bagel bagel komentáře u knih

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Pěkný romantický román dotýkající se několika vážnějších témat. Mám jen výtku k překladu - existuje řada dalších výrazů pro usmát se než "zakřenit se". Toto slovo se v knize vyskytovalo až moc často.

02.05.2019 4 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Další kniha z retrovlny. Přes pěknou grafickou úpravu mě zase tak moc nezaujala, zčásti i proto, že jsem jiná generace.

30.04.2019 3 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Tušila jsem, co od knihy mohu očekávat, ale bylo to ještě horší. První část byla hodně působivá, ale pak to sklouzlo k suchému životopisu s výčtem úspěchů a kariérního postupu.

29.04.2019 3 z 5

Vyzkoušela jsem druhou knihu nyní módní "moderní" poezie. Za mě trochu lepší, ale stále je to spíše vršení slov a vět než opravdová poezie.

23.04.2019 3 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Jako obvykle moc povedené - příběh i jeho zasazení do prostředí Bretaně.

23.04.2019 4 z 5

Vražda v dívčí garsoniéře Vražda v dívčí garsoniéře Petr Bým

Nebylo to zase tak špatné, ale brzy na ni zapomenu.

23.04.2019 3 z 5

Polča Polča Guus Kuijer

Hodně netypická kniha pro dospívající čtenáře, ze které si i dospělý hodně odnese.

08.04.2019 4 z 5

Kniha o moři aneb Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Kniha o moři aneb Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Morten Strøksnes

Vše již bylo řečeno níže, samotný příběh zabírá jen malou část, ale i ve zbytku knihy je mnoho zajímavého.

08.04.2019 4 z 5

Jak voní láska Jak voní láska Julie Cohen

Průměrný romantický příběh.

08.04.2019 3 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Celkem pěkný příběh, ale postavy byly moc černobílé a na mě to bylo až moc pozitivní.

05.04.2019 3 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Podle řady ohlasů po vydání knihy jsem čekala daleko skandálnější obsah, ale byla jsem příjemně překvapena. Bylo vidět, že bulvár vypíchl jen několik nejvíce kontroverzních úryvků. Oceňuji otevřenost a upřímnost autorky a můj trochu negativní názor na ni se po dočtení knihy určitě změnil.

05.04.2019 4 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Hodně zajímavé a čtivé, bavilo mě to. Byla jsem ráda, že děj plynul postupně až do stáří hlavní hrdinky, nestřídaly se časové roviny.

01.04.2019 4 z 5

Dlužná částka Dlužná částka Eva Tvrdá

Nic moc, to už ta minulá autorčina detektivka byla lepší. Dost depresivní, málo děje a docela mě štvaly negativní názory na lázně Klimkovice.

01.04.2019 2 z 5

Pražská kavárna Pražská kavárna Eva Bendová

Více mě zaujaly kapitoly o dnes již neexistujících kavárnách, jejich historii a lidech s nimi spojených.

20.03.2019 4 z 5

A zavaž si tkaničky A zavaž si tkaničky Roman Szpuk

Zvláštní, pro mě hodně jiná kniha. Úžasné popisy přírody obohacené o postřehy meteorologa, okamžiky ze života "obyčejných" lidí.

20.03.2019 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Každá další kniha autorky je lepší a lepší. Líbilo se mně více než příběhy z vesničky Three Pines, atmosféra kláštera byla opravdu působivá.

20.03.2019 5 z 5

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Krásné fotografie chat v přírodě. Zajímavé je, že většinou jsou ze severněji položených zemí. Preferuji být sama, ale takové bydlení bych nedala :-)

12.03.2019 4 z 5

Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Zdeněk Jirotka ml.

Ideální čtení do MHD, doma tak na jeden večer.

03.03.2019 3 z 5

Taková ženská jako já Taková ženská jako já Uljana Donátová

Zpočátku jsem se trochu lekla, že se to bude týkat smrti a době po ní, ale pak jsem byla příjemně překvapena - zábavné, čtivé, oddechové a originální.

27.02.2019 4 z 5

Jóga nejen pro holky Jóga nejen pro holky Rachel Brathen

Nejvíc jsem ocenila motivační věty a popis cviků s fotografiemi. Samotný příběh a recepty byly přídavkem.

27.02.2019 4 z 5