Bublushka Bublushka komentáře u knih

Moje sestra Tilly Moje sestra Tilly Hans Weber

Kniha mě celou dobu moc bavila. Pak ale přišel konec a vše se pokazilo. Pohledy obou sourozenců byli fajn a líbilo se mi jak uvažují a byla jsem zvědavá jak to dopadne. Ale že takhle- nijak? Přijde mi jako že ten příběh před tím konec vlastně neměl smysl. Něco se stalo a pak to tak divně bylo ukončený a nika to nevedlo. Škoda, mohla z toho bejt skvělá kniha.

19.04.2014 3 z 5

Arthas: Zrod krále Lichů Arthas: Zrod krále Lichů Christie Golden

Bezva čtení. Arthas na mě hodně zapůsobil a konečně jsem si přečetla jeho příběh a ten byl zrovna tak dobře napsaný. Bezva kniha od které bylo těžké se odtrhnout.

19.04.2014 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Zprvu, když nám o Anne říkali ve škole jsem si myslela, že to je jen další propagace utrpení židů a to jak se to furt dokola omílalo mě nebavilo. Ale její příběh mě docela zajímal a řekla jsem, že si to někdy jen tak pro zajímavost přečtu, abych věděla jak je to napsané. A před pár dny se mi její kniha dostala do ruky a já si řekla, proč ne, když se mi tu tak ukázala, tak si ji přečtu. A byla jsem nadšená. Nečekala jsme, že to může být tak dobré. Anne mi přirostla k srdci. Uvažovala jako já a její myšlenky byly tak krásné, že jsem si jich několik musela vypsat. Nemyslím si, že je to podvrh a věřím že Anne existovala, protože přesně tak vnímavé mladé dívky uvažují a pokud má někdo talent projeví se u něj už v tak nízkém věku. Kniha byla krásnou ukázkou dospívání mladé dívky z dítěte na ženu a i vyrovnávání se s nelehkou dobou. První zápisky byl takové nevinné a roztomilé a ne moc kvalitní, ale postupem času se Anne začala vyvíjet a více přemýšlet a i její myšlenky začaly dávat smysl a byly stále krásnější. U knihy jsme stále kývala usmívala se, protože jsem si mnoho věcí myslela přesně tak jako ona. Sama jsem si podobným vývojem prošla a proto mi je Anne moc blízká. Je škoda, že nakonec zemřela, ale stejně si ve svém životě ujasnila, co chce a možná i zemřela šťastná s tím, že věděla jaká je. Našla se, což mnoho lidí o sobě říci nemůže. Anne byla moc krásná, milá a chytrá dívka, která věděla co od života chce, jen se narodila do špatné doby. Věřím, že ve svém dalším živote dostala možnost žít. Jako Anna si splnila sen, že chce světu něco předat v tom dalším si snad splní to, že ho prostě bude jen žít. Třeba si sama tu knihu v novém životě četla a přišla jí moc povědomá.
Deník Anne Frankové je nádherné čtivo a já jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Už od prvních řádků mě vtáhla do sebe a druhý den jsem ji měla dočtenou. Byl to moc nádherně strávený čas s Anne a jsem jí moc vděčná, že jsem si mohla přečíst její krásné myšlenky a sama si ujasnit, že ty mé jsou správné.

18.04.2014 5 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Četla jsem, nesmírně mě to bavilo a pak přišel konec a já zesmutněla. V tom nejzajímavějším to ukončili, ted se mohl rozvíjet příběh, z tohodle se dal udělat velký zábavný a čtivý román a oni to tak ošklivě usekli. Téměř nic se nevyřešilo a knihu to posadilo hodně dolu :(

13.04.2014 3 z 5

Nejvzdálenější pobřeží Nejvzdálenější pobřeží Ursula K. Le Guin

Opět něco skvělého od Le Guin, tak jak to máme rádi. Fajnový příběh bez chyb a zakopnutí. Klasická fantasy přesně jak má být. Ničím velkolepým co by vám vyrazilo dech nevyniká, ale i tak se s ní stráví moc příjemný čas. Dám jí plný počet bodů protože to bylo moc skvělé. Opět jsem s Gedem prožila pár příjemných hodin a už se těším co budu číst dál. Le Guin je mistryně svého oboru a její knihy jsou tak skvělé že méně než pět bodů jim ani dát nejde.

