Dani25 Dani25 komentáře u knih

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Zase dobrá kniha aj zápletka, len nepochopím prečo sa Asad nezaujímal 16 rokov ako žije jeho rodina. Gordona som si už tiež obľúbila :) Dúfam, že budú ďalšie diely.

18.07.2020 4 z 5

Ďalší deň života Ďalší deň života Ryszard Kapuściński

Nečítam často reportáže, ale Kapuscinskemu sa nedá odolať. :) Jeho knihy čítam jedným dychom. Popisuje udalosti tak, že mám pocit, že som tam.

03.07.2020 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zase veľmi zaujímavá téma. A do poslednej chvíle som netušila kto je vrah. Oddelenie Q sú moji obľúbenci. Púšťam sa do Oběť 2117. :)

02.07.2020

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Spočiatku som si myslela, že to bude oproti ostatným dielom Oddelenia Q pomerne nudné ale rozbehlo sa to a zase ma nesklamala. :)

14.06.2020 5 z 5

Levanduľová izba Levanduľová izba Nina George

Mne to prišlo nudné, rozťahané. Čakala som niečo ako Guernseyska literárna spoločnosť, alebo Čtenáři z Broken Wheel.

05.06.2020 2 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Zaujímavá kniha, v prvej polovici kopec informácií o nacistoch, druhá polovica napínavá detektívka.

02.06.2020 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Áno, predvídateľný dej, ale veľmi dobre sa to číta :)

17.05.2020 4 z 5

Čtvrtek odpoledne. Půl páté Čtvrtek odpoledne. Půl páté Kristien Hemmerechts

Vybrala som si knihu kvôli čitateľskej výzve, začala zaujímavo, ale nakoniec som bola sklamaná.

08.05.2020 3 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Smutný príbeh. Ťažký život v izbe aj vo vonkajšom svete. Obdivuhodné, ako to mama zvládala v týchto podmienkach. Autorka užasne opísala pocity z pohľadu 5 ročného chlapca.

27.04.2020 5 z 5

Predvídateľný záver, ale veľmi milá kniha. Dôležití sú všetci v meste, nie len hlavná postava. Nie je to taká topka ako Guernsey, ale tiež odporucam knihomolom.

19.04.2020 4 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Spočiatku sa mi to zdalo zdĺhavé, ale potom sa to rozbehlo. Veľmi dobrá krimi a vynikajúco opísané postavy.

10.04.2020 4 z 5

Modus vivendi Modus vivendi Zuzana Mojžišová

Tak neviem či to bola vhodná kniha v tejto čudnej dobe, asi by som mala čítat niečo pozitívnejšie :)
"Johana si v tunajších uliciach pripadá zvláštne. Sú cudzie tým postskurveným spôsobom, keď je odcudzené takmer všetko."

25.03.2020 4 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

Je to prvá kniha, ktorú som čítala od Michael Cunningham. Bolo to pre mňa sklamanie, nútila som sa, aby som ju dočítala. Ale podľa hodnotení iných jeho kníh, dám mu ešte šancu :)

04.03.2020 2 z 5

Srdcový král Srdcový král Hanna Krall

Nesadol mi štýl písania, aj keď príbeh silný.

28.02.2020 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Adler Olsen nesklamal, aj keď to nebola jeho topka, veľmi zaujímavé zápletky. Obdivujem ho, že vždy nájde témy, ktoré sa vlastne dotýkajú nás všetkých v dnešnej dobe. A tak veľmi som sa bála o Rose.

28.02.2020 4 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Zaujímavý námet, oddychovka na dva večery

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

Tešila som sa na tuto knihu, ale bola som sklamaná. Nevravím, že som sa sem tam nepousmiala. Príbeh o hovne bol top.

V pekle sa neplače V pekle sa neplače Lenka Gahérová

Neviem, mne tie dialógy bývalých spolužiakov prišli také umelé.

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Tak toto bolo krásne čítanie. Koľko nádherných a pravdivých myšlienok. Život z pohladu dvoch dievčat vyrastajúcich v časti Podlasie. Odporúčam. “Raz voláme po spravodlivosti, potom zase po odpustení, ale vždy presne vieme, čo by sa komu malo ujsť, koho by nemal minúť trest, komu by malo byť odpustené. Rozdávali by sme tresty na gramáž, viedli by sme samoobsluhu spravodlivých a verili by sme, že môžeme. A že máme viac než nekonečno možností veriť, že sa nemýlime. Možno raz budeme veľmi prekvapení, keď sa dozvieme pravdu."

15.02.2020 5 z 5

Se mnou si nezačínej Se mnou si nezačínej J. D. Robb (p)

Podľa mňa dosť slabé. Moja prvá detektívka od autorky, vybrala som si ju kvôli Čitateľskej výzve. Vadilo mi to neustále programovanie kávy a slovo "elektronikári".

12.02.2020 2 z 5