Blíženec Blíženec komentáře u knih

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

V posledním díle trilogie příběh pokračuje Lukášovým návratem do Milána. Kde ale nesetrvá dlouho a vydává se opět na cestu do Čech aby zajistil Viscontimu vytouženou vévodskou korunku. Opět se setkává se svými někdejšími přáteli,ale i nepřáteli. Více neprozradím,,,

12.03.2014 4 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Souhlasím s ostatními. Druhý díl je propracovanější a pestřejší. Propojení s Hynkem Tasem z Boru byl od autora dobrý tah.

05.03.2014 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Čtivě napsaný,historický román. Líbil se mi mimo jiné popis platnéřského řemesla.

26.02.2014 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Příběh je pěkně propracovaný. Jen ze začátku trochu problém s množstvím jmen. Ale rozuzlení bylo překvapivé.

22.02.2014 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Paní Madeleine Albrightová nás svojim demokratickým pohledem provedla údobím první poloviny dvacátého století. Kniha je velice dobře zpracovaná a paní Madeleine nezapomíná na nic důležitého.
Několik demokratických i nedemokratických politiků zatočilo kolem dějin světa,,,
Děkuji paní Madeleine za výraznou knihu,která obohatila čtivou formou moje vědomosti.

17.02.2014 5 z 5

Visací zámek Visací zámek Antonín Kocábek

Jak okomentovat knihu o Visáčích? Visací zámek poslouchám dlouhou řádku let. Kolik? Neuveřitelných 25let :-). A tak jsem byl rád,že mohu prostřednictvím knihy nahlédnout pod pokličku jejich tvorby a živelného stylu. Souhlasím se Standou,že kniha je zajímavá rozhovory s jednotlivými VZ. Hodně mně překvapil svojí akčností a nápaditostí bubeník Jirka Pátek.
Knihu doporučuji všem kdo znají jejich chytré texty a rádi poznají trochu víc z téhle skromné,ale nejlepší party.

04.02.2014 4 z 5

Neklidné babí léto Neklidné babí léto František Kožík

Pan Kožík je mistr biografických románů. Druhý díl navazuje na knihu Na křídle větrného mlýna. Opět se setkáváme s paní malířkou Zdenkou Braunerovou. A jejím prostřednictvím i s mnoha kulturními osobnostmi přelomu 19 a 20 století. Určitě se na jaře pojedu podívat do Roztok u Prahy do jejího ateliéru. Velice silná osobnost,,,

28.01.2014 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Líbilo se mi,že je příběh popisován z více pohledů-československé zpravodajství,německý Abwehr,pohraniční město a posádka finanční stráže,anglická diplomacie.
Při čtení této knihy člověku dojde co proživali lidé v pohraničí před 'Mnichovem' a v zápětí po dohodě,,,

09.12.2013 4 z 5

Na křídle větrného mlýna Na křídle větrného mlýna František Kožík

Zdenka Braunerová hledající,ztrácející a znovuobjevující...
Výborně popsaný životní osud malířky a především velice citlivé ženy Zdenky Braunerové. Mnoho krásných pasáží k zamyšlení...

16.11.2013 4 z 5

Moře a pláž Moře a pláž * antologie

Mám rád knihy z edice Česká povídka.Člověk pozná v jedné knize více autorů.Tentokrát jsou povídky slabší.Zklamal mně J.Moník.Naopak již nebudu odkládat \'setkání\' s Petrou Soukupovou.

26.09.2013 3 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Souhlasím s \'keduler\'-opět výborná kniha od autora. Kniha nabízí nahlédnutí do života v zákopech 1.světové války... Na život chlapů,kteří museli jít nasazovat život za mocnářství. V každé vesnici po celých Čechách jsou pomníky se sloupci jmen padlých... Příběh je pěkně rozepsaný,konec je opravdu takový zvláštní...

24.09.2013 4 z 5

Nehodná dcera rodu Smiřických Nehodná dcera rodu Smiřických Anna Březinová (p)

Historický román,v kterém vede linka příběhu lásky šlechtické dcery k poddanému. Román je proložen historickými událostmi vlády Rudolfa II. a stavovským povstáním.

12.09.2013 3 z 5

Kiss Kiss Gene Simmons

Před blížícím se koncertem, jsem chtěl poznat KISS bez masek .A díky téhle knize se mi to podařilo.

28.06.2013 4 z 5

Balada o pilotovi Balada o pilotovi Jiří Stránský

Opět přemýšlivý román.Citlivě popsané,vzájemné navazování vstahu narušeného válečným odloučením.
V popisu je politické drama-ano,ale p.Stránský je umí popsat pro něj charakteristickým lidským člověčenstvím...
Kdo zná jeho knihy,ví co mám na mysli,,,

''Kdo ví,co všechno se ještě rozmrazí.
Až roztají i poslední zbytky toho ledového strachu...''

04.06.2013 4 z 5

Poutník pod hvězdami Poutník pod hvězdami Ilona Borská

Čtivě a působivě popsaná životní pouť Josefa Čapka.Citlivý pohled na člověka,který neměl vůbec lehký život.Jak dětství,tak dospělost až do trpkého konce.Kniha se mi líbila.

23.05.2013 4 z 5

Čas návštěv Čas návštěv Ivan Kopecký

Přemýšlivé,místy smutné čtení o různých lidech a jejich životních příbězích.Knihu nejde číst v přeplněné tramvaji,ale v parku pod rozložitým stromem.Aby měl člověk klid na myšlenky,které jako paprsky pronikají korunou…

23.05.2013 4 z 5

Komunismus po česku Komunismus po česku Jiří Stránský

Kniha malá co do obsahu,ale o to rozsáhlejší myšlenkami. Určitě to není ‚suchá‘ politika. Je to pohled člověka jenž poznal na vlastní kůži vězeňskou podobu komunismu a má právo předat své myšlenky dál. Nezkoumá ideologii,ale lidskou duši. Pana Stránského jsem měl tu čest poznat osobně a je to člověk s velkým Č a obdivuhodným vnímáním…Vyzařuje z něj taková lidská člověčina a ta se také odráží v jeho tvorbě.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Mistrovsky popsaný život básníka a rebela F.Villona. Kniha je ve svých myšlenkách nadčasová. Autorka krásně používá metafory.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Výborně pojatý příběh,otázka mládí a stárnutíNádherné metafory,ty mně uchvátily. I když je to těžká četba doporučuji.

23.05.2013 5 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Hrdinkou je moderní žena z poloviny 20. století, fotografka, která prochází pod vlivem svého milence výlučnými erotickými metamorfózami v tajemném domě, kde se uskutečňují všechny jeho nekonvenční sexuální představy. Slouží jako otrokyně, je ponižována, stává se objektem brutální vášně, sestupuje pozvolna až k podstatě vlastní sexuality a tím se vlastně osvobozuje. Tuhle knihu bude jinak vnímat mladý a jinak zralý čtenář.Je to velice hluboká četba…