05.03.2014 5 z 5

Dni predátorov Dni predátorov Alex Scarrow

Trochu odvar předchozí pecky. Měla jsem ohromnou radost když jsem pokračování našla v knihovně protože mi hrdinové chyběli a byla jsem zvědavá co je čeká dál. Ale už jsem tak nadšená nebyla. Příběh měl podobný spád, ale nebylo to prostě už ono. Zápletka byla divně předimenzovaná a Liamovo zamilování do Boba?- to bylo docela trapný. A pak nakonec to super velký odhalení, to už mi přišlo trochu moc. I když to ve mě vyvolalo milion otázek takže bych si pokračování ráda přečetla kdyby nějaké bylo. Kniha nebyla špatná, byl to milý návrat k oblíbeným hrdinům, ale nějak nestačil.

25.02.2014 4 z 5

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Na knihu jsme jednou sáhla když jsem si měla vybírat knihu k vánocům ,ale přebila ji jiná. A pak mi náhodou na ni padl pohled v knihovně a já si ji musela půjčit. A to bylo jen dobře. Něco tak skvělého jsem dlouho nečetla. Bylo to úžasně napínavé a já hltala a hltala jednu stránku za druhou a nemohla jsem se odtrhnout Autor umí skvěle pojmout příběh, hrdinové vám brzy přirostou k srdci a vy chcete víc a víc. Při scénách ze zpustošeného New Yorku mi běhal mráz po zádech. Bylo to tak propracované, že jsem se úplně cítila jako bych mezi hrdiny byla. Do konce jsem nedutala a netušila jak to vlastně může dopadnout dobře. A dopadlo. Jezdci časem je opravdu úžasná kniha kterou budu číst ještě hodněkrát. Doporučuji, je to něco úžasného.

25.02.2014 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Netušila jsem vůbec co mám od této knihy čekat. Říkala jsem si, že když je tak krátká, moc toho nepředvede. A to jsem se pletla. Už na začátku mě nadchla zápletka. To tu ještě nebylo. Hrozně mě zajímalo co bude dál. Bála jsem se spolu s hrdiny a divila se nad tím co jim osud vymyslel. Z mazacího antiviráku mi běhal mráz po zádech a fakt jsem si čtení užívala. Během krátkých pár hodin bylo dočteno a já si řekla- jo tohle bylo něco. Snad by mě zajímalo co s nimi bude dál, ale možná to takhle bylo nejlepší. Kniha na svých pár stránkách předvedla to nejlepší a víc by ani nemohla. Já si čtení moc užila a pokud uvidím od autora něco dalšího nebudu váhat a sáhnu po tom. Ten týpek má fakt dobré nápady :)

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Když jsem v knihovně zahlédla povědomý obal a zjistila, že to je něco co jsem ještě nečetla od skvělé Maggie Stifvater, zajásala jsem a musela si to hned půjčit. A neprohloupila jsem. Maggie Stifvater opět přesvědčila jak skvěle umí popsat rodící se vztah a jak dokáže dokonale popsat pocity dospívajících v nelehkých situacích. Zápletka příběhu je celkem jednoduchá a vlastně se tak toho zas tak nepoděje. Jedná se jen o dva lidi a jeden závod a koně k tomu jako bonus. Ale to ani tak nevadilo. Knihu jsem si užila, Moc mě bavila a moc jsem se těšila na další setkání se Šotkem a Seanem a jediné co mi snad chybí je vysvětlením proč si Kate nechává říkat Šotek. Moc milý je i doslov autorky na konci. A konec samotný? To je naprostá báseň. Stiefvater mě koncem nadchla i u Splynutí a tady opět nezklamala. Velmi dobrá kniha, kterou vřele doporučuji všem kdo mají rádi trošku fantazie v okolí lásky a tajemna. Moc se těším na další knihy od Stifvater. Opět jsem s ní strávila pár příjemných dní.

Pampeliškový oheň Pampeliškový oheň Nathan David Wilson

Zvláštní tak trochu nedodařená kniha. Určitě lepší než předchozí díl, který byl jedna velká katastrofa. Ale objevuje se tu moc špatných momentů že nechápu jak se takto kniha dostala do zahraničí. Není to úplně špatné, ale víckrát si to už nepřečtu. Vlastně jsem už zapomněla příběh, který byl takový divný. Pokračování mě netáhne. Ale obsahuje i dobré a napínavé momenty jichž je však bohužel až moc málo.

