Bookish_Adria Bookish_Adria komentáře u knih

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Tenhle příběh mě dostal na kolena. Byla to neuvěřitelná jízda. Polovinu příběhu jsem probrečela jak to bylo emocionální pro mě.

Knight není dokonalý, ale je zlomený. Naprosto jsem ho chápala a bylo mi ho tak strašně líto.
Mile mě překvapilo jak strašně moc byl zamilovaný do Luny. Jestli si dobře vzpomínám říkal, že je do ní zamilovaný už od čtyř let.

Luna si mě získala hned. Jak pomalinku se dostávala ze své ulity. Jsem na ní pyšná kam až se dostala a co všechno pro Knighta i ostatní udělala.

To pouto mezi nimi bylo dokonalý. Tenhle příběh měl několik spádů … Nevěděla jsem čím se zabývat dřív, ale naprosto jsem tomuto propadla. Rozhodně tohle doporučuji všem.

27.02.2023 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Za mě byla kniha, ale opravdu zbytečně dlouhá. Vanessa mi byla v celku sympatická, ale to se nedá říct o Aidonovi, který mi absolutně nepřirostl k srdíčku. U knihy jsem se nudila celou tu dobu a doufala jsem,že to trápení budu mít brzy za sebou. Naivně jsem pořád doufala, že se ten děj konečně rozjede a bude se tam něco dít, ale bohužel ne. Konec byl extrémně a zbytečně najednou uspěchaný, kde si vyznají lásku na jedné stránce a konec ? To bylo vážně vše ? Od autorky jsem nic dalšího nečetla. Styl jejího psaní mi nevadí, ale chce to něco co vás do děje vtáhne a co vás bude nutit dál číst a to jsem tady bohužel nedostala. O dalších knihách asi neuvažuji.

10.02.2023 2 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Zvrhlý král… ano takhle kniha je vážně Zvrhlá, ale v dobrém slova smyslu.
Knihu jsem zvládla přečíst za dva dny, protože se četla sama a ten děj mě pohltil. Co se týče obálky knihy, tak je hezká, ale přede jen mi nesedí na ní osmnáctileté postavy. Děj je zvrácený někdy až psycho. Chvílemi mi běhal mráz po zádech.
Co se týče postav, tak Aiden mě štve a zároveň přitahuje je velmi dominantní a prince na bílém koni v něm rozhodně nenajdete.
Elsa je svatoušek, ale zároveň je nebojácná. Drží se pěkně nohama na zemi. Chemie mezi těmito postavami je úžasná. Tenhle příběh je vážně vášnivý, temný a drsný. Nevím jak teď vydržím čekat rok na pokračování. Pokud hledáte něco vážně hříšného, tak je to pak takhle kniha.

12.10.2022 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Katherine Center

První díl Bodyguardka byl naprosto úžasný! Ten humor a postavy. A teď tu máme druhý díl, který je úplně z jiného soudku.

Zkouška ohněm je z jiného prostředí a zaměřuje se na hasiče. Autorka má skvělý styl psaní a ví co dělá. Hlavně se skvěle poprala s tímto příběhem.
Tentokrát se zaměřila na hlavní hrdinku, která se živí záchranou lidí.
Je totiž profesionální hasička což není moc obvyklé. Ženy zrovna tuhle práci dvakrát nedělají. A pokud ano, tak je velmi podceňují. Cassie vždy chtěla zachraňovat a pomáhat. Žila daleko od své rodiny, ale když jí její matka zavolá, že by potřebovala, aby se přestěhovala zpět domů a na rok se o ni postarala, protože je nemocná.

Cassie je na svou matku naštvaná, protože ji v šestnácti letech opustila a nedokáže jí to stále odpustit. Bohužel se dostane do situace, kdy musí odejít a dostane příležitost se ucházet o práci v Bostnu, takže se zároveň bude starat o svou nemocnou mamku. Cassie ví jak moc těžké je na stanici zapadnout mezi samé muže. Není jediná koho přijali a objeví se tam zelenáč - nováček. Kterého tak trochu dostane na starost a musí se o něj starat. Cassie jako dítě zažila trauma a od té doby nechce na lásku ani vztah pomyslet, ale tady se do nového hasiče zakoukala. Cítila se sním skvěle a to jí stačilo. Jenže příběh je plný napětí a jiných událostech.

