ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

60%
Pak znovu zkontroloval čas a výhružně se na Logana zahleděl: "Nebuď tam moc dlouho," varoval ho. "Alice se dušovala, že večeře bude stát za to."
"Jak to hodlá udělat? Bude vařit někdo jinej?"

"Našli jsme místo činu, pane," vypálil Logan naostro. "Proto jsem se zdržel."
"Cože, vy jste ho našli?"
"Vždyť to právě říká Benjamine. Do hajzlu, ty jsi snad neslyšel, jak mu ty slova lezou z huby?" prskal Hoon.
První díl jsem nečetla, takže nemohu srovnávat. Byl by to výborný thriller, jen motiv a vrah mi tam neseděly a to je dost podstatné, proto jdou hvězdičky dolů. Ale moc se mi líbil autorův humor.
Já i tak doporučuji.

01.04.2023 3 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

60%
Poté, co do kufru umístila několik kusů oděvu, otevřela znovu skříň a sehnula se, aby dosáhla na jeden pár bot. Když se opět napřímila a otočila, stál proti ní Rusty a chlípně po ní pošilhával.
Než stihla vydat jedinou hlásku, zdvihl ruku k její hlavě a vše pohltila tma.
Slušná romantika s napětím, nebo obráceně napětí s romantikou, ale autorka to umí daleko líp. Tady jsem se v první třetině knížky docela nudila a musela se trošku do čtení nutit. V závěru přijde zvrat, který se mi moc líbil.

01.04.2023 3 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

80%

Krauzovi a spol. spadne do klína objasnění vraždy prostitutky, kterou nemohli dlouho vyřešit a tak jsou odměny a slaví se. O hodně víc jim zamotá hlavu postřelení krásné paní Ivanky. Zápletka tady je skvělá a rozuzlení mě hodně překvapilo.
Super, doporučuji!

29.03.2023 4 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

80%

Na internetu jsem zjistila, že tragická smrt Hanče a Vrbaty měla nedávno výročí. Film jsem viděla několikrát, ale nevěděla jsem, že vyšla i knížka. Měla jsem bohužel třetí vydání, kde byly jen dost ošklivé kresby, ale obsah je výborný.

29.03.2023 4 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

80%
Patrick ÓShaughnessy se probouzel velmi pomalu. Měl pocit, jako by mu hlavu někdo rozťal sekerou, v kloubech na prstech mu tepala bolest a jazyk v ústech jako by byl oteklý a kovový. Bál se, že oslepl, a instinktivně vztáhl ruce k obličeji. Uvědomil si, s jistou dávkou otupělosti, že to nejde. Zatáhl a uslyšel nějaké chřestění.
______________________________________________________________________________________________________________________
Další povedený díl s Pendergastem. Napínavý, hodně strašidelný, s dokonalou zápletkou a výborným, přestože nepravděpodobným koncem.
Doporučuji, i když byl thriller trochu víc zamotaný.

25.03.2023 4 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

81%
Stal se z nich ostrůvek v moři Vyzáblých. Nestvůrně dlouhé končetiny, deformované, kostnaté hlavy, blýskající se oči. Byly všude, kam až dohlédla. Nebylo kam utéct. Cesta ven neexistovala.
Tento poslední díl série mě opět neskutečně bavil. I když je dramatický a hororově laděný, pěkně jsem si ho užila a odpočinula si u něj.
Doporučuji, je to taková pohádka pro dospělé.

25.03.2023 5 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

81%
Gabriel ji něžně objal a pak o krok ustoupil. Stál tam, tiše brečel a oběma rukama si zakrýval ústa. Připadal si jako vězeň, který se po mnoha letech dostane na svobodu a najde všechno změněné, tváře i svět, a uvědomí si, že čas, který strávil mezi čtyřmi stěnami, už nikdy nedokáže nahradit.
Pozor SPOILER:
Skvělý, ale velmi temný, depresivní, příšerně zvrácený thriller. Na začátku jsem se trochu zarazila v tom časovém posunu, ale nápad je to dobrý. Jinak je thriller napínavý a jak už je u Francka Thilieze obvyklé, velmi čtivý. Jen konec jsem si představovala jiný. Zloduši jsou sice potrestáni (vlastně se navíc zabili sami), ale žádné světýlko naděje tady není. Kdyby aspoň autor nechal přežít Julii, on ale rozhodl jinak. Tak se celý thriller stává velice bezútěšným a to je vlastně i jeho další charakteristika.
Určitě doporučím, i když je to nejstrašnější kniha, kterou jsem zatím od autora četla. Po ní by byla dobrá volba romantika nebo pohádka.

25.03.2023 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

81%
"Pentagram je starý náboženský symbol, nejen v křesťanství. Je to, jak vidíte, pěticípá hvězda namalovaná jedním tahem, kdy se linie několikrát překřižují, podobně jako u Davidovy hvězdy... "
Skvělé pokračování. Napínavé, s mnoha zvraty, s koncem, který nemá chybu, je tady zvláštní motiv vraha a konečně se něco zásadního děje mezi Tomem Waalerem a Harrym. I soukromý život Harryho s Rachel se někam pohne. A líbilo se mi, že tady figuruje i Praha.
Moc jsem si čtení užila a thriller doporučuji.

18.03.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři povídky, v nichž hlavní roli hrají rodinné vztahy, smutné až depresivní, uvěřitelný děj. Jsou poutavě napsané, líbily se mně. Moje první knížka od autorky.
K přečtení doporučím.

