Belanna Belanna komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Knížku jsem dost dlouho odkládala, protože jsem neměla představu, do čeho jdu. Ale nakonec jsem neodolala a rozhodně to nebyla chyba.
Rozsáhlý a poutavý příběh, kdy mi běhal mráz po zádech a rozum zůstával stát nad tím, co všechno je možné. Vyprávění maximálně stimulovalo představivost a chvílemi jsem si připadala jako ve filmu než u knížky. Zaslouženě za 5*.

08.03.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Mně se knížka líbila. Příběh jako vystřižený ze života. Ať chceme nebo ne, máme ve svém okolí lidi, kteří díky svému "stylu života", přišli o práci, rodinu, majetek a přátele. A určitě je mezi nimi i někdo, kdo se odrazil ode dna a dal se do kupy. A dívek, jako je Kamila, je také mnoho. Často se tu ozývá, že jde o červenou knihovnu. Neřekla bych. Ano, je tu láska a je tu štěstí, ale to přece k životu patří stejně jako zloba, smutek a stesk.
Velmi mě upoutaly popisy Krušných hor i ostatních míst pro mě známých nebo měně známých. Celkově jsem s knihou spokojená.

04.03.2022 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Než jsem knížku začala číst, snažila jsem se oprostit od Thea a jeho případů a myslím, že to pomohlo.
Tato knížka je z naprosto z jiného prostředí, plná akce, stále se tu něco děje. Hodně času se Sloan trávíme pod vodní hladinou, což je velké zpestření. Krátké kapitoly dodávají na napětí a knížka se tak rychle a dobře čte. Navíc mi Sloan a její parťák přirostli k srdci a těším se na jejich další případy. Andrew Mayne nezklamal.

02.03.2022 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Není to tak šílené jako u Kotlety a také to není nejlepší od Kristýny. Uvidíme, co bude dál.

28.02.2022 2 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Svět iluzí, triků a kouzel. Opět geniální příběh, který je napínavý a několikrát naprosto změní svůj směr stejně tak, jak kouzelník mění své iluze. Skvělé !

26.02.2022 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Pokračování Osvícení se mi líbilo ještě o chlup víc. Jsem ráda, že vím, co se stalo s Dannym dál. Super.

24.02.2022 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Knížku jsem volila do letošní CV a rozhodně nejsem zklamaná. Četla se velmi lehce. Je zde málo postav k zapamatování a styl psaní je poutavý, zajímavé prostředí děje, které se z části točí kolem umění. Našla jsem tu i pár zajímavých myšlenek a konec knihy obrečela.

22.02.2022 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Geniální dílo. Velmi citlivě napsané. Skrývá v sobě beznaděj, hluboké myšlenky a skryté významy, stejně tak jako úsměvné momenty. Doporučuji všem.

21.02.2022 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Lesley Kara si pro tuto knížku vybrala dosti používané téma alkoholismu a tak jsem byla zvědavá, jak jej zpracuje. Hlavní hrdinka Astrid byla od počátku nesympatická a pokud to byl autorčin záměr, tak se vydařil.
Knížka je dobře napsaná, rozvleklejší začátek vyrovnají zápletky, atmosféra a atraktivní závěr.

18.02.2022 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Po předchozích případech naprosto jiné téma. Život čínských uprchlíků a jejich přizpůsobování se v nové domovině, mě velmi zaujal. Opět napínavé, plné zvratů a neotřelého Lincolnova humoru.

17.02.2022 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Autorku mám velmi ráda, ale tento příběh mě až tolik neoslovil a prakticky ve mně nevyvolal výrazné emoce. Námět je velmi zajímavý a navíc kombinovaný s krimi zápletkou. Ale na můj vkus to bylo všechno hodně zdlouhavé a většina popisů (dosti odborných) se tu opakovala z různých úhlů. Přesto jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

15.02.2022 3 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Tato kniha stojí za to. Příběh amerického odstřelovače, při jehož čtení si uvědomíte, jak moc dokáže válka ovlivnit psychiku velmi silných mužů, jak to vnímají jejich rodiny a přátelé a jak nedozírné to může mít důsledky.

14.02.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Knížky pana Backmana mám ráda. Umí dokonale vystihnout charakter a pocity postav, jeho knížky jsou humorné a zároveň plné emocí a čtou se lehce.
U této knížky mi chvilku trvalo se začíst, protože je tu hodně postav. Ale i tak se mi toto dílko o přátelství, rodičovství, velké lásce k hokeji a životě na malém městě líbilo.

12.02.2022 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Jako vždy napínavé, logické, dynamické a perfektní závěr. Skvělá kniha.

05.02.2022 5 z 5

Otisk Otisk Alexandra Oliva

Stejně jako první kniha i tato má zajímavý a neotřelý námět a zápletku. Příběh se plynule odvíjí, charaktery postav jsou dobře vykreslené. Navíc se i výrazně odráží to, že autorčin jazyk od poslední knížky více vyzrál. Celkově jsem spokojená.

30.01.2022 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

Kniha s velmi originálním námětem, kde autor mohl uplatnit svou ohromnou fantazii. Děj je bohatý na napětí a zvraty. Tato kniha má pro mě jedno velké ALE. Za celou dobu jsem se nemohla sžít s žádným hrdinou, nebylo na koho se upnout a komu fandit.

29.01.2022 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nádherná kniha, dojemná a lidská. Při čtení jsem měla pocit, jako kdyby se přede mnou odvíjel film, tak dokonale je napsána. Kniha o odhodlání, víře a lásce, kniha o síle znovu žít, plná citu. Kniha, na kterou dlouho nezapomenu.

27.01.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Autorova hororová klasika. Doporučuji všem, kteří se chtějí opravdu bát !

24.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Tak tohle stálo za to, ostatně jako všechny knížky autorky. Příběh má nádech tajemna, je napínavý a místy ponurý, přesto nevypadává z reálných mezí. Jazyk je svižný a velmi dobře se čte. Autorka nechává velký prostor pro fantazii čtenáře a samotný závěr je (z mého pohledu) hodně překvapivý. Zasloužený plný počet *.

18.01.2022 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Jednoduchý a zároveň hluboký příběh o síle přátelství, lásce k horám, o hledání svého místa v životě. Dobře vykreslené povahy a pocity jednotlivých postav, ale také krásy hor a přírody. Osm hor je kniha, která zaujme.

16.01.2022 4 z 5