Belanna Belanna komentáře u knih

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Podmanivý a napínavý děj vesmírné sci-fi, Dobrodružství plné akce a vtipů. Perfektní na odreagování. Tenhle styl pana Kotlety se mi fakt líbí.

14.01.2022 4 z 5

Letecký motor ve dřezu Letecký motor ve dřezu Martina Špinková

Velmi zajímavá knížka psaná formou rozhovoru dvou žen, které spojuje Cesta domů. Jsou tu vzpomínky na těžké začátky, příběhy lidí, kterým pomáhaly a to veselé i smutné a celkově pohled na téma, které je pro většinu lidí tabu. Knížka je plná emocí, ale ve výsledku většina působí velmi pozitivně.

11.01.2022 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Poutavá kniha, která se velmi dobře čte, protože jste zvědaví, jak to dopadne.
Zápletka i prostředí jsou zajímavé, hlavní hrdina, o kterém nevíte, zda ho milovat nebo soudit. Skvěle vykreslená atmosféra i charaktery postav. Příběh je drsný i citlivý současně.
Moc se mi to líbilo.

09.01.2022 5 z 5

Schody z písku Schody z písku Zane Grey

Díky letošní výzvě jsem se opět vrátila k panu Greyovi. K jeho knížkám mě přivedl táta a v určitém věku jsem přečetla všechny, které tu byly v tu dobu dostupné. Schody z písku byla jedna z mých nejoblíbenějších. Jsem ráda, že jsem si opět mohla prožít toto dobrodružství.

08.01.2022 5 z 5

Velmi se mi líbí a pro moje denní i ostatní záznamy naprosto dostačující.

07.01.2022 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Knížka je jako stvořená pro oddych. Děj posazený na krásné ostrovní místo, stará tajemství, která se postupně odkrývají. Nechybí romantika, úsměvné i smutné chvilky. Em jsem si oblíbila a i ostatní postavy byly příjemné. Celkově na mě knížka udělala velmi dobrý dojem.

06.01.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímavý příběh o tom, jak to může dopadnout, pokud se zvolí špatná strana. Můžeme tu poznat některé historické skutečnosti včetně masové manipulace. Je hodně deprimující, že už v době vzniku knihy autor věděl, před čím svět varovat.
Přesto se mi tato knížka nečetla moc dobře, jazyk autora mi nesedl, některé pasáže byly až moc zdlouhavé.

04.01.2022 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Další z Deaverových knih, která chytne a nepustí, dokud jí nedočtete. Oceňuji propracovanost, smysl pro detail, napínavou atmosféru, ale i jemný smysl pro humor.
Výborná krimi.

02.01.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Dost často se mi stává, že když od knížky nic nečekám, překvapí mě. To je i tento případ.
Knížka se mi četla velmi dobře. Bylo to plynulé, zajímavá zápletka a dobře rozběhnutý příběh. Velmi zdařile je tu vykreslen život i charakter všech postav, ale i zdánlivé drobnosti na pozadí, které vypadají, že nejsou podstatné, ale opak je pravdou.
Navíc mě autorka překvapila velkým množstvím dialogů.
Zdařilý psychologický román.

28.12.2021 4 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

U toho dílu byl vcelku rozvláčný začátek, ale po rozjezdu už to byl opět Correia, jak ho znám. Humor, akce, akce a humor.

26.12.2021 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Film jsem viděla několikrát a tak jsem tentokrát vzala knížku. Nelituju, zajímavý příběh i zápletka, napětí po celou dobu. Oba vyšetřovatelé jsou navíc sympatičtí. Tím, že se kniha od filmu dost odlišuje, rozhodně doporučuji přečíst.

18.12.2021 5 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Knížky Deana Koontze se čtou velmi dobře. Ani tato nebyla výjimkou. Zajímavý námět, poutavé vyprávění, dokonale popsaná místa i atmosféra. Nad touto knížkou budou dlouho přemýšlet.

18.12.2021 4 z 5

To To Stephen King

Za mě jeden z nejlepších Kingů. Je to chmurné, je to děsivé. Přesto, že je kniha velmi obsáhlá, není nudná a neztrácíte se v přeskakování v čase. ... A navíc už chápu, proč od dětství nemám ráda klauny :)

16.12.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Paní Lapena mě hodně zaujala a tak jsem byla zvědavá i na její další knihu. Nicméně mi připadá, že se jakoby již vyčerpala. Námět knížky nebyl až tak originální a vcelku brzy se dalo odhalit, jak se věci mají. Občas mi to připadalo jako přešlapování na místě a děj se moc nikam nehýbal. Plus pro mě je otevřený konec.
Celkově bych řekla, že od této autorky nejslabší knížka.

12.12.2021 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Ke knize jsem přistupovala s vědomím, že jsem o této polární výpravě kdysi slyšela. Odnesla jsem si neskutečný zážitek. Perfektně zpracované dílo, mrazivá atmosféra, zajímavé informace, které pomáhaly utvořit si opravdu reálný pohled na situaci. Velmi těžko jsem se od knížky odpoutávala a samotný závěr mě doslova odrovnal.
Zaslouženě plný počet *.

10.12.2021 5 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

Poslední díl se mi líbil nejvíce. Nejen že je tu stále prostor pro humor, ale je i více akční.
Jsem ráda, že vývoj Robokata dospěl do stavu, kdy začíná přemýšlet o tom, co bude dělat a ne se jen "ukrývat".

07.12.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Bohužel, ani tento díl mi radost neudělal. Vše bylo překombinované a zmatené.
Z věty "Pojď, Mio, pojď." už jsem měla doslova kopřivku. Kdyby série měla další díly, už bych je nečetla. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš.

05.12.2021 2 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Pane Weire, klobouk dolů !! Ještě před chvíli jsem si myslela, že Marťan je to nejlepší, ale Spasitel nejen, že se mu po všech stránkách vyrovná, ale místy ho i překoná. Nápad, originalita, zpracování, sarkasmus, je tu naprosto všechno.
Lidi, tohle si musíte přečíst.

04.12.2021 5 z 5

Tisíc mil, těch tisíc mil... Tisíc mil, těch tisíc mil... Waldemar Matuška

Walda je moje srdcovka a tahle knížka z dob, kdy už byl za mořem, je moc pěkná. Nejen, že líčí příběhy se svou rodinou, ale popisuje nová přátelství a vzpomíná na ta stará.
V knížce je mnoho nových barevných fotografií, ale i starších, černobílých. Do dnes na něj ráda vzpomínám a poslouchám jeho písničky.

01.12.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

První díl se mi velmi líbil, z druhého jsem zklamaná. Jak kdyby ho psal úplně někdo jiný.
Hlavní dějová linka, ta se mi velmi líbila, se ztrácí ve vedlejších, které místy nejsou vůbec podstatné. A navíc to na mě zapůsobilo tak, že všichni Norové jsou alkoholici, drogově závislí nebo jinak psychicky narušení jedinci. Škoda, snad bude další díl lepší.

28.11.2021 2 z 5