bookcase bookcase komentáře u knih

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Další netradiční pohled na tvorbu Jane Austen. Moc se mi líbila.

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Z téhle detektivky jsem byla naprosto unešená, líbí se mi styl, kterým je psaná a těším se na další.

01.02.2012 5 z 5

Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Velikost L: Pár kil navíc nikoho nezabije Meg Cabot

Oddechová a vtipná kniha s nádechem krimi. Lehké čtení, které pobaví.

Velikost XL: Kila navíc přibývají Velikost XL: Kila navíc přibývají Meg Cabot

Vtipné, napínavé, navíc sympatická baculatá hrdinka. Lehká oddechová četba.

Zlaté náměstí Zlaté náměstí Cathy Kelly

Moje oblíbená autorka přišla se skvělou oddechovkou, ve které propojila osudy několika lidí. Dobře se mi to četlo, jako všechno od ní.

Odsúdený Odsúdený Eva Bacigalová

Aktuální téma drog zpracované ve skvělém pravdivém příběhu.

Potíže v zálivu Pollensa Potíže v zálivu Pollensa Agatha Christie

Výborné Agátčiny povídky. Jen podotknu, že některé už česky vyšly, v souboru Muž v mlze. Mám ji doma, takže jsem si to hned ověřila.

Ťažko je žiť ľahko Ťažko je žiť ľahko Marika Eisler Studeničová

Výborná sonda do života na Slovensku v nedávné minulosti očima dítěte. Můžu jen doporučit.

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Tady není co řešit, autorka mě nezklamala. Nádherný příběh zasazený do mé oblíbené Austrálie...lebedila jsem si a ještě jsem se dozvěděla hodně nových věcí.

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Jiný úhel pohledu na tvorbu Jane Austen. Vtipné a romantické, samozřejmě s dobrým koncem. Líbilo se mi to.

Úspěšná smolařka Úspěšná smolařka Meg Cabot

Lizzie, která ráda kecá. Ale dobře se ty její historky čtou :)

Úspěšná smolařka se (asi) vdává Úspěšná smolařka se (asi) vdává Meg Cabot

Zase Lizzie, tentokrát poslední. A chce se vdávat. Autorka nezklamala ani nepřekvapila, opět vytvořila příjemnou a vtipnou oddechovku

Chcem len tvoje dobro Chcem len tvoje dobro Petra Nagyová Džerengová

Dobře se to četlo, bylo to ze života.

Pozri sa na seba Pozri sa na seba Petra Nagyová Džerengová

Dobrá psychologická sonda do jednoho manželství. Kde je řečeno, že násilníci a despotové jsou jenom mezi "nižšími" společenskými vrstvami?

Úspěšná smolařka ve velkoměstě Úspěšná smolařka ve velkoměstě Meg Cabot

Lizzie nemá chybu, ty její seky miluju a vždycky trnu, jak to s ní dopadne, jestli si nějak moc neuškodí tou svou ukecanou pusou. Příjemná oddechovka, když se vám nechce nad ničím přemýšlet.

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Dospělácké "lanczovky" můžu. Opět psáno ze života, hrdinka je trubka a dobře jí tak. Každopádně autorka skvěle vylíčila život jedné ženy a její rodiny, následný rozpad díky tomu, že hrdinka hodila kvůli skvělému sexu všechno ostatní za hlavu.

Deník těhotného muže Deník těhotného muže Andrew Cullen

Četla jsem už podruhé a opět skvělý zážitek. Humorné, svěží dílko. Líbí se mi pohled chlapa na těhotenství, jak to vidí a prožívá on.

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Nádherný román z mé oblíbené staré Anglie. S hrdinkou jsem prožívala její trable se svěřenkyněmi, kterým bych někdy asi namlátila :). A samozřejmě...láska vítězí :).

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Zase a znovu stará dobrá Agátka. A zase a znovu mě dostala. Už jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a omyl. Geniální!!!!

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Před panem Kingem smekám. Opět zabodoval, při čtení jsem si lebedila, i když příběhy byly leckdy docela masakr. Ale SK prostě umí!!!

01.02.2012