bagel bagel komentáře u knih

Jezevčík jako svědek Jezevčík jako svědek Frauke Scheunemann

Pohodová kniha, ale už je trochu natahované. A štvalo mě, že paní překladatelka standartně používala "bysme" místo "bychom".

01.07.2019 3 z 5

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Oddechová kniha, u které brzy nebudu vědět, o čem byla.

25.06.2019 3 z 5

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Atmosféra byla velmi pěkně zachycena, někdy jsem se trochu ztrácela v postavách. Více se mně líbily autorovy knihy z poválečného období.

25.06.2019 4 z 5

Causa Mortis Causa Mortis Marek Hladký

Jediným kladem byl popis prostředí na patologii, jinak to za moc nestálo.

25.06.2019 2 z 5

Takový normální den v ráji Takový normální den v ráji Chrystal Sharp

Více prostoru je věnováno "mazlíčkům" autorčiny rodiny, to ale vůbec není na závadu. A osvěžením je prostředí jižní Afriky. Určitě doporučuji.

24.06.2019 4 z 5

Baroni z Větrova Baroni z Větrova Jiří Hanibal

Hezké zopakování úseku z české historie, líbilo se mně střídání kapitol ze života Hynka z Větrova a z dění v celé zemi.

11.06.2019 4 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Pěkný příběh k zamyšlení, ale nutno brát trochu s nadsázkou.

11.06.2019 4 z 5

Clařino dědictví Clařino dědictví Françoise Bourdin

Oba díly se mně moc líbily. Druhý díl určitě nezklamal, ale pokračování bych už nechtěla.

05.06.2019 4 z 5

Příliš mnoho pokladů Příliš mnoho pokladů Helena Hardenová

O chlup lepší než předchozí díly, místy docela vtipné, ale celkově průměr.

05.06.2019 3 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Mně se kniha hodně líbila, i když na pět hvězdiček přece jen ne. Výborně byla vykreslena atmosféra doby a konec byl celkem nečekaný. Doufám, že budou vydány i další díly.

30.05.2019 4 z 5

Láska v knihkupectví Láska v knihkupectví Annie Darling

Od počátku se dalo čekat, jak kniha dopadne. Za mě nic moc.

27.05.2019 3 z 5

Zvěrolékař srdcem i duší Zvěrolékař srdcem i duší Alena Hrachovcová

Hodně jednoduché čtení, navíc některé pasáže již byly obsaženy v předešlých knihách.

26.05.2019 2 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Dobré jako inspirace k aktivnímu životu i ve stáří ( ale nevím, kdo by měl odvahu k tak radikálnímu kroku jako Evie), příběh mě však celkově moc nezaujal.

24.05.2019 3 z 5

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

Kniha byla příliš krátká, aby postihla osudy tří žen v různých časových obdobích. Uvítala bych lepší propracování postav i děje.

21.05.2019 3 z 5

Smrt vilného cizince Smrt vilného cizince Stanislav Češka

Prostě popis jednoho nepříliš komplikovaného případu z policejní praxe, nenadchlo mě to.

19.05.2019 2 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Na pět hvězdiček tomu něco chybělo, příběh byl trochu málo propracovaný. Musí se ale brát, že kniha je určena i dětem a mládež, kterým bych to jednoznačně doporučila.

15.05.2019 4 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Hodně zajímavé čtení o životě neandrtálců, musím si o nich přečíst více. Celkový příběh byl trochu slabší.

15.05.2019 4 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Krásné čtení, pro mě ještě lepší než komiksy s Hildou.

15.05.2019 5 z 5

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou Martin Štourač

Více se mně líbil seriál, na jehož základě jsem si knihu přečetla.

15.05.2019 3 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

K tomuto autorovi jsem se vrátila po mnoha letech a dost dobré. Trochu moc zdlouhavé, ale ke konci to nabralo obrátky.

06.05.2019 4 z 5