Babo Babo komentáře u knih

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Série byla opravdu skvělá,ale tento poslední díl byl pro mne nejslabší .
Občas mi to přišlo hodně přeplácané a i když mi bylo jasné, že téměř nic se neděje bez příčiny , tak to rozuzlení se mi zdálo tak překombinované až jsem se musela usmívat .
Autorka je ale velmi dobrá vypravěčka a určitě si přečtu i další její knihy .

16.02.2020 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Další skvělá kniha, kde neexistuje hluché místo a děj pěkně odsýpá. Průběžně jsem měnila pachatele a přišla jsem na správnou odpověď opravdu až na konci. Nemůžu jinak než se pustit i do posledního dílu.

08.02.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Kniha se mi líbila. Děj měl spád a když člověk nepřemýšlí o pravděpodobnosti je to skvělá jízda. Takže se hned dávám do další knihy .

03.02.2020 5 z 5

Měla jsem zemřít jako černá vdova Měla jsem zemřít jako černá vdova Sabine Adler

Kniha se mi líbila , protože to bylo téma, které hýbe současností i když se odehrává téměř před 20 lety. Jde o sledovaný teroristický útok v divadle v Moskvě . Autorka se snaží zachytit důvody a pocity žen, které se nechaly naverbovat jako černé vdovy .
Myslím,že se jí podailo napsat čtivý román, který jen dokazuje jak těžké je najít pravdu . Co bylo dřív : vejce nebo slepice ?
Na čí straně je větší vina ? Na straně Rusů nebo Čečenců ?
Prostě, doporučuji k přečtení .

31.01.2020 5 z 5

Lví srdce: Kniha první Lví srdce: Kniha první Sharon Kay Penman

Moc jsem chtěla číst nějakou knihu o Richardovi I., po té co jsem četla od Jean Plaidy celou ságu Plantagenetů .
Proto jsem se na tuto knihu opravdu těšila .Mé nadšení sice nebylo naplněno , ale kniha se čte dobře a tak pokračuji druhým dílem .

13.01.2020 4 z 5

Dar deště Dar deště Tan Twan Eng

Skvělá kniha, krásný jazyk.
Vše už je napsáno přede mnou,já jen mohu doporučit.

31.12.2019 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Další z mnoha příběhů 2.světové války. Tentokrát z pohledu obyčejných Němců .
Prolínají se zde dvě časové linie a dvě různá místa děje.
Jak už to bývá , ta "stará" je opět lepší .
Kniha nijak nevybočuje, je čtivá ,ale myslím,že na ni brzy zapomenu.

20.12.2019 4 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Knihu jsem četla na doporučení.
Číst se samozřejmě dala ,ale řekla bych,že na tak zajímavý příběh, to nebyl žádný zázrak. Na jedno čtení.

16.12.2019 3 z 5

Ruský román Ruský román Meir Šalev

Přemýšlím, co o této knize napsat.
Není to kniha asi pro každého a i když jsem ji dočetla za poměrně dlouhou dobu , vím,že bych jí měla věnovat mnohem víc času. V každém ohledu je zvláštní , svým příběhem, jazykem , určitou chaotičností .
Nevzpomínám si na knihu , kde by mi tak dělalo problém pamatovat si kdo je kdo.
Tady se to autorovi povedlo .
Takže pro mě byl největším plusem jazyk , myšlenky . Děj až nakonec.
Takže ani nevím jestli doporučovat nebo ne. Do tramvaje to moc není.

04.12.2019 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Krásná a dojemná kniha. Když jsem viděla,že je to kniha pro děti a mládež,tak jsem znejistěla,ale jen na chvíli.
Nemám tato dělení ráda ,ale pokud nějaké dítě nebo dospívajícího človíčka přiláká , tak je to jen dobře.
Prolnulo se zde několik zajímavých témat .
2. světová válka , to už je téměř zárukou dobrého čtení ,ale cirkus , romové a nakonec láska , to už nemůže být než 5* .
Leda by to autorka nezvládla a v tomto případě tomu tak není.
Prostě , je to krásný příběh a určitě stojí za ten čas strávený s Maxem a Lili.

25.11.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Byl to můj první Carter. Asi ne poslední .
Líbilo se mi , že se autor vyhýbá klišé : hlavní hrdina a románek s parťačkou .Kniha je čistě detektivka. Milovníci autora nepotřebují doporučení a my ostatní,kteří jen občas pátrají po vrazích , tak ano , doporučuji .