Příběh slupnete jako malinu za jedno dopoledne. Bylo to hezký, smutný, ale zároveň úžasný.
Na první díl to ale rozhodně nemá.

02.09.2024 4 z 5

Úsvit Onyxu Úsvit Onyxu Kate Golden

Úsvit Onyxu je nová fantasy kniha ze série Kameny moci. Co jsem koukala tak by se mělo jednat o trilogii.

Hlavní hrdinka Arwen je velmi optimistická. Je léčitelkou, protože ráda pomáhá lidem, ale také má tajnou schopnost. Umí uzdravovat lidi. Království proti sobě bojují a král odvedl jejího bratra do války. Už rok se jim neozval a oni mysleli na nejhorší.

Arwen se obětuje vůči své rodině a nechá se uvěznit u svého největšího nepřítele. Jelikož tam ví o její moci, tak ji chtějí využít na léčení svých vojáků.

Když však Arwen skončí v žaláři a seznámí se tak s krásně pohledným a velmi flirtujícím spoluvězněm začne přemýšlet o útěku.
V příběhu pomalu odhaluje pravdu. A konec je jedno překvapení za druhým.

Je to krásný příběh, plný humoru a sarkasmus. Hlavní hrdinka mi padla hned do oka a je skvělá. I ostatní postavy jsem si oblíbila. Náš vězeň je oříšek, ale to jeho koketování jsem milovala. Příběh plyne krásně a je to rozhodně čtivé. V hlavě mi vířilo nespočet teorií a tak trochu jsem některé odhadla a jiné ne.
Pokud chcete zajímavou fantasy knihu, která je plná magie a chtíče, tak vřele doporučuji.

24.08.2024 4 z 5

Kráľovstvo podsvetia. Prvá časť Kráľovstvo podsvetia. Prvá časť Leshiana Višňovská

Co se asi stane, když se vydáte přímo do náruče smrti? A co když vás samotná smrt zachrání ? Příběh z mafiánského prostředí, které v sobě ukrývá spousty tajemství. Hned na začátek mám pro vás varování. Kniha je doporučena od 18+ protože se zde vyskytuje násilí, manipulace, toxický vztah, vulgarismy a spousty dalšího.

Pokud se odhodláte vstoupit do tohoto světa, který je plný her a manipulace, tak vítejte. Vivian je mladá dcera mafiána, která by raději vešla do náruče smrti, než si vzala svého úhlavního nepřítele. Její otec pro ni přichystal život, o který nikdy nestála. Její nastávající je tyran a neskrývá to před ní. Jedné noci se rozhodne utéct a je ochotná skoncovat se životem. Přijde si pro ni smrt, ale v jiné podobě než očekávala. Objeví se tajemný, sexy potetovaný muž, který jí zachrání život. V průběhu příběhu zjistíme o koho se jedná.

Prolog vás vtáhne během první věty. Jedná se o prvotinu autorky, ale čekejte pořádnou jízdu plnou zvratů. Co autorce opravdu jde, tak to, že nás udržuje celou dobu v napětí a nevědomosti. Popisy osob, míst nebo pocitů má prostě v malíku. Příběh se neobejde ani bez skvělého humoru. Líbí se mi, že Vivian si vede deník a vypisuje se ze svých pocitů. Jelikož víme jaký život žije, tak je hezké vidět a cítit její pocity právě přes její deník. Postavy jsem si oblíbila, ale nejvíce mě zaujal Amudis - rotvajler. Příběh je psaný ze dvou pohledů, takže o to více myšlenek. Do poslední chvíle jsem netušila jakým směrem se příběh budu vyvíjet a konec mě odrovnal. Za mě úžasný příběh, který si nemůžete nechat ujít!