12.03.2023 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

81%

Cestou do Londýna jsme téměř nemluvili. Já se při řízení nerad rozptyluji a Poirot měl spoustu práce se svým knírkem. Musel ho chránit před zničujícími účinky větru a prachu. Rozhovor byl zjevně nad jeho síly.
Výborná detektivka s Hercule Poirotem. Vypráví kapitán Hastings. Dokonalý je tam pejsek Bob, hodně jsem se při jeho úvahách nasmála. Vraha jsem neuhodla, jako vždy.
Knížku doporučuji k přečtení.

12.03.2023 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

85%

Vynikající, i když opět velmi brutální a místy nechutný díl. Franck je opět výborný, moc mu fandím. Tentokrát se s kolegy a dalšími pomocníky vydává do boje za záchranu lidstva proti biologickým zbraním.
Jasně doporučuji!

09.03.2023 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

81%

Výborný další díl. Nevadil mi pozvolný příběh hlavně z prostředí Amišů, i když konkrétně Amišů se tento díl dotýká jen okrajově, konec to všechno svým napětím vynahradil. I atmosféra uprostřed sněhové bouře je skvělá. Kate a její dávná kamarádka Gina. Kate má dilema - věřit jí nebo ne, zvlášť když na povrch vyplouvají další skutečnosti? Jak zjistí, co je lež a co pravda?
Mohu doporučit.

09.03.2023 5 z 5

Šťastný nový rok Šťastný nový rok Malin Maria Stehn

30%

Hm, tak tohle nebyla dobrá volba. Stačí přečíst začátek a konec, mezitím obsah vlastně o ničem. A ty dialogy byly místy hodně jednoduché. Jedna * za snahu autorky, druhá za obálku.

05.03.2023 2 z 5

Kosti v písku Kosti v písku Kathy Reichs

81%

Tak tento díl s Tempe se mi po předchozích slabších moc líbil. Začne to vykopáním hrobu na indiánském pohřebišti, mrtvola v něm patří ale do současné doby. Postupně mrtvých začne přibývat. Ke konci zjistíme, že se jedná o zrůdnou organizovanou síť a neřeknu čeho, nechci spoilerovat. Tempe to nemá lehké, kromě pátrání ji velmi zdrtí těžká nemoc její kamarádky.
Doporučuji k přečtení.

04.03.2023 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

60%

Tak tuto knížku jsem četla po kouskách 3 měsíce, měla jsem pocit, že děj se točí pořád dokola. Mě ta romantika s erotikou nějak nebere. Opět nádherný Rush překypující dokonalými vlastnostmi a Gia, která po něm šílí (on po ní ovšem taky). Ke konci knihy už jsem věděla, jak dopadne, jen úplný závěr mě překvapil (ale mohla jsem to tušit).
Přečtu si i druhý díl, i když ho zase najednou nezvládnu.

27.02.2023 3 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

80%

Tím, že otevřel Lemarchandovu kostku, udělal chybu. Obrovskou chybu.
Klasický parádní horor. Viděla jsem jako film, už pěkně starý. Atmosféra výborná, děsivé tak akorát. Nemůžu si stěžovat. Svěží tempo, napětí, hromada fantazie, nic nechybělo. Jen snad dovědět se trochu víc o Cenobitech.
Musím doporučit.

27.02.2023 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

60%

Kadeg nepoužíval žádný mobil, samozřejmě, on měl smartphone. Dupin nemohl vystát, jak Kadeg ten název vyslovoval: smartphone. A ještě víc mu lezlo na nervy, když se Kadeg s tím přístrojem a všemi jeho senzačními funkcemi vytahoval.
Tentokrát bych detektivku označila za průměrnou. Trošku mě zklamalo rozuzlení. Ale Bretaň je tady opět překrásně popsána a komisař Dupin je skvělý. Jenom mě vadí, že se tady pořád jí vyhlášené pochoutky, já mám pak na něco chuť, jestli to nepřestane, tak ze mě bude po dalších dílech kulička.
K přečtení doporučuji. Obálka je nádherná.

27.02.2023 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

81%

Krásný román, můj první od H.M.Körnerové. Anička byla obdivuhodná, silná žena, nechápu, jak mohla prožít z velké části smutný život, často hodně těžké rodinné situace, a zvládala to. I když ona by mi asi řekla, že měla život šťastný. Knížku jsem přečetla jedním dechem, úplně mě pohltila, patří k těm, na jaké se nezapomíná a nebude to moje poslední od autorky. Je zvláštní, že dlouho psala "do šuplíku", neměla odvahu příběhy představit čtenářům, když je to tak výborná spisovatelka.
Určitě doporučím všem. Po přečtení se moje starosti stávají malichernými.

25.02.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

81%

Vrátila jsem se k Našeptávači podruhé, protože si chci přečíst další díly série. Je s podivem, že tentokrát mi závěr nevadil, přišel mi docela reálný (asi závisí na náladě) a knize bych dala klidně pět hvězdiček.

24.02.2023 4 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

81%
Měl jsem před sebou stopu. Zároveň však vyvolávala hrůzu z toho, kdo je opravdový vrah, protože se nespokojoval jen s vražděním. Propracoval své zločiny do sebemenších detailů, naplánoval je a provedl jako skutečné umění.
A v součinnosti se smrtí...vytvořil mistrovská plátna...
Skvělý je i druhý díl s komisařem Sharkem. Není tak zvrhlý jako ten první, ale zvrácený je vlastně taky. A je to lahůdka pro entomology. Problém naopak budou mít ti, co se hmyzu hodně bojí. Opět napínavé. akční, výborná zápletka a závěr. Náramnou čtivost asi nemusím zmiňovat. Líbilo se mi, jak se postupně vysvětloval vrahův vzkaz. Sharka je mi líto, to co si prožil a prožívá je děsné.

24.02.2023 5 z 5