ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Stopa rysa Stopa rysa Kerstin Signe Danielsson

(v ukázce možný SPOILER)
...Najednou se v měsíčním světle zablesklo něco kovového. Čepel? Viktor vykřikl. Muž uděla něco rukou na Viktorově krku. Šílený výkřik přešel v chrčení, které znělo tak strašně, jako by přicházelo přímo z pekla. Trvalo to několik vteřin, pak Viktor úplně zmlkl. Hlava mu klesla na hrudník, svázané tělo povolilo. ...
Slušný thriller. Překvapivé propojení více než 12 let staré loupeže s tajnou akcí studentů. Rozuzlení bylo neočekávané.
Doporučuji, i když si myslím, že děj by se klidně vešel na méně stran. V tomto případě souhlasím se Zarou.

30.08.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Jodi:
Můj život možná byl jeden rozbouřený, temný chaos, ale jedno bylo nad slunce jasné. Byla jsem v tom sama.
Perfektní thriller, vždyť je taky od mojí oblíbené spisovatelky! Po celou dobu jsem byla napjatá, co se stane na další stránce. Rozuzlení je překvapivé, navíc je děj celkem uvěřitelný. Postavy jsou autorkou krásně plasticky vyobrazeny, s Jodi jsem všechno intenzivně prožívala.
Určitě doporučuji k přečtení! Knížku jsem dočítala při šílené bouřce.

27.08.2023 5 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

41%

Jsem blíž, než si myslíš.
Psychologický thriller, který u mě s přivřenýma očima dosáhl na tři hvězdičky, protože nebyl příliš záživný. Rozuzlení bylo zajímavé a snad i docela uvěřitelné.
Předchozí kniha autorky Na pokraji sil mě zaujala mnohem víc.
Přesto doporučuji.

26.08.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

60%

Jak dlouho už jsem tady? Ztratila jsem pojem o čase, nevím, zda je den, nebo noc. Zadržím dech a snažím se zachytit i sebemenší šelest. Všude je ticho a z představy, že mě tu zkrátka nechali, se mi rozbuší srdce.
Přestože má autorka i lepší knihy, Vězenkyně vůbec nebyla špatná, možná trochu pomalejší, ale beru ji jako psychologický thriller, u něhož by to nemělo vadit. Příběh byl ovšem trochu překombinovaný. Vzhledem k hodnocení předešlých knih volím průměr, což je pro mě pořád vysoké ocenění knihy.
Doporučuji k přečtení. I obálka je dobrá.

25.08.2023 3 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

80%

Po knížce U severní zdi jsem potřebovala oddechovku. Výborně to splnil humorný příběh o šesti kamarádkách s opravdu překvapivým rozuzlením. Oceňuji, že autorčiny postavy jsou naprosto uvěřitelné.

20.08.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

81%

Tak to je síla, fakt síla. A toto se skutečně u nás dělo, na to by se nemělo zapomínat.
Doporučuji

20.08.2023 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

81%

...Ruce, které páčily, kroutily, drtily a zraňovaly, se položí teplé a měkké na ta nejbolavější místa. Znala je stejně dobře jako své vlastní. Byly veliké a silné, ale současně hebké, bez mozolů a nepravidelností. Dlouhé prsty, citlivé jako u pianisty, a i když je ve skutečnosti nikdy neviděla, znala je dokonale.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Pěkná detektivka. Já prostě musím zůstat u pětihvězdičkového hodnocení, protože mě čtení bavilo. Autorka se kromě vyšetřování zločinů věnuje postavám na policejní stanici a vztahům mezi nimi i postavám mimo policii, teď hlavně Erice a její sestře, ale třeba i osobám, které jsou podezřelé. Často jsem se musela smát. Asi se opakuji, když řeknu, že dokonalé vykreslení postav zvyšuje moje hodnocení knihy.
Jinak kniha má spád pozvolný, je docela napínavá a motiv je nečekaný. Je smutné, že smrt dívek byla tak zbytečná.
Ale zabíjela bych kvůli podobnosti jmen Johan, Johannes, Jacob.

