asam asam komentáře u knih

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Ne že by se mi kniha nelíbila, ale nijak moc mě nenadchla. Bohužel jsem neviděla film, snad by se mi líbil více.

30.10.2011 4 z 5

… a manželka nejlepší ze všech … a manželka nejlepší ze všech Ephraim Kishon

Taková manželka je dárek pro rodinu.Vtipné, humorné

07.09.2011 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Nejsem expert na tento žánr, ale četla jsem s napětím.Od začátku do konce vás děj udržuje v napětí. Doporučuji.

24.07.2011 5 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Ráda čtu rodinné kroniky, ráda čtu židovské autory, proto tuto knihu doporučuji.Autor je velice dobrý vypravěč.

14.07.2011 5 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Velice zajímavý pohled Poláka na nás Čechy. V mnohém s ním souhlasím, občas se za nás trochu stydím, ale určitě doporučuji k přečtení .

12.07.2011 5 z 5

Ten večer Ten večer Susan Minot

Téma sice silné, ale knížka mě nenadchla. Ani jsem ji nedočetla.

02.05.2011 2 z 5

Pravidla směšného chování Pravidla směšného chování Emil Hakl (p)

Každému doporučuji.Obyčejný člověk, obyčejné příběhy, ale věrně barvitě s humorem vyprávěné, zaujmou a máte pocit, že to můžete prožívat společně. Nejvíc mě dojala / až k slzám/ kapitola o umírajícím otci. Nedávno jsem prožila něco podobného s maminkou - smrt blízké osoby je bolestivá i pro tvrdého chlapa. Moc panu Haklovi děkuji za silný zážitek při četbě.

21.03.2011 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Četla jsem s obrovským napětím a dojetím.

14.02.2011 5 z 5

Sólový let Sólový let Roald Dahl

Autobiografie spisovatele psaná s jeho osobitým inteligentním humorem .

26.01.2011 5 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

No, nevím co na to říct. Asi toho na mě bylo až dost- toto téma mě moc nebere. Četla jsem od něho lepší knížky.Ale je to věc názoru.

10.01.2011 3 z 5

Dopisy vnučce Dopisy vnučce Jiřina Šiklová

Vřele doporučuji nejen prarodičům, ale i rodičům pubertálních dětí. Skvělé a moudré.

Hrobařova dcera Hrobařova dcera Joyce Carol Oates

I když se zkusíte několikrát "znovu narodit", nemusíte tím vždycky vyřešit životní trable. Na druhou stranu může váš příběh pomoci vnučce k nominaci na Nobelovu cenu.
Joyce Carol Oatesová

Nenechte se odradit počtem stránek. Je to velice zajímavý příběh a moc pěkně se čte.

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Nenechte se odradit tloušťkou románu a rozhodně si to přečtěte!

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Já jsem se taky dlouze prokousávala a ani teď nejsem schopna říct, zda se mi knížka líbila.

Asi nebyla vhodná doba na tuto knížku. Třeba někdy jindy.

30.11.-0001

Velšanka Velšanka Peter Ho Davies

-cituji - Markéta Musilová – MF DNES
Velice působivý,dokonale propracovaný román. Třebaže anotace popisují Velšanku jako netradiční příběh nešťastné lásky odehrávající se v zapadlé velšské vesnici, bylo by nefér tuto zdařilou knihu onálepkovat pouze jako milostný historický román.
Souhlasím. Velice působivě popsané prostředí,kde se děj odehrává

Whisky s ledem Whisky s ledem J. A. Konrath

Nechybí napětí, oplývá vtipem. Vřele všem doporučuji.Přečtu si určitě i další knihy

30.11.-0001 4 z 5

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Peter Carey

Velice čtivý, zajímavým jazykem psaný román

Tisíc dnů v Benátkách Tisíc dnů v Benátkách Marlena de Blasi

Ani ne román, spíše kuchařka.

Můj přítel Leonard Můj přítel Leonard James Frey

Moc pěkná knížka, sugestivní vyprávění.
Bohužel se nemůžu dostat k té první knížce- Milión střípků. Ta je prý ještě lepší

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

cituji - U nového románu Prestona a Childa nestačíte obracet stránky.“ – Denver Rocky Mountain News
Naprosto souhlasím.

30.11.-0001