astroweb astroweb komentáře u knih

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Příjemné a vtipné počtení, nevím, jestli byl příběh zfilmovaný, stálo by to za to.

13.12.2016 3 z 5

Noc nad Reykjavíkem Noc nad Reykjavíkem Arnaldur Indriðason

Přečetl jsem všechny u nás vydané knihy tohoto autora a ani s tímto, zatím posledním příběhem jsem nebyl zklamaný.

03.12.2016 5 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Ani nevím, jestli jsem Jamesovou někdy četl, díval jsem se kdysi na její zfilmovaná díla v anglických seriálech, ale vím,že dlouho si žádnou knihu od ní nepřečtu, jestli vůbec kdy. Ne, že by autorka neuměla psát, ale zato zdlouhavě, i když s psychologickou kresbou. Tak trochu pro dnešní dobu, nebo přinejmenším pro mě, opravdu zdlouhavé a neakční.

28.11.2016 3 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Z počátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak jsem opět nelitoval. Příjemné oddychové čtení.

22.11.2016 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Autorka téměř nikdy nezklame, sice jsem zjistil, že jsem tento příběh už kdysi četl, ale naštěstí jsem zjistil, že pachatele jsem si nepamatoval.

18.11.2016 5 z 5

Ztracená řeka Ztracená řeka Zane Grey

Knihu jsem přečetl, ale nevím, kdy zase příští knihu od autora zkusím. Možná, že to bylo překladem, prostinké věty vyprávěly prostinký příběh.

18.11.2016 2 z 5

Kletba rodu Campbellů Kletba rodu Campbellů John Dickson Carr

Detektivka příjemná, vtipná, připomínající zápletkou Agathu Christie, dosti líbilo.

03.11.2016 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Skvělý autor, ale tentokrát pro mě poněkud zklamání, námět perfektní, ale příliš popisné, rozhodně už jsem četl od něj podstatně lepší.

29.10.2016 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Zdá se mi, že autor vyzrává, píše tlustější knihy, ale jsou opravdu o něčem. Zde nebezpečí dálkových ovladačů, přehlcenost elektronikou a její zneužití. Skvělé.

25.10.2016 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

A to se mi hodně líbilo, krátké, pěkně napsané, ne moc postav, líbil se mi posmutnělý konec.

18.10.2016 5 z 5

Agent bez minulosti Agent bez minulosti Robert Ludlum

Tak jsem ochutnal prvního Ludluma a zjistil, že pro mě osobně nic moc. Příšerně překombinované. Zlatý Silva a Forsyth.

12.10.2016 2 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Dost dobrá severská detektivka, inteligentně napsaná, místy s černým humorem, moje první, pravděpodobně moje ne poslední seznámení s těmito autory.

03.10.2016 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Všechny hvězdičky a ještě je jich málo. Mám rád cestování časem a historické romány a tady je všechno pohromadě velice vkusně a čtivě napsané, myslím, že díky patří i překladu, kniha se prostě četla sama a určitě sáhnu i po dalších, dosud přeložených a vydaných dílech.

29.09.2016 5 z 5

Rudá země Rudá země Joe Abercrombie

Jedním slovem paráda. A to jsem si myslel, že fantasy ani moc nemusím. Žádné zrůdy, žádná kouzla, příšery apod. Pro mě skvělý historický román s až básnickým jazykem.

23.09.2016 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Třetí přečtená kniha od této autorky a líbí se mi čím dál víc. Žádné zbytečné popisy, i když kniha není nejtenčí, spisovatelka umí děj napsat poutavě a napínavě od začátku do konce.

19.09.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Silou vůle a s přestávkou jsem dočetl. Zbytečně překombinované, zápletka neoriginální, nevěrohodná. Jedna z nejslabších severských detektivek.

13.09.2016 3 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Skvělé.

12.09.2016 4 z 5

Hvězda Valdštejnova srdce Hvězda Valdštejnova srdce Jan Bauer

Víc jako historická povídka, než historický román, ale nevadí, dokonce ani to, že poněkud vykonstruovaný příběh konce Albrechta z Valdštejna.

08.09.2016 3 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - I. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - I. díl Alexandre Dumas, st.

Po delší době a už poněkolikáté přečteno.

05.09.2016 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

První kniha od autora a vlastně první česká fantasy. No, nebylo to tak špatné, čtivější pro mě, nežli Kotleta.

05.09.2016 3 z 5