05.08.2024 5 z 5

Všemi smysly Všemi smysly Rebecca Yarros

Hned na začátek se přiznám, že anotaci u této knihy jsem jen letmo proletěla.
Od autorky, která napsala Čtvrté křídlo jsem byla zvědavá jak jí půjde i jiný žánr. Příběh je román, který vypráví o hlavní hrdince Ember, která se na své narozeniny vrátí domů, aby je mohli společně jako rodina oslavit. Bohužel tento den si zapamatuje až do konce svého života. Na dveře jim někdo nečekaně zaťuká a sdělí jim zdrcující zprávu.
Její otec byl lékařem pro vojáky. Zahynul a zanechal po sobě tři děti a manželku. Maminka od Ember propadla do depresí a nedokáže se ztrátou vyrovnat. Ember tak převezme její roli a snaží se vše ustát. Její přítel jí zrovna moc nepomáhá a není jí oporou. V obchodě narazí na svou školní lásku Joshe. Který jí pomůže a snaží se jí i celou tu dobu pomáhat. Ember zjistí, že její přítel jí podvádí. To byla její poslední kapka a vrátí se domů, kde začne opět studovat.

Josh je k ní milí a pozorný. Je do ní už nějaký ten pátek zakoukaný. Ember se mu snaží odolat, ale je to těžké. Je to hokejista po kterém touží celá škola.
Příběh byl plný bolesti, ale i lásky a opory. Vcítila jsem se do této situace a úplně mě to pohltilo. Málem jsem i brečela. Byly pasáže, ve kterých mi bylo hlavních postav opravdu líto.
Příběh se mi vážně líbil a jsem zvědavá na další díla od autorky. Jde vidět, že psaní jí velmi jde.

22.07.2024 4 z 5

Barbaři z ledové planety Barbaři z ledové planety Ruby Dixon

V první řadě bych chtěla říct, že si na knihu musíte vytvořit nejlépe svůj názor.
Nechci tímto nikoho od koupi knihy odrazovat.

Bud vás tento příběh pohltí a bude vás bavit nebo naopak. Já si bohužel volím tu druhou možnost. Při čtení jsem trpěla. Místami jsem se smála, ale jen proto, že mi to přišlo strašně cringe? Nedokážu pro to najít úplně tak vhodná slova. Jedná se o sci-fi, takže pokud nejste fanoušek tohoto žánru, tak se vám to nejspíše nebude ani líbit. Na obálce je napsáno 18+ , protože se jedná o erotickou knihu. Což splňuje.

Hlavní hrdinka sní a nebo je skutečně vzhůru ? Netuším.. Je ale unesena mimozemšťanami. Probudí se v uzamčené cele a přemýšlí co se jí to vlastně stalo. Byla unesena společně se skupinkou dalších žen. Ocitnou se na ledové planetě, kde hlavní hrdinku zvolí jako svou vůdkyni? Já nevím tohle celé bylo zvláštní, ale to teprve přijde. Vydá se tedy hledat pomoc. A taky ji najde. V podobě modrého mimozemšťana, který má dokonce rohy. On jí tvrdí, že je jeho družka. To mi přijde taky celkem zvláštní, ale dobře....

Děj nic extra. Nebylo to nijak zajímavý ani záživný. Ani spicy scény to bohužel nezachránily. Viděla jsem, že to má více dílů, ale neplánuji se do nich už pouštět, protože mi je jasné, že to bude pořád to stejné.

18.07.2024 1 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Tahle knižní série mě nalákala svými zajímavými a krásnými obálkami.
Ale nejvíce na tom má podíl Natálka, která mi v kavárně líčila jak čte úžasnou knihu. Vyprávěla mi o čem je a já konečně měla možnost se k ní dostat.

Knihu jsem měla poslechnutou ani ne za 2 dny. Příjemně poslouchatelný hlas, který dodával své kouzlo příběhu.
Tohle je něco jiného a hodně zajímavého. Je to škola magie. Jde o čaroděje, kteří ale nemají vlastní moc. Musí jí čerpat a hromadit, aby ji mohli používat.
V první řadě mě vyvedlo z míry, že ve škole nejsou žádní učitelé. Ta škola je učí sama. V této škole musíte být stále ve střehu. Nikdy totiž nevíte, kdy na vás někdo nebo něco zaútočí.
Málo kdo tohle vše přežije. A ve čtvrtém ročníku je to o to těžší, jelikož musíte zvládnou zkoušku.

