ArwenAragorn Online ArwenAragorn komentáře u knih

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Tak já jsem nakonec čtení vzdala, i když jsem se dostala do části, kde se vše vyjasňuje.
Někdo tady napsal, že kdyby to byla povídka, byla by fajn. To si myslím i já, knížka byla neskutečně zdlouhavá.

08.07.2023 2 z 5

Ďáblovy dveře Ďáblovy dveře Lee Mountford

60%

Je to docela originální horor, ale spíš taková oddechovka. Mě neupoutal tolik, jak jsem očekávala. Víc se mi kupodivu líbilo Sídlo hrůzy.
Doporučuji k přečtení hlavně těm, kteří nečekají žádné hrůzostrašné scény a nejsou otrávení, když se nebudou bát.

08.07.2023 3 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

85%

..."Vraťme se raději zpátky k drozdům. Jak jsem říkala, jen zřídka se vzdálí od místa, kde se vylíhli, ale víte, co je na nich fascinující? Víte, co je klíčem jejich úspěchu?" Došli jsme k poslednímu zákrutu schodiště a na okamžik jsme byli s ...... téměř tváří v tvář. "Přizpůsobivost. Umějí se až neuvěřitelně dobře adaptovat na nové prostředí. Zahrady, odlehlé lesy, městské parky, střechy domů. Dokážou se usadit kdekoli. A přežijí. Nejen to, oni prosperují. A víte, co je na tom nejlepší? Lidé si jich skoro ani nevšimnou. "
Dokonalý thriller. Výborně vymyšlený, neskutečně čtivý, napínavý, se skvělou zápletkou a mnoha záhadami, které se nakonec podaří Davidovi vyřešit. A dokonce všechno zní docela uvěřitelně. David sám je v nebezpečí smrti a musí utíkat i před policií. Moc se mi líbila linka s Healym a s tím i úplný závěr.
Tento díl řadím k těm nejlepším od Tima Weavera, musíte si ho prostě přečíst!

08.07.2023 5 z 5

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

80%

"Říkáme tomu blues."
"Čemu?"
"Když nás zmlátí kunčoft nebo Luciferovi pasáci. Člověk padne na kolena, ale pak zase vstane. Pak říkáme, že blues dohrálo."
Výborný thriller, velice čtivý, napínavý, se skvělou zápletkou, ale s nedostačujícím rozuzlením. Budu doufat, že ty věci, které objasněny nebyly, budou vysvětleny v 2. dílu, předpokládám, že si ho nikdo, kdo přečetl tuto knihu nenechá ujít.

06.07.2023 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

81%

Harry pokrčil rameny. "Člověk nikdy neví, co daná věc znamená. Devadesát devět procent informací, které nasbíráte během vyšetřování, je bezcenných. Můžete jen doufat, že budete při smyslech, až se vám před nosem vynoří to jedno procento."
Výborný thriller. Musela jsem si přečíst druhý díl s H.H., který jsem předtím přeskočila, protože mě Thajsko moc nelákalo. A musím říct, že jsem si knížku v prostředí Bangkoku užila . Harry je sem sice poslán jako ožrala, který má být u vyšetřování vraždy norského velvyslance v Thajsku, protože nehrozí, že by něco zjistil. Ale podcenili ho - vyřeší všechno. Moc se mně líbily zvraty a závěrečné rozuzlení.

02.07.2023 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

"Byl normální?"
"Normální."
"Nefetoval?"
"Drogy určitě ne, to bych si všimnul."
"Jak na tom byl s alkoholem? Pil"
"Jako my všichni."
"Takovej ožrala? Měl jsem o něm lepší mínění."
"Budem tu stát jako debilové?" zeptal se Chosé.
"Ty jo, já něco vymyslím."
Tak tohle byl další výborný díl z Našeho Mesta. Začíná vraždou bezvýznamné prodavačky sex-shopu, která je na konci vyřešena. Hodně se tady angažuje podsvětí, někteří z mafiánů jsou ještě kamarádi Krauze.

