Briv Briv komentáře u knih

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

V tomto případě tři hvězdy, které knížce dávám jsou spíše lichotivé. Je mi líto, kam se celá série dostala od prvního dílu a popravdě budu ráda, když už pokračovat nebude.
Chvílemi mi připadalo, že autor už neměl žádné pořádné nápady, jak pokračovat dál a tak do knížky připlácnul tak divné části, že jsem prostě nechápala. Přiznávám, že hodnocení píši s odstupem času, protože přímo po dočtení knihy, jsem nebyla schopna moje myšlenky pocity a názor na knihu nijak zhmotnit. Připadala jsem si divně ochuzená o pořádný konec... I tak ti děkuji Bene Aaronovitchi za provedení Londýnem se spoustou kouzel.

15.03.2021 3 z 5

Rybička Rybička Tereza Horváthová

Ani nevím, kde jsem o ní četla poprvé. Hrozilo uzavření knihoven z důvodu koronaviru, tak jsem si říkala, že si půjčím i dětskou literaturu a vzpomněla jsem si na Rybičku. Kniha určitě není pro nejmenší děti (1 rok), spíše pro trošku starší, co si rádi poslechnou příběh o rybě, koupelně a v podstatě celé jedné rodince. Vlastně nevím, jak to hodnotit, celá kniha je vyvedená jen ve dvou barvách a to v modré a žluté, textu je tam minimum, ale zato obrázky jsou všeříkající a řekla bych, že mnohdy jsou za hranicemi fantazie. Celé je to tak divně zvláštní, psychedelické a svým způsobem až roztomilé, že se mi to vlastně líbilo. (Zato manžel to prolistoval, vytřeštil oči a nechápavě se na mě podíval... Že prý je to totálně ujeté. :))

29.03.2020 4 z 5

Maminčina říkadla Maminčina říkadla Josef Lada

* Protože jsme měli od Josefa Lady menší leporelo Zvířátka, říkala jsem si, že by našeho synka potěšilo i toto. Rýmy se mu líbí moc, ale této knížce se zatím nevěnuje tolik, jako jiným leporelům. Uvidíme, třeba její nejlepší čas teprve přijde.

20.01.2020 4 z 5

Ohlasy písní českých Ohlasy písní českých František Ladislav Čelakovský

Na to, že jsem od povinné četby pro střední školy (kterou se snažím, teď po třicítce dohnat) čekala něco nudného, tak to nebylo vůbec špatné. Jsou to takové lidové rýmované básně, písně a tak. Některé byly vtipné, některé zamilované.

06.01.2019 4 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Stephen Howking mě vždycky fascinoval, klobouk dolů před jeho myšlením. Jednou jsem si od něj půjčila knihu (pro dospělé) a naprosto jsem se ztratila. Tak jsem si řekla, že začnu pěkně od podlahy a to jeho dětskými knížkami :).
Dítě už sice dávno nejsem, ale psaná je naprosto úžasně. Vždycky mě vesmír hodně zajímal, všichni ti trpaslíci, černé díry obři a tak... Škoda, že když jsem byla menší, tak tahle knížka ještě neexistovala. Příběh je moc hezký, ilustrace nádherné a samozřejmě informace o vesmíru - ty žeru. Určitě půjdu na další díl a až budu mít děti, doufám, že je to bude taky bavit.

14.09.2018 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Ke čtení mě nalákalo hodnocení knihy a tak jsem se do ní pustila i s manželem. Ale toto není nic pro nás. Oba jsme to vzdali, protože ta rozvláčnost byla děsná. Volný čas jsme raději věnovali jiným knihám.

19.08.2018 1 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídky podivných jsou perfektní. Je to snad jediné doplnění trilogie, které se mi opravdu líbilo a nijak pro mě neztratilo na hodnotě. Příběhy jsem si šetřila, protože knížka, jde zhltnout velmi rychle. Několik dní za sebou jsem se těšila na podivného Millarda, který tak pěknou knihu sepsal. Příběhy byly různé, nevyzpytatelné a podivné. Bylo mi moc dobře, když jsem mohla utéct na chvíli do světa fantazie a jako bonus si odnést i ponaučení. Doporučuji.

07.04.2018 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Protože jsem se pustila do povinné četby, tak tam spadá i tato kniha. No, už ji mám přečtenou a žel mě neoslovila. Jazyk, kterým je psaná mi připadal celkem složitý. (Bohužel to, že existuje i vydání přepracované do dnešního češtiny jsem zjistila téměř až na konci své četby.) Kniha mě ale nezaujala ani obsahově, byla celkem dost rozvláčná. Pokud bych chtěla číst nábožensky založenou literaturu určitě bych raději sáhla po bibli.

06.01.2018 2 z 5

Můj život se lvy Můj život se lvy George Adamson

Je sice znát, že ji píše člověk, který není spisovatel, ale byl to příjemný zážitek, číst občas trochu kostrbaté odstavce i příhody. Z celé knihy je totiž patrné, že George pro Afriku opravdu žil a ze srdce ji miloval. Měl velmi zajímavý život a bylo fajn se o něm touto cestou dozvědět víc.

29.10.2017 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Ač se mi to nestává často, tak v případě této knihy jsem se nechala nalákat reklamou. Nedá se říct, že by mě kniha zklamala, ale bohužel mě ani nenadchla. Tayte, který je popisován jako obtloustlý, dělá akční kousky, za které by se nemusel stydět ani hodně dobrý tajný agent. V knize vystupuje docela dost osob, což ze začátku, bylo matoucí a občas mi dělalo problém se mezi nimi orientovat. Tentokrát musím vytknout i skoky ve vyprávění, které byly opravdu velmi časté. Uznávám, že téma týkající se genealogie je zajímavé, ale do dalšího dílu se pouštět nebudu, je spousta lepších knih.

