ArwenAragorn Online ArwenAragorn komentáře u knih

Její vina Její vina Simone St. James

81%

... Hořká, nebo medová? Každá dáma svou hru zná...
Po asi dvaceti stránkách jsem chtěla knížku odložit. Pak jsem si přečetla hodnocení tady a četla jsem dál. A vůbec nelituji. Bylo to pořádné psycho!
V knížce se střídá vyprávění známé blogerky Shea a bohaté dědičky Beth , a to v letech 1977, kdy byla obviněna z vraždy dvou mužů, viny pak byla zprostěna a z roku 1997, kdy chce Shea vést s Beth o této skutečnosti rozhovor. Beth kupodivu souhlasí. Shea ovšem neví, že si drahý dům, kde Beth prožila dětství a teď tam žije po smrti rodičů přivlastnilo NĚCO, co se ho v žádném případě nechce vzdát.
Příběh je napínavý, zápletka je výborná a docela neotřelá, postavy jsou hezky vykresleny a je tam i ta duchařina. Při některých popisech jsem se necítila moc dobře.
Takže nakonec knížku moc doporučuji!

01.06.2023 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

45%

První díl se mi líbil moc. Tady je to takové nemastné neslané. Do čtení jsem se musela docela nutit. Příběh je zbytečně dlouhý. Tři hvězdičky, ale s odřenýma ušima.

30.05.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

81%
Žaludek se jí sevřel hrůzou. Když začali opatrně rozbalovat deku, celá skupina se ponořila do strašlivého ticha. Uvnitř ležel malý zčernalý uzlíček. Přiblížili světlo a uviděli obrys paže, malý propadlý obličej s očními důlky, nosem, bradou a zuby.
Parádní thriller! Má výbornou zápletku a je tak čtivý, že prostě musím dát pět hvězdiček.
Doporučuji, užijte si knížku tak jako já!

30.05.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

81%

Román se mi moc líbil. Výstižně ho ohodnotila moje oblíbená čtenářka eva3992 i čtenářka eva096, pod to bych se podepsala. Autorka má dar vyprávět a knížka tak byla pro mě milým překvapením.

29.05.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

85%
..."Jak jsem říkal, je mi to líto, jenže životní cyklus parazitů je třeba dokončit. Aby se mohli rozmnožit, víš. Až bude nutné infikovat dalšího jedince, potřebuju mít nové, čerstvé parazity. Chápeš?"
Skvělý thriller, dozvíme se tam hodně zajímavého o parazitech. Je velice čtivý, napínavý, občas nechutný, s výbornou zápletkou, s mnoha zvraty, které směrem ke konci přibývají a v závěru už docela překombinovaný, ale mně se to líbilo. Připravil mně hodně překvapení, to se týká i úplně poslední věty v knize.
Vřele doporučuji! Jenom bych chtěla připomenout, že je opravdu lepší číst sérii s Harry Holem postupně, jinak Vám mohou být vyzrazeny některé skutečnosti z předchozích dílů. Já jsem to zrovna neudělala.

28.05.2023 5 z 5

Železné jezero Železné jezero William Kent Krueger

50%

Pro mě je to průměrná detektivka osvěžená bájemi a legendami indiánských kmenů. Začátek se dost vlekl, ke konci byl zase příběh hodně napínavý.
Doporučuji, ale další díly asi vyhledávat nebudu.

27.05.2023 3 z 5

Encyklopedie králíků a hlodavců Encyklopedie králíků a hlodavců Esther Verhoef Verhallen

81%

Výborná, krásná encyklopedie,moc hezky se v ní listuje, jsou tady skvělé fotografie a slouží i k poučení.

24.05.2023 5 z 5

Smrt až do domu a jiné povídky Smrt až do domu a jiné povídky Jan J. Vaněk

60%

Krátké a hezky vypointované detektivní povídky.
Doporučuji.

