Dani25 Online Dani25 komentáře u knih

Kedze už v mladom veku som prežívala ťažké chvíle, môj manzel na ťažkú chorobu zomrel, mám takéto myslenie ako autor popisoval v knihe roky. Človek si uvedomí čo je dôležité v živote a že je jedno koľko rokov máte, nikdy neviete kedy príde koniec. Ale neodsudzujem ľudí, ktorí sa ženú za obyčajnými materiálnymi vecami. Myslím, že to znamená, že našťastie neprežili nič strašné.

01.02.2020 4 z 5

Žeravý hrob Žeravý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Bavila ma celá kniha, záver bol prekvapujúci. :)

01.02.2020 4 z 5

Mafiánska poprava? Mafiánska poprava? Peter Šloser

Výborná slovenská detektívka. Okrem zaujímavého krimi príbehu je tu opísané prepojenie polície, politiky a podsvetia.

26.01.2020 5 z 5

Niečo ako čistá depka Niečo ako čistá depka Ned Vizzini

Veľmi vážna téma, ale kniha sa čítala veľmi dobre. Som bola veľmi smutna, keď som sa na záver dozvedela, že autor spáchal samovraždu. :(

21.01.2020 5 z 5

Farmaceutka Farmaceutka Amálie Kutinová

Nie je to druh knihy, ktorý zvyknem čítať, vybrala som si ju kvôli čitateľskej výzve. Precitala som, ale do ďalších dielov sa nechystám.

18.01.2020 2 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Veľmi zvláštny štýl. Spočiatku som bola zmätená, ale som rada, že som na túto knihu natrafila, je to niečo úplne iné než americké "bestsellery". :)

17.01.2020 5 z 5

V slepých uličkách V slepých uličkách Kamil Peteraj

Pripomenulo mi to roky na strednej škole :)

03.01.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nie, žeby to bolo zlé, ale nezaujalo ma to ako predchádzajúce tri knihy tejto autorky.

02.01.2020 3 z 5

Zdráhavý věštec Zdráhavý věštec Keziah Frost

Milá aj zábavná kniha na jeden večer

15.12.2019 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Výborná kniha, doteraz som nevedela nič o deportácii žien na Sprogo, je to neuveriteľné, že sa to dialo esšte v druhej polovici v 20teho storočia. Taktiež tí traja z Oddelenia Q sú naďalej moji obľúbenci. Odporúčam

12.12.2019 5 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Milujem Odeonky, vždy ma prekvapia úžasnou knihou a Bonita Avenue bola jazda, spočiatku som sa musela veľmi sústrediť kvôli štýlu písania, ale potom som to hltala. Neuveriteľne, že je to prvotina. Odporúčam.

29.11.2019 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Prečítala som v origináli. Môj názor: je ešte lepšia než prokurátor.

25.11.2019 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Smutný príbeh, ale priznám sa, že som sa do čítania nútila.

22.11.2019 2 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Bolo to zaujímavé, som rada, ze som ju prečítala, ale nejaká topka to pre mňa nebola.

05.11.2019 3 z 5

Sirota X Sirota X Gregg Hurwitz

Nevedela som do čoho idem, ale začítala som sa hneď. Veľmi sa mi páčila. Odporúčam.

17.10.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Pôjdem proti prúdu. :( Bola som sklamaná, do polovice knihy som sa nútila čítať, potom sa to síce rozbehlo, ale ten záver tiež zvláštny.

07.10.2019 2 z 5

Veľmi ma zaujala táto kniha. Jasným spôsobom vysvetľuje situáciu na svete. Niektoré veci som tušila, niektoré ma prekvapili.

19.09.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Je hrozné čo to dieťa prežilo. Chýbalo mi tam kus ľudskosti, neverím, že všetci mali toľko zloby v sebe.

16.09.2019 2 z 5

Dievča v plameňoch Dievča v plameňoch Claire Messud

Spočiatku sa mi to zdalo zdĺhavé, ale v tretine knihy to začalo byť zaujímavé

26.08.2019 3 z 5

Medzi odtieňmi sivej Medzi odtieňmi sivej Ruta Sepetys

Dôležitá historická téma, o ktorej sa nepíše tak často. Kniha sa číta veľmi dobre, ale nebola som z nej až tak ohromená.

19.08.2019 4 z 5