Hlavní hrdinka příběhu je šestnáctiletá Galandriel, která je naprosto úžasná. Miluji její povahu, to jak je sarkastická a nemá potřebu se nikomu zalíbit. Každý jí odsoudí ještě než ji vlastně poznají. Orion je hrdina příběhu. Pořád vlastně přemýšlím co je zač. Vydává se vstříc nebezpečí, i když on to tak ani nebere. Pomáhá a zachraňuje studenty na škole. Nedokážu ani spočítat kolikrát zachránil život Galandriel, a tu to šíleně štvalo. Romantická linka tu je slaboučká. Spíše se autorka zaměřuje na tento fantasy svět. Snaží se nám přiblížit život hlavní hrdinky a její minulost. Vypráví nám o magii, nestvůrách....

Ani na minutku se tady nebudete rozhodně nudit. Na každém rohu na vás něco číhá. Děj plyne prostě skvěle. Konec skončil samozřejmě zajímavě a o to víc mě láká se hned pustit do dalšího. Zajímá mě kam se příběh bude vyvíjet. I co se týče Oriona a Galandiel. Moc jim fandím.

18.07.2024 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Máme tu druhý díl z této elitní série.
Stále se točíme v jednom kroku.
Maxton stojí o náklonnost Americi, ale ona stále neví co její srdce chce. Chvílemi mě přiváděla na pokraj vražednosti a měla jsem chuť jí proplesknout ať se vzpamatuje konečně. Na jednu stranu chápu, že je těžké se vzdát své první lásky, ale na druhou stranu mě její přelétavost štvala. Jednala tak jak se jí to zrovna hodilo. Když pomineme její milostný život, tak se mi její charisma líbí. Není žádná loutka a jedná tak jak se zrovna cítí. Princ Maxton se mi opravdu líbí. I když mě párkrát taky naštval …

Útoky rebelů jsou tady velmi časté a bylo mi jasné o co některým jde. Také jsem tušila, že celý vznik toho co se děje byl úplně jinak.

Já upřímně nevím čím to je, ale já se upřímně nemůžu odtrhnout od příběhu. Má to nějaké své kouzlo co mě nutí pořád číst dál.

03.06.2024 4 z 5

Vládkyně oceli Vládkyně oceli Tricia Levenseller

Vzrušující duologie, která už bohužel končí. Finální díl byl za mě vážně úžasný a šíleně moc jsem si ho užívala.
Snažila jsem se, abych si poslední díl vychutnala jak jen to jde.

Schyluje se k válce...
Začínáme tak, jak jsme u prvního dílu skončili. Ziva se snaží zachránit svou sestru at to stojí cokoliv. Je ochotná obětovat klidně i sebe, jen když její sestra bude zase v pořádku. Dozvídáme se opět zajímavá tajemství. Láska mezi Zivou a Kellynem nabírá plné obrázky a ne jedenkrát jsem se šíleně uculovala při čtení.

Miluji všechny postavy, které nás příběhem doprovázejí.
Ziva - nadaná kovářka, která má magické schopnosti. Je to jedna z nejlepších postav, o kterých jsem četla. Líbí se mi, že někdo napsal postavu, která trpí panickými záchvaty. Je introvertní a vše extrémně analyzuje.

Kellyn - pohledný žoldář a naprostý zlatíčko, rád bojuje a dobírá si všechny okolo. Podlehla jsem mu. Hlavně se mi líbí jak se nenechá Zivou odradit a snaží se jí porozumět.

Temra - sestra od Zivi, která miluje dobrodružství a boj. Je přesným opakem sestry.

Petrik - je taková chodící příručka. Rád čte a je ponořený do svého světa.

V příběhu se tedy schyluje k válce, která bude nebezpečná. Bude tu příliš zvratů a napětí. Miluji styl autorčina psaní a snad se brzy dočkáme nějaké její další knihy. Protože za mě příjemná fantasy kniha, kterou vřele doporučuji.

