cukrovka cukrovka komentáře u knih

Panoptikum města Písku Panoptikum města Písku Ladislav Beran

Krátké krimi povídky z Písku a okolí. Některé byli zajímavější, jiné méně, ale jako odpočinková četba se to dalo. Žádné velké drama nebo vraždy, většinou se jednalo o krádeže a k dopadení pachatele často dopomůže náhoda a znalost místní galerky.

13.09.2022 3 z 5

Knihy mrtvých - Příručky pro žití i umírání Knihy mrtvých - Příručky pro žití i umírání Stanislav Grof

Kniha plná zajímavých informací a s bohatou obrazovou dokumentací.

13.09.2022 4 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Zajímavý a čtivý knižní rozhovor s veličinou české neurochirurgie. Z jeho odpovědí je znát jak svou práci miluje a je mu vším. I když nesouhlasím s některými jeho názory na celostní a alternativní medicínu, musím smeknout před člověkem který ve svém oboru dosáhl na světovou špičku.

04.09.2022 5 z 5

Jednohubky - Moderní kuchařka Jednohubky - Moderní kuchařka kolektiv autorů

Zajímavé k nahlédnutí, ale domu si ji nepořídím. Najdete zde recepty na jednohubky z mnoha koutů světa, ale já zůstanu u české tradice.

04.09.2022 3 z 5

Dvanácté zlo Dvanácté zlo James Patterson

Tak tentokrát to nebylo moc o vyšetřování. Hlavní hrdinka hlavně řešila své rodinné problémy. Doufám, že v dalších dílech opět převáží spíš detektivní linka nad soukromou.

31.08.2022 3 z 5

Jedenáctá rozhodne Jedenáctá rozhodne James Patterson

Příjemné oddechové čtení. Zajímavé a napínavé. Kromě detektivního vyšetřování se dozvídáme i hodně ze soukromí hlavní hrdinky a jejích kamarádek.

31.08.2022 4 z 5

Desáté výročí Desáté výročí James Patterson

Oddechové počteníčko s několika dějovými linkami. V příběhu není jen vyšetřování případů, ale i soukromý život dam z ŽVK.

28.08.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opět krásné počteníčko. Krátké kapitoly zvyšují napětí, všechny postavy dostávají prostor pro vyjádření a každý může být vrahem. Autorka nás nechává v nejistotě a až v úplném závěru jen tak mimochodem promluví vrah.

25.08.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Posloucháno jako audiokniha. Autorka mě opět nezklamala. Zajímavé prostředí, dobře vykreslené postavy a jejich vztahy a dostatek napětí. Jen mě trochu zarazilo, jak Bergman umí dobře anglicky, když v minulém díle preferoval němčinu.

25.08.2022 5 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Čtivá romantická oddechovka. Předvídatelný příběh, ale proto je čtu. Líbí se mi, že autorka nechává nahlédnout i do života dvojic z minulých dílů.

23.08.2022 4 z 5

Gejša se smaragdovýma očima Gejša se smaragdovýma očima Jina Bacarr

Docela čtivá erotická oddechovka. Námět by byl zajímavý, ale s tradicemi japonských gejš nemá vůbec nic společného.

20.08.2022 3 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Jednoduchá erotická oddechovka s netypickou hlavní hrdinkou (kus pořádné ženské s velkým sebevědomím). Oskar mi přišel takový nezajímavý. Čtivé, předvídatelné, chvílemi i vtipné. Obálka je otřesná.

18.08.2022 3 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Erotická oddechovka s trochou romantiky. V rámci tohoto žánru průměr.

16.08.2022 3 z 5

Srdce v kleci - Román o něžném rváči Janu Nerudovi Srdce v kleci - Román o něžném rváči Janu Nerudovi Otomar Dvořák

I když se mi kniha nečetla úplně snadno, musím konstatovat, že mě velmi zaujala. Úplně na mě dýchla doba národního obrození a oživila jsem si znalosti ze školy. Takto podané informace by mi v době mých studií jistě pomohli lépe si zapamatovat a utřídit fakta.

16.08.2022 4 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Čtivá oddechová romantika. Jednoduchá zápletka, vtipné situace, trocha erotiky. Často se mi sbíhali sliny a nepohrdla bych nějakými recepty.

16.08.2022 4 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Hodně zajímavé. Kniha se dobře čte díky krátkým kapitolám. Ze začátku jsem měla problém s hlavní hrdinkou a jejími činy. Přesto mě děj chytil a už nepustil. Nic není takové jak se na první pohled zdá.

04.08.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Jednoduchá čtivá romantika. Vše je předvídatelné, nereálné, ale je zde hodně vtipných momentů. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale jako odechovka příjemné.

04.08.2022 5 z 5

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Velmi zajímavá kniha s aktuálním tématem. Posedlost vzhledem, neustálé hubnutí. Samozřejmě že nadměrná obezita škodí, ale je také důležité být spokojená sama se sebou a užívat života, ne jen počítat kalorie.

31.07.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Příjemná oddechovka s předvídatelným dějem. Krátké kapitoly přidávají na čtivosti.

31.07.2022 5 z 5

Energetická očista domova - Jak pomáhají bylinky a andělé Energetická očista domova - Jak pomáhají bylinky a andělé Georg Huber

Pouze povrchní nahlédnutí do problematiky.

31.07.2022 3 z 5