Blíženec Blíženec komentáře u knih

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Rozsáhlá románová rekonstrukce představuje pokus zpracovat dokumentárním způsobem život a osudy bratří Mašínů i dalších členů jejich rodiny. Vůbec se nelekejte rosáhlosti svazku,kniha je výborně napsaná a čte se perfektně.
Synové šli v odkazu svého hrdinného otce.

23.05.2013 5 z 5

Zlatá stezka Zlatá stezka Václav Písař

Hrdinou je mladík Janek který prochází historickými událostmi.Vstoupí do společenství lapků na kupecké stezce,válčí po boku husitů.V knize je pěkně popsaný život ve středověku.

23.05.2013 4 z 5

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Kniha ukazuje pohled na skupinu která se vlastní pílí a úsilím dokázala vypracovat ve světovou kapelu.

23.05.2013 5 z 5

Jak určili bohové Jak určili bohové Bohuslav Švec

Volné pokračování knihy Soumrak keltského meče.Opravdu silný příběh na pozadí nejstarších dějin.
Příběh začíná v keltské Bohemii napadené Germány odkud odchází mladý Arenix do světa římského impéria.
Je zajímavé srovnání dvou rozdílně vyvinutých civilizací.
PS.Naprosto souhlasím s phalko a doporučuji

22.05.2013 4 z 5

Černé slunce Černé slunce František Kožík

Autor velice citlivě a vkusně popisuje kontroverzní osobnost markýze De Sade a jeho život. Je zde popsán také průběh Velké francouzské revoluce. Do této dějinné události markýz také ‚zasáhl‘ ona zasáhla jeho. Kniha se čte dobře a to i přesto,že děj se více méně odbývá po věznicích.

15.05.2013 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Kniha lyricky popisuje v osmi povídkách,které se dějově i postavami vzájemně prolínají život v prvorepublikové vesnici. Je to příběh převážně drsného,ale také citlivě prožívaného života. Krásné jsou metafory přírody.

15.05.2013 5 z 5

Čas hříchů Čas hříchů Ivan Kopecký

Román z padesátých let se odehrává v jihočeském maloměstě a očima malého chlapce vnímajícího svět s dětskou přímočarostí líčí atmosféru poválečného období a její dopad na životy několika svérázných lidí z jeho okolí.Autor má velice rád český jazyk a tato kniha s množstvím metafor je toho důkazem.

15.05.2013 5 z 5

Soumrak keltského meče Soumrak keltského meče Bohuslav Švec

Vyprávění keltského bojovníka,kováře,ale především vnímavého člověka nás provede životem Keltů.Poznáme jak život v oppidu v Bohemii,tak prostředí v Římě.Lidské touhy,lásky,starosti i radosti se nemění ani po staletích.Čtivý román o hrdých Keltech, kteří "snili své sny a kuli své meče i plány".

14.05.2013 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Silný příběh a napětí až do konce.

24.04.2013 4 z 5

Lužanská mše - Vita Brevis Lužanská mše - Vita Brevis Valja Stýblová

Chtěl jsem se dozvědět něco víc o Josefu Hlávkovi.A díky paní Stýblové jsem dostal informace příjemnou formou.

24.04.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavě zpracovaná kniha.Obdivuji trpělivost autorky dohledat množství podkladů k sestavení knihy.Příběh samotný je velmi silný a propracovaný.Až po dočtení mi 'dozněla' výborně zpracovaná zápletka.

23.04.2013 5 z 5

Moje šílené století II. Moje šílené století II. Ivan Klíma

Spisovatel píše o tom co prožíval v letech 1967-1989 v dějinných souvislostech naší republiky.Každá kapitola je 'uzavřena' zajímavou úvahou na události.

23.04.2013 4 z 5

Konrad Henlein: život a smrt Konrad Henlein: život a smrt Emil Hruška

Příběh zmanipulovaného 'člověka',který celý život 'utíkal'.Dobře napsaná kniha.

22.04.2013 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Výborná kniha.Děj se odehrává ve třech časových rovinách,ale při čtení není problém navazovat na předchozí děj. Nahlédnutí do duší tří rozdílných žen...

05.01.2013 5 z 5

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

I po letech má kniha stále co říct.Příjemný návrat do mladších let.

05.01.2013

Divoši Divoši Lucie Lomová

Ať komiks určený pro děti a mládež,přečetl jsem si jej s chutí.Příběh i ilustrace jsou výborně zpracované.

29.11.2012 5 z 5

Colette z Antverp Colette z Antverp Arnošt Lustig

Francouzka Colette přišla do tábora Auschwitz-Birkenau s rodiči a dvěma sestrami, avšak přežila jediná z celé rodiny díky své kráse. Pracuje v tzv. střižně, kde pod dozorem probírá šatstvo po mrtvých a hledá v něm ukryté peníze a šperky. Při životě jí drží setkávání se spoluvězněm.Tahle kniha je poslední s trilogie a naplno ukazuje přežívání v koncentračním táboře.Colette má duši a cit utlučený táborem...

29.11.2012 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velice dobře zpracované téma. Kniha moc dobře napsaná. Každá postava ukazuje svůj rozdílný poválečný osud.

28.11.2012 4 z 5

Vlasta Chramostová Vlasta Chramostová Vlasta Chramostová

Tahle kniha nejsou klasické memoáry.Je to život herečky na pozadí dějin a dějiny na pozadí života herečky.Kniha je čtivě napsaná.

28.11.2012 4 z 5

Láska a čas Láska a čas * antologie

Tuhle edici mám rád,člověk pozná v jedné knize díky povídkám více autorů.Konkrétně tahle kniha mně moc nezaujala.

21.06.2012 2 z 5