22.05.2024 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Prohnilé království je pokračování ze série Royalové. Jedná se tedy o pátý díl z této série.
Já si tuhle sérii opravdu zamilovala a určitě se k ní budu ráda vracet. Na příběh Eastona jsem se nesmírně těšila! Od prvního dílu mi přišel jako postava zajímavý.

Příběh se tedy zaměřuje na Eastona Royala a Hartley Wrightovou. Od chvíle, kdy Hartley pozná Eastona, tak se jí změní celý život. Po tragické nehodě přijde o paměť a nedokáže už věřit ani Eastonovi, který jí slibuje, že vše napraví. Sledovat Eastona jak se snaží, aby si Hartley vzpomněla je obdivuhodná. Líbí se mi tady jeho chování a vytrvalost. Oběma postavám jsem tu lásku přála a hlavně jsem chtěla šťastný konec. Nevím jak to autorka dělá, ale já tuhle sérii přečetla jedním dechem. Styl psaní je úžasný a poutavý.

Rozhodně doporučuji tuto sérii. Rozhodně vás nezklame.

14.05.2024 4 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

Máme tady další dílo od této autorky, která si prostě v tomto tématu smrti a duchařiny doslova libuje. A já to mám opravdu ráda.
Tentokrát jsem šla na jistotu. Nepotřebovala jsem číst anotaci, protože už znám styl psaní autorky a vím co od ní očekávat, ale abych byla právě upřímná, tak tentokrát mě opravdu překvapila. Hlavní hrdinka Lexi už od mala vídala duchy, ale všichni si mysleli, že je blázen. Procházela si špatném dětství, ale když opona opadla a přišla do toho i choroba, tak se celý svět rozpadl. Lexi má tedy schopnost vidět mrtvé a tak je jako temnonoška povolána do Woodhillu, aby tam byla nápomocná. V příběhu se vyskytuje více postav, které si dle mého zamilujete. (Strašně se mi líbil Aaron!) Líbí se mi, že opět jsem nevěděla s kým bude mít Lexi romantickou linku. Líbí se mi popis 'nového' světa a chodu této doby.

Co mě ale nejvíce zaujalo bylo, že jsou tady opravdu pikantní scény, které se mi hooodně líbily. Broderick Woodhill je muž mnoha tváří a z počátku se zdál být vážný a celkem takový prudas, ale až se mu Lexi dostane pod kůži, tak zjistíme, že zdání klame. Chemie byla úžasná a to je velké plus!

Příběh jako takový se mi líbil, jen mi to přišlo trochu natahované okolo toho. Jinak za mě originální příběh s prvky romantiky, fantasy a detektivky.

A na úplný závěr mě potěšilo, že se autorka nechala inspirovat mým nejoblíbenějším zámkem

13.05.2024 4 z 5

Důvěra Důvěra Michaela Brnková

Další díl ze série Nekompromisní. První díl Konflikt - miluji a po dočtení důvěry mám opět chuť si ho přečíst.

Halton je velmi náročný muž, když mu zemře jeho pravá ruka (asistentka), kterou bral už jako svou členkou rodiny, potřebuje najít někoho správného, kdo převezme její funkci. Vycházet s Haltonem je velmi obtížné a nikdo mu není dost dobrý. Na tuto pozici se dostane svérázná a atraktivní Lexi, která mu dokáže, že je velmi schopná a nenechá se zastrašit. Příběh se vyvíjel velmi zajímavým směrem a musím se přiznat, že mě velmi překvapil! Humor je tu opět na jedničku a velmi jsem si ho užívala.

Ta chemie pomalá, ale hmatatelná byla úžasná a spicy scény
Co se mi ještě velmi líbilo, tak že se tu objevil Nero právě z Konfliktu!

Konec skončil velmi zajímavě a já se těším na další díl!

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihydobrovsky

28.04.2024 4 z 5

Trnová královna Trnová královna Gina Chen

Tohle je velmi zajímavě a netipicky napsaná pohádka. Pohádka, která vypráví o princi, který je prokletý a jediné co tuhle strašnou věštbu dokáže zlomit je vzít si svou pravou lásku.
Ale co, když si princ přeje zůstat prokletým ? Co když o nic takového nestojí ?

