astroweb astroweb komentáře u knih

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Po rozjezdovém začátku přišlo dosti zklamání, příliš roztříštěné. Autor má určitě lepší, které jsem četl.

18.01.2016 2 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Autorka je stále skvělá, ale tahle kniha, podle mého soudu, patří k těm slabším. Dosti mi trvalo, než jsem se začetl, jiné se mi líbilo o poznání více.

13.01.2016 3 z 5

Rubáš pro arcibiskupa Rubáš pro arcibiskupa Peter Tremayne (p)

Dlouho už jsem po Fidelmě nesáhl, byl jsem opravdu rád, že jsem to učinil. Dost líbil.

10.01.2016 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Nejdřív jsem měl problém se začíst, potíže mi dělaly docela holé a krátké věty, ale námět zajímavý, dočetl jsem, nelituju.

06.01.2016 3 z 5

Klapky na očích Klapky na očích Jan Guillou

První díl je super, druhý tak padesát na padesát, třetí celý dobrý a tento, čtvrtý velmi, velmi pěkný.

03.01.2016 5 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Zpočátku mi trvalo se začíst, ale pak už ano, naprosto vynikající kniha!

03.01.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi příjemné překvapení, přečetl jsem na doporučení známého a rozhodně nelituji. Připomíná mi to styl Petera Maye.

18.12.2015 5 z 5

Smrtelný pohled Smrtelný pohled Colin Falconer (p)

Je zajímavé, že autor má veliké výkyvy, jako by každý příběh psal někdo jiný. Některá jeho díla jsem ani nedočetl. Tenhle román přečetl, zajímavý, napínavý, čtivý.

11.12.2015 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Krásná psychologická drobnokresba, velmi příjemná čtení, v neposlední řadě překvapivý, jako vždy, konec.

03.12.2015 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Zajímavé momenty z historie dvacátého století.

30.11.2015 4 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

První půlka super, čtivá, napínavá, historicky věrohodně zajímavá, ale jak hrdina vyvázl z vězení, následovala šňůra epizod, které mě už tolik nezaujaly.

30.11.2015 3 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Viděl jsem dvakrát film a kdysi dávno jsem knihu přelouskal ve slovenčině. Ale tentokrát jsem si opravdu, byť s jedním přerušením pro velkou porci stránek, pochutnal. Skvěle napsané, poutavě čtivé.

11.11.2015 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Z počátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak jsem vklouzl do děje a příběhu. Musím říct, že velice inspirativní, až mysteriózní detektivka, historický příběh s tajemstvím.

02.11.2015 5 z 5

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Velmi příjemné čtení, jedna z těch hodně dobrých autorčiných prací.

27.10.2015 5 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Skvěle napsané, historie perfektně zpracovaná, trochu občas větší napětí by neškodilo.

23.10.2015 4 z 5

Duel Duel Arnaldur Indriðason

Trochu netradiční Indridason, rozjel se v poslední třetině, scházel mi Erlendur, ale později se vše vysvětlilo.

13.10.2015 4 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Opět jedna čtivá, zajímavá a oddychově příjemná.

08.10.2015 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Další Nesbo, co jsem dočetl, není to ale jeho nejlepší dílo. Chvílemi připomínal Ramba,ale i na druhou stranu zbytečně překombinované a obtížně čitelné. Rozmyslím se, až budu chtít číst dalšího.

30.09.2015 3 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Velice příjemné odpočinkové čtení, jedna z nejlepších autorčiných detektivek.

22.09.2015 5 z 5

Tajemství ďáblovy bible Tajemství ďáblovy bible Arnošt Vašíček

První kniha od Arnošta Vašíčka, myslím, že nikoli poslední, Zájem podnítil seriál Ďáblova lest v TV.

03.09.2015 4 z 5