19.08.2023 5 z 5

Pověsti severní Moravy. Pověsti Šumperska Pověsti severní Moravy. Pověsti Šumperska Miroslav Zapletal

81%

Atanone mě upozornila na tuto knížečku, kterou samozřejmě mám, protože ze Šumperska pocházím. Malinká knížečka, ale pověsti z tohoto místa mě z výše uvedeného důvodu chytnou za srdce.
Všem doporučuji, nemusíte být jenom z této oblasti, hezky se to čte.

15.08.2023 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

85%

Velice působivý a dojemný thriller, jestli se to u thrilleru dá napsat. Je pěkně čtivý a napínavý, podezřelých je hodně, ale motiv je nakonec hodně překvapivý a konec přímo dech beroucí. V tomto díle jsem zase Sebastiana pro změnu milovala, i když, jak v čem. A tady začíná projevovat své skryté temné stránky Billy.
Samozřejmě, že doporučuji!

13.08.2023 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

81%

Opřel tvář o okraj vany a cítil, jak se do něho zakusuje mráz. Byla nádherná. Pokrytá ledem.
Pouto mezi nimi se nepřerušilo. Nic se nezměnilo. Nic nebylo jiné. Jsou oba stejní.
Moc pěkná poklidnější, čtivá detektivka, myslím, že výborný začátek série. Dobrý je motiv , ale vraha jsem, i když se nabízel, neodhadla. Kromě vyšetřování vraždy se autorka věnuje i soukromému životu postav, které jsou hezky plastické.
Doporučuji a budu pokračovat dalšími díly.

12.08.2023 5 z 5

Zapomenutá dívka Zapomenutá dívka Karin Slaughter

80%

Výborný thriller, jen místy, hlavně na začátku, trochu zdlouhavý. Střídají se tam pasáže o Emily z 80. let a pasáže ze současnosti. Emily mně bylo moc líto. Andrea přijíždí do města, kde byla Emily zavražděná jako čerstvý federální maršál, který má chránit federální soudkyni, zároveň se z osobních důvodů zajímá o to, kdo byl Emilin vrah. Náhodně se taky dostane na dost zajímavou farmu atd. , takže se rozhodně nenudí. Tato do práce zapálená mladá dáma mně byla moc sympatická.
K přečtení doporučuji.

09.08.2023 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

81%

Stará paní si povzdychla. Přála si, aby se těch starých vzpomínek dokázala jednou provždy zbavit. Vstala a zapnula televizi, chtěla se podívat na polední zprávy. Policie už oficiálně potvrdila informaci, že v Mindsommarkransenu byla nalezena další mrtvola. Zatím však nezveřejnila žádné podrobnosti o jejím věku a pohlaví.
Napjatě sledovala zprávy. Jak dlouho bude trvat, než někomu konečně dojde, jak to spolu všechno souvisí?
Velice vydařený thriller, po jeho druhém přečtení bych bez váhání dala pět hvězdiček. Zápletka je komplikovaná, závěr dokonalý. Je tady dostatečně napětí a hodně zvratů. Bylo mi moc líto Pedera., ale vlastně nikdo z vyšetřujících to nemá v osobním životě lehké. A opět musím chválit, postavy jsou naprosto uvěřitelné.
Bez váhání doporučuji!

05.08.2023 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

"Tati?"
Patricia se pootočila a přitom znovu sáhla po pistoli.
Hlavou jí bleskla jediná myšlenka.
Děti? Tady žádné děti být nemají.
Nemělo to takový spád a třeskuté napětí, jako předchozí dva díly, ale pořád je to velice zdařilý thriller, kterému bych teď určitě dala 5 hvězdiček. Zápletka i rozuzlení nemá chybu. Bylo mi moc líto Vanji, jak se na ni nakupily všechny negativní strašné zprávy a Sebastian se opět ukázal jako hajzl. Ale skvělá, i když té osoby je mi líto, byla poslední stránka knihy.
Doporučuji, ale sérii musíte číst postupně.

