bookcase bookcase komentáře u knih

Návrat do českého pekla Návrat do českého pekla Barbora Koudelková

Absolutně nechápu, jak autorka mohla tohleto všechno přežít a ještě o tom napsat.

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Co říct? Čtivě zpracovaný příběh jedné naivní Češky. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Neříkej ne Neříkej ne Olga Chytková

Ale jo. Nečetlo se to špatně, i když žádný hlubší dojem to ve čtenáři nezanechá.

Abstinentka Abstinentka Táňa Kubátová

Milý, vtipný románek, u kterého se dobře relaxuje.

25.08.2011 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Doporučuju všem, těm, kteří mají problém s tchyní, i těm, kteří ho nemají. Každopádně čtivé, ze života, nechybí vtip.

25.08.2011 5 z 5

Hříšný kanec Hříšný kanec Simona Monyová (p)

Vtipné čtení, přímo ze života.

25.08.2011 4 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

První "monyovka", kterou jsem četla. Líbila se mi a díky ní jsem začala romány téhle autorky číst.

25.08.2011 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Klasická Monyová - lehké, hořkosladké čtení.

25.08.2011 4 z 5

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Jedna z posledních, bohužel :). Ale četla se skvěle, na jedno odpoledne při kávičce ideální.

25.08.2011 4 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Zajímavé téma, četla se velmi dobře.

25.08.2011 4 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Čtivá, ze života, k oddechu i zamyšlení.

25.08.2011 4 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Tak tahle mi přišla z knih S. Monyové nejslabší, jako by už nevěděla, o čem psát nebo se vypsala, či tvořila proto, že musí.

25.08.2011 3 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Čtivé a zajímavě pojaté - dvojí pohled na jednu věc.

25.08.2011 5 z 5

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

Důkaz o tom, jak člověka dokáže sport zblbnout :). Respektive braní podpůrných prostředků. Jako obvykle - čtivé a ze života.

25.08.2011 5 z 5

Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Na rozcestí - Kolotoč nástrah se opět roztáčí Barbora Koudelková

Četla jsem i obě předchozí díly a jen žasnu, jak může být autorka a hrdinka zároveň s prominutím blbá a naivní. Leč právě toto činí román čtivým.

Modrá ložnice a jiné povídky Modrá ložnice a jiné povídky Rosamunde Pilcher

Příjemné čtení, povídky jsou zpracovány velmi jednoduše, ale účelně - člověk při čtení užasne, z jakých témat se dá stvořit čtivá povídka.

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Nádherný, smutný a hlavně - pravdivý příběh. Holocaust má člověk spojený jen s Němci, o to víc překvapuje, že i Francouzi provedli svým lidem něco podnbného.

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Nový román z pera oblíbené slovenské autorky. Mám přečtenu většinu jejich knih, i když jsou psány podle šablony, jsou velmi čtivé. Pro mě skvělé na oddech, když nechci číst něco, nad čím bych musela hodně přemýšlet.
Konkrétně tento román zpracovává citlivé téma hubnutí a vážné nemoci, rodinné vztahy. Hlavní hrdinka je teda dost děsná, protivná a věčně naštvaná, docela mi lezla na nervy. ALe všichni nemůžou být jen klaďasi bez chyb.

Príliš osobná známosť Príliš osobná známosť Eva Urbaníková

Románky Evity Urbaníkové mám ráda, ale zdá se mi, že píše pořád na jedno brdo :). Konkrétně tenhle román má zajímavé téma, ale zpracování je docela průhledné. Každopádně je to výborné lehké čtení na dovolenou.

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Od Jo Nesboa jsem četla doposud jen Nemesis, která mě úplně dostala. Takže jsem, docela namlsaná, sáhla po téhle detektivce. Spousta lidí mě odrazovala, že je prý nekvalitně přeložená. Četla se dobře, zajímavý námět, jen mě rušilo používání anglických frází. Anglicky jakžtakž umím, ale ti, kteří ne, asi moc rádi nebudou.