořád cítila jeho součástí, " pronese, zatímco mi podává mého vlastního syna.
Tak to byl velice slušný čtivý a emotivní psychothriller. Hned na začátku mně ovšem přišlo naprosto nenormální, aby se pár, čekající dítě, které se má narodit za pár týdnů, vydal strávit dovolenou v odlehlém penzionu na skotské vysočině. Následující vývoj byl docela jasný, pro mě tak jasný, že závěrečný zvrat mě dokonale vykolejil. Výborně vymyšleno a postavy jsou dobře vykresleny.
Nezapomeňte si tuto napínavou knížku přečíst!

02.04.2023 4 z 5