bookcase bookcase komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělé, čtivé, znepokojující, prostě perfektní.

23.09.2022 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cujo není jen hororem, ale taky skvělým psychologickým románem, drží vás v šachu od začátku do konce, přestože je King opět trochu víc vykecávací, hlavně v první třetině. :)

22.09.2022 5 z 5

Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Anna Beatrix Bártová (p)

Zhltla jsem ji doslova na posezení, vtipná vztahovka ze života.

20.09.2022 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Úžasné, dojemné i lehce znepokojující.

20.09.2022 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Čtivé a dojemné, moc se mi to líbilo. Jen k českému výrazu "babča" mám výhrady, v polštině je to "babcia", takže bych použila spíš laskavější variantu "babi". Babča mi zní trochu výsměšně.

19.09.2022 5 z 5

Američanka v Paříži Američanka v Paříži Kerri Maher

Skvělé pro všechny milovníky knih. Knihkupectví, kde si dveře podávají významní doboví literáti.

19.09.2022 5 z 5

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

Klidně bych rozšířila, takhle to klouže po povrchu. Dost by mě zajímal dřívější osudy rodičů Hedviky, stejně jako Idy. Byla by z toho úžasná historická rodinná sága.

19.09.2022 4 z 5

Zámeček Zámeček Barbora Majchráková

Trochu zklamání, čekala jsem asi něco jiného. Humor příliš na sílu, občas mi přišel nucený, jako by musel být v knize za každou cenu - hlavně jsem ten pocit měla u Blaženy. Kdyby byla z knížky pryč a zůstali jen Kateřina s Tomášem, bylo by to přesně to, co jsem čekala - vztahovka ze života a rekonstrukce.

16.09.2022 3 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Moc hezký příběh plný lásky, napětí i lehkého nenásilného magična. Vše namícháno tak akorát.

15.09.2022 4 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Za mě úžasná, nádherná knížka, vůně pomerančů šla z každé stránky. :) Miluju prolínání současné linky a minulosti, tady to bylo taky moc hezky propojeno.

05.09.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Moc hezká pohádka se sympatickou hlavní hrdinkou, to jsem teď nějak potřebovala číst. Jen bych poslední třetinu asi o půlku zkrátila, protože Xavier se někdy choval jako idiot, fakt že jo.

03.09.2022 4 z 5

Život na houpačce Život na houpačce Martina Kulhánková

Jedním slovem síla. Tohle si přečtěte, pokud sami s tímto onemocněním bojujete. Tohle si přečtěte, pokud s ním bojuje někdo z vašich blízkých. Tohle si přečtěte i jen tak, abyste věděli, že život může někdy bolet.

28.08.2022 5 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Další čtivý počin z pera neunavitelné české spisovatelky :). Tentokrát možná trochu moc "žůžový", ale co, pohádku a šťastné konce potřebujeme občas všichni.

28.08.2022 5 z 5

Dům tanců a lží Dům tanců a lží Karla Erbová

Zajímavé vzpomínky na léta jen nedávná. Setkáte se s vykuky, nemakačenky, vyčůránky i s obyčejnými lidmi, kteří potřebovali jen jedno - přežít tu divnou, šedou dobu.

28.08.2022 4 z 5

Maminek není nikdy dost - Strasti a slasti pěstounské péče Maminek není nikdy dost - Strasti a slasti pěstounské péče Petra Suchánková

Podnětná knížka, nejen pro budoucí adepty na pěstounství. Není to nic s medem a není to pro každého. I když to v rodině autorky neměli jednoduché, z textu vyzařuje láska, souznění a velká, velikánská trpělivost.

27.08.2022 5 z 5

Bublinky štěstí Bublinky štěstí Helen Fripp

Krásný román, velmi čtivý, plný akce i informací ze světa vinařů.

26.08.2022 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Naprosto skvělé, nemám slov. U kapitol z historie jsem skoro brečela bezmocí, bylo to strašné. Jedna postava se mi nezdála hned od počátku, což se mi pak potvrdilo. Jen budu hodně dlouho alergická na oslovení "zlato". :))))

22.08.2022 5 z 5

Přepis Přepis Kate Atkinson

Mně se to líbilo. Mám ráda knihy odehrávající se v Británii za druhé světové války, takže jsem si to užila.

22.08.2022 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

No parádička. Skvělé téma, stupňované napětí a konec jako.... :)

22.08.2022 5 z 5

Veletoč osudu Veletoč osudu Constanze Neumann

Osudy jedné židovské rodiny prostřednictvím dvou žen - matriarchy rodu Anny a její snachy Marie. Všední starosti, problémy s láskou i penězi, strach z války... Čtivé a hodně zajímavé.

18.08.2022 5 z 5