29.06.2023 5 z 5

Lovci štěstěny Lovci štěstěny Jan-Erik Fjell

85%

Haugen zvedl k ústům pěst, kousl se do kloubů.
"Čert tě vem Antone. Víš stejně dobře jako já, že to tam nedáš (pozn.- v Las Vegas). Vsadím se, že od přistání uplynou nanejvýš dvě hodiny a ty zapomeneš, proč jsi vlastně přijel. "
"Slibuju, že poker hrát nebudu."
Slibuješ, jo?" Zvýšil hlas.
Anton přikývl.
Tak to byl jednoznačně nejlepší díl s Antonem Brekkem a vyrovnal se thrillerům s Harrym Holem. Knížka nešla odložit, velice čtivá, takové napětí, tolik zvratů, ke konci už šlo téměř o infarktovou záležitost a ten úplný konec je prostě PECKA! Už jsem nedoufala, autor si se mnou pěkně pohrál. A moc mě pobavila ta vložka - Anton hráč v Las Vegas.
Velmi ráda doporučuji k přečtení, knížku si doufám vychutnáte stejně, jako já.

29.06.2023 5 z 5

Studentka Studentka Tess Gerritsen

81%
Nebesa mi velí zříct se té neblahé vášně, jež mě k tobě pojí, však běda! mé srdce se s tím nikdy nedokáže smířit.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Knížka se mi moc líbila a přesně bych opsala hodnocení, které tady napsala beruška.
Určitě ji doporučím.

27.06.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M. W. Craven

81%
"Tilly, jak dlouho mě znáš?"
"Skoro tři roky, Poe."
"A co se stane, když mi někdo vyhrožuje?"
"Obvykle děláš přesný opak toho, co po tobě chtějí."
Perfektní thriller s Poem a Tilly. Začátek je pozvolnější, jak se sbírají důkazy a rozkrývají se skutečnosti, ke konci přibývá zvratů, napětí, je tady nečekaný motiv a rozuzlení. Vraha jsem si tipla, ale všechno to, co bylo kolem a v závěru konečně vyšlo na povrch, mě stejně hodně překvapilo. Povím vám, stálo to za to a tak neváhejte a Mrtvou zónu si přečtěte i vy!

25.06.2023 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Téma uprchlíků mě moc nebere, ale tohle bylo napsáno docela poutavě. Jedná se o několik příběhů, někdy docela spletitých, odehrávajících se ve Stockholmu i v Bangkoku. Tyhle příběhy se v závěru spojí do nečekaného, i když docela překombinovaného rozuzlení. A všechno začalo na letní slunovrat v roce 1992.
Dozvěděla jsem se i o soukromém a pracovním životě policistů. Konečně Alex Fredriku uznává.
Doporučuji! Ale Nechtění bylo proti tomuto výrazně lepší.

22.06.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

85%
Nad postelí stála postava.
Jon zalapal po dechu, protože se do něj zakousl smrtelný strach, jehož zuby mu pronikly masem a zasáhly nervy na okostici. Protože jestli mu bylo něco naprosto jasné, pak to, že tahle osoby si přeje jeho smrt.
"Ovdje sam," pronesla postava.
Jon neuměl moc chorvatsky, ale to, co pochytil od nájemníků z Vukovaru, stačilo, aby si dokázal přeložit, co hlas řekl.
"Jsem tady."
Další parádní díl. Přečetla jsem už jednou, ale jaksi rychločetbou, přeskakující stránky, protože jsem musela knížku vrátit do knihovny a moc jsem z ní neměla. Teď jsem si ji plně vychutnala. A Harry pořád jede! Napínavé, velice čtivé, se spoustou zvratů, zápletka skvělá, rozuzlení dokonalé, to mě naprosto dostalo. Tady Harry u mě zase boduje. Jako třešinku na dortu přidávám hodinky, které dostal Harry od svého šéfa při jeho odchodu. A jako smutnou skutečnost beru to, co Harrymu šéf na konci knihy řekl a to, že Harry přišel o dalšího výborného kolegu.
Neváhejte a čtěte! Autor píše opravdu bravurně, od knížky se nedá odtrhnout.

19.06.2023

Jizva Jizva Danuta Chlupová

81%
Opět zaslechla výstřel. Docela blízko. Takže to nebyl sen. Srdce se jí opět rozbušilo. Co se to děje? Přiblížila se k oknu a opatrně zvedla zatemnění. Venku si nevšimla ničeho nezvyklého. Pootevřela okno, pustila dovnitř čerstvý vzduch. Kolik je asi hodin? Teprve šest. Rozhodla se, že si ještě lehne a pokusí se znovu usnout.
V tom okamžiku se ozval srdceryvný ženský nářek. O chvíli později zazněl výstřel, někde blízko.
Velmi dobrý román, vycházející ze skutečné tragické události. Silné a emotivní. Knížka se mi líbila ještě víc než Varhaník z mrtvé vesnice.

