Belanna Belanna komentáře u knih

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Po předchozích případech naprosto jiné téma. Život čínských uprchlíků a jejich přizpůsobování se v nové domovině, mě velmi zaujal. Opět napínavé, plné zvratů a neotřelého Lincolnova humoru.

17.02.2022 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Autorku mám velmi ráda, ale tento příběh mě až tolik neoslovil a prakticky ve mně nevyvolal výrazné emoce. Námět je velmi zajímavý a navíc kombinovaný s krimi zápletkou. Ale na můj vkus to bylo všechno hodně zdlouhavé a většina popisů (dosti odborných) se tu opakovala z různých úhlů. Přesto jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

15.02.2022 3 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Tato kniha stojí za to. Příběh amerického odstřelovače, při jehož čtení si uvědomíte, jak moc dokáže válka ovlivnit psychiku velmi silných mužů, jak to vnímají jejich rodiny a přátelé a jak nedozírné to může mít důsledky.

14.02.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Knížky pana Backmana mám ráda. Umí dokonale vystihnout charakter a pocity postav, jeho knížky jsou humorné a zároveň plné emocí a čtou se lehce.
U této knížky mi chvilku trvalo se začíst, protože je tu hodně postav. Ale i tak se mi toto dílko o přátelství, rodičovství, velké lásce k hokeji a životě na malém městě líbilo.

12.02.2022 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Jako vždy napínavé, logické, dynamické a perfektní závěr. Skvělá kniha.

05.02.2022 5 z 5

Otisk Otisk Alexandra Oliva

Stejně jako první kniha i tato má zajímavý a neotřelý námět a zápletku. Příběh se plynule odvíjí, charaktery postav jsou dobře vykreslené. Navíc se i výrazně odráží to, že autorčin jazyk od poslední knížky více vyzrál. Celkově jsem spokojená.

30.01.2022 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Kniha s velmi originálním námětem, kde autor mohl uplatnit svou ohromnou fantazii. Děj je bohatý na napětí a zvraty. Tato kniha má pro mě jedno velké ALE. Za celou dobu jsem se nemohla sžít s žádným hrdinou, nebylo na koho se upnout a komu fandit.

29.01.2022 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nádherná kniha, dojemná a lidská. Při čtení jsem měla pocit, jako kdyby se přede mnou odvíjel film, tak dokonale je napsána. Kniha o odhodlání, víře a lásce, kniha o síle znovu žít, plná citu. Kniha, na kterou dlouho nezapomenu.

27.01.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Autorova hororová klasika. Doporučuji všem, kteří se chtějí opravdu bát !

24.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Tak tohle stálo za to, ostatně jako všechny knížky autorky. Příběh má nádech tajemna, je napínavý a místy ponurý, přesto nevypadává z reálných mezí. Jazyk je svižný a velmi dobře se čte. Autorka nechává velký prostor pro fantazii čtenáře a samotný závěr je (z mého pohledu) hodně překvapivý. Zasloužený plný počet *.

18.01.2022 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Jednoduchý a zároveň hluboký příběh o síle přátelství, lásce k horám, o hledání svého místa v životě. Dobře vykreslené povahy a pocity jednotlivých postav, ale také krásy hor a přírody. Osm hor je kniha, která zaujme.

16.01.2022 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Podmanivý a napínavý děj vesmírné sci-fi, Dobrodružství plné akce a vtipů. Perfektní na odreagování. Tenhle styl pana Kotlety se mi fakt líbí.

14.01.2022 4 z 5

Letecký motor ve dřezu Letecký motor ve dřezu Martina Špinková

Velmi zajímavá knížka psaná formou rozhovoru dvou žen, které spojuje Cesta domů. Jsou tu vzpomínky na těžké začátky, příběhy lidí, kterým pomáhaly a to veselé i smutné a celkově pohled na téma, které je pro většinu lidí tabu. Knížka je plná emocí, ale ve výsledku většina působí velmi pozitivně.

11.01.2022 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Poutavá kniha, která se velmi dobře čte, protože jste zvědaví, jak to dopadne.
Zápletka i prostředí jsou zajímavé, hlavní hrdina, o kterém nevíte, zda ho milovat nebo soudit. Skvěle vykreslená atmosféra i charaktery postav. Příběh je drsný i citlivý současně.
Moc se mi to líbilo.

09.01.2022 5 z 5

Schody z písku Schody z písku Zane Grey

Díky letošní výzvě jsem se opět vrátila k panu Greyovi. K jeho knížkám mě přivedl táta a v určitém věku jsem přečetla všechny, které tu byly v tu dobu dostupné. Schody z písku byla jedna z mých nejoblíbenějších. Jsem ráda, že jsem si opět mohla prožít toto dobrodružství.

08.01.2022 5 z 5

Velmi se mi líbí a pro moje denní i ostatní záznamy naprosto dostačující.

07.01.2022 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Knížka je jako stvořená pro oddych. Děj posazený na krásné ostrovní místo, stará tajemství, která se postupně odkrývají. Nechybí romantika, úsměvné i smutné chvilky. Em jsem si oblíbila a i ostatní postavy byly příjemné. Celkově na mě knížka udělala velmi dobrý dojem.

06.01.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímavý příběh o tom, jak to může dopadnout, pokud se zvolí špatná strana. Můžeme tu poznat některé historické skutečnosti včetně masové manipulace. Je hodně deprimující, že už v době vzniku knihy autor věděl, před čím svět varovat.
Přesto se mi tato knížka nečetla moc dobře, jazyk autora mi nesedl, některé pasáže byly až moc zdlouhavé.

04.01.2022 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Další z Deaverových knih, která chytne a nepustí, dokud jí nedočtete. Oceňuji propracovanost, smysl pro detail, napínavou atmosféru, ale i jemný smysl pro humor.
Výborná krimi.

02.01.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Dost často se mi stává, že když od knížky nic nečekám, překvapí mě. To je i tento případ.
Knížka se mi četla velmi dobře. Bylo to plynulé, zajímavá zápletka a dobře rozběhnutý příběh. Velmi zdařile je tu vykreslen život i charakter všech postav, ale i zdánlivé drobnosti na pozadí, které vypadají, že nejsou podstatné, ale opak je pravdou.
Navíc mě autorka překvapila velkým množstvím dialogů.
Zdařilý psychologický román.

28.12.2021 4 z 5