30.07.2023 3 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

80%
Vtom kat položil meč zpět na látku tak, aby ho měla Magdalena na očích. Udiveně meč pozorovala.
Hajo se na ni podíval a pak hlasitě zvolal, aby ho slyšeli přísežní a rychtář Jakub z Rohru.
"Magdaleno, nabízím ti vykoupení tvého hříchu a zločinu. Staň se mojí ženou."
Výborné! Ti, co mě sledují vědí, že historické knížky nečtu. Do téhle jsem se ale pustila a jsem spokojená. O to víc, že se děj odehrává v Brně. Další díly si ráda přečtu.

27.07.2023 4 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

80%

...Tehdy jsem pochopil, jak je smrt definitivní. Jak strašně kruté je, že nepřipouští smlouvání. Ne jako ve filmu. Smrt nechce hrát šachy. Je jako všichni ostatní - dělá jenom svou práci.
Miovo blues se mi líbilo ještě o něco víc, než Lotosové blues. Tentokrát dostane Martin od Lucifera příkaz najít Mia, jinak mu unese dceru. Čtivé, napínavé. Takové rozuzlení jsem vůbec nečekala, bylo i docela nepravděpodobné, ale za to, jak víte, hvězdičky neubírám.

27.07.2023 4 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

80%

Tak jsem si naordinovala další Agathu Christie a zase nelituji. Pěkná detektivka, u které jsem se i zasmála. Vraha jsem, jak je u mě obvyklé, neuhodla, i když tip jsem měla.
Doporučuji

23.07.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Tak já bohužel po 150 stránkách odkládám. Řádí tady sériový vrah, přibývá mrtvých žen a přibývá osob, se kterými se seznamujeme. Zatím nic, co by mě ke knížce připoutalo. Ale zase oceňuji, že co se slohu týče, píše autorka dobře.

22.07.2023 1 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

85%

Skvělé, jak jinak! Řádí tady sériový vrah žen, který naprosto přesně kopíruje sériového vraha Hindeho.Ten ale sedí ve vězení, kam ho dostal Sebastian. Hinde je nebezpečný a mazaný slizoun. Každý Učedník má svého Mistra, ale jak se někdo mohl přes přísnou ostrahu k Hindemu dostat? Ke konci už všechno přiostřuje, napínavé je to jako hrom. Ale celá kniha má spád a spousty zvratů, je naprosto perfektní.. Kromě Učedníka tady operuje ještě muž s jizvou přes tvář. A hlavním cílem Hindeho je ublížit Sebastianovi přes někoho na kom Sebastianovi velice záleží.
Moc se mi líbí, že autoři se nevěnují jen dopadení vraha, ale poctivě rozebírají jednotlivé postavy. Jejich vykreslení nemá chybu.
Ještě připíšu, jak mě vytáčel ředitel věznice svou tupostí.
Kdo ještě nečetl, rychle si přečtěte tuto řekla bych thrillerovou klasiku.

21.07.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

85%

Táhl mrtvého chlapce dolů ze svahu a utvrzoval se v tom. Nejsem žádný vrah.
Skvělý thriller, začala jsem sérii číst po nějaké době od začátku. Je dokonale čtivý, napínavý, s perfektní zápletkou a rozuzlením. A ty zvraty ke konci! Moc se mi líbí, že autoři se kromě vyšetřování vražd hodně věnují problémům policistů v práci i jejich soukromému životu a mě to děsně baví. Tak se taky dozvíme pro mě to nejzajímavější - Sebastian zjistí, že má někde dítě.
Tento thriller už je prostě klasika, hodně návykový, kdo ještě nečetl, pusťte se do toho!

15.07.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Tak já jsem nakonec čtení vzdala, i když jsem se dostala do části, kde se vše vyjasňuje.
Někdo tady napsal, že kdyby to byla povídka, byla by fajn. To si myslím i já, knížka byla neskutečně zdlouhavá.

08.07.2023 2 z 5