20.11.2019 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Když jsem knihu začala číst a přemýšlela jsem o konečném hvězdičkování , viděla jsem to tak na 3.5 , tedy spíš 4 .
Teď ale dávám 5 s čistým svědomím.
Líbil se mi styl psaní , kdy jakoby s postupujícím věkem vypravěčky , se i způsob vyprávění měnil .
Ještě víc se mi líbil příběh sám.
Mám prostě ráda silné osobnosti , osobnosti,které si jdou za svým . Ano někdy je to bezohledné ,ale takové to přešlapování a ohlížení se kolem sebe,abych někomu nešlápla na kuří oko , nikam nevede.
Já taková nejsem , proto také nejsem Zmrzlinová královna ,ale prostě obdivuji lidi , kteří dokáží využít svůj potenciál , nefňukají , nenatahují ruku ,ale spoléhají na sebe .
Tak to dřív bývalo ,co ale máme novodobý socialismus ,kdy všichni máme stejně a máme především práva,tak se to mění .
Proto se mi tato kniha líbila a doporučuji všem, kteří vidí svět podobně .
Ti ostatní by asi dostali osypky.

01.11.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Knihu jsem začala číst v tramvaji a když jsem byla asi u 70 stránky, tak jsem si řekla,že mě zase tak moc nebaví a začala číst jinou knihu.
Ta je ale příliš rozměrově výrazná,tak jsem se vrátila k této , kterou mám ve čtečce. Právě v místě kdy to bylo napínavé a tak se stalo,že jsem knihu dočetla. A teď mi došlo , že už jsem dlouho nečetla tak překombinovaný thriller . Moje chyba a umění autorky .
V každém případě se kniha čte docela dobře a když se čtenář nechá unášet dějem , tak asi dobrý .

29.10.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Druhá Hartlova kniha a pořád se mi líbí.
Jeho hrdinové nebojují na frontě, nepátrají po masovém vrahovi ani nekolonizují svět , přesto se jeho knihy čtou moc dobře . Jeho hrdinové bojují svoje malé války , prožívají vítězství i prohry .
A i když si u této knihy nejsem jistá jestli by někdo šel do dokazování si,že není sráč tímto způsobem , tak všechny ostatní pohnutky jim věřím .
Myslím,že pan Hartl je dobrý znalec nejen mužské duše .

22.10.2019 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Krásná kniha . Myslím,že kdyby ji napsal někdo dnes, tak by byla pro smích .My tvrďáci 21 . století se přece nebudeme zdržovat takovým škvárem , kde dobro a slušnost vítězí .
Kdy láska a úcta nejen k rodičům ,ale navzájem mezi sebou nebyla hodna zesměšňování .
Je to kniha jak z jiného světa a opravdu pohladí toho , kdo se pohladit dá .
Ve svém dospělém životě jsem asi nečetla podobnou knihu a mrzí mě, že pokračování nejsou v knihovně k vypůjčení .
Tak otevřete svá srdce a vraťte se do let nevinnosti.

17.10.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Další skvělá kniha .Bohužel byla tak nějak krátká .
Ukazuje , jak rozdílný může být pohled na stejnou situaci .
U R. Sepetysové jsou Němci zachránci a Rusové vrazi .
Vždy záleží na osobních zážitcích a zkušenostech .
Je dobré takové knihy psát a stejně tak je důležité je číst .
Znát souvislosti , pochopit, že zlo je zlem a je jedno z které strany přichází .
Autorka na několika osudech zachytila několik dní , kdy ještě byla naděje na záchranu .
Těch šťastných nakonec nebylo mnoho ,ale kolik , to už si musí každý zjistit sám.

09.10.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Další střípek do historie minulého století . Sice o utrpení obyvatel pobaltských států jsem už něco četla ,ale ne v románu.
A tato kniha se mi moc líbila , až tak,že jsem se hned pustila do další autorčiny knihy .

07.10.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Dávám 4* i když se mi kniha líbila a četla se opravdu dobře.
Na začátku knihy jsem měla pocit , jako bych se vrátila v čase do dob mého mládí .
Líbilo se mi ,že nic nebylo jisté , chování jednotlivých postav bylo víceméně uvěřitelné . Nikdo nebyl jen klaďas ani padouch.
Občas toho sexu bylo snad až příliš , většinou to nemám ráda ,ale pan Hartl to psal tak lidsky,že mně to nevadilo .
Kdo si prostě chce přečíst něco normálního , co se v jednotlivostech děje dnes a denně , ať sáhne po Malém pražském erotikonu a nebude zklamán.

01.10.2019 4 z 5

Klub radosti a štěstí Klub radosti a štěstí Amy Tan

Kniha se mi líbila jako všechny od této autorky.
Sebekriticky ovšem musím přiznat , že jsem se tak úplně nesoustředila a bylo by dobře , přečíst ji ještě jednou a pozorněji. V knize je spousta moudrých myšlenek ,co si ale odnáším je potvrzení existence jakési paměti národa. I když se člověk narodí v jiné kultuře , je vychováván touto kulturou , tak se nakonec ukáže , že v sobě má mnohem víc otisknutou DNA svých předků než by čekal .

30.09.2019 5 z 5

Vražedné alibi Vražedné alibi John Katzenbach

Co o knize napsat. Čte se dobře , má spád , napětí , občas zajímavý zvrat . Ke konci jsem byla netrpělivá ,zdálo se mi to zbytečně protahované , když bylo jasné jak vše dopadne .
Ale dočetla jsem. Asi bych dala 3.5 * .

18.09.2019 4 z 5