cukrovka cukrovka komentáře u knih

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Posloucháno jako audio kniha, jejíž načtení se mi moc líbilo. Je to taková akční pohádka o skoro supermanovi, který přežije všechno a všechny.
Příjemné oddechové akční čtivo. Mile mě překvapilo, že malá část děje se odehrává v Praze.

24.11.2023 4 z 5

Přípitek s vrahem Přípitek s vrahem Ivan Milan Jedlička

Posloucháno jako audio kniha, která je výborně načtena. Krátké až reportážně popsané skutečné krimi příběhy z československých luhů a hájů.

24.11.2023 4 z 5

Café Robinson Café Robinson Jiří Žáček

Příjemné početní. S autorem navštívíme kavárny lidské hlouposti, touhy, vztahů a nadějí. Užijeme si verše plné vtipu, nadsázky, ale i cynismus.

21.11.2023 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

V rámci žánru opravdu příjemné čtení. I když nejsem cílovka, příběh mě zaujal. Zajímavá hlavní dvojice a stále se setkáváme se známými postavami z předešlých dílů. Asi by se mi víc líbilo, kdyby byl příběh vyprávěn z pohledu obou hlavních postav, ale i takhle jsem si čtení užila.

21.11.2023 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Opět příjemné oddechové čtení. I když nejsem cílová skupina, příběh jsem si užila. Víc by se mi líbilo, kdyby byl příběh vyprávěn z pohledu obou postav. Trochu jsem nerozuměla Dawn a jejímu traumatu z rozchodu a strachem z nového vztahu, ale to bude i mým věkem.

13.11.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Ač nejsem cílovou skupinou, příběh se mi velmi líbil. Knížka se dobře četla a hlavní hrdinové byli zajímavý.

09.11.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Posloucháno jako audio kniha, která je skvěle načtena Jitkou Ježkovou. Začátek příběhu je pozvolný, ale postupně se rozjíždí a dramatizuje až k mrazivému závěru. Při čtení je znát, že autorka prostředí horolezců a osmitisícovek zná a čerpá z vlastní zkušenosti.

01.11.2023 4 z 5

20. oběť 20. oběť James Patterson

Další pokračování Ženského vyšetřovacího klubu a rozhodně zajímavé. V příběhu je několik různých zápletek které neřeší jen Lindsay, ale také její manžel a kamarádka Yuki. Příběh je čtivý a má spád, kterému napomáhají i krátké kapitoly.

01.11.2023 4 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Čtivá detektivní klasika. Měla jsem trochu zmatek ve všech těch postavách, ale četlo se to dobře.

29.10.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Posloucháno jako audio kniha při cestách autem do práce a z práce. Načteno přímo Markem Ebenem. Příjemné a vtipné fejetony, některé k zamyšlení, jiné k pousmání.

25.10.2023 5 z 5

Rubínová pouta Rubínová pouta Carolyne Swann

Průměrná červená knihovna. Příběh je nudný a nezajímavý. Mezi hlavními hrdiny chybí vzájemné jiskření a napětí.

25.10.2023 3 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Posloucháno jako audio kniha při cestách do práce a z práce. Příjemné krátké postřehy ze života v malém italském městečku pod Dolomity.

22.10.2023 4 z 5

Dáma s hedvábnou maskou Dáma s hedvábnou maskou Diana Norman

Velmi zajímavý příběh. I přes trochu nudný začátek je knížka čtivá. Na životním příběhu Penitenc, která byla vychovaná v Americe v rodině puritánů a přijíždí za tetou do Anglie, se dozvídáme kousek z historie Anglie 17.století - přes velkou morovou epidemii v Londýně až po boj o anglický trůn. Nejsme ochuzeni ani o romantiku.

15.10.2023 4 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Posloucháno jako audio kniha pro zpříjemnění cest do práce a z práce. Skvělá směs povídek z nichž jsem většinu znala, ale rozhodně to nevadilo. V tomto výběru jsem si připoměla všechny hlavní postavy z autorčiných detektivek (Poirot, Marplová, Pentlička, Quin).

14.10.2023 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Posloucháno jako audio kniha a musím pochválit načtení. I přes pomalý rozjezd je téma zajímavé a příběh se postupně zdramatizuje až do překvapivého závěru.

08.10.2023 4 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

V rámci žánru zajímavá a čtivá knížka. Oddechová romantika odehrávající se na pomezí Anglie a Skotska z 11.století. Správně nakombinovaná láska s dobrodružstvím.

28.09.2023 4 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Chvilku mi trvalo se začíst a hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická. Klasické schéma šéf x podřízená. Je to erotická oddechovka s předvídatelným dějem.

21.09.2023 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Mám ráda autorky styl, vždy dokáže správně nakombinovat napětí s romantikou. K tomuto příběhu jsem se vrátila po nějakém čase a vůbec jsem nebyla zklamaná. Zajímavá zápletka i hlavní hrdinové.

10.09.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Posloucháno jako audiokniha. Krásně načteno. Zajímavé střípky ze života farářky. Některé byli o všednostech života, jiné k zamyšlení. I když jsem ateista, hodně mě zaujalo několik úryvků z kázání.

01.09.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Layton Green

Detektivní příběh se zajímavou zápletkou. Knížka má pomalý začátek, ale postupně se rozjede. Závěr je překvapivý.

01.09.2023 4 z 5