21.05.2023 3 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

80%
"...Jakmile nás záchranný letoun najde, zařadíme se za něj a on nás navede i skrz mraky nebo mlhu k bezpečnému přistání."
Ano, to byla poslední možnost, jak si zachránit život. Připomněl jsem si další podrobnosti. Záchrannému letadlu, které navádí zpět k bezpečnému přistání, se říká pastýř.
Příběh o mladém pilotovi, který se vrací domů na Štědrý den roku 1957. V letadle se mu pokazí základní přístroje, nefunguje vysílačka, je hustá mlha. Na pomoc mu přiletí bojový letoun z 2. světové války - pastýř.
Je to krátký dojemný příběh, který určitě stojí za přečtení.

21.05.2023 4 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

85%

Skvělý thriller inspirovaný skutečnou událostí.
Na statku manželů v důchodu je zastřelený starcem mladík, který se podle něj k nim vloupal a ohrožoval ho. Nemá u sebe žádné doklady a je s rozstřelenou hlavou k nepoznání. Postupně se podaří týmu inspektora Adama Fawleyho zjistit totožnost mladíka. Je spojená s mediálně proslulou causou Camilly- matky, která byla před lety odsouzena za zabití svého novorozeného syna a sedí ve vězení.
Thriller je neobyčejně čtivý, chytře napsaný, uvěřitelný, napínavý a s mnoha zvraty. Nedá se odložit.
Velké doporučení!

21.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

81%

Autorka opět nezklamala. Děj se tentokrát odehrává v pro mě blízké lokalitě. A je to zase o obyčejných lidech, jejich tajemstvích, trápeních, lžích, touhách. A všechno se tady točí kolem ptačí rezervace vznikající v místních mokřadech. Povídání o ní mě taky bavilo. A až ke konci zjistíte, proč má knížka takový název.
Ráda doporučím.

21.05.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

81%

...Zločin byl vzduchem přenosný virus, který si vyžádal mnohem více obětí než těch na místě činu.
Skvělý, ale velice smutný díl. Policisté bojují proti vražedným bombovým útokům, které jsou zaměřeny přímo na ně. Ava a Luc tak přijdou o hodně svých přátel u policie, i velmi blízkých. Současně s pátráním po atentátníkovi se odehrává v knize další linka Quinn PŘEDTÍM. Také Quinn jsem velice litovala. Knížka je hodně napínavá, zápletka a motiv jsou výborné, atentátníka jsem kupodivu! odhalila brzy.
Ale ten konec, to snad ne! Je to fakt tak, jak to čtu? Jsem z toho úplně rozhozená a autorka si to u mě hodně pokazila.
Samozřejmě doporučuji, ale budete brečet!

19.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

80%
...Bojovala o dech, snažila se ho odstrčit a krýt si přitom hruď.
Zvedl nůž a zadíval se jí do očí. "Promiňte, ale musím vyhrát."
S hrůzou sledovala, jak nůž započíná sestup k jejímu srdci.
Otevřela ústa, ale ke slovu už se nedostala, protože jí hlava vybuchla palčivou bolestí a svět zčernal.
Slušný thriller, ale nejsem nekritickým fanouškem A.M. , tak to budou 4 hvězdičky. Knížka byla velice čtivá, ale pořád jsem postrádala to správné napětí. Právě to se objeví až téměř na konci. Motiv je dokonalý, naprosto neočekávaný a taky hodně nepravděpodobný, ale za to hvězdičky nikdy neubírám.
Určitě doporučuji, i když podle mě je to slabší díl s Kim.