03.01.2014 3 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Když jsem na tuto knihu sáhla tušila jsem, že bude dobrá a bylo to tak.
U této knihy jsem se velice divím, že je v dětské knihovně protože byla dosti drastická a krutá. Také tam byl upravené pohádky někdy vtipně, někdy krutě a někdy tak, že to zaráželo. Je to moc hezky napsaný příběh a je velice čtivý. Je to kniha pro už starší čtenáře, ale mě pro úplně dospělé (ti si to ale taky mohou přečíst ).
Určitě ji mohu vřele doporučit. Je to skvělá kniha. A nabízí mnoho věcí k zamyšlení.

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Kniha je celou dobu zajímavá a občas není lehké se od ní odtrhnout. Skončila jaksi ukončeně, ale stále má otevřený konec, který nutí k přečtení dalšího dílu, který dodufám, že co nejdřív vyjde.
Knihu můžu vřele doporučit. Mě se velice líbila. A ve spojení s krásnými obrázky se bude líbit určitě i vám.

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Oba hrdinové zažíjí spoustu nebezpečných situací a jejich příběh se časátečně propjuje.
Celá kniha je stále čtivá. Po jedné kapitole je člověk hned zvedavý co se asi děje dál. A konec se čte jedna báseň. Kniha není jen tak nadarmo nazvána nejlepší knihou pro mládež za rok 2009.
Knihu můžu vřele doporučit, sice je tam občas zmatek a chos, ale díky typu psaní se na to vždy rychle zapomene a o nic nepřijdete.
A pozor varování: kniha končí tak, že si prostě musíte sehnat pokračování

Dědic impéria Dědic impéria Timothy Zahn

Trilogie od Timothy Zahna popisující osudy hrdinů znamých ze světa Staw Wars mě překvapila. Čekala jsem knihu plnou vědeckých termínů zameřenou na souboje a vědu. Ale vše bylo jinak. Timothy Zahn skvělě popisoval život a pocity hrdinů a všudy přítomné boje předvedl ve velice zábavné a napínavé formě. Už od začátku fandíte Lukovi, Leie a Hanovi, aby vše zvládli dobře. V knihách se objevují noví hrdinové i padouši a přichází i staří známí. Zápletky v knihách jsou skvělé, je jich dost a nenechají čtenáře a hrdiny vydechnout ani na chviličku. Knihy se čtou skvěle, příběh příjemně odsýpá a nekazí ho zbytečné a nepochopitelné odborné výrazy. Tato knižní trilogie je příjemný návrat do světa Star Wars.
Mě se nejvíc líbil poslední díl "Poslední povel", ale i ostaní dva jsou skvělé. Vše co je tam napsané má smysl a mnoho věcí se postupně splétá do logických souvislostí. Jen občas má člověk zmatek ve velkém množství postav a některá jména se pletou. Ale děj rychle odsýpá a čtenář v něm nikdy neztratí nit.
Knihy vřele doporučuji a to ne pouze pro fanoušky Star Wars. Zajisté poteší i s příběhem neobeznámenné čtenáře, protože děj z filmů se v knihách místy objevuje ve vzpomínkách. Knihyh jsou to moc pěkné a předvádí, že Timothy Zahn je skvělý spisovatel.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Vzpomínám si jak jsem před rokem a něco dočetla tuhle knihu. A bylo to tak skvělé, že sem musím napsat recenzi. A postěžování si, že další díl vyjde až v rode 2013 a poslední dva pak vždy rok po sobě. Aaaaa, hrozná představa, že konec příběhu budu znát až v roce 2015.Při čtení kniha vyvolává mnoho otázek. Co bude dál? Přijde Cinder na svojí neznámou minulost. A jakou roli má ve všem princ?Na to odpoví právě tato kniha. Je velice zvláštní, nikdy jsem se s podobným stylem psaní a příběhem nesetkala. A moc se mi to všechno líbí. Kniha má pár svých chyb a i když si bere mírnou inspiraci z pohádek a její základ je postavený na pohádce o popelce, nebudu váhat a dám jí plný počet bodů. Protože kniha servíruje čtenáři nezvykle krutý příběh s malou nadějí na štastný konec. Příběh postutpně graduje až k úplnému konci, kde plni napětí vydechnete nad posledními řádky, kde se vše uvede na pravou míru. Ale nic ještě není vyřešeno. A k tomu jsou další tři knihy, na jejichž vyjití se těším jako malé dítě.
Knihu vřele doporučuji