17.06.2023 5 z 5

Dřív než ti řeknu sbohem Dřív než ti řeknu sbohem Mary Higgins Clark

75%

..."Člověk, který chladnokrevně vyhodí do vzduchu loď s několika lidmi na palubě, se nezastaví před ničím. Pokud mu bude hrozit odhalení, bude schopen vraždit znovu."
Pěkná detektivka na jedno odpoledne. Trošku víc předvídatelná. Doporučuji!

12.06.2023 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

81%

..."Měla jsem konkrétní důkaz, že syndrom E skutečně existuje a že může zasáhnout kohokoliv. Kohokoliv! Vás, mě, všechny. Nerozlišuje dobu, národnost ani víru."...
Skvělý temný thriller. Franck Sharko vyšetřuje smrt pěti mladých mužů a zjistí, že tento čin souvisí s případem policistky Lucie Henebelleové, jejíž přítel oslepl při sledování anonymního krátkého filmu z 50. let. Oba spojí své síly při pátrání po zločincích, kteří jsou v patách i jim. Zvrácené vraždy jsou jen dílečkem postupných šokujících zjištění.
Knížka je originální a opět velmi napínavá, má spád, překvapivý motiv a rozuzlení, musíme se připravit na morbidnosti a surovosti, ale u pana Thillieze jsem na to zvyklá. Jenom jsem nebyla připravená na to, co přinesl epilog.
Rozhodně doporučuji!

11.06.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

81%

Výborná česká detektivka. Velice čtivá, napínavá, dobrý je motiv i rozuzlení. Navíc je příběh docela uvěřitelný. Líbila se mi i víc než Klekánice.

10.06.2023 5 z 5

Mary, Mary Mary, Mary Ed McBain

40%

Jen z úcty k autorovi dávám 3 hvězdičky. Zdlouhavý soudní proces a na konci rozuzlení, které mi hodně vadilo. Myslela jsem si, že půjde o něco jiného, to bych ještě uznala, ale tohle popírá pravidla dobré detektivky.

08.06.2023 3 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Ed McBain

81%
...Nevěděl jsem, jestli si mám nalít další martini anebo radši sklenici mléka. Rozhodl jsem se pro mléko. Přistoupil jsem k lednici, vzal jsem láhev, nalil si plnou sklenici a se sklenkou v ruce jsem zamířil do obývacího pokoje, když tu jsem zažil nejstrašnější leknutí v životě.
Ve tmě tam seděl George Harper.
"Ježišmarjá!" zařval jsem a cvakl vypínačem.
"Jak se máte, pane Hope?" zeptal se. Obrovské ruce měl sepjaté v klíně. Seděl v ušáku u krbu, nehybný jako smrt, čelem ke dveřím z kuchyně, kde jsem stál se sklenicí mléka v ruce. Ta ruka se mi třásla.
Parádní detektivka! Motiv byl dobrý a měla celou dobu spád.
Určitě doporučím!

06.06.2023 5 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

81%
"A odkdy se zajímáte o prosté služebné - ne že by Betty byla prostá - spíš mazaná jako liška."
"Myslím si,"řekl plukovník Race, "že by mi mohla něco povědět."
"Když ji o to pěkně požádáte? To bych se nedivila. Na poslouchání za dveřmi, když se děje něco zajímavého, má vysoce propracované metody"...
Pěkná detektivka. Je to moje první, kde vyšetřuje vraždy plukovník Race. První obětí je mladá krásná dívka a pak tu zemře ještě někdo. Zápletka je tady geniální.

06.06.2023 5 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

81%
Přečetla jsem si po letech znovu. Opět musím říct, že se jednalo o výborný thriller. Napínavý, s překvapivým odhalením spolupachatele, skvělým rozuzlením a hlavně to zjištění na závěr, to byla fakt síla.
Znovu musím doporučit!

04.06.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

80%
V duhové záři neonových světel se koupe tělo nezletilé dívky. Okamžitě ji pozná podle dlouhých červených vlasů, které jí splývají do tváře. Předloktí má rozříznutá až k zápěstím a nevidoucíma očima tupě civí na kaluž krve pod svýma bezvládně se kymácejícíma nohama.
Bezva thriller, dobrý motiv, výborná zápletka a rozuzlení. Přesto musím říct, že první díl se mi líbil víc.
Doporučuji.

04.06.2023 4 z 5