01.10.2017 3 z 5

Lincoln 1933 Lincoln 1933 Jan Werich

Poprvé jsem se svezla v Lincolnu s Werichem v knize Úsměv klauna a byla to jízda, že jsem se k tomu musela znovu vrátit.
Knížka je to velmi milá, pohladí po duši, rozesměje a přivede člověka i k zamyšlení. Werich je mistr, protože místa a situace dokáže vykreslit tak, že je tam člověk s ním.

15.07.2017 5 z 5

Můj život s Joy Můj život s Joy George Adamson

Mám za sebou přečtené dvě knihy od Joy Adamsonové a pak jsem zjistila, že psal i George Adamson.
Konečně na ni přišla řada a jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Je sice znát, že ji píše člověk, který není spisovatel, ale byl to příjemný zážitek, číst občas trochu kostrbaté odstavce i příhody. Z celé knihy je totiž patrné, že George pro Afriku opravdu žil a ze srdce ji miloval. Věřím, že kdybych četla knihu podruhé objevím spoustu dalších věcí, které mi u prvního čtení zůstaly skryty.
Bylo pěkné, že i vztah s Joy, který určitě nebyl právě jednoduchý, tak popisuje citlivě.
Určitě si přečtu u další díl.

15.07.2017 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Konečně taky upíři a podobné bytosti, které nemají na tváři hromadu makeupu a nerozdávají zasněné pohledu všude kolem. Rollins mě jako obvykle baví. Ještě ke všemu je hlavní hrdinka archeoložka a tou jsem chtěla být celé své dětství. Rozhodně mě to zaujalo a jdu na další díl.

19.04.2017 4 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Zajímavé, čtivé, poutavé. Peter je pořád vtipný, přímý a na nic si nehraje. Jeho britská mluva je skvělá. Doufám, že už brzo se naučí líp kouzlit, pořád je celkem začátečník:). Líbí se mi jejich (zatím) pracovní partnerství s Lesley. A jsem trochu zvědavá, kam se to posune. Je škoda, že Nightingale neměl v knize tolik prostoru, tak třeba příště. Objevil se Zach, který byl tak krásně bezprostřední, prostě taková místní postavička. Zápletka se, myslím si, povedla.
Autor pořád moc pěkně popisuje Londýn, za to jsem ráda, úplně se tam vidím a mám velkou chuť tam jet. Těším se na další díl.

07.03.2017 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Přiznávám, že tohle bylo fakt docela dobré. Překvapilo mě to. Rychle se to četlo, bylo to vtipné a bavila jsem se u toho. Krásné výstupy měla Dorina, viděla jsem ji úplně živě. Vzhledem k tomu, že knihy od Molièra mají několik set let, tak klobouk dolů.
Kdyby měli studenti víc takových knih k maturitě, to by byly samé jedničky:)

23.02.2017 5 z 5

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Když mi bylo asi 13, tak mi ji půjčila babička k přečtení, co na ni budu říkat. Opravdu jen půjčila - byl to její poklad, byla ve slovenštině a vždy si ji četla na Vánoce nebo v zimě za mrazivých zasněžených nocích. Já, byť už v pubertě, jsem k ní přistupovala téměř s úctou a bázní. Četla jsem ji tehdy taky v zimě a měla pro mě neskutečné kouzlo. Moc si ji už dnes nepamatuji, ale cítila jsem z ní opravdovost života, vážnost, i krutost. A ta příroda, jak jsem si ji představila...

04.01.2017 5 z 5

Úsměv klauna Úsměv klauna Jan Werich

Knížka je to velice milá a plná úsměvu. Nejvíc se mi líbilo vyprávění z Ameriky. Přiznávám, že některými pohádkami mě velice překvapil.

17.11.2016

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

Jako malá holka, jsem se bála, že hmyz z knížky obživne. Ale dodnes si pamatuji, jak jsem si v ní prohlížela a pořád chtěla vysvětlit, co že je to na obrázku... Jo to jsem ještě neuměla číst. Knížka je to naprosto báječná, skoro vždy poradila, pomohla... Díky za ni.

P.S.: Moje babička, která je bez internetu (a je to velká milovnice přírody) z ní čerpá moudra dodnes :).

26.09.2016 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Po druhém díle je tohle přece jen lepší. Ovšem než se kniha rozjede, tak jste minimálně za čtvrtinou. Pomalý začátek pro mě znamenal to, že už mě knížka nedokázala naplno vtáhnout. Navíc dění v metru i venku je naprosto odlišné od prvního dílu a trochu mi uniká, jak se tolik věcí mohlo tak rapidně změnit. (Např: Jak zmiňovali i ostatní - všechny zmutované ozářené zvířata tam nahoře jsou pryč.) Je fakt, že Arťom dospěl a jeho postava se hodně rozvinula. Zůstal Homér, což mě moc nepotěšilo. Navíc spousta přímé řeči, tomu taky zrovna nepomáhá. Škoda, jednička byla nejlepší...

20.09.2016 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Tuto knihu jsem si jako dítě vybrala ke čtení dobrovolně, protože jsem milovala dinosaury a vůbec celý pravěk. Připadala mi, ale opravdu nezáživná. Dnes bych ji asi s klidem na duši odložila už na začátku čtení. No, ale v knihovně ji mám doteď :) Je to tak trochu nostalgie.

08.06.2016 3 z 5