Hlavní postava Violet je věštkyně, která pracuje pro krále. Nečekejte poslušnou dívku. Violet mi přijde trochu divoká a s princem jsou celkem na nože.
Cyrus mi přijde, že rád flirtuje s čímkoliv co se pohne. Bohužel nemáme možnost více nahlédnout a poznat tyto postavy. A tím si k nim až tak úplně nedokážeme vytvořit pouto. Více mi ocenila popsat to co se mezi nimi tvořilo. Jinak příběh je i vtipný. Vyskytuje se nám tu více postav. Celý příběh se nese v popichování dvou hlavních hrdinů. Do samotného konce jsem netušila jak tohle asi tak skončí.

Za mě, ale krásná pohádka.

02.04.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Po dlouhý době se mi do rukou dostala vážně velmi dobrá a kvalitní fantasy kniha se zajímavým dějem.
Oraya je smrtelná dívka, která žije ve světě drsných a krvelačných upírů. Když byla ještě dítě zachránil jí právě vládce upírů a vzal si ji pod svá křídla. Proč ? Tato otázka mě hlodala celou dobu. Oraya se chce zúčastnit legendárního turnaje - Kejari, který pořádá bohyně smrti. V tomto turnaji, jde o život. Dostávají úkoly a navzájem se vraždí. Představte si smrtelnici obklopenou krvelačnými upíry. Tento příběh je čtivý a pořád napínavý. Já osobně jsem se nenudila ani minutu.
Na scénu přijde pohledný a nebezpečný Raihn,se kterým uzavře spojenectví. Věci se dají do pohybu a určité věci vyplouvají na povrch. Nic není totiž tak, jak se na první pohled může zdát. Nebojte se, že by nás autorka ochudila o nějaké ty pikantní scény. A za mě byly fakt dobře napsány.
Upozornění na začátku knihy je, že se zde vyskytuje násilí a vzpomínky na znásilnění. Takže jen upozorňuji.
Konec mě osobně překvapil. Ano některé věci jsem tušila, ale jiné zase ne. Tak na koho vsázíte, že vyhraje Kejari ?

Hlavní postavy:
- Oraya mi byla od začátku sympatická. Miluji tyto agresivní a bojové ženy. Tahle holka si jde za svým, at to stojí cokolov.
- Raihn byl pro mě zajímavý už od začátku. Byla jsem opravdu zvědavá co je zač. Že by můj další knižní manžel ? Uvidímeeee

Musím pochválit obálku a jsem ráda, že se drží původní verze.
A já už jen doufám, že se dočkáme brzy druhého dílu !

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od albatrosmedia za účelem recenze. Hodnocení 4,5/5

15.02.2024 5 z 5

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Do knihy jsem se pustila s velkým očekáváním. Samotná anotace mě dost navnadila a obálka taky.
Už ze začátku jsem měla problém se začíst, ale postupem času to bylo těžší a těžší.

Máme tady vícero pohledů.
Jako například: Leigh, Mark, Kai, Daan, Fiona, detektivka a další !!! No úplný guláš jsem v tom měla.

Příběh se zaměřuje na všechny tyto postavy. V příběhu se vracíme jak do minulosti tak do přítomnosti. Jednoho dne se Leigh vzbudí zdrogovaná a připoutana v cizím prostředí. Hned jí je jasné o co jde

Její manžel i děti si toho ráno všimnou, kdy se měla vracet z práce. Zavolají policii a rozjede se pátrání. Samozřejmě na povrch vyplouvají samé zajímavé věci. Musím říct, že konec mě moc nepřevalil a čekala jsem to. I když jsem doufala v lepší konec.

Co se týče stylu psaní autorky, tak se mi líbil. Jen mě mrzelo to přeskakování z postavy na postavu. Z minulosti do přítomnosti. Chvílemi jsem nevěděla, která bije, ale nápad to byl podle mě zajímavý.

08.02.2024 3 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Na začátek bych chtěla zmínit, že se jednalo o spolupráci se samotnou autorkou knihy, za účelem recenze.

