bagel bagel komentáře u knih

Jedenáct smrtelných hříchů Jedenáct smrtelných hříchů Roman Cílek

Mám ráda autorův styl, ale na víc než tři hvězdičky to nebylo.

22.04.2021 3 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Spád děje je až moc rychlý, ale jasně, trochu je to zjednodušeně pojaté, aby knihu mohly číst i děti. Je k neuvěření, že toto se v rodinách děje.

02.02.2021 5 z 5

Diagnóza Londýn Diagnóza Londýn Lucie Weissová

Hodně zajímavé postřehy o britském zdravotnictví z pohledu lékaře. Śkoda, že zde nebyla aspoň krátká kapitola o ostatních členech rodiny.

22.12.2020 4 z 5

To je metro, čéče! To je metro, čéče! Milada Rezková

Moc hezky zpracované a přínosné i pro dospělé. Kdo ví, jak to vypadá v zázemí metra nebo v tunelu?

03.12.2020 5 z 5

Pivní království Belgie Pivní království Belgie Filip Nerad

Téma je zpracováno podrobně, doplněno mnoha fotografiemi, ale doporučuji hlavně znalcům nebo fanouškům piva.

09.09.2020 4 z 5

Moji pacienti mají čtyři nohy - Zápisky zvěrolékaře Moji pacienti mají čtyři nohy - Zápisky zvěrolékaře Duncan MacVean

Přidávám jednu hvězdičku za moc pěknou kapitolu o euthanasii zvířecích pacientů. Jinak jen další z mnoha knih o životě zvěrolékařů.

01.09.2020 4 z 5

Uralské okno: Esej o menšinách Ruska Uralské okno: Esej o menšinách Ruska Ville Ropponen

Precizně zpracováno a zpestřením byly zážitky autora z cest na Ural. Kniha mi značně rozšířila povědomí o národech v této oblasti.

26.08.2020 4 z 5

Copak jsem Bůh? Copak jsem Bůh? Roman Cílek

Podobných knih krátkých kriminálních příběhů již autor napsal několik, mně se jeho styl líbí, takže spokojenost.

09.07.2020 4 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Moc mi to nesedlo, ale možná si ji za nějakou dobu přečtu znovu.

09.07.2020 3 z 5

Jeans Story Jeans Story Michal Petrov

Perfektní zpracování tématu doplněné množstvím fotografií a dalších dokumentace. V době socialismu jsem prožila více než dvacet let, ale i tak byla pro mě většina informací nových.

02.06.2020 5 z 5

To je Jeruzalém To je Jeruzalém Stanislav Setinský

Kniha se tváří, že je určená pro děti, ale není tomu tak. U obrázků jsou čísla odkazující na texty v druhé části a docela mně neustálé přeskakování vadilo.

12.05.2020 4 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Po delší době historický příběh se strhujícím dějem.

02.03.2020 5 z 5

Hledám manžela…děti vítány Hledám manžela…děti vítány Alena Jakoubková

Tak toto bylo ještě horší než obvykle, romantika až na půdu, schéma jako obvykle, "nepředvídatelné" náhody. Ještěže jídel a vaření bylo tentokrát méně. Ach jo :-)

12.02.2020 2 z 5

Filmový klub osamělých srdcí Filmový klub osamělých srdcí David Barnett

Docela mě to zklamalo, ale je pravda, že jsem neočekávala detektivní linku. Koncept vedení domova a výběr studentů byl zvláštní.

11.02.2020 3 z 5

Rychlost zvuku Rychlost zvuku Eric Bernt

Pomalý začátek, ale pak mě to zaujalo. Nejvíce se mně líbily pasáže popisující chování a reakce hlavního hrdiny. Jsem zvědavá na druhý díl.

04.02.2020 4 z 5

Chodivá tráva Chodivá tráva Lucie Verrall

Další z řady knih s facebookovými statusy. Patřila k těm lepším, ale v druhé polovině jsem už trochu přeskakovala, bylo to pořád stejné.

04.02.2020 3 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Pro mě dost znepokojivá kniha, v něčem jsem se v hlavním hrdinovi našla.

17.01.2020 3 z 5

Ascher: Šílený hedvábník Ascher: Šílený hedvábník Konstantina Hlaváčková

Opravdu precizně zpracování jak po obsahové, tak po grafické stránce. A k tomu se přidává vylíčení velmi zajímavého životního příběhu manželů Ascherových

16.01.2020 5 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Vypadalo to slibně, ale nakonec jen průměrný romantický příběh.

23.10.2019 3 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Čekala jsem trochu víc, ale celkem tom šlo. Jsem zvědavá na druhý díl.

18.10.2019 3 z 5