14.05.2023 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

81%
Křičela, ještě když nad ně pokládal víko, aby rakev zavřel.
Křičela, zatímco do víka zatloukal hrst hřebíků.
Křičela ještě hlasitěji, jakmile je v té vražedné temnotě začal zahazovat mokrou hlínou.
Nikdo ji neslyšel.
Bezvadný napínavý psychologický thriller. Fergus chudák si pořád sestavuje novou rodinu a nějak se mu to nedaří. Po stopách mu jdou k případu přivolaná americká forenzní psycholožka Connie a londýnský inspektor Brodie, kteří si mě získali. Líbilo se mi vyšetřování a napínavé bylo i to, jak se unešené osoby pokoušejí osvobodit.
Zápletka a motiv jsou výborné a konec už vůbec neměl chybu. Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami a hlavně za ten infarktový závěr na poslední chvíli dávám plný počet. Myslím si, že si to knížka zaslouží a tímto ji taky doporučuji. Současně doufám, že bude další díl.

13.05.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

85%

Moje druhá knížka od autorky a opět úžasný čtenářský zážitek. Postavy jsou v knížce nádherně vyobrazeny, silný příběh s mnoha tajemstvími týkající se tří generací jedné rodiny je krásně vyprávěný a plný emocí. Věřím, že na Irmu, Editu, Magdu, Kristýnu a Hedu hned tak nezapomenu.
Vřele doporučuji.

11.05.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

80%
Jen si to nemaluj, Lacey Flintová. Jdu si pro tebe.
Výborný thriller. Bylo tam několik napínavých míst a sledovala jsem, jak se vyvíjí vztah mezi Markem a Lacey. Na konci má pro nás Lacey překvapení. Přesto musím říct, že většina jiných knížek, které jsem přečetla od autorky a všechny díly s Lacey Flint se mi líbily víc. Námět totiž nebyl zrovna takový, jaké mám v oblibě.

08.05.2023 4 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

80%

Kristýna sekla s prádlem do umývadla a mámu i mě zpražila opovržlivým pohledem.
,,Víte, co miluju na týhle rodině?" nesla prádlo znovu do ždímačky a ironie z ní sršela, ,,tu rozmanitost. Každej den mě nasere někdo jinej!"
_________________________________________________________________________________________________________________
Moc pěkná oddechovka od Marie Poledňákové a navíc jsem se u ní hodně nasmála.

07.05.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

81%
...Kocour závěs odhrnul dost na to, aby trochu viděl ven. Zalapal po dechu. Zahlédl za sklem ruku. Za oknem někdo stál. Nezvaný a nevítaný. ...
Luxusní duchařský thriller. Skvěle se četl a těžko se odkládal. K závěru mě ještě čekalo několik překvapení.
Sérii s Freyjou a Huldarem jsem moc nemusela a teď se mi vrátila autorka, jak ji mám ráda.
Ráda doporučím.

07.05.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

81%
..."Zlo, jakého je člověk schopný, mě nikdy nepřestane ohromovat."
Možný SPOILER:
Výborný thriller. Série s Robertem Hunterem je jedna z mála, která si stále udržuje vysoký standard. Knížka je čtivá, hodně napínavá, místy hodně brutální, má skvělou zápletku, skvělý motiv a skvělý závěr. Líbilo se mi, že se nejedná o sériového vraha, který se chce jen proslavit, ale celé vražedné tažení má daleko hlubší záměr.
Jasně, že doporučím! Ale neodpustím si malou kritiku. Ve všech knihách Ch.C. se používá velmi často spojení "Tak jo". A používají ho všichni bez rozdílu

06.05.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

60%
Až do rozuzlení bych dala thrilleru plný počet hvězdiček. Určitě to není nejděsivější thriller roku (kvůli tomu hvězdičky neubírám), i když o nechutné , brutální a odporné popisy tam není nouze. Je napínavý, se zvraty, dobře se čte. Postavy jsou krásně vyobrazeny, nejraději jsem měla Griffina a Caru. I vnější grafická úprava knihy je pěkná. Bohužel konec, hodně šokující, mě hodně zklamal. Zvlášť epilog. Pořád jsem věřila, že se ještě něco stane. Vůbec mi to nesedělo, jsem docela otrávená a dvě hvězdičky ubírám.

03.05.2023 3 z 5