Jak už víte, tak teprve nedávno jsem zavítala do tohoto nového světa thrillerů.
Kniha mě na první pohled zaujala. Obálka na živo je nádherná a anotace zní slibně. Příběh se mi četl ze začátku hezky a autorky styl psaní se mi líbil. Jedná se o příběh, kdy se mladá Maddy nastěhuje do bohaté čtvrtě plné rodin s dětmi. Od začátku se mi tady něco nezdálo. Skamarádila se až moc rychle a snadno s Amandou. V půlce příběhu mi přišlo, že se to točí pořád dokola. Už v ten moment mi bylo jasný o co jde. Takže, když jsem se blížila ke konci a moje obavy se naplnily, tak jsem byla lehce zklamaná. Doufala jsem, že mě nakonec autorka překvapí nečekaným zvratem. Třeba tím, že zabije Iris to by mě vážně překvapilo a uspokojilo. Stále ji šíleně nesnáším !
I přes to jsem si příběh opravdu užila a četlo se to samo a svižně.

Autorce moc děkuji a těším se na další její tvorbu !

02.02.2024 3 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

ᴍᴀᴍᴇ ᴛᴀᴅʏ ᴘʀᴇᴅᴘᴏsʟᴇᴅɴɪ ᴅɪʟ ᴢ ᴜᴢᴀsɴᴇ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋᴇ sᴇʀɪᴇ - ᴊᴇᴢᴅᴄɪ ᴀᴘᴏᴋᴀʟʏᴘsʏ.
ᴛʀᴇᴛɪ ᴅɪʟ ᴊᴇ ᴏ ᴅᴀʟsɪᴍ ʙʀᴀᴛʀᴏᴠɪ. ɴᴀ sᴀᴍᴏᴛɴᴇʜᴏ ʀɪᴄᴄɪʜᴏ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴠᴇʟᴍɪ ᴛᴇsɪʟᴀ. ʀɪᴄᴄɪ ᴊᴇ ᴛᴀᴋᴏᴠʏ ɴᴀs ᴘᴏᴄɪᴛᴀᴄᴏᴠʏ ɴᴇʀᴅ. ᴜᴢ ᴏᴅ ᴘʀᴠɴɪʜᴏ ᴅɪʟᴜ ᴠɪᴍᴇ, ᴢᴇ ᴍᴀ ᴅɪᴛᴇ, ᴏ ᴋᴛᴇʀᴇ ɴᴇᴊᴇᴠɪ ᴢᴀᴊᴇᴍ. ʙᴏʜᴜᴢᴇʟ ᴘᴏ ɴᴇᴄᴇᴋᴀɴᴇ ᴜᴅᴀʟᴏsᴛɪ sɪ ᴍᴜsɪ ᴠᴢɪᴛ sᴠᴇʜᴏ sʏɴᴀ ᴅᴏ ᴘᴇᴄᴇ. ɴᴀᴊᴍᴇ sɪ ᴛᴇᴅʏ ᴍʟᴀᴅᴏᴜ ᴀ ᴋʀᴀsɴᴏᴜ ᴄʜᴜᴠᴜ.

ɴᴀᴛʜᴀʟɪᴇ ᴊᴇ ᴅᴏɴᴜᴄᴇɴᴀ ᴅᴇʟᴀᴛ ᴄʜᴜᴠᴜ ᴀ ᴏʙᴇʟsᴛɪᴛ ʀɪᴄᴄɪʜᴏ. sᴀᴍᴏᴢʀᴇᴊᴍᴇ sᴇ ᴠᴇᴄɪ ᴢᴋᴏᴍᴘʟɪᴋᴜᴊɪ ᴀ ᴍᴇᴢɪ ʜʟᴀᴠɴɪᴍɪ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀᴍɪ ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇ ᴘᴇᴋɴᴇ ᴊɪsᴋʀɪᴛ.

ᴍᴜᴢᴇᴛᴇ sᴇ ᴛᴇsɪᴛ ɴᴀ sᴘɪᴄʏ sᴄᴇɴʏ, ᴋᴛᴇʀʏᴄʜ ʙʏᴄʜ ᴊᴀ ᴏᴄᴇɴɪʟᴀ ᴋʟɪᴅɴᴇ ᴠɪᴄ ʜᴜᴍᴏʀ ᴛᴜ sᴀᴍᴏᴢʀᴇᴊᴍᴇ ɴᴇᴄʜʏʙɪ.