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Opravdu úžasné čtení. Na tuhle knihu jsem se moc těšila protože mě navnadil první díl a opravdu bylo na co. Kniha se četla jedna báseň a za dva dny už nebylo co číst. Četla jsem tak rychle a s nadšením a moc se těším na Cress a netuším jak to vydržím :)
Obdivuju spisovatelku pro její nápady. Vše má tak promyšlené a plné souvislostí. Dokázala vytvořit tak uvěřitelný a dokonalý svět, který nemá chyby. Příběh byl moc čtivý a napínavý a stále se mi chtělo číst dál a dál. Hrdinové mi přirostli k srdci. Před čtením jsem byla trochu nesvá z toho, že bude příběh o někom jiném, protože Cinder jsem si v předchozím dílu zamilovala. O to víc mě potěšilo když se Cinder spustila do věznice a byla tam. Čekala jsem, že příběh bude jen o Scarlet, která se s Cinder někde sejde. To se stalo, ale mezitím probíhal napínavý příběh obou dvou a já si je obě ještě víc zamilovala. A Vlka :). Mo prostě stojí za to si to přečíst. Při čtení jsem měla radost, jak je to skvělé, úžasná přirovnání (nohy jako nedopečené koblihy :D). No prostě vřele doporučuju, těším se na další díl a vše co autorka napíše, protože má neuvěřitelný talent a já jsem ráda že se ke mě knihy dostaly i když jsem si na začátku myslela, že to nebude nic extra.

03.01.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Něco opravdu nádherného.
Když jsem se dozvěděla že Rowling napsala novou knihu byla jsem štěstím bez sebe. Moc jsem v to doufala a splnilo se mi to. Nedostala se ke mě ale hned ze začátku a já si počkala a pak jsem jí na své přání našla pod stromečkem :) A byl to ten nejlepší dárek ze všech. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je skvěle napsaná a úžasně se čte. Je pravda, že je depresivní a smutná, ale to vůbec nevadilo. Rowling umí s písmenky dokonale pracovat. Dokáže stvořit příběh, který má halvu i patu a spoustu souvislostí. Dává logiku a není nudný. Vím že to není pro všechny a tak chápu, že někoho to nudilo. Ale pro mě to bylo přesně ono. V hrdinech jsem se brzo vyznala a bavili mě. Dýchala jsem s nimi a otáčela stránky se zatajeným dechem, co bude dál. Prázdné místo se zcela liší od Harryho Pottera. Kdybych nevěděla, že je to od Rowling, vůbec bys mě to nenapadlo. Je to skvěle napsáné, ale tak jinak. I když její styl se tam stále projevuje. Knihou jsem proplula jedna báseň a moc mile jsem si to užila. Jsem nadšená a mám radost že Rowling umí tak skvěle psát. Ještě víc mě přesvědčila o tom, jak je skvělá. Knihy o Harrym Potterovi jsou fantazií- je to svět v jakým by Rowling chtěla žít. A Prázdné místo je realita, krutá, ale zároveň krásná realita. Vše je promyšleno od začátku do konce. Lidi v knize reagují logicky a správně po psychologické stránce. Knohu vřele doporučuji a mohla bych o ní napsat miliony písmenek, protože je skvělá, skvělá skvělá. Rowlingová umí psát a opět mě o tom přesvědčila

31.12.2013 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Naprosto mě dostal film a tak jsem si chtěla přečíst předlohu. Nevím jak bych to vnímala bez vidění filmu, ale i tak mě to moc bavilo. Člověk se nesmí nechat odradit prvním hnusným chováním hrdiny, prootže pak se to začne měnit a on mu přiroste k srdci. A poslední kapitola, která se neobjevuje ve filmu, udělá nádhernou tečku za celou knihou, Tam mě nadchla nejvíc. Knihu vřele doporučuji. Příběh je zajímavý a nutí k zamyšlení.

10.11.2013 4 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Moc dobrá kniha. Knaak opět předvedl jak je skvělý. Samostaný dobře fungující příběh, který se skvěle čte. To je Království stínů. Celou dobou jsem byla napjatá a konec mě překvapil. Kniha se čte jedna báseň a fungoval by i mimo kulisy Diabla. Vřele doporučuji je to něco skvělého.

29.10.2013 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Od knihy jsem čekala něco zcela jiného vůbec ne to, že bude skvělá. Svět Diabla je jen lehké pozadí skvělého příběhu který by fungoval i jinde. Knaak je skvělý spisovatel a napsal skvělou knihu, která se četla jedna báseň. Originální zápletka a moc milý styl vyprávění. Vřele doporučuji.

29.10.2013 5 z 5