ᴠ ᴘʀɪʙᴇʜᴜ sᴇ ᴠʏsᴋʏᴛᴜᴊɪ ᴘᴏsᴛᴀᴠʏ ᴢ ᴘʀᴇᴅᴇsʟʏᴄʜ ᴅɪʟᴜ, ᴛᴀᴋᴢᴇ ᴊᴇ ᴋʀᴀsɴʏ ᴠɪᴅᴇᴛ ᴊᴀᴋ sᴇ ᴠ ᴢɪᴠᴏᴛᴇ ᴘᴏsᴜɴᴜʟɪ ᴅᴀʟ ᴄʜᴠɪʟᴇᴍɪ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇʟᴀ ᴠᴀᴢɴᴇ ɴᴀ ᴋʀᴀᴊɪᴄᴋᴜ sʟᴇᴅᴏᴠᴀᴛ ᴛᴏ ᴠsᴇ.

ᴋᴏɴᴇᴄ ʙʏʟ ᴘʟɴʏ ᴀᴅʀᴇɴᴀʟɪɴᴜ ᴀ ᴅᴏᴊᴇᴍɴʏᴄʜ ᴄʜᴠɪʟ. ᴊᴇ ᴘʀᴀᴠᴅᴀ, ᴢᴇ ʙʏᴄʜ ᴍᴏᴢɴᴀ ᴏᴄᴇɴɪʟᴀ ᴅᴇʟsɪ ᴘʀɪʙᴇʜ, ᴀʟᴇ ʙʏʟᴏ ᴛᴏ sᴀᴋʀᴀ ᴜᴢᴀsɴʏ ! ᴀ ᴛᴇᴅ ᴜᴢ ᴊᴇɴ sᴇ ᴛᴇsɪᴛ ɴᴀ ʜᴇᴄᴛᴏʀᴀ.

ᴋɴɪʜᴀ ᴍɪ ʙʏʟᴀ ᴘᴏsᴋʏᴛɴᴜᴛᴀ ᴠ ʀᴀᴍᴄɪ ʙᴇᴛᴀ ᴄᴛᴇɴᴀʀsᴛᴠɪ. ᴋɴɪʜᴀ ʙʏ ᴍᴇʟᴀ ᴄᴏ ɴᴇᴊᴅʀɪᴠᴇ ᴠʏᴊɪᴛ ᴛᴀᴋᴢᴇ ᴘᴏᴋᴜᴅ ᴊsᴛᴇ ᴊᴇsᴛᴇ ɴᴇᴄᴇᴛʟɪ ᴍᴀʀᴄᴀ ᴀ ʟᴜᴄᴀsᴇ, ᴛᴀᴋ ᴊᴇ ᴛᴇᴅ ᴛᴇɴ ᴘʀᴀᴠʏ ᴄᴀs.

ʙᴛᴡ: ᴠᴇʟᴋᴇ ᴅɪᴋʏ ᴀᴜᴛᴏʀᴄᴇ, ᴢᴇ ᴋᴇ ᴋɴɪᴢᴇ ᴊsᴏᴜ ʙᴏɴᴜsᴏᴠᴇ ᴋᴀᴘɪᴛᴏʟʏ. ᴛᴏ ᴍɪ ᴠᴢᴅʏ ᴜᴅᴇʟᴀ ᴠᴇʟᴋᴏᴜ ʀᴀᴅᴏsᴛ !

17.11.2023 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Autorka mě opět nezklamala a já se zamilovala do dalšího jejího příběhu. Jak už jen psala u ostatních jejich knih. Autorka to prostě umí a zamilujete si její příběhy hned.

Tento díl byl pro mě asi nejslabší oproti těm dvoum, ale stejně jsem si ho plně užila. Příběh se opět zabývá důležitými věcmi. Jako je například těhotenství, násilí a podvody. Jako vždy jsem si díky tomu plno věcí uvědomila.

Příběh byl krásný a četl se jedna báseň. Miluji příběhy z prostředí školy